Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014  (Przeczytany 38017 razy)

Dorota

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 07, 2014, 20:35:26 pm »

Jeżeli chodzi o budowniczych poszczególnych tras to wygląda to tak:

Ekstremalna - Szymon Kałużyński
Bardzo Trudna 1 - Ireneusz Myszka
Bardzo Trudna 2 - Daniel Łazarek
Zaawansowana - Karol Wroński
Zadaniowa - Paula Reczek, Dorota Grześkowiak
Trudna 1 - Aleksandra Hnatów
Trudna 2 - Karol Sęk
Mało Trudna - Karolina Choroś
Zapisane

Maciej

  • Wiadomości: 22
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 07, 2014, 20:52:44 pm »

Póki co chyba nie można. Obiło się o uszy w bazie "kto-co".

Można było od bardzo dawna. Niestety informacja została opublikowana wyłącznie na "fejsbuku"

https://www.facebook.com/darzlub/photos/gm.1497179387219304/10152783372018956/?type=1&theater
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 07, 2014, 21:06:34 pm »

... W rezultacie o zwycięstwo mogło zadecydować możliwie szybkie podjęcie decyzji, które punkty należy odpuścić (ognisko było pierwszym i oczywistym wyborem do opuszczenia). ...
W tym kontekście podtytuł trasy zaawansowanej, czyli złośliwe ("Grinch") "ogniska nie będzie" należy potraktować jako swoistą podpowiedź budowniczego do sposobu pokonania trasy.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Zbyszek2

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 07, 2014, 21:27:02 pm »

Póki co chyba nie można. Obiło się o uszy w bazie "kto-co".

Można było od bardzo dawna. Niestety informacja została opublikowana wyłącznie na "fejsbuku"

https://www.facebook.com/darzlub/photos/gm.1497179387219304/10152783372018956/?type=1&theater

Wolałbym żeby wszelkie informacje o DARŻLUBIE i MANEWRACH były na stronie  SKPT tak jak było onegdaj. To była zacna tradycja.
Nie każdy lubi przeszukiwać "fejsbuka", gdzie mogą byc dodatkowo umieszczane.
Zapisane

SZATANIASTY

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 07, 2014, 21:36:03 pm »

W sprawie kategorii TZ

Zajęliśmy drugie miejsce i od razu powiem z góry że trasę można było przejść w całości bez konieczności podbiegów i odpuszczenia sobie ogniska. Nie mieliśmy 3 punktów ale to tylko z naszej winy. Na lopce strciliśmy prawie godzinę czasu co głównie przyczniło się do tego że nie daliśmy rady zebrać wszystkich punktów. (dodam że nie byliśmy tylko przy 18-tce bo tak nas zwichrowało, że idąc z 17-tki po 18-tkę wylądowaliśmy we wiosce Kosy... Nie mieliśmy 14-tki i 15-tki. Trasę dało się przejść w całości ale z pewnością nie na "0". Trasa ambitna bardzooo wymagająca ale w końcu kategoria zaawansowana więc nie ma co gdybać. Doświadczenie i wariactwa Karola sprawiło że powstał naprawdę najtrudniejszy etap na którym byłem ale bardzo fajny!! Chociaż po zdobyciu pierwszych punktów chcieliśmy wrócić na metę.... Tak nam się nie podobało ;-) Wielkie brawa dla budowniczego!
Zapisane

Lukasz

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 07, 2014, 22:14:19 pm »

Póki co chyba nie można. Obiło się o uszy w bazie "kto-co".

Można było od bardzo dawna. Niestety informacja została opublikowana wyłącznie na "fejsbuku"

https://www.facebook.com/darzlub/photos/gm.1497179387219304/10152783372018956/?type=1&theater

Wolałbym żeby wszelkie informacje o DARŻLUBIE i MANEWRACH były na stronie  SKPT tak jak było onegdaj. To była zacna tradycja.
Nie każdy lubi przeszukiwać "fejsbuka", gdzie mogą byc dodatkowo umieszczane.

Rownież dołączam się do prośby, aby nie traktować fejsa jako zródło informacji, których nie ma na Głównej Stronie Darzluba. Wbrew pozorom nie wszyscy korzystamy z tego medium. Dotyczy to wszystkich pokoleń.

Brawa dla organizatorów. Impreza rewelka!:)
Zapisane

MagdaLena

  • Wiadomości: 8
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 07, 2014, 22:53:58 pm »

Miesiące przygotowań, ponad doba bez snu.....i po imprezie. XXXIX NMnO Darzlub był fantastyczny głównie dzięki ciężkiej pracy budowniczych tras. Bardzo też dziękuję wszystkim organizatorom, współpracownikom, fundatorom nagród oraz uczestnikom za świetną zabawę i mila atmosferę.
Magdar

Zapisane

Mickey

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 08, 2014, 09:19:43 am »

Zapewne nie wszyscy słyszeli historię budowniczego trasy Z o eksperymencie na uczestnikach, ale tak to był eksperyment. Dobrze, że się kolega do tego przyznał ale nie podoba mi się, że dopiero po rajdzie. Opis trasy w komunikacie startowym nijak się ma do tego co zostało uczestnikom zaserwowane. Skoro chcecie rewolucji to powiedzcie to jasno przed imprezą aby można było dokonać świadomego wyboru trasy.

ps. Dzięki za imprezę, bawiłem się wyśmienicie.
Zapisane

Zbyszek Malinowski

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 08, 2014, 11:25:41 am »

Cytuj
Zajęliśmy drugie miejsce i od razu powiem z góry że trasę można było przejść w całości bez konieczności podbiegów i odpuszczenia sobie ogniska. Nie mieliśmy 3 punktów ale to tylko z naszej winy. Na lopce strciliśmy prawie godzinę czasu co głównie przyczniło się do tego że nie daliśmy rady zebrać wszystkich punktów. (dodam że nie byliśmy tylko przy 18-tce bo tak nas zwichrowało, że idąc z 17-tki po 18-tkę wylądowaliśmy we wiosce Kosy... Nie mieliśmy 14-tki i 15-tki. Trasę dało się przejść w całości ale z pewnością nie na "0".

Gratuluję rywalom bardzo wyrównanej walki!

Mimo wszystko pozostanę przy swoim: przy takim poziomie trudności nie dało się trasy przejść w limicie. Oczywiście, z tracka mogę odczytać, że straciliśmy 20 minut na LOP, 20 minut na PK3, 20 minut na PK4 i mieliśmy 10 minut postoju po "głowie Grincha". Więc lekką ręką godzinę mógłbym od czasu odjąć 70 minut. Moja kondycja jest kiepawa, więc załóżmy, że jeszcze 30 minut był mógł od czasu odjąć. Razem 100 minut. Ale musiałbym dorzucić jeszcze PK12, PK13 i PK14 na których nie byliśmy i nie mam pojęcia jakie "atrakcje" tam czekały.

Sprawa polega na tym, że przy tak trudnej trasie, ciężkim podłożu i do tego mgle w lesie to założenie, że w ogóle da się na wszystkie punkty wejść "na raz", bez powtórek, to jest fantastyka naukowa. Na przykład z tracka wynika, że za pierwszym razem musieliśmy przejść obok PK4 dosłownie o metry. Tyle, że wisiał na tyle nisko, że go nie  zauważyliśmy. A teren był taki, że nikt z nas nie dał sobie uciąć ręki, że jesteśmy tam gdzie trzeba. 20 minut później naszliśmy drogą, którą dosłownie musieliśmy sobie wkreślić na mapę. Przy okazji naprowadziliśmy na punkt coś ze 3-4 zespoły sądząc po ilości lampek w lesie...  >:( Albo LOP - bagienko znaleźliśmy błyskawicznie, ale konia z rzędem temu kto idąc od północy był w stanie trafić na początek LOP. I znowu - namierzenie się od torów, wkreślenie sobie wymazanej przecinki, bardzo dokładnie wymierzona odległość (ultraprecyzja była konieczna bo 5 metrów wcześniej lub dalej i nie wyczulibyśmy przecinki z LOP). Tylko PK3 muszę ewidentnie muszę przyjąć jako nasz błąd: nie mam pojęcia jak na 250 metrów na kreskę mogliśmy się sypnąć aż o 100 metrów w prawo... jakieś rudy żelaza czy co?  :o

W dodatku las był strasznie trudny do chodzenia. Łatwo przejść przez las dało się od PK2 w stronę PK3, ale nie do samego końca, trochę przed PK8, przebieżna była "głowa Grincha" i okolice PK19. A reszta to była ciągła walka, w niektórych miejscach wręcz tortura.

I to nie są, broń Boże, zarzuty do budowniczego trasy: właśnie tego wszyscy oczekujemy. Na tej trasie ma być bardzo trudno, ma być bardzo czujnie i bardzo niepewnie. Nie mam najmniejszego zarzutu co do żadnego z punktów: stały dobrze. I to wszystkie, na których byliśmy, nie mam żadnych wątpliwości. Ale jak jest bardzo trudno, bardzo czujnie i bardzo niepewnie to nie może być jednocześnie bardzo szybko. A tempo było wyliczone chyba tak jakoś na 2,5 km/h. Za wysokie jak na taką gęstość rozstawienia punktów i na taki las.

Gdyby było mniej punktów to i tak bylibyśmy wszyscy zadowoleni, dało by się w niektórych fragmentach rozpędzić, więc i kondycja grałaby rolę (w końcu to też ważny element w długich marszach) i wreszcie... Grinch: byłoby ognisko!  ;D
Zapisane

Zbyszek Malinowski

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 08, 2014, 11:31:23 am »

Cholera, napisałem, napisałem, wstawiłem uśmieszek i wycięło mi wszystko... To musi być znak od Boga. Nic to, opiszę naszego tracka i wtedy będzie jaśniej.

Pozostanę przy swoim: w takim terenie, przy takim zagęszczeniu punktów, przy tak nieczytelnej rzeźbie w niektórych miejscach (PK4!) trasa była nieosiągalna w limicie. Gdyby było 18 - 20 PK to i tak wszyscy byliby zadowoleni, miejscami można byłoby popracować nad wariantem a i tek byłoby bardzo trudno.

Ale jeszcze raz muszę podkreślić: było widać ciężką pracę włożoną przez budowniczego. Żadnego punktu nie mogę się przyczepić. Było bardzo trudno, bardzo niepewnie i... bardzo wolno.
Zapisane

Zbyszek Malinowski

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 08, 2014, 11:55:41 am »

Cytuj
Nie mieliśmy 14-tki i 15-tki.

A z ciekawości zapytam: dlaczego nie mieliście akurat tych dwóch? Byliście tam i nie znaleźliście czy świadomie ominęliście?
Zapisane

secki

  • Wiadomości: 3
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 08, 2014, 13:39:59 pm »

Hej,

Oczywiście impreza była przednia więc nie będę powtarzał peanów.

Z mojej perspektywy przejście trasy 'Z' w czasie było niemożliwe z racji tego, że zbyt często wybierałem
opcje azymutu. A teren był momentami tak trudny, ze słownie wykręcało mnie w przeciwnym kierunku do zamierzanego.

Z racji, że nie chodzę zbyt często na takie marsze (przynajmniej ostatnio) kompletnie pominąłem LOP (pierwszy raz o czymś takim słyszałem).

Potwierdzając punkty niestety zabrałem się za twarz Grinch'a zamiast liczbowych PK; a dopiero po tabeli wyników widzę, ze nie warto było (nie wiedziałem, ze są one niżej punktowane niż liczbowe PK).

Ale z tego miejsca mam pytanie do organizatorów.

Ilość zaliczonych liczbowych punktów mi się zgadza natomiast PBK(60) mam 8 czyli rozumiem, ze to 6 punktów literowych oraz 2 LOP, których wg sprawdzającego nie zaliczyłem.
Jako, że uznałem, że punkty literowe (nie nazwane PK w opisie do mapy) to zadania więc potwierdziłem je na odwrocie. Zrobiłem to również dlatego, ze będąc jeszcze na buźce Grinch'a łudziłem się, że dam rade potwierdzić więcej punktów i jeśli potwierdzę punkty literowe tam gdzie liczbowe PK to nie starczy mi miejsca na ostanie liczbowe PK na pierwszej stronie karty.
Rozumiem, ze skoro mam BPK(60) x 8 to potwierdzenie punktów literowych na odwrocie karty nie zostało uznane?

Chciałem jeszcze nadmienić, że (czepiam się) tylko punkty liczbowe nazwane zostały w opisie mapy nazwane Punktami Kontronmymi (PK). Punkty literowe zwane są tylko 'punktami' (oczywiście do potwierdzania).
Punkt A (ognisko) z punktu 3'ciego nie jest opisany jako ten do potwierdzenia (w punkcie 3'cim) a tylko tyle, ze tam znajduje się ognisko (oczywiście mowa wcześniej o 6 punktach literowych wiec można się domyślać ale IMO nie jest to jednoznaczne)
Noo cóż ale możne to Grinch :)

Aaa i jeśli punkty literowe i LOP nie były zadaniem to co nim było ponieważ jedna z drużyn na TZ w kolumne Zad. na 1'ke ?

Pozdrawiam i do zobaczenia z wiosnę.
S.
Zapisane

secki

  • Wiadomości: 3
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 08, 2014, 13:50:51 pm »

Pisałem i pisałem i pusty post widać tylko ...o co chodzi?
Natomiast jak go edytuje to widać treść...?
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 08, 2014, 13:53:59 pm »

Hej,

Oczywiście impreza była przednia więc nie będę powtarzał peanów.

Z mojej perspektywy przejście trasy 'Z' w czasie było niemożliwe z racji tego, że zbyt często wybierałem
opcje azymutu. A teren był momentami tak trudny, ze słownie wykręcało mnie w przeciwnym kierunku do zamierzanego.

Z racji, że nie chodzę zbyt często na takie marsze (przynajmniej ostatnio) kompletnie pominąłem LOP (pierwszy raz o czymś takim słyszałem).

Potwierdzając punkty niestety zabrałem się za twarz Grinch'a zamiast liczbowych PK; a dopiero po tabeli wyników widzę, ze nie warto było (nie wiedziałem, ze są one niżej punktowane niż liczbowe PK).

Ale z tego miejsca mam pytanie do organizatorów.

Ilość zaliczonych liczbowych punktów mi się zgadza natomiast PBK(60) mam 8 czyli rozumiem, ze to 6 punktów literowych oraz 2 LOP, których wg sprawdzającego nie zaliczyłem.
Jako, że uznałem, że punkty literowe (nie nazwane PK w opisie do mapy) to zadania więc potwierdziłem je na odwrocie. Zrobiłem to również dlatego, ze będąc jeszcze na buźce Grinch'a łudziłem się, że dam rade potwierdzić więcej punktów i jeśli potwierdzę punkty literowe tam gdzie liczbowe PK to nie starczy mi miejsca na ostanie liczbowe PK na pierwszej stronie karty.
Rozumiem, ze skoro mam BPK(60) x 8 to potwierdzenie punktów literowych na odwrocie karty nie zostało uznane?

Chciałem jeszcze nadmienić, że (czepiam się) tylko punkty liczbowe nazwane zostały w opisie mapy nazwane Punktami Kontronmymi (PK). Punkty literowe zwane są tylko 'punktami' (oczywiście do potwierdzania).
Punkt A (ognisko) z punktu 3'ciego nie jest opisany jako ten do potwierdzenia (w punkcie 3'cim) a tylko tyle, ze tam znajduje się ognisko (oczywiście mowa wcześniej o 6 punktach literowych wiec można się domyślać ale IMO nie jest to jednoznaczne)
Noo cóż ale możne to Grinch

Aaa i jeśli punkty literowe i LOP nie były zadaniem to co nim było ponieważ jedna z drużyn na TZ w kolumne Zad. na 1'ke ?

Pozdrawiam i do zobaczenia z wiosnę.
S.

W sprawie tych literowych napisz do organizatorów. Może uda się policzyć wyłącznie wolne pola na karcie startowej.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Darżlub - 6/7 grudnia 2014
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 08, 2014, 13:58:17 pm »

Pisałem i pisałem i pusty post widać tylko ...o co chodzi?
Natomiast jak go edytuje to widać treść...?

Jak się wrzuci buźkę to post jest niewidoczny.
Zapisane