Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)  (Przeczytany 35944 razy)

Dariusz Karpiński

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 19, 2013, 18:27:48 pm »

Na tą edycję może już za późno...

Ale chciałbym przypomnieć pomysł z dyskusji przed Darżlubem:

Może żeby Admin miał łatwiej i nie dopisywał wspomnianego nr buta,
to na zapisach każdy Kapitan wpisuje jedno linijkowo ZESPÓŁ,
a potem posługując się nr zapisu jako Loginem i adresem mail jako hasłem
sam uzupełnia skład zespołu.

Potem Adminom zostaje tylko rejestrować wpłaty.
Zapisane

Lucyna P.

  • Wiadomości: 58
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 19, 2013, 23:24:17 pm »

Na tą edycję może już za późno...

Ale chciałbym przypomnieć pomysł z dyskusji przed Darżlubem:

Może żeby Admin miał łatwiej i nie dopisywał wspomnianego nr buta,
to na zapisach każdy Kapitan wpisuje jedno linijkowo ZESPÓŁ,
a potem posługując się nr zapisu jako Loginem i adresem mail jako hasłem
sam uzupełnia skład zespołu.

Potem Adminom zostaje tylko rejestrować wpłaty.

Tak, jak piszesz - w przypadku tych Manewrów za mało czasu jest na zmiany.
Niemniej, trwają prace nad tym, żeby wprowadzić pewne usprawnienia w następnych edycjach InO SKPT i te zmiany raczej obiorą taki kierunek, jaki opisałeś, a nie taki, jaki sugerowano w poprzednich postach (losowanie, itp.).
Podkreślam jednak, że w tej edycji zmian w procedurze zapisów nie ma i to jest na razie jedyna pewna informacja.
Zapisane

Gość

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 21, 2013, 14:06:09 pm »

No to już wiadomo  więcej ,że jest transport więc miejsce prawdopobnie trudno dostępne.
Czyli bez skm,
około 30-40km od miejsca autobusu(ostatnio Reda).
15zł ostatnio było 6zł i jakieś 16km autobusem;-)

Szkoda, że miejsce dopiero będzie podane w dniu imprezy.
Ale wiadomo dlaczego.
Zapisane

Villagemaster

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 21, 2013, 19:44:03 pm »

Transport organizatora czyli z publicznym słabo chyba.
Miejsce: Dolina Muminków - jak doliny to i góry.

Wypisz, wymaluj Wysoczyzna Elbląska  ;D
Zapisane

Inny gość

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 21, 2013, 20:10:02 pm »

Organizatorom nie udało się dochować ścisłej tajemnicy i wyciekła mapa terenu zawodów!
Można ją sobie obejrzeć dokładnie teraz, bo na zawodach drogi zostaną wymazane.

Zapisane

Hania

  • Wiadomości: 223
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 21, 2013, 20:51:58 pm »

... i nawet plan bazy jest  ;)

Jakaś dziwna ta szkoła, trochę krakowską Rotundę, albo przymorski Okrąglak przypomina...  8)
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Dariusz Karpiński

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 22, 2013, 15:00:32 pm »

Uwaga!

Chciałbym przypomnieć że zegar odliczający czas do rozpoczęcia zapisów nie pokazuje czasu w sposób prawidłowy.
Konkretnie: Pokazuje ile zostało do rozpoczęcia zapisów (środa, 20:00)
od daty i godziny ustawionej na Waszym komputerze,
a nie od daty i godziny na serwerze.

Co za tym idzie - jeżeli macie źle ustawiony czas w kompie, to i ten licznik pokazuje nieprawdę.
Sprawdźcie - przestawiając datę w kompie.

A piszę o tym bo ostatnio była mała awantura o tym na forum. Część uczestników jak licznik doleciał do zera, kliknęło w Zapisy i zobaczyło:
"Brak miejsc - wszystko zajęte".
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 22, 2013, 17:15:49 pm »

Uwaga!

Chciałbym przypomnieć że zegar odliczający czas do rozpoczęcia zapisów nie pokazuje czasu w sposób

....

A piszę o tym bo ostatnio była mała awantura o tym na forum. Część uczestników jak licznik doleciał do zera, kliknęło w Zapisy i zobaczyło:
"Brak miejsc - wszystko zajęte".

Darku i w ten sposób zmniejszasz sobie prawdopodobieństwo zapisania się  ;) 8)

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 22, 2013, 17:41:34 pm »

Konkretnie: Pokazuje ile zostało do rozpoczęcia zapisów (środa, 20:00)
od daty i godziny ustawionej na Waszym komputerze,
a nie od daty i godziny na serwerze.

Gdyby zegar był zsynchronizowany z tym na serwerze to byłoby zbyt piękne. Oczywiście jest to odliczanie na podstawie zegara komputera na którym otwiera się stronę, ale chyba uwzględnia strefę czasową. Zresztą każdy może podejrzeć kod źródłowy tego licznika.
Zapisane

Jeszcze inny gość

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 22, 2013, 17:46:12 pm »

Czy to znaczy, że australijczycy mogą się zapisywać wcześniej? To może następne Manewry pod hasłem "Tomek w krainie kangurów"?
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 22, 2013, 17:49:38 pm »

Chodziło mi raczej o to że powinien poprawnie odliczać w dowolnej strefie czasowej. Przy okazji nowy pomysł na temat imprezy...
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 22, 2013, 17:54:54 pm »

Czy to znaczy, że australijczycy mogą się zapisywać wcześniej? To może następne Manewry pod hasłem "Tomek w krainie kangurów"?

Odliczanie na stronie głównej odbywa się wg. zegara komputera na którym otwarta jest strona.
Ale kontrola zapisów odbywa się wg. zegara serwerowego.

Złe ustawienie zegara komputera może wprowadzić w błąd tylko użytkownika, więc miejcie dobrze ustawione zegarki.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 22, 2013, 18:29:28 pm »

Czy to znaczy, że australijczycy mogą się zapisywać wcześniej?

U mnie w Mińsku jest 20:29, a zegar pokazuje że 5 dni 1:30:26 do zapisów.

Czyli... dobrze :)


..... Przy okazji nowy pomysł na temat imprezy...
i sugestia co do osoby kierownika

Dariusz Karpiński

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 22, 2013, 22:00:34 pm »

Darku i w ten sposób zmniejszasz sobie prawdopodobieństwo zapisania się  ;) 8)

Ostatnio zdążyłem zapisać swój zespół i 2 zespoły kumpli.
Żyję nadzieją że tym razem też zdążę, zwłaszcza że kumple nauczyli się pisać.

 8)
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 23, 2013, 15:07:46 pm »

Z góry przepraszam, że mój post będzie "dłuższy niż inne", ale po prostu trochę się tego uzbierało, a od kilku dni, każda moja próba logowania kończyła się niepowodzeniem.

Swoją drogą, tak na marginesie - czy tylko ja mam problemy z logowaniem na FORUM? Korzystam z dwóch różnych komputerów, dwóch różnych systemów operacyjnych... nawet próbowałem dwóch różnych przeglądarek - efekt ten sam: przy podaniu prawidłowego hasła odsyła mnie do pustej strony i nic się nie dzieje. Przy błędnym haśle, odsyła mnie do strony, która prosi o podanie prawidłowego hasła... przy podaniu prawidłowego hasła odsyła mnie do głównej strony SKPT... i wciąż nie jestem zalogowany. :/

Napisałem nawet dziś maila do SKPT w tej sprawie... i właśnie, gdy miałem nacisnąć "wyślij", postanowiłem spróbować po raz ostatni... i ku memu zaskoczeniu - udało się - pierwszy raz od kilku dni! Dlatego, zamiast wysyłać maila, pytam na FORUM: Czy Wy też macie kłopoty z logowaniem?


Z innych tematów, które "mi się uzbierały". :)

Po pierwsze - bardzo fajny motyw przewodni tegorocznych Manewrów! :) Pisałem już o tym na Facebooku, ale na FORUM jeszcze nie miałem okazji - bardzo lubię "Muminki", a Włóczykij był jednym z moich ulubieńców z dzieciństwa (co widać nawet w moim avatarze na forum ;) ). Śmieszne jest to, że dzięki takiemu wyborowi motywu przewodniego, będą w tym roku dwie imprezy, z Włóczykijem w logo (no bo przecież, Włóczykij od kilku lat towarzyszy Kaszubskiej Włóczędze! :) ).

Po drugie - chciałem pogratulować autorowi (autorom) tegorocznego bannera! Jest bardzo ładny - moim subiektywnym zdaniem, jest jednym z ładniejszych od lat. Ładnie narysowany, sympatycznie (minimalnistycznie) zanimowany. No po prostu - perełka sama w sobie! :)
Mam wrażenie, że Hubert maczał w tym palce, bo ma avatara, ewidentnie narysowanego przez tę samą osobę! :)

Po trzecie - gratuluję pomysłu z aukcją WOŚP! :) Świetny pomysł! Gratuluję też zebranej sumy!

Po czwarte - bardzo fajny post z "mapą", która rzekomo wyciekła... i z rzutem bazy! :)

Po piąte - ZAPISY. Tu będzie kilka podpunktów. :)
Wydaje mi się, że to dobrze, że imprezy SKPT cieszą się taką popularnością. Organizatorzy powinni się cieszyć, bo takie zainteresowanie oraz frekwencja świadczą o tym, że Orgowie dobrze wykonują swoją pracę. Gdyby tak nie było, nie było by tylu chętnych... i tyle osób, które wracają co rok.
Dlatego też, uważam, że niesprawiedliwe było by karać osoby, które chodzą na manewry od lat, niższą punktacją w jakimśtam losowaniu. To by było dziwne, piętnować ludzi za to, że podoba im się impreza. Ja na przykład, przez lata nie uczestniczyłem w marszach SKPT... do czasu, aż dwa lata temu nie wybrałem się raz... i od tamtej pory nie wyobrażam sobie marca i grudnia bez marszu na orientację! :)
Wydaje mi się, że jak na razie, zapisy "kto pierwszy ten lepszy" są najlepszym rozwiązaniem. Być może, trzeba delikatnie zwiększyć limity (zauważmy, że co roku w ostatniej chwili wypadają zespoły i nie wszystkie miejsca są uzupełniane przez inne w bazie). Powoduje to, że ostatecznie uczestników nie jest "ponad 800" a "około 750"... Więc może dorzucenie po 5 zespołów na najbardziej obleganych trasach nie było by takim złym pomysłem?
Do tego, uważam, że Dariusz Karpiński słusznie wspomniał dyskusję przy okazji Darżluba, w której też brałem udział... i sugerowałem, że dobrym pomysłem było by, by "kapitan zapisywał zespół". Wtedy nie było by pretensji, że ktoś wpisuje tylko siebie, a ktoś wpisuje trzy osoby i przez to nie zdąża się zapisać... Przy wpisywaniu "takiej samej ilości rubryk" przez wszystkie zespoły, było by to w jakiś sposób "wyrównanie szans" dla wszystkich, trochę "ulepszające" zapisy na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".

Inną kwestią dotyczącą zapisów jest czas:
Odliczanie na stronie głównej odbywa się wg. zegara komputera na którym otwarta jest strona.
Ale kontrola zapisów odbywa się wg. zegara serwerowego.

Złe ustawienie zegara komputera może wprowadzić w błąd tylko użytkownika, więc miejcie dobrze ustawione zegarki.
Przypominam, że jakiś czas temu, zdarzyła się sytuacja, że zegarek na serwerze był źle ustawiony - śpieszył się o jakieś dwie i pół minuty względem "czasu uniwersalnego". Większość osób ma w komputerach "czas automatycznie synchronizowany z Internetem", więc czas "względnie punktualny" (różnica kilku sekund). Gdy czas na serwerze jest "za bardzo przesunięty", może się okazać, że ci użytkownicy, z punktualnym czasem (większość) po prostu czeka aż zegar pokaże 20:00:00, wciskają F5... i widzą, że zapisy trwają już od 2 minut!
Oczywiście, od tamtego czasu, na wszelki wypadek odświeżam stronę zarówno o 19:58 jak i 19:59... ale uważam, że warto byłoby zwrócić uwagę na to, czy zegar na serwerze wskazuje dokładny czas. :)


I to by było na tyle.
Przepraszam, że aż tyle tematów na raz, ale, jak już wspominałem wcześniej - jest to wina "kłopotów z logowaniem". Sam też wolałbym "częściej po mniej" niż taką epopeję raz na tydzień pisać. ;)

Pozdrawiam!
Michał Giorew, eMGieBe

[EDIT]: Po wklejeniu posta na FORUM sprawdziłem - aktualnie, czas na serwerze jest prawidłowy (z dokładnością "na oko" kilku sekund). Pamiętam, że w tamtym roku, w którym był kłopot z czasem, to 2 minutowe przesunięcie było widoczne również na FORUM. Tym razem, wklejałem post o ~15:07:50 i taka godzina pojawiła się na FORUM. :) Także... chyba jest dobrze. :)
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")