Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Kursanckie "Zlote usta"  (Przeczytany 8679 razy)

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kursanckie "Zlote usta"
« dnia: Grudnia 20, 2004, 09:14:19 am »

Tylko bez glupich skojarzen!!!
Wydaje mi sie za warto notowac co zabawniejsze teksty jakie slyszymy podczas egzaminow (wszystko jedno czy jako egzaminatorzy czy zdawajacy). Gliwiccy Harnasie wypelnili takimi kwiatkami czesc swojej ksiegi xxx-lecia (moze my sie tez w koncu takiej doczekamy?). Sam rozne kawalki slyszalem, ale zdalem sobie wlasnie sprawe ze zadnego z nich nie pamietam. Jak sobie cos przypomne to podrzuce.
Proponuje bez imion i ksyw (chociaz czesci i tak chyba nie pamietamy), tylko pytanie i odpowiedz. Niedawno byly egzaminy PTG oraz polowkowe (chyba) wiec powinno byc sporo swiezego materialu.
Pozdr.
R.
PS. Jesli admin uzna ze taki temat powinien byc bardziej dostepny to niech go przeniesie (np. do ogolnodostepnego forum z informacjami o kursie, o ile sie takie pojawi).
PS2. Zaraz zaproponuje cos podobnego ale z zycia klubowego w forum Rozne.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2004, 08:57:00 am »

Wiesz, tylko zeby nie wygladalo, ze sie smiejemy z kursantow:)
Juz chyba lepiej (coc trudniej) ograniczyc to do "zlotych mysli" bylych kursantow, ktorzy teraz sa klubowiczami, przynajmniej bedziemy sie smiac sami z siebie:)

M.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 21, 2004, 09:52:56 am »

"Zlote mysli" bylych kursantow jak najbardziej!!! Ale jesli nie bedzie podanych zadnych imion to nikt tez nie powinien sie obrazac, a jesli juz to tylko na wlasna niewiedze. Zreszta czy aktulani kursanci maja tu dostep? Wiec "swieze" kawalki tez bardzo prosze tu zapodawac (bo potem sie o nich zapomni).
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Stjepan

  • Gość
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 21, 2004, 12:50:58 pm »

"Zlote mysli" bylych kursantow jak najbardziej!!!
Ot chocia?by w tym roku na "s?ynnych" ju? Markowych Szczawinach:
"G?rnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe":)))))
albo m?j nieskromny komentarz:
"przepraszam,czy mo?na otworzy? okno,duszno tu..."(zaraz po do??czeniu do grupy przej?ciowej i zamkni?ciu si? z ni? w jednym pomieszczeniu...);))))
pozdr.szczep
Zapisane

Nela

  • Wiadomości: 9
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2004, 23:08:55 pm »

nie s? to z?ote my?li, raczej kwiatki, i nie napawaj? mnie bynajmniej rado?ci?, ale na egzaminach po??wkowych z SUDET?W 20% kursant?w u?ywa sformu?owa?: "BESKIDY dzielimy na..." "w BESKIDACH..." r?czki opadaj?, no!
Zapisane

Maja

  • Wiadomości: 37
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2005, 22:34:58 pm »

niestety nie pamietam nic z egzaminow, no i to troche glupio wysmiewac sie z kogos, jesli  samemu sie bledy kiedys robilo, bo wiadomo, ze jak sie gdzies nie bylo to trudniej cos sobie nagle do glowki nawkladac. moge swoja gafe przedstawic, ale nie wydaje mi sie smieszna po latach: najwyzszy szczyt polozony calkowicie po polskiej stronie (pytanie z BZ) - odp. POLICJA - niezle co, Piotr sie ciut zdziwil, nie wiem czy przede mna ktos wymyslil cos podobnego.
duzo za to zostaje tekstow po wyjazdach, ale tu tez jest problem, bo niekiedy rozumieja je tylko ci ktorzy na tych wyjazdach byli. wykopie cos z pamieci i moze niedlugo tu zamieszcze, ale nie wiem na ile bedzie to wesole:)
trzymajta sie
Zapisane
A ja wolę na zielonej łące siedzieć..."

Nela

  • Wiadomości: 9
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2005, 14:24:08 pm »

A przypomnia? mi si? m?j jeden kwiatek. Gdy jeszcze by?am kursantk? (dawno i nieprawda  :wink:  ) to na Niskim chodzili?my grup? sudeciarzy, nasi tutorzy byli za to z BW. Pr?bowali nam wpoi? co nieco o cerkwiach, ale mi pogadank? kazali zrobic tylko raz. Dlaczego? Ot?? stan??am u st?p cerkwi i pr?buj? co? z siebie wykrzesa?: Cerkiew jest... hmm..., ot?? ona jest.... c??....  cerkiewna!
No i musze sie przyzna?, ?e do teraz cerkwie mi si? podobaj?, ale wiadomo?ci o nich jako? sobie nie mog? przyswoi? (na szcz??cie na Sudetach nie musz?).
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2005, 16:43:50 pm »

To ja trzy sytuacyjne bardziej niz slowne.
Na przejsicu ktore prowadzilem z Maja mielismy nocleg w malutkim szalasiku pod Polica (Chata pod Mogila - pierwotnie mielismy nocowac na Polanie Broski). Bardzo wtedy padalo, a szalas delikatnie mowiac malo szczelny. Na Marka Szafranca padlo, o ile dobrze pamietam, ze bedzie spal przy miejscu, gdzie w normalnych szalasach sa drzwi, ale tu ich nie bylo, i troche tam przewiewalo. Na dodatek Ola Pluta, ktora spala kolo niego chyba sie troche rozpychala. No i Marek troche narzekal ("z jednej strony mokra sciana, z drugiej strony zimna Ola"), a zasypiajac uslyszelismy "Olka! Trzy czwarte mojej karimaty jest moje!!"

Z kolei w innym szalasie na tym samym przejsciu (Hala Cudzichowa nieopodal Pilska, wynalazek ktoregos sylwestra SKPT) znalezlismy jakies stare materace. No i pare osob je sobie rozlozylo na ziemi, zeby na nich kimac. Czesc (w tym ja) juz poszla spac, a inni jeszcze sie gdzies tam uczyli przy swiecach, w tym Przemek, ktory potem polozyl sie na wspomnianych materacach. No i jak juz sie Przemek polozyl, to zaraz uslyszelismy "a co mi tu tak brzeczy?, he, bak (trzmiel)", no i potem chwila spokoju. A za chwile "O k...", bo sie okazalo, ze w materacu na ktorym polozyl sie Przemek trzmiele urzadzily sobie gniazdo. Na szczescie byly chyba zbyt otumanione dymem zeby go pokasic.

No i z tego samego przejscia. Robilismy panoramke schodzac z Zamku Pieninskiego w strone Kroscienka.  Panoramke mial wtedy robic Marek, ktory nagle gdzies zniknal. No wiec czekalismy na niego dobrych 10 minut, juz wymyslajac jaka kare mu tu walnac za olanie grupy i panoramki, kiedy zobaczylismy go jakies 50 metrow nizej, siedzacego w trawie. Kiedy nas zobaczyl krzyknal "i tak was widze". Okazalo sie ze idac w las za potrzeba, nieswiadomie wyszedl z lasu nizej niz wszedl, i myslal ze to mu weszlismy wyzej z jego plecakiem, zeby mu sie schowac:)
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
tutor
« Odpowiedź #8 dnia: Września 21, 2005, 19:54:14 pm »

Beskid Niski. Stodo?a. Rozk?adamy si? do spania. Nasza grupa jak zwykle chcia?a by? w jednym miejscu. Niestety ludzie z innych grup ju? si? porozk?adali i trzeba si? by?o wpasowywa?. Jako pierwszy roz?o?y? z naszej grupy tutor Janusz. Po debatach i symulacjach kto? paln??, ?e wszystko si? uda, je?eli uda si? posun?? tutora.
Na co rzeczony: Tutora si? nie posuwa.
Rano nad g?ow? Janusza Tajemnicza R?ka zawiesi?a klubowy plakat z ostrze?eniem Nie posuwa? tutora.
O ile mi wiadomo do ko?ca Niskiego nikt si? nie odwa?y?. :P
Zapisane

jefa

  • Wiadomości: 3
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2006, 16:32:01 pm »

Do dzis pamietam, gdy na moim kursanckim Przejsciu BZ 1997 bylismy akurat w Jaworkach i musialam opisac cerkiew oraz to, co ja otacza.
Nie powiem, ze bylam doskonale przygotowana, bo ten temat nigdy mi nie lezal najlepiej.
Ale improwizowalam  :twisted:  
i w pewnym momencie z moich improwizacji wyszlo, ze cerkiew otacza DREWNIANY MUREK.
Uslyszalam tylko ogolny smiech ziomkow i Eli, ktora wspolprowadzila Przejscie i byla jego dobrym duchem.
Na szczescie ogolna wesolosc doprowadzila do tego, ze nie musialam sie juz produkowac i opowiadac wiecej takich farmazonow.
Eh, to byly czasy  :grin:
Zapisane

Stach

  • Wiadomości: 26
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 16, 2006, 20:57:13 pm »

Ostatnio dostalem pytanie od kursanta, czy gory Swietokrzyskie sa w Karpatach. ;)
Zapisane
raz się żyje!

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 17, 2006, 14:58:27 pm »

Stachu, powiedz kto to byl. Ja bym takiego goscia wyrzucil z kursu i zakazal wstepu na wszystkie skptowskie imprezy... Kurde, ze ludzie wykazuja sie brakiem tak fundamentalnej wiedzy. Nie do pomyslenia! Pozdrawiam
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Stjepan

  • Gość
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2006, 15:40:26 pm »

A ja myślałem,że trzeba wyrzucić tych, co "liścia klombu" nie rozpoznają:P
Zapisane

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2006, 15:44:05 pm »

Tych tez koniecznie:)
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

naLEsnik

  • Wiadomości: 82
Kursanckie "Zlote usta"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 17, 2006, 17:18:07 pm »

No to ja sie poddaje sam karze(zakazowi wstepu na imprezy skpt) bo tez nie umiem rozpoznac "lisci klombu"! :oops:

 Ps pomysle o cofnieciu sie na 1 rok studiowania zeby nadrobic zaleglosci,słowo harcerza! dodam ze byłem na 3zbiórkach jezor
Zapisane
wloczega niespokojny duch..
 //do lasu nie jezdze balwana lepic!