Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)  (Przeczytany 35944 razy)

Koper

  • Wiadomości: 51
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 23, 2013, 15:21:19 pm »

Ja nie mam problemów z logowaniem, wszystko idzie gładko.

Tematyka fajna, ale jak nam ciężko było wymyślić ciekawe nazwy tras... łojej. Ostatecznie myślę, że całkiem niezłe to wyszło ale już niedługo będzie można ocenić samemu:-)

Co do zapisów to tak jak pisała Lucyna i Tomek - już trwają prace nad tym, niektórzy członkowie SKPT już testują pierwsze rozwiązania które prawdopodobnie zostaną wdrożone przez Tomka podczas najbliższego Darżluba. Niemniej jednak wszystko porządnie i bez pośpiechu, lepiej je 3 razy potestować niż am się zdarzyć cos nieprzewidzianego podczas samych zapisów.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 23, 2013, 17:01:08 pm »


Mam wrażenie, że Hubert maczał w tym palce, bo ma avatara, ewidentnie narysowanego przez tę samą osobę! :)
Avatar pochodzi z pod ręki autora Bukokomiksu:
http://bukomiks.blogspot.com/2008/12/bukokomiks.html

Inne dzieło autora co mi się bardzo podoba:



kops.pl - Komiks o Polskich Superbohaterach - też bardzo fajny :)

Po trzecie - gratuluję pomysłu z aukcją WOŚP! :) Świetny pomysł! Gratuluję też zebranej sumy!
Dzięki, dzięki!


Dlatego też, uważam, że niesprawiedliwe było by karać osoby, które chodzą na manewry od lat, niższą punktacją w jakimśtam losowaniu. To by było dziwne, piętnować ludzi za to, że podoba im się impreza.
No dobra to będzie kara za start po raz 5 na tym samym poziomie trudności :D
- pomysł z losowaniami pewnie nigdy się nie zrealizuje, choć uważam go za ciekawy.
Co nie zmienia faktu, że chciałbym aby jednak i nowe osoby mogły się bez problemu zapisać i wystartować

Wickerman

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 23, 2013, 19:21:54 pm »

Aby nowe osoby miały większą szansę na zapisanie się, proponuję wcześniejsze opublikowanie wzoru strony na której prowadzone są zapisy (w pdfie). Pisałem już o tym po ostatnim Darżlubie - mimo, że uczestniczę w imprezach SKPT od kilku lat, w grudniu zapisywałem się po raz pierwszy i jednak sporo czasu zajęło mi przeczytanie wszystkiego (i to dwukrotne, bo po pierwsze szukałem opcji "koszulka", której nie było, a po drugie jeśli dobrze pamiętam to kwota wpisowego się nie zgadzała). Jak się później dowiedziałem większość osób w ogóle nie czyta treści strony z zapisami, wiedząc już co trzeba wpisać - to znacznie podnosi ich szanse. Mi na szczęście udało się zapisać, ale jak wiadomo wielu nie zdążyło.
Myślę, że taka ściąga mogłaby być pomocna.

Kiedy będzie coś więcej na temat koszulek i nazw tras..? Bo jakoś doczytać się nie mogę :/


P.S.1. Nie cierpię Muminków :P
P.S.2. A odnośnie banera - moim subiektywnym zdaniem (stojącym w opozycji do eMGieBe) - niestety jeden ze słabszych w ostatnich latach (ale to może też częściowo wynikać z P.S.1) ;)
Zapisane

Fiko21

  • Wiadomości: 14
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 24, 2013, 22:50:46 pm »

Mam jedno pytanko, skoro ołówek nie jest trwałym środkiem piszącym, to jeśli udzielę wpisu ołówkiem to dostanę jakieś karne punkty?

P.S. Ogólnie rzecz biorąc każdy fan Geocaching`u wie, że długopis może zamoknąć, zamarznąć, lub jakkolwiek wylać się, a ołówki są zwykle niezawodne.
Zapisane

Dariusz Karpiński

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 24, 2013, 23:19:38 pm »

Mam jedno pytanko, skoro ołówek nie jest trwałym środkiem piszącym, to jeśli udzielę wpisu ołówkiem to dostanę jakieś karne punkty?

Opowiem Ci dwie historie:
Pierwsza, własna.
Wiele lat temu zgubiłem (albo zamarzł, nie pamiętam) długopis.
Więc kilka ostatnich punktów na kartę wpisałem ołówkiem.
Wyobraź sobie skalę pyskówki z organizatorami za interpretację regulaminu:
Każdy wpis ołówkiem liczymy jako BPK.

Druga, kosmiczna.
Kiedy NASA zaczęła wysyłać ludzi w kosmos, zorientowała się że długopisy kulkowe nie działają w zerowej grawitacji.
Inwestycje sięgające milionów dolarów i dwa lata badań spowodowały powstanie długopisu którym można pisać w kosmosie, do góry nogami, po niemal każdej powierzchni i w temperaturach od mniejszej niż 0C do ponad 300C.
Gdy Rosjanie spotkali się z tym samym problemem, zaczęli używać ołówków.


A tak najzupełniej poważnie: Karta startowa przy wilgotności na tego typie imprezy po prostu się rozpadnie gdy ktoś będzie próbował wytrzeć zapis gumką do ołówka....

Też się zastanawiam czy kiedyś dojdziemy do sytuacji:
"Potwierdzenie punktu kontrolnego polega na przesłaniu aktualnej pozycji z telefonu z GPS przez specjalną aplikację..."
Zapisane

eMGieBe (niezalogowany)

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 25, 2013, 00:43:15 am »

Ja nie mam problemów z logowaniem, wszystko idzie gładko.

A mnie ciągle odsyła na stronę:
http://www.skpt.gdansk.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=383&action=login2
Wklejam to tu, bo może Admin zauważy i stwierdzi, co jest nie tak (albo "co ja robię nie tak" - bo takiej opcji też nie wykluczam ;) ).

No i musiałem zrobić trochę tak jak Jankes często robi - podpisałem się jako "eMGieBe (niezalogowany)" ;)

Co do zapisów to tak jak pisała Lucyna i Tomek - już trwają prace nad tym, niektórzy członkowie SKPT już testują pierwsze rozwiązania które prawdopodobnie zostaną wdrożone przez Tomka podczas najbliższego Darżluba. Niemniej jednak wszystko porządnie i bez pośpiechu, lepiej je 3 razy potestować niż am się zdarzyć cos nieprzewidzianego podczas samych zapisów.

Oczywiście - po to się robi testy... żeby potem wszystko było OK. :)

No dobra to będzie kara za start po raz 5 na tym samym poziomie trudności :D

Mam nadzieję, że była to "ogólna uwaga", bo jeśli personalny przytyk, to właśnie chciałem powiedzieć, że w tym roku już nie idę na MT! :) Miałem takie założenie, że jeżeli dojdę w "pierwszej dziesiątce" na trasie MT, to w następnym marszu przechodzę "piętro wyżej"... No i tak, po miejscach: 39, 25, 19, na ubiegłorocznym Darżlubie doszliśmy na 7 (co prawda, współdzielonym z sześcioma innymi zespołami... ale jednak). Dlatego, w tym roku, przechodzimy na trasę T! :)

Co nie zmienia faktu, że chciałbym aby jednak i nowe osoby mogły się bez problemu zapisać i wystartować

Może rozwiązaniem było by to, co pisze Wickerman:

Aby nowe osoby miały większą szansę na zapisanie się, proponuję wcześniejsze opublikowanie wzoru strony na której prowadzone są zapisy (w pdfie).
Ja już znam formularz... ale osoby, które rzeczywiście "go czytają", mogą mieć kłopoty, jeśli chodzi o "zmieszczenie się w czasie". ;)

I na to rozwiązanie jeszcze nie jest za późno, nawet w tym roku. ;)

Swoją drogą, pamiętam jeszcze czasy, kiedy zapisy trwały kilka dni (ot choćby, jak teraz na mniej popularne imprezy), Dzięki temu, ten formularz mógł spokojnie "wisieć", bo jego wypełnianie mogło trwać wiele minut... a nawet godzin. A teraz, w czasach "rewolwerowców", nie ma czasu na czytanie... ;)

W każdym razie, wydaje mi się, że jest to "propozycja warta rozpatrzenia". :)

Pozdrawiam!
eMGieBe
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 25, 2013, 07:57:01 am »

No dobra to będzie kara za start po raz 5 na tym samym poziomie trudności :D
Mam nadzieję, że była to "ogólna uwaga", bo jeśli personalny przytyk,

he, he, nie to była uwaga ogólna :) ale mam kilku innych namierzonych i jestem świadom że jest takich więcej.
Wszystkich co już byli 4-5 razy na T namawiam na BT - Raz startowałem na BT i nie było tak strasznie. Choć jak w Kaliskach sprawdziliśmy z kolegą punkty z BT robionej przez MaćkaŚ to się kilka razy pogubiliśmy, a było to za dnia. A nawet jak nie błądziliśmy to punktów też nie mogliśmy znaleźć.

Może rozwiązaniem było by to, co pisze Wickerman:
Też uważam że to dobry pomysł.

bumelant

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 25, 2013, 11:49:33 am »

Jeśli chodzi o problem synhronizacji czasu zegara w naszych komputerach z zegarem komputera serwerowego, chyba po prostu najlepiej odświeżać stronę zapisów już od 19:55, czy 19:50.

Zapisane

Gość

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 25, 2013, 13:16:54 pm »

Nie przesadzajcie ;-)
Kilka miejsc zawsze zostaje wolnych na mecie.
Chociaż są dwa minusy
1 +10zł
2 późne minuty startowe
Byłem pierwszy raz na rajdzie wogóle (darzlub u.r 2012) i spodobało mi się. ;-)
Chętnie bym się zapisał w tym roku ale kolega z którym byłem nie ma czasu a sam nie pójdę.
(Za małe doświadczenie)
Też nie wiem jak z dojazdem bo nie wiadomo gdzie będzie start.
Ostatnio miałem blisko 7km. do lęborka.
Więc może się zapisze najwyżej stracę 30zł.

Ogólnie napewno w tym roku gdzieś wystartuje. ;-)
Zapisane

Dariusz Karpiński

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 25, 2013, 18:36:37 pm »

Cytat: Komunikat Startowy
Zamówienia na koszulki można składać do 6 marca do 20:00, korzystając ze specjalnego formularza zamieszczonego na stronie

Kochani Organizatorzy!

A gdzie ten formularz?
Przydały by się też jakieś informacje o wzorach, kolorach i cenach....
Zapisane

Dorota

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 25, 2013, 18:51:54 pm »

Wszelkie informacje dotyczące cen, rozmiarów i wzorów koszulek pojawią się dziś późnym wieczorem, czekamy na dopracowanie projektu :) Teraz mogę powiedzieć, że będą do wyboru dwa wzory koszulki w cenie 40 zł.

EDIT: Chciałam przeprosić. W poście pojawiła się literówka, koszt koszulki to, podobnie jak na zeszłorocznych Manewrach 48 zł/szt.
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 25, 2013, 20:54:52 pm »


Kiedy NASA zaczęła wysyłać ludzi w kosmos, zorientowała się że długopisy kulkowe nie działają w zerowej grawitacji.
Inwestycje sięgające milionów dolarów i dwa lata badań spowodowały powstanie długopisu którym można pisać w kosmosie, do góry nogami, po niemal każdej powierzchni i w temperaturach od mniejszej niż 0C do ponad 300C.
Gdy Rosjanie spotkali się z tym samym problemem, zaczęli używać ołówków.

Mały OT - ołówki się nie sprawdzają, przy pisaniu powstaje drobny pył grafitowy, który wywołuje zwarcia w elektronice. No ale nikt dokładnie nie wie ile razy coś im się paliło na Mirze ;-)
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 25, 2013, 22:22:59 pm »

Teraz to chyba i modne te muminki ale za moich czasow byla to zmora dobranockowa - jedna z najgprszych i najnudniejszych bajek jakie znalem :-(
Był dwie wersje. Animowaną bardzo lubiłem. Ale była też taka niby szmaciana, z płaskimi wyciętymi postaciami - ta była do niczego.

Swoją drogą, tak na marginesie - czy tylko ja mam problemy z logowaniem na FORUM?
Zdaje się, że TJ też często ma/miał z tym problem.  Podejrzewam, że admin w tym palce macza  ;D

chciałem powiedzieć, że w tym roku już nie idę na MT! :) Miałem takie założenie, że jeżeli dojdę w "pierwszej dziesiątce" na trasie MT, to w następnym marszu przechodzę "piętro wyżej"... No i tak, po miejscach: 39, 25, 19, na ubiegłorocznym Darżlubie doszliśmy na 7 (co prawda, współdzielonym z sześcioma innymi zespołami... ale jednak). Dlatego, w tym roku, przechodzimy na trasę T! :)
Myślę, że ludzie zbytnio się boją tych trudniejszy tras. Ja zacząłem swoją przygodę od BT. Parę startów mi zajęło zanim zakumałem o co chodzi, kiedyś nawet tak się zgubiłem, że nie wiedziałem w którą stronę szukać cywilizacji. Ale to jest dopiero przygoda, a nie spacerek nocą po lesie.

I jeszcze co do zapisów. Czy padł pomysł ograniczenia liczby uczestników a nie zespołów?
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 26, 2013, 00:03:11 am »

Aby nowe osoby miały większą szansę na zapisanie się, proponuję wcześniejsze opublikowanie wzoru strony na której prowadzone są zapisy (w pdfie).

Proszę bardzo :) :
http://www.skpt.gdansk.pl/manewry/2013/docs/inne/Zapisy.pdf
Zapisane

Wickerman

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 26, 2013, 05:33:29 am »

Brawo :D
Dziękuję za wysłuchanie głosu ludu ;)
Zapisane