Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Kalendarz na 2006 rok  (Przeczytany 4789 razy)

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz na 2006 rok
« dnia: Stycznia 05, 2005, 11:02:28 am »

Tak tak, wiem ze troche wczesnie, wszak zaczal sie dopiero 2005. Ale mysle ze warto pomyslec nad kolejna edycja kalendarza, wszak bedzie caly rok na robienie zdjec. Moze tez ja sie zdaze czegos nauczyc:)
Ale tu pytanie, jaki chcielibyscie motyw przewodni kalendarza? Mielismy juz 2 razy motywy wchodnie (Syberia i Mongolia), ostatnio polskie gorki. Nie wiem czy w tym roku jakies wieksze wyprawy sie szykuja, i czy uda sie z nich cos zrobic. A zdjec z Polski zawsze sie uda z calego roku zebrac. Pomyslcie nad tym, im szybciej zdecydujemy sie na motyw, tym wiecej potencjalnych zdjec uda sie zrobic.

M.
Zapisane

Maja

  • Wiadomości: 37
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2005, 17:39:57 pm »

ja wcale nie mysle, ze za szybko jest brac sie za ten kalendarz, poniewaz on powinien byc gotow na jesieni, a z tego co pamietam to z drukarniami jest roznie i jeszcze opozniaja sie z zamowieniami. nie mam na razie pomyslu konkretnego, ale moze jakies zabytki architektury drewnianej w gorach, hmm...
Zapisane
A ja wolę na zielonej łące siedzieć..."

Giovanni

  • Wiadomości: 111
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2005, 19:52:35 pm »

Zgadzam si? z wami, te? uwa?am ?e trzeba umie?ci? tam zdjecia z wyjazdu do Rumunii!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem." - Giovanni Paolo II

http://picasaweb.google.pl/zyciejestswietem/

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2005, 20:40:19 pm »

Zabytki architektury drewnianej... hmmm... a mo?e cerkwie?
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Maja

  • Wiadomości: 37
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2005, 00:59:31 am »

Cytat: "MaciejS"
Zabytki architektury drewnianej... hmmm... a mo?e cerkwie?

ja wlasnie myslalam o cerkwiach, ale nie wiem czy to nie jest zawezenie i co mysla inni np. Giovanni, ktory "kocha cerkwie i Beskid Niski":)
Zapisane
A ja wolę na zielonej łące siedzieć..."

Stjepan

  • Gość
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 07, 2005, 20:51:34 pm »

Cerkwie cerkwiami,ale moznaby to poszerzyc na zabytki architektury w gorach,to sa wieksze mozliwosci wyboru ciekawszych zdjec,ot chociazby sudeckich zamkow,drewnianego wschodu,czy bzeckich budowli.pozdr
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
Cerkwie i inne starocie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2005, 15:47:59 pm »

Po pierwsze wcale nie jest za szybko ?eby bra? si? za kalendarz. Trzeba zrobi? byznes-plan i zobaczy? na co Klub sta? - czy na 12 stron A3 full-color, czy mo?e na klendarzyk kieszonkowy.
Po drugie przy kalendarzu jest na prawd? du?o roboty. Co mo?na zobaczy? na przyk?adach historycznych: Zakazane G?ry - wypieszczone dziecko ca?ego Klubu, Mongolia - kator?nicza praca i szalony zryw Ma?ka O, Polskie G?ry - mn?stwo pracy ma?ej grupki na pocz?tku i "aby do przodu" im bli?ej ko?ca roku.

Wracaj?c do maritum czyli tematu:
Temat pierwszy. Zabytki to pomys? ciekawy. Nie musi to by? centralnie p..ty ko?ci??ek w ?rodku kadru tylko np. kawa? kamiennego, ?emkowskiego krzy?a majacz?cego na horyzoncie. Po za tym a? samo si? nasuwa ?eby zrobi? tu "tradycyjne" dwa zdj?cia - og?? i detal. Je?li zabytki to my?l? jednak ?e z Polski.
Temat drugi to np. Pejzarze Karpat (vide Rumunia!). I zn?w panoramka i dajmy na to ma?a ro?linka.
Temat trzeci: nazwa?em go sobie "?lad cz?owieka". Bo g?ry to te? ludzie tam mieszkaj?cy. Otrzymujemy od nich pomoc, daj? nam spa? w stodole i ?wie?y twar?g :D . Z drugiej strony zdzieraj? z nas za "busy" i musi pilnowa? ?eby nam konserw nie zarypali. :twisted:
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2005, 12:39:15 pm »

No coz, kwota o ktorej mowil mi Krzysiek chyba za bardzo nadszarpnelaby finanse Kola. Zobaczymy co mi napisze Maciek Olech.
A co myslelibyscie o wspolnym kalendarzu, zrobionym przez kilka k?? przewodnickich? Nie wiem jak tam tradycje w innych kolach, czy robili kiedykolwiek jakies kalendarze, ale na pewno koszty by sie rozlozyly nieco, no i efekt moglby byc ciekawy.
Czy moze uwazacie ze kalendarze maja byc w dalszym ciagu SKPTowskie (ale wedy jest mozliwosc ze nie wyjdziemy poza 3 juz zrobione)

M.
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
Po namy?le
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2005, 09:33:20 am »

Za?o?enia:
1. Kalendarze zawsze rozchodzi?y si? w sporym (400sztuk) nak?adzie
2. Zaintersowanie by?o wi?ksze ni? nak?ad (ale nie nale?y przesadza?, wszyscy pami?tamy afer? z kubkami)
3. Je?li b?d? wsp??pracowa? z nami inne ko?a trudno b?dzie, moim zdaniem, zako?czy? spraw? w terminie (zawsze kto? si? sp??ni, oleje, wycofa si?, przy?le zdj?cia zeskanowane w rozdzielczo?ci 800x600 - bo na ekranie dobrze wida?...).

Warunki:
1. Klub wy?o?y ~100-200 z? na skanowanie,
2. Trzeba zrobi? kalendarz do wrze?nia,
3 . Potrzebny jest Dyrektor Finasowy, kt?ry pobierze zaliczk? od kupuj?cych,
4. By? mo?e Klub b?dzie musia? troch? do?o?y? na druk.

Wniosek
Je?li spe?nione zostan? warunki 1-3 to kalendarz b?dzie.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2005, 22:38:03 pm »

Mialem nadzieje ze sie pojawisz w klubie, bo chcialem wlasnie o kalendarzu pogadac, a w najblizszy wtorek czasu bede mial raczej niewiele.
Za zrobieniem kalendarza z innymi kolami przemawia z kolei fakt, ze w 2006 roku przypada okragla rocznica (zdaje sie ze setna, ale glowy nie dam) szeroko pojmowanej "turystyki studenckiej". Jesli chodzi o organizacje, mysle ze udaloby sie to jakos zgrac.
Nie wiem jak to wyglada w praktyce, ale zakladajac ze najpierw robi sie projekt graficzny, a potem drukuje;), to moznaby chyba zrobic "pierwoskany" zwyklym skanerem z przystawka, poukladac, zobaczyc jak bedzie wygladalo, i potem poskanowac u Zelaznego. Jakby nic z tego mialo nie wyjsc to poza straconym czasem wymiernych strat brak. Ale zaznaczam - nie wiem jak to sie robi w praktyce.
Maciek Olech rzucil pomysl, zeby zrobic jakis album na 35 lecie Kola, ale nie wiem czy warto. Duzo roboty, duze koszta, raczej niewiele zejdzie. Wiec nie wiem czy skora warta wyprawki.
W sprawie kalendarza postaram sie we wtorek okreslic co i jak,
M.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2005, 15:14:10 pm »

Dla tych, co nie doczytali w komunikacie, ruszamy z kalendarzem:)
Przeszed? pomysl Krzyska, przypomne:
Cytuj
Temat pierwszy. Zabytki to pomys? ciekawy. Nie musi to by? centralnie p..ty ko?ci??ek w ?rodku kadru tylko np. kawa? kamiennego, ?emkowskiego krzy?a majacz?cego na horyzoncie. Po za tym a? samo si? nasuwa ?eby zrobi? tu "tradycyjne" dwa zdj?cia - og?? i detal. Je?li zabytki to my?l? jednak ?e z Polski.

Tak wiec ruszajcie w Polske ze swoimi aparatami, i czekamy na wasze wyniki. Potrzebne tez na pewno bedzie wsparcie przy robieniu kalendarza.
Uwaga techniczna:
Z doswiadczenia Macka Olecha wynika, ze do kalendarza najlepiej nadaj? sie   slajdy. Moga by? rownie? zdjecia z aparat?w cyfrowych (lustrzanek) o bardzo wysokiej rozdzielczo?ci. Tak wiec przerzucajcie sie na slajdy, mozna je taniej kupic chociazby na allegro;)
Szczepan widzialem juz sie przygotowywa? do zmiany klisz, mam nadzieje ze w kontekscie kalendarza:)

Pozdrawiam
M.
Zapisane

Stjepan

  • Gość
Kalendarz na 2006 rok
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 04, 2005, 18:19:47 pm »

Szczepan widzialem juz sie przygotowywa? do zmiany klisz, mam nadzieje ze w kontekscie kalendarza:)

Przymierzam si?,a jak;))))tylko w?a?nie z funduszami u mnie kiepsko ostatnio,no i zbieram na te filmy z allegro,potrzebuj? jeszcze ze 4 dyszki:))))a jak si? uda strzeli? jak?? fot?,s?u?? uprzejmie.A tymczasem s?u?? swoimi cyfrowymi zbiorami,je?li si? Bodzio zgadzasz,mog? troch? powybiera?,ale to g??wnie Tatry i ?adne zabytki.to zale?y od tematu kalendarza.pozdrawiam i do ozobaczenia.sz
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
slajdy, slajdy, slajdy
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 07, 2005, 13:36:57 pm »

Oczywi?cie slajdy i zdj?cia cyfrowe s? najlepsze. Je?li jednak kto? ma poprawne zdj?cia i negatywy w dobrym stanie to mo?na z tym powalczy?.
A ju? na pewno je??i jest to tzw. pion.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Re: Po namy?le
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2005, 16:12:37 pm »

Dawno mnie tu nie bylo, ale sie wtrace

Cytat: "Krzysztof"
1. Kalendarze zawsze rozchodzi?y si? w sporym (400sztuk) nak?adzie
2. Zaintersowanie by?o wi?ksze ni? nak?ad (ale nie nale?y przesadza?, wszyscy pami?tamy afer? z kubkami)

To, ze kalendarze rozchodzily sie w takich nakladach to prawie wylacznie zasluga Macka O. A ludziska jak to ludziska - czasami Maciek odnosil wrazenie ze robia ?aske kupujac kalendarz. Jestem przekonany, ze bez Macka skonczyloby sie tak jak z cytowanymi kubkami, o ile w ogole by doszlo do druku. Bo na tym glownie polegala ta "afera", ze nie bylo wlasciwie nikogo komu zalezaloby na tym zeby to wszystko sprzedac a nie dlatego ze bylo ich jakos strasznie duzo - same ogloszenia w komunikatach nie wystarczaly. Nawet przywiezienie tego na Biwak to za malo jesli potem sobie gdzies te kubki leza i ktos tam je kupi tylko dlatego ze doczytal jakies ogloszenie i sie zapytal. A niezbedny bylby ktos kto by te kubki doslownie wciskal ludziom.

Cytat: "Krzysztof"
2. Trzeba zrobi? kalendarz do wrze?nia,
3 . Potrzebny jest Dyrektor Finasowy, kt?ry pobierze zaliczk? od kupuj?cych,

Jak najbardziej - tylko zeby ten "dyrektor" nie byl tylko od zbierania zaliczek. Czekanie tylko na chetnych przyniesie zamowienia rzedu 100 sztuk. Reszte juz napisalem wyzej. Pamietajcie tez, ze z ostatniego rzutu kilkadziesiat sztuk poszlo poza Trojmiasto. Bywalo tez (nie pamietam czy ostatnim razem) ze Pawel Zelazny bral iles tam sztuk w rozliczeniu, oraz ze FAM albo Horyzont braly kolo 100-ki.

Mi osobiscie najbardziej by sie podobalo jakby udalo sie stworzyc kalendarz, w ktorym bylyby wszystkie lub wiekszosc typow cerkwi. Taki kalendarz mialby ponadto niezla wartosc szkoleniowa. Zdzichu Kopec na pewno by sie ucieszyl. Ale wtedy wykraczamy poza granice PL. Nie wiem tez jak bogate sa nasze zbiory z cerkwiami z terenow Rumunii. Troche Slowacji oraz Ukrainy to sam mam i z tym nie byloby problemu. Slajdow z polskiej czesci BW to mi sie tez "co nieco" nazbieralo, mam je w wiekszosc dobrze skatalogowane, wiec znalezienie czegos konkretnego nie powinno byc klopotem, bo przegladanie wszystkich byloby katorga.

Cytat: "mbogda"
Maciek Olech rzucil pomysl, zeby zrobic jakis album na 35 lecie Kola, ale nie wiem czy warto. Duzo roboty, duze koszta, raczej niewiele zejdzie. Wiec nie wiem czy skora warta wyprawki.

Ja bym tego pomyslu tak szybko nie zarzucal, tylko troche nad nim popracowal. Co za problem na tegorocznym Biwaku zrobic ankiete z pytaniami typu czy ktos by takie cos kupil a jesli tak to za ile. Tylko znowu - musi byc ktos kto bedzie chodzil od domku do domku i od namiotu do namiotu i te dane bedzie zbieral, bo inaczej nic z tego.
I wtedy mozna zaczac kombinowac. Jesli pomysl chwyci to mozna zaczac zbierac zaliczki na spiewinkach 2005, a chyba najpozniej na Biwaku 2006.

Tyle na razie
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Krzysztof

  • Gość
Re: Po namy?le
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 21, 2005, 10:10:04 am »

Cytat: "Rafi"
[...] ze nie bylo wlasciwie nikogo komu zalezaloby na tym zeby to wszystko sprzedac a nie dlatego ze bylo ich jakos strasznie duzo - same ogloszenia w komunikatach nie wystarczaly. Nawet przywiezienie tego na Biwak to za malo jesli potem sobie gdzies te kubki leza i ktos tam je kupi tylko dlatego ze doczytal jakies ogloszenie i sie zapytal. A niezbedny bylby ktos kto by te kubki doslownie wciskal ludziom.


Celna uwaga. Dlatego potrzebny jest Zesp?? - przez du?e "Z". Mam o sobie (mo?e nieskromne) mniemanie, ?e potrafi? doprowadzi? do tego, ?e powstanie zupe?nie przyzwoity kalendarz. Natomiast sprzeda? to zupe?nie inna para kaloszy. Dlatego, tak jak napisa?em zadanie jest na tyle istotne, ?e niezb?dny jest "Dyrektor Finansowy".

Co do tematyki odsy?am na stron? SKPT jak ju? Maciek B. umie?ci info o kalendarzu.
K
Zapisane