Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015  (Przeczytany 23318 razy)

Daniel

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 01, 2015, 20:06:33 pm »

Witam

A ile km robi się mniej więcej na trasie ekstremalnej ? Lub w ogóle..

Np. trasa E ma po lini prostej około 25 km a ile to wychodzi po drogach? Tak 30% więcej?

Pozdrawiam
Zapisane

paff

  • Wiadomości: 17
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 01, 2015, 20:45:43 pm »

Witam

A ile km robi się mniej więcej na trasie ekstremalnej ? Lub w ogóle..

Np. trasa E ma po lini prostej około 25 km a ile to wychodzi po drogach? Tak 30% więcej?

Pozdrawiam

Realnie 60% i więcej. Możesz założyć że na E zrobisz spokojnie 40km,  BT 32-35km   
Zapisane

Daniel

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 01, 2015, 22:05:02 pm »

No to jednak trochę za dużo jak na mnie, Chociaż jakbym zaczął przygotowania to może  ;)


Na tułaczu przeszedłem kilka razy trasę 25 km ale tam liczone to jest  inaczej.
Więc realnie coś w okolicach 30 km.




Z czego co patrze to trasa extremalna nie ma aż takiej modyfikowanej mapy  jak inne trudne trasy za to jej trudnością jest ilość PK i największa odległość do przejścia. Trudność punktów mniej więcej jak na Z i BT.
Szans na dobre miejsce nie mam ale jestem ciekaw jak poradził bym sobie na tej trasie, najgorzej boje się jednak o nawigacje.
W lesie w nocy łatwo można się zgubić a jak jest się samemu to już w ogóle w dodatku na tej trasie mało osób startuje więc praktycznie jest się samemu w lesie. :)
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 01, 2015, 22:20:00 pm »

Tu już musiałbyś zapytać sam siebie jak dobrze nawigujesz. Od tego głównie zależy dystans i na tej samej E mogą to być 33 km lub nawet 40. Możesz przejrzeć mapy tej trasy z ostatnich lat.
Trasa E nie jest aż tak saperska jak inne z tych najtrudniejszych - szybki piechur jest w stanie trochę nadrobić. Jest też czas i dystans, żeby gdzieś nieznacznie zwolnić i potem przyspieszyć.
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 02, 2015, 10:40:05 am »

Z czego co patrze to trasa extremalna nie ma aż takiej modyfikowanej mapy  jak inne trudne trasy za to jej trudnością jest ilość PK i największa odległość do przejścia. Trudność punktów mniej więcej jak na Z i BT.

Daniel, oj zdziwiłbyś się, zdziwił... :D to trasa Ekstremalna jest wyznacznikiem trudności tras BT i Z - żadna z nich "nie wychyla się" ponad nią. Zajrzyj do działu z mapami archiwalnymi, to z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.

Ja startując na trasie Z zazwyczaj pokonywałem 22-24km. Choć raz zdążyło się 27km - na "Matrixie" w Leborku, gdy zginąłem marnie :) Na trasie E w Bożympolu wychodziłem sobie 34km (bez 3 ostatnich PK i LOP).
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Kika

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 03, 2015, 13:52:10 pm »

Jak można zamówić koszulkę? W formularzu drużyny brak opcji zamówienia.
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 03, 2015, 13:58:08 pm »

Bardzo mi się podoba tegoroczny pomysł na trasy. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze dobrane limity wynikające z wcześniejszych doświadczeń. Trasy opisane. Już się cieszę na wspólną zabawę.

Nic dodać, nic ująć. :)
Chyba po kilku imprezach "testowych" udało się wypracować "złoty środek" - są zarówno klasyczne trasy czysto marszowe, jak i urozmaicone - historyczna, zadaniowa. Chyba jeszcze nigdy nie było aż tylu tras (9)?! Do tego limity zespołów dopasowane do wyników zapisów z lat poprzednich (na przykład 70 zespołów na MT, która była rozchwytywana i w latach "zapisów w 2 minuty" były prośby np o dwie trasy po 40 zespołów, jak w przypadku tras T, gdzie jedna idzie "do przodu" druga "od tyłu"). Zastanawia mnie, czy limit 20 zespołów na trasie Scorlauf to nie za mało, bo znam wiele osób, które chętnie samemu wyznaczyłyby strategię marszu.

A już całkiem na marginesie dodam, że bardzo podoba mi się nowa inicjatywa Pomorskiej Komisji InO w postaci Pucharu "DInO". Jest to dodatkowy motywator do startów na różnych imprezach i zbieraniu punktów przez cały rok. :)

No to teraz tylko pozostaje życzyć (sobie i innym) zdrowia (bo ostatnie dwa starty, pomimo bezbłędnej nawigacji, przegrywałem ze swoim ciałem)...

Pozdrawiam!
eMGieBe
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2015, 17:47:01 pm »

Jak można zamówić koszulkę? W formularzu drużyny brak opcji zamówienia.

Na razie nie można zamawiać koszulek, gdyż jeszcze nie znane są wszystkie szczegóły.
Gdy będzie taka możliwość, to informacja pojawi się na stronie manewrów.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 05, 2015, 00:12:23 am »

Zastanawia mnie, czy limit 20 zespołów na trasie Scorlauf to nie za mało, bo znam wiele osób, które chętnie samemu wyznaczyłyby strategię marszu.

1. Trasa jest dłuższa niż standardowa T, a wypadałoby zachować podobny limit czasu/km + ewentualne ogarnięcie mapy.
2. Dokładna długość będzie znana dopiero w późniejszym czasie.
3. Póki co jest to trasa eksperymentalna i pojawiają się nowe pomysły na jej realizację już po publikacji komunikatu.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 05, 2015, 15:29:00 pm »

1. W Regulaminie pkt. VII.5 mamy "Uwagi i odwołania mogą dotyczyć wyłącznie wyniku osiągniętego przez zespół zgłaszający."
Może się zdarzyć, że zasadna jest uwaga/ odwołanie dotyczące także innego zespołu niż zgłaszający zarówno in plus jak i in minus dla wyniku zespołu. (...)

2. Co z ostrzeżeniami poza tym, że są w treści Regulaminu? Czy 2 ostrzeżenia = dyskwalifikacja tak jak druga żółta kartka = czerwona, czy może 3 ostrzeżenia = dyskwalifikacja, czy też może za ostrzeżenie dodatkowe punkty karne lub zabranie minut z pierwotnego limitu czasu? Jeśli tak, to taki zapis przydałby się w VI. 5 Regulaminu albo osobny pkt., gdyż w pkt. VI. 5 mamy "może zostać zdyskwalifikowany".

Propozycja tras świetna, jest festiwal tras. Rzeczywiście na Sco 5-10 więcej zespołów byłoby wskazane, o ile las - wg prognozy - pomieściłby wszystkich.
Zapisane

ABW

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 09, 2015, 08:25:53 am »

Budowniczy trasy Scorelauf "Kot w niewolę trafił" - Paweł Ćwidak - pierwsza na liście zapisuje się Anna Ćwidak. O ile nie jest to czysto przypadkowa zbieżność nazwisk ..to jak najbardziej wierzę w uczciwą rywalizację na tej trasie ;D A wszystko to w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim".

Gratulacje dla zwycięzcy ;D
Zapisane

zmalinowski

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 09, 2015, 13:12:08 pm »

ABW, Ty chyba nie wczułeś się w klimat imprezy. Więc zarzucę dwa cytaty:

"Dla mnie rodzina droższa pieniędzy."

"Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

 ;D
Zapisane

zmalinowski

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 09, 2015, 13:14:30 pm »

O cholera... teraz ja się wczułem... chyba trzeba będzie wchodzić na punkty "o trzy palce"...
  :(
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 09, 2015, 17:07:00 pm »

Budowniczy trasy Scorelauf "Kot w niewolę trafił" - Paweł Ćwidak - pierwsza na liście zapisuje się Anna Ćwidak. O ile nie jest to czysto przypadkowa zbieżność nazwisk ..to jak najbardziej wierzę w uczciwą rywalizację na tej trasie ;D A wszystko to w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim".

Gratulacje dla zwycięzcy ;D

Siostra gdzieś poza Trójmiastem i przejeżdża tylko na manewrowy weekend. O najbliższych Manewrach SKPT wie tyle co Wy + to co zobaczyła kiedyś budując jakąś trasę. Nie ma powodów do podejrzeń.

"Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

Może umieścimy w pokoju sędziowskim ;)
Zapisane

zmalinowski

  • Gość
Odp: XLI NMnO "Manewry SKPT" - 21/22 marca 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 09, 2015, 22:35:20 pm »


"Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

Może umieścimy w pokoju sędziowskim ;)

Próbujta. Jest jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu.
Zapisane