Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)  (Przeczytany 40960 razy)

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #150 dnia: Grudnia 01, 2013, 04:43:20 am »

Skoro nadchodząca edycja obfituje w swego rodzaju "nowości", zapraszam wszystkich użytkowników Endomondo do dołączania do "rywalizacji":

www.endomondo.com/challenges/13417430

Włączasz appkę, tel. wrzucasz do plecaka i wio do lasu - z czystej ciekawości, żebyśmy wyłonili najdłużej siedzącą w lesie ekipę darżlubową :)

Kto zostanie Najwytrwalszym Darżlubowiczem? Kto nie podda się przeciwnościom, przechytrzy Jokera / Pingwina / Ultra Humanite i powróci na metę z pełną kartą startową?

Postępy posiadaczy pakietu internetowego (na całą trasę potrzeba ok 400kb transferu) i dobrze naładowanej baterii będą mogły być "śledzone" on-line na stronie www endomondo przez rodziny, znajomych, Sędziego...

P.S. Na stop-czasie uczciwie włączamy pauzę! :)

Uprzedzając obawy o możliwość chodzenia "po śladach" innych współuczestników - nie ma takiej opcji live. Można tylko podążać już zakończonymi i udostępnionymi trasami. Natomiast przydatność rysunku trasy na podkładzie google maps jest w zasadzie żadna, z pewnością nie wpłynie na wyniki rywalizacji w realu. :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #151 dnia: Grudnia 02, 2013, 18:22:58 pm »

Widziałem kogoś z BT na rekonesansie tydzień przed imprezą...Tak że przygotowania trwają.


Zapisane

batman

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #152 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:20:45 pm »

Mam pytanie kwestii organizacyjnej.
Na ile h przed imprezą są rozwieszane lampiony.?

Co do pogody to według wstępnych prognoz w piątek ma być fatalna pogoda(śnieg i bardzo silny wiatr) a w sobotę na szczęście ma być trochę lepiej.
Więc jest duże prawdopodobienstwo utrzymania się śniegu znacznej ilości w sobotę wieczorem.:-)
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #153 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:38:32 pm »

Mam pytanie kwestii organizacyjnej.
Na ile h przed imprezą są rozwieszane lampiony.?

Co do pogody to według wstępnych prognoz w piątek ma być fatalna pogoda(śnieg i bardzo silny wiatr) a w sobotę na szczęście ma być trochę lepiej.
Więc jest duże prawdopodobienstwo utrzymania się śniegu znacznej ilości w sobotę wieczorem.:-)


Raczej odwrotnie, słowo "fatalna" pomyliłeś miejscami z "lepiej"  ;)

Lampiony są rozwieszane, jeśli nie wszystkie to w zdecydowanej większości, w dniu imprezy, tj. przed imprezą z reguły...;)
Zapisane

Zdzisio

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #154 dnia: Grudnia 03, 2013, 06:44:10 am »

Być może tego nie doczytałem, a interesuje mnie kiedy będą losowane minuty startowe i kiedy ogłoszona zostanie godzina "0"?
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #155 dnia: Grudnia 03, 2013, 08:33:13 am »

Minuty startowe będą losowane w czwartek, więc spokojnie poczekajcie do piątkowego poranka.

A z minutą "0", na miejscu organizatorów, poczekałbym na bardziej wiarygodną i sprawdzalną prognozę pogody.
Zapisane

kleks

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #156 dnia: Grudnia 03, 2013, 15:21:53 pm »

Tak samo s limitem czasu na trasach.Zapowiada się śnieg w lesie(w sam piątek ma spaść do 5cm a w sobotę kolejne kilka cm) więc warunki panujące w lesie będa gorsze niż obecnie.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #157 dnia: Grudnia 03, 2013, 16:47:21 pm »

A z minutą "0", na miejscu organizatorów, poczekałbym na bardziej wiarygodną i sprawdzalną prognozę pogody.
Znajomi z Warszawy jak jechali w Kaukaz to spisali przed wyjazdem prognozę z:
http://www.yr.no/

... i tydzień później jak wg prognozy miał spaść śnieg w górach - to co do dnia spadł.
A na obszar Pomorza siatka symulacji pogody w tym modelu jest gęstsza więc dane powinny być dokładniejsze-bardziej pewne.

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 03, 2013, 17:51:40 pm »

Głównie chodzi o milimetry. W zeszłym roku miał padać śnieg, było to wiadome na tydzień przed, ale od początku nie miało go być zbyt dużo. Tym razem wygląda to trochę gorzej.
Zapisane

TJ_niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 03, 2013, 18:03:48 pm »

Zapowiada się śnieg w lesie(w sam piątek ma spaść do 5cm a w sobotę kolejne kilka cm) więc warunki panujące w lesie będa gorsze niż obecnie.

Jakie gorsze??? Im gorzej tym lepiej! ;D   Warunki będą piękne zimowe i tej wersji się trzymajmy !!!  :)

Organizatorzy mają spore doświadczenie, więc dajmy im spokojnie stawiać punkty wtedy, kiedy uznają za stosowne. Grunt, aby te punkty były na czas.
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 04, 2013, 01:35:46 am »

Nadzieja ginie ostatnia... ale w tym przypadku niech intencje Waszych modlitw będą raczej z kategorii " Panie Boże, chciałbym przeżyć..." :)
Na pogodną pogodę NIE MA SZANS ( czyt. będą warunki wybitnie darżlubowe - zero widoczności, śnieżyce, wichury i dużo niepozamarzanych bagien :D ). Skąd ta pewność? Szefowa Budowniczych to znana w środowisku Miss Zaklinaczka Pogodowego Armagedonu. Bardzo skuteczna.

To nie żarty, to czysta statystyka. Ilekroć Ona się zbliża, zawsze leje  8)
Z resztą, wystarczy poczytać:
http://tnij.org/1dowod
http://tnij.org/2dowod
http://tnij.org/3dowod

P.S. TJ, mam nadzieję, że w bazie zjawisz się odpowiednio wcześnie - mam wczesną minutę startową, a izotonik w bukłaku trzeba wzbogacić odpowiednim antyzamrażaczem ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

TJ_niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 04, 2013, 07:22:51 am »

P.S. TJ, mam nadzieję, że w bazie zjawisz się odpowiednio wcześnie - mam wczesną minutę startową, a izotonik w bukłaku trzeba wzbogacić odpowiednim antyzamrażaczem ;)
Ja mam późną, ale bardzo chcę być od początku. Więc jesteśmy dogadani!.  8)
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 04, 2013, 12:59:19 pm »

Ja mam późną, ale bardzo chcę być od początku. Więc jesteśmy dogadani!.  8)
TJ, rozumiem, że minuta o której piszesz to raczej "wybór preferowanej minuty startowej" w formularzu zgłoszeniowym, a nie "konkretna minuta, znana z tajemnego źródła"? ;) Bo z tego, co pamiętam, losowanie i ogłoszenie minut startowych odbędzie się (zgodnie z tradycją) najwcześniej w czwartek, być może nawet piątek... :)

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

TJ_niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 04, 2013, 14:55:14 pm »

TJ, rozumiem, że minuta o której piszesz to raczej "wybór preferowanej minuty startowej" w formularzu zgłoszeniowym...  
Zgadza się. Czasem wolę początkową, czasem późną. Tym razem późna bardziej mi pasuje - nie muszę się spieszyć w niedzielę z powrotem do Gda...
Zapisane

Revan

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 04, 2013, 15:01:54 pm »

Szybkie pytanie. W regulaminie znajduje się następujący zapis:

VI. Warunki ukończenia imprezy, punkt 5. Zespół może zostać zdyskwalifikowany na Imprezie za:
(..) używanie urządzeń elektronicznych do określania położenia w terenie

Rozumiem, że zapis tyczy się GPSów z mapami turystycznymi (bezwzględny pomiar położenia).

Czy ten zapis regulaminowy dotyczy także używania krokomierzy, oraz GPSów (do pomiaru parametrów ruchu - prędkość, przebyta odległość) - względny pomiar położenia?


Moim zdaniem według obecnego brzmienia tego punktu, nawet logowanie trasy jest łamaniem regulaminu, bo jest używane urządzenie elektroniczne które służy do określania położenia w terenie ;)
Zapisane