Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXI Darżlub - pytania  (Przeczytany 16431 razy)

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 03, 2006, 10:43:16 am »

Przyznaje, ze trasy okazaly sie zbyt latwe. Myslalem ze w nocy bedzie jednak trudniej. Ale bezchmurna noc i brak sniegu chyba tez nieco ulatwily Wam zadanie.
Wiecej podsumowac i odpowiedzi na ewentualne pytania, jak sie wyspimy:)
Ja dziekuje ze swej strony uczestnikom startujacym w Wejherowie za cierpliwosc i wyrozumialosc, bo zdaje sobie sprawe, ze na poczatku byl niezly balagan.

Pzdr
Maciek
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 03, 2006, 11:09:20 am »

Cóż, wszyscy się ciągle uczymy. Myślę że starty z Redy mimo 10-minutowego poślizgu poszły dobrze. W sumie i tak najważniejsze są fajne trasy i ciepłe ognisko, a reszta to wodotryski. Dobranoc wszystkim Orgom...
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Agnieszka

  • Wiadomości: 57
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 03, 2006, 13:34:37 pm »

Bez przesady z tym bałaganem :wink:  Każdemu ten kwadrans minął naprawdę szybko i większej krzywdy nie wyrządził. Szłam pierwszy raz i co do organizacji nie mam żadnych zastrzeżeń :cool:
No i też <jako prawie zielona w te klocki>  wcale nie uważam, że trasy były zbyt łatwe :twisted: Gubiliśmy się trochę, zaliczyliśmy tylko sześć punktów, dotarliśmy na szóstą czyli w sam raz na autobus :mrgreen:  
Tak w dwóch słowach: było super :!:
Pozdrawiam cieplutko
Zapisane

Łukasz

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 03, 2006, 16:47:22 pm »

Ja również jestem zielony w te klocki (a poszedłem na Bardzo Trudną :mrgreen:), byłem na czymś takim pierwszy raz i bardzo mi się podobało, naprawdę!

Ogromne dzięki organizatorom! We wtorek będę w Kwadratowej to aż się chyba pofatyguję osobiście złożyć gratulacje za udaną imprezę  :smile:
Zapisane

End

  • Wiadomości: 12
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 03, 2006, 19:42:07 pm »

hehe zajełysmy 26 na 39 miejsc nie jest tak tragicznie jak myślałam :p
ale pies sie na mnie chyba obraził i teraz ciagle śpi

:) to wydaje sie być nierzeczywiste, ta cała noc spędzona na błądzeniu po lesie (troche przeliczyłyśmy nasze umiejętności chodzenia z mapa i kompasem :P)

do 5 pkt wszystko szło gładko...ale później ... hmm... było troszeńke gorzej
W pewnym momenie przestałam wierzyć w to, że ten las ma koniec :)

To było niezwykłe, sprawdzian wytrzymałości (zwiedziłyśmy ten las chyba z każdej strony ;)) i siły psychicznej (kiedy nie ma się pojęcia gdzie się jest i idzie sie dwie godziny ciemnym lasem jakąś głupią ścieżką,  niespotykając po drodze nikogo...)

Podziwiam tych z trudniejszych tras
:)
Zapisane
.. Mgła przyjaciółka staje przede mną, otacza mnie, przykrywa, owija, oddycha mną, głaszcze mnie....

U.Eco

Anonymous

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 03, 2006, 20:41:04 pm »

Startowałem pierwszy raz i chyba dałem sie wciągnąc na dobre, nie mogę się doczekać manewrów. Może w przyszłości pomyśle o walce na punkty, teraz liczyła się  raczej zabawa, znalezienie PK i dotarcie do mety bez oglądania się na uciekajacy czas. Startowałem sam, chociaz wcześniej się tego bałem, zupełnie niepotrzebnie. Właśnie kiedy szedłem sam, nie spotykajac nikogo na drodze było mi najlepiej. Dwa razy zgubiłem się zupełnie:)
Na organizację nie ma co marudzić, było dobrze. Wypada tylko dziękować, bo samo by się nie zrobiło.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 03, 2006, 20:51:20 pm »

Cytat: "End"
h
ale pies sie na mnie chyba obraził i teraz ciagle śpi


Właśnie z podziwem obserwowałem Husky'ego z pokoju sędziowskiego.. leżał na boku cały czas intensywnie oddychając... dla niego to chyba była trasa ekstremalna :)

A jak zniósł trasę spaniel? Wyglądał na mniej zmęczonego?

Cieszę się że się podobało i zapraszam na Manewry w marcu 2007 :)

Maciej
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Anonymous

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 03, 2006, 22:49:24 pm »

Cytuj
W pewnym momencie przestałam wierzyć w to, że ten las ma koniec :)

Spora część uczestników ma różne ciekawe objawy zmęczenia mnie przy 8-9 pkt obraz sie rozmazywał, człowiek stoi patrzy na mapę 5 min i myśli sobie "O co chodzi?" inni płączą a jescze inni rozpaczają że las nie ma końca i na pewno zje nas stado wilków ;P


Przy okazji ktoś znalazł trójkątną, brązowo-zieloną chustę? Nie obraziłbym sie gdyby umieszczono ją wśród rzeczy poszukiwanych.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 04, 2006, 01:41:04 am »

Cytat: "Gość"
Przy okazji ktoś znalazł trójkątną, brązowo-zieloną chustę? Nie obraziłbym sie gdyby umieszczono ją wśród rzeczy poszukiwanych


Okej, tylko podaj proszę swoje dane - żeby było wiadomo z kim się kontaktować :-)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Anonymous

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 04, 2006, 09:35:23 am »

Cytat: "Maciej eŚ"
Cóż, wszyscy się ciągle uczymy. Myślę że starty z Redy mimo 10-minutowego poślizgu poszły dobrze...


Dzięki za ten poślizg! Sprawdziliśmy SKM-ki i wyszło nam że spokojnie można jechać 17 32 ze Wzgórza. Planowo w Redzie miał być 17 58, ale spóźnił się kilka min. Założyliśmy oczywiście że nie wylosujemy 1 min startowej. A tu proszę  - w końcu po tylu latach trafiła kosa na kamień! Zdążyłem się tylko przepchać odebrać mapę i wyjść  :lol: Przy okazji - jakie są procedury kiedy zespół się nie zgłosi na czas?
I drugie pytanko - ponieważ trafiliśmy aż trzy PS-y zależało by mi na mapie - wzorcówce, tak żebym mógł sobie w wolnej chwili obejrzeć teren i zobaczyć gdzie popełniłem błędy. Czy taka mapka pojawi się na stronie SKPT?
Zapisane

Anonymous

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 04, 2006, 09:52:08 am »

Bedzie taka mapa.

Pzdr
M.
Zapisane

Stjepan

  • Gość
Dzięki wszystkim!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 04, 2006, 10:13:42 am »

Wyspałem sie, to i ja się wypowiem,
Jak dla mnie też wszystko grało jak trzeba-trasa BT Zed..., punkty, mimo,że proste,dobrane b.dobrze, jednoznaczne w 100%,aż przyjemnie się je "zbijało", czas wymierzony perfekcyjnie, trasę po prostu dało się idąc szybko przejeść na zero. To, że było więcej zespołów po 0, przypisuję nie zbytniej łatwości,ale temu,że część tych zespołów umiejętnościami i doświadczeniem pasowałyby bardziej do ekstremalnej i widząc ich na innej trasie troszkę się zdziwiłem (czyżby mania nagrodowa?;))Rozpiętość wyników od 0 do 1000 mówi wszystko o dobrym dostosowaniu trasy do realiów.

Co do przytaczanych w osobnym wątku sytuacji to  :shock: .Aż się wierzyć nie chce,że ludzie potrafią okazać się tak zadufanymi bufonami, wrednymi skrczb..., aby w ten sposób próbować coś osiągnąć, jak małe dzieci.A pogróżki, o których pisze Maciek świadczą tym bardziej o prostactwie i chamstwie rzeczonych osób.Takich ludzi nie ma co traktować poważnie i po prostu olać.Powinni orgów całować po rękach, że mieli możliwość uczestniczyć w takiej imprezie, a nie...

P.S.No i tylko pozostaje mały żal,że przez własną głupotę zgubiliśmy te 20 min. na trasie, a tak, była spokojnie szansa na podium, może jeszcze kiedyś.
A ogólnie: DZIEKI I GRATULACJE!!!TAK TRZYMAĆ!!!!
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 04, 2006, 11:57:24 am »

Cytat: "Gość"
Dzięki za ten poślizg! Sprawdziliśmy SKM-ki i wyszło nam że spokojnie można jechać 17 32 ze Wzgórza. Planowo w Redzie miał być 17 58, ale spóźnił się kilka min. Założyliśmy oczywiście że nie wylosujemy 1 min startowej. A tu proszę - w końcu po tylu latach trafiła kosa na kamień! Zdążyłem się tylko przepchać odebrać mapę i wyjść :lol: Przy okazji - jakie są procedury kiedy zespół się nie zgłosi na czas?


Kiedyś była zasada że taki zespół skreślano z listy startowej. Na imprezach kierowanych przeze mnie przyjąłem zasadę że zespół który się spóźni ma dwie możliwości:
a) ich start jest przesuwany na sam koniec listy startowej - dostają nową minutę startową
b) startuje w momencie spóźnionego zameldowania się - ale czas liczy mu się od przydzielonej minuty startowej na którą się spóźnił.

Na miejsce minuty startowej spóźnialskich może wejść jakikolwiek zespół z tej samej trasy zapisany na późniejszą minutę, który się wykaże refleksem i zgłosi taką chęć po stwierdzeniu nieobecności.

Uważam że takie podejście jest bardziej w porządku. W sobotę było kilka takich przypadków, i zawsze ludzie wybierali wariant "a".

Pozdrawiam,
Maciej
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 04, 2006, 12:01:28 pm »

Cytat: "Gość"
I drugie pytanko - ponieważ trafiliśmy aż trzy PS-y zależało by mi na mapie - wzorcówce, tak żebym mógł sobie w wolnej chwili obejrzeć teren i zobaczyć gdzie popełniłem błędy. Czy taka mapka pojawi się na stronie SKPT?


W miarę wolnych zasobów czasowych opublikujemy zeskanowane mapy dla wszystkich tras. Jeśli chodzi o stowarzysze to zdecyduje Sędzia Główny.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

End

  • Wiadomości: 12
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 04, 2006, 12:11:07 pm »

Cytuj
Właśnie z podziwem obserwowałem Husky'ego z pokoju sędziowskiego.. leżał na boku cały czas intensywnie oddychając... dla niego to chyba była trasa ekstremalna :)

A jak zniósł trasę spaniel? Wyglądał na mniej zmęczonego?


Husky rzeczywiście padł na mecie już całkiem, za to w drodze spisała się wspaniale 0 marudzenia
a mój spanielek na końcowym odcinku zaczął padać, co chwilę się zatrzymywała i takim proszącym wzrokiem zdawała się mówić "A może zadzwonimy po taxi?" :)
a na mecie troche odżyła po zjedzieniu psiego śniadania

:)

Cytuj
Cieszę się że się podobało i zapraszam na Manewry w marcu 2007 :)


My pójdziemy w naszym wilczym składzie tylko wtedy jeśli do tego czasu potrenujemy chodzenie z mapą i kompasem, bo jednak nasze umiejętności okazały się za niskie
i o ile nie będzie to kolidowac z maturką :P (chociaż w marcu to raczej nie powinno)
Zapisane
.. Mgła przyjaciółka staje przede mną, otacza mnie, przykrywa, owija, oddycha mną, głaszcze mnie....

U.Eco