Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)  (Przeczytany 40902 razy)

waliant

  • Wiadomości: 45
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 16, 2013, 23:38:20 pm »

Pojawiła się pierwsza wersja instrukcji kożystania z systemu zapisów.

To jeszcze ja się czepnę: "wytatułujcie" też nie jest ok ;)
Zapisane

Elz

  • Wiadomości: 14
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 17, 2013, 03:25:24 am »

Musicie Adminowi wybaczyć, zazwyczaj wypisuje te komunikaty w późnych godzinach nocnych (lub wczesnych rannych). Przyrzekł on jednak wytatuować sobie słowo "korzystać" na lewym przedramieniu i zmienić na nie wszystkie swoje hasła.
Zapisane

Wickerman

  • Wiadomości: 24
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 17, 2013, 09:09:56 am »

Musicie Adminowi wybaczyć, zazwyczaj wypisuje te komunikaty w późnych godzinach nocnych (lub wczesnych rannych). (...)

Musicie mi wybaczyć gdy spiszę następnym razem stowarzysza - zazwyczaj robię to nad ranem, zmęczony po całonocnym marszu :P Ale obiecuję się poprawić ;)
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 17, 2013, 11:32:10 am »

Musicie Adminowi wybaczyć, zazwyczaj wypisuje te komunikaty w późnych godzinach nocnych (lub wczesnych rannych). Przyrzekł on jednak wytatuować sobie słowo "korzystać" na lewym przedramieniu i zmienić na nie wszystkie swoje hasła.
Uwielbiam to poczucie humoru i ogólnie atmosferę, która tu panuje... ;)

Zaś co do giełdy możliwych miejsc startu, to ja obstawiam Luzino... Mam wrażenie, że wójt tej gminy postawił sobie za punkt honoru zrobić w tym roku tyle InO, ile się da i rozesłał zaproszenia z dobrą ofertą do wszystkich organizatorów InO w regionie. ;) W tym roku był tam już Marsz Z Kompasem, kilka tygodni później był Jesienny Tułacz... A teraz, gdyby odbył się Darżlub, wójt miałby Wielkiego Szlema u siebie. ;)
Poza tym, gdy pada hasło, że nie ma transportu organizatora, oznacza to, że miejscowość jest położona gdzieś na osi SKMki. Lębork był niedawno, czyli jak nie Luzino, to jakaś Rumia, Reda Wejherowo... Ale lasy tam są takie, że nawet jak by co roku była tam InO, i tak nie zabrakło by możliwości na wytyczenie nowych tras... ;)

Pozdrawiam!
eMGieBe
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 17, 2013, 20:35:52 pm »

Ciekawi mnie ile drużyn już się zapisało.
Ja dostałem ID 156
Kto ma wyższy?
Zapisane

plebi

  • Wiadomości: 37
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 17, 2013, 20:57:25 pm »

Musicie Adminowi wybaczyć, zazwyczaj wypisuje te komunikaty w późnych godzinach nocnych (lub wczesnych rannych). Przyrzekł on jednak wytatuować sobie słowo "korzystać" na lewym przedramieniu i zmienić na nie wszystkie swoje hasła.

Poprosze  fotke na priva :-)
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 17, 2013, 22:27:53 pm »

Ciekawi mnie ile drużyn już się zapisało.
Ja dostałem ID 156
Kto ma wyższy?

Oto mini statystyka:
Zarejestrowały się jak dotąd 283 drużyny oraz 458 uczestników.

Musicie Adminowi wybaczyć, zazwyczaj wypisuje te komunikaty w późnych godzinach nocnych (lub wczesnych rannych). Przyrzekł on jednak wytatuować sobie słowo "korzystać" na lewym przedramieniu i zmienić na nie wszystkie swoje hasła.

Poprosze  fotke na priva :-)


Tak, wytatuowałem sobie to na ręce, obok kilku innych istotnych informacji ;).
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 17, 2013, 22:58:50 pm »

Dobre. ;D
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 18, 2013, 00:29:54 am »

Oto mini statystyka:
Zarejestrowały się jak dotąd 283 drużyny oraz 458 uczestników.

Mało. Oj będzie płacz i lament... tu jak w Skarbówce, nie można się spóźnić choćby minuty... ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 18, 2013, 11:39:20 am »

Brawa za luz dla Tomasza B.  :) Z dwojga złego wolę, aby SKPT robiło literówki i błędy ortograficzne aniżeli źle wieszało lampiony.

A odnośnie miejscówki... mój typ - Somonino.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 18, 2013, 12:02:33 pm »

Taki mały ruch na forum, niby spokój, a wieczorem zew natury - cała zwierzyna wychodzi z krzaków,  swoich nor, dziupli w kierunku paśnika na żarło, które rzucą o 20:00...  ;)
Zali to już dziś...?   :o

Smacznego ucztowania!

Zapisane

Ted

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 18, 2013, 13:26:55 pm »

Co to za pomysł z tymi zadaniami na trasach, dlaczego na innych trasach też mają być zadania. Jest trasa zadaniowa i tylko tam niech są. Pozdrawiam :-)
Zapisane

Gonsuh

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 18, 2013, 13:47:13 pm »

L&G

Proponuję stopniowe wprowadzanie zmian w dobrze funkcjonującej od lat formule w miejsce zmian rewolucyjnych. Zadania mogłyby być na trasie zadaniowej. Jak się przyjmą i na przykład zyskają pochlebne recenzje co do wprowadzenia na reszcie tras, to tak, ale tak z marszu w tym trybie, to raczej nie. Wiele osób ceni sobie obecną formułe tras i dla niej właśnie przyjeżdża od lat na Darżlub/Manewry. Mam osobiście duże obawy, co do takiej zmiany wprowadzonej w taki sposób. Proszę ORGów o ponowne rozważenie sprawy (może jakaś ankieta na forum, etc.).
Zapisane

Lukasz

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 18, 2013, 14:33:25 pm »

Zdecydowanie popieram moich poprzednich rozmówców. Zadania TAK, ale na Zadaniowej.

Elementy fabularne są miłe, ale jeśli nie zaczynają się za bardzo "wtrącać" w główny nurt rozgrywki, który bazuje na klasycznej formule NMnO. Jeśli wprowadzamy nowości to w taki sposób, by było to "transparentne" dla użytkowników oczekujących standardowych reguł.

Zaproponowałbym:
1) na razie wprowadzić "zadania" na trasie Zadaniowej (tylko)
2) jeśli to się przyjmie to w następnych edycjach rozważyć Z1, Z2 itp.
3) pozostawić T, BT, E w klasycznej formie, zawsze!

Zauważmy, że powstaje w tym momencie całkiem nienaturalna różnica między BT1 i BT2. Jedna z nich  ma "nowe urozmaicenia", druga nie ma. IMHO istotna różnica w obrębie tej samej klasy.

Za to duży plus za system zapisów, brawo!:)
Zapisane

paff

  • Wiadomości: 17
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 18, 2013, 15:08:09 pm »

"Stopień trudności przygotowanych atrakcji dostosowaliśmy do poziomu zaawansowania zawodników startujących na poszczególnych trasach. Uczestnicy Trasy Mało Trudnej nie muszą się obawiać nazbyt skomplikowanych wyzwań, natomiast zawodnicy tras E, Z i BT2 mogą się spodziewać "wszystkiego"."
   
  Wszystkiego czyli czego? Może warto napisać coś więcej o atrakcjach przed zapisami? Jak na E,Z i BT2 mają być atrakcje w postaci brodzenia po bagnach albo łażeniu po drzewach nad rzeką jak na ostatnim Sukkub-ie to nie będzie to zabawne, szczególnie w grudniu gdy temp. poniżej 0 to standard a kąpiel można przypłacić zapaleniem płuc lub pływaniem pod lodem.   

 "Zadania punktowane będą dodatkowo, co zostanie dokładnie rozpisane na mapach poszczególnych tras. Tu także, podobnie jak w przypadku punktów kontrolnych, możliwe jest zdobywanie punktów karnych, jednak ich zasady niekoniecznie będą identyczne dla wszystkich tras."
 Czyli zadania będą miały inną klasyfikacje a "tradycyjna trasa" inną? Czy będą rozliczane razem i będzie jeden wynik?
   
Zapisane