Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XL NMnO Dar?lub - 5/6 grudnia 2015  (Przeczytany 19100 razy)

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
XL NMnO Dar?lub - 5/6 grudnia 2015
« dnia: Listopada 03, 2015, 19:12:42 pm »

40 Dar?lub odb?dzie si? w nocy z 5 na 6 grudnia 2015!

Cytat: Studenckie Ko?o Przewodnik�w Turystycznych
Ptaszki w lesie ?wierkaj?, ?e ostre przygotowania trwaj?, a ?aby kumaj?, ?e to ju? nied?ugo:

SKPT potwierdza, to prawda - za miesi?c Dar?lub, a dok?adnie w nocy z 05 na 06 grudnia 2015r.

Tegoroczny grudniowy marsz nocny odb?dzie si? w tematyce  zdrowotno-leczniczo-szpitalniczej.

Wszystkich spragnionych przygody, dobrej zabawy i szlachetnej rywalizacji - zapraszamy!

Zach?camy do zg?aszania si? grupy m?odzie?y szkolnej (wraz z opiekunem) oraz harcerskie (wraz z opiekunem), kt�rym przys?uguje 20% zni?ka.

Wi?cej informacji (o pami?tkowych koszulkach, o terminach zapis�w, wpis�w, zmian i innych) uka?e si? wkr�tce wraz z Komunikatem Startowym.

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2015, 23:01:40 pm »

"Szpital na peryferiach" ?
Zapisane

Z ?

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 11, 2015, 00:06:24 am »

Przeczytałem komunikat startowy i... bardzo mi się smutno zrobiło. Od lat chodziłem na trasę Z - miała ona swój nieodparty urok i grono stałych wielbicieli. Była tradycją. Dlaczego Organizatorzy zdecydowali się na jej likwidację? Czasem lepsze jest wrogiem dobrego. Trasa była sprawdzona i idealnie wpasowywała się w możliwości osób, które chciały sprawdzić się w nawigacji na nie za długim dystansie  i na klasycznej mapie. Przyjdzie chyba zmierzyć się z E z rozpaczy.

https://www.youtube.com/watch?v=AbrLlDE7tNQ
Zapisane

kasilinka

  • Wiadomości: 0
  • Stawianie baniek - medycyna naturalna
    • Usługi pielęgniarskie Warszawa
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 11, 2015, 20:53:50 pm »

Nawiązując do poprzedniego wpisu:
Cytuj
Przeczytałem komunikat startowy i... bardzo mi się smutno zrobiło. Od lat chodziłem na trasę Z - miała ona swój nieodparty urok i grono stałych wielbicieli. Była tradycją. Dlaczego Organizatorzy zdecydowali się na jej likwidację?

Po pierwsze: trasa Z nie była jakąś wielką tradycją, istnieje od 2009 bodajże czyli dość krótko w porównaniu z czterdziestoletnią historią Darżluba.

Po drugie: nie nastąpiła żadna likwidacja tylko subtelna zmiana nazewnictwa. Najbliższym odpowiednikiem tego czym bywała trasa Z jest teraz trasa BTK a dla ambitniejszych nawigatorów trasa N dająca zdecydowanie więcej frajdy orientacyjnej.

Zapraszam do lektury dość dokładnego opisu tras, który już pojawił się w komunikacie startowym.
Zapisane
Usługi pielęgniarskie Warszawa Nous ne ventouses bezogniowych - l'effet est aussi fort et efficace que les ventouses feu. Un effet d'aspiration est réalisé en aspirer l'air hors de la bulle à l'aide d'une pomp

Kika

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 12, 2015, 19:08:29 pm »

Czy można już zakładać konto? Z komunikatu startowego wynika, że można zrobić to już 12 listopada, ale ja nie widzę odpowiedniej zakładki ...
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 12, 2015, 23:56:14 pm »

Jestem świeżo po lekturze komunikatu startowego i na usta ciśnie się jedno pytanie: "QUO VADIS, SKPT?"
Kultowy "Darżlub" nr 40 - piękny jubileusz. Spodziewałem się, jak zapewne wielu sympatyków, czegoś specjalnego. Edycji creme de la creme. Tymczasem mamy trzęsienie ziemii i okazuje się, że:

- za budowę wszystkich tras odpowiedzialna jest osoba, której zeszłoroczna koncepcja trasy Z była co najmniej kontrowersyjna, a uczestnicy "głosując nogami" na Manewrach 2015 nie stawili się już tak chętnie (jak dotąd trasa Z była najbardziej obleganą).
- z pośród Budowniczych tylko Szymon doświadczoną osobą z Klubu i wg komunikatu została mu powierzona trasa, którą zazwyczaj tworzyli najmłodsi stażem/doświadczeniem.
- najpopularniejsza w poprzednich latach trasa Z i Przygodowa zostały skasowane. W założeniach Z była to krótsza wersja trasy E, dla tych, co już/jeszcze nie są w stanie przeorać ~35-40km w darżlubowym lesie. Likwidując trasę BT2 tworzy się deficyt.
Pojawia się za to trasa BT w odmianie krótkiej, której opis jest zaczerpnięty z opisu trasy Z (który z resztą sam pisałem na potrzeby Manewrów'15) oraz trasa Nawigacyjna. Jednak nie rekompensują tego deficytu. Trasa nawigacyjna (czyli potocznie TZtka), to odmienna para kaloszy kierowana do innego "elektoratu".

O karolowych trasach na InO Krzaczor słyszałem mnóstwo dobrego, Marcin już ma przetarcie w budowaniu na Tułaczu, a Dominika w Pucharze GDAKK. Na pewno dadzą z siebie wszystko i dołożą wszelkich starań, by było ekstra :)

ALE

Czy w wielkiej (tak mi się wydawało) Rodzinie SKPT i jej kadrach naprawdę nie ma osoby, która umie liczyć pieniądze? Brakuje ekipy skłonnej do pracy przy wydarzeniu, z którego dochód stanowi potężną część budżetu na działalność Klubu?
- Liczba twórców tras jest okrojona o 50%, tylko jeden jest członkiem Klubu.
- Budowniczowie o małym doświadczeniu mają do zbudowania po 2 trasy, podczas gdy porządne zbudowanie jednej wymaga mnóstwa wysiłku.
- Kasuje się najpopularniejsze (czyli dochodowe) trasy
- Utrzymane są rezerwacje dla członków SKPT blokujące możliwość startu zwykłym ludziom. Zwalniane są zbyt późno i wpływają na obniżenie frekwencji (niższe wpływy z imprezy). Z doświadczeń poprzednich imprez widać jak na dłoni, że osoby zainteresowane wezmą udział w tradycyjnych zapisach. Z rezerwacji korzystają bardzo pojedyncze przypadki, które wg mnie można po prostu dopisać - przy limicie 40 ekip, dwie dodatkowe nie rozwalą imprezy.
Osobną kwestią są rezerwacje dla Kursantów, tu pełna zgoda (tu po prostu zarządziłbym zapisy na kursie, tak by w dniu publicznych zapisów drużyny kursanckie były już na liście startowej).

Przy dynamicznie rosnącej liczbie różnorodnych imprez InO przydałoby się, by tradycja, która przyniosła imprezom SKPT taką renomę, była kultywowana. By Darżlub pozostał Darżlubem - nie stał się Krzaczorem/Tułaczem/InOwskim Harpaganem. By był organizowany przez SKPT, a nie przez "firmy zewnętrzne".

Pełen obaw i nadziei, że okażą się bezpodstawne,
Daniel
Kawaler Wieczorową Porą.
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2015, 09:26:20 am »

klisak

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2015, 10:59:31 am »

Cześć, utworzyłem konto, czy jest jakaś możliwość edycji?
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 16, 2015, 11:03:45 am »

Powinna być - konta zostały wprowadzone po to aby każdy mógł sam zmieniać np. skład zespołu.

RobeCh

  • Wiadomości: 4
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 16, 2015, 20:59:30 pm »

Ja z chęcią bym wziął udział w tegorocznym Darżlubie. Co jakiś czas biorę udział od I poł lat 90`. W ostatnich czasach także ze swoim dzieckiem na Darżlubach. Teraz moje 13-letnie dziecko ma już ochotę wystartować samodzielnie (ściśle: w składzie drużyny rówieśniczej). Czy SKPT dojrzało już do dopuszczenia drużyn dziecięcych/młodzieżowych do startu? (ten post proszę potraktować jako wniosek o tę kwestię) Czy jednak będzie obowiązywało wszechogarniające dupochroniarstwo?
Co jakiś czas w gronie organizatorów InO rusza się temat malejącej ilości dzieci i młodzieży w InO. Niektóre dzieciaki akurat wolą wziąć udział w nocnym InO - jak ich rodzice, a nie już w ledwie kilkukilometrówkach. Czy coś drgnie w tej kwestii? (propozycja: wyłącznie pod opieką i uczestnictwem rodzica może jest zadowalająca dla początkujących dzieci, ale nie już dla takich które mają za sobą niejedną wyrypę i chciałby zrobić coś już bez rodziców, co dla przynajmniej średnio-zaawansowanych dzieci i młodzieży bywa już obciachowe ciągle dreptać pod opieką rodziców, zaś samodzielne dreptanie kilkukilometrówek to też już dla nich żaden atrakcyjny rozwój)
PS: jako rodzic mogę przyjąć dowolne formalne zobowiązanie, aby organizator nie czuł na sobie nadmiernego ryzyka odpowiedzialności (poza zwykłą jak wobec każdego innego uczestnika) za stworzenie takiej możliwości.
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2015, 22:19:16 pm »

Daniel, wszędzie następują zmiany, to kwestia do dyskusji, czy na lepsze, czy na gorsze. Ilość imprez rośnie, wymagania zawodników również.
To już nie te czasy, gdzie były dwa Tułacze i Manewry/Darżlub na rok.

Kiedyś IMHO nobilitacją było budowanie tras, teraz nie ma chętnych, często ci, którzy mają o tym pojęcie, po prostu nie mają czasu, aby zrobić to dobrze.

Mi bardziej przeszkadzają dwie rzeczy:
- limity drużyn na trasach, które sztucznie napędzają gorączkę zapisową, a potem i tak są na trasach wolne miejsca. Zawsze się zmieści kolejne 10 czy 20 drużyn, nawet jak wrócą o 9 rano.
- stawiane punktów w lesie sektorami, a nie przez twórców tras, co generuje pomyłki w wieszaniu lampionów.

piotr_w
Zapisane

mareqzwachu

  • Wiadomości: 0
    • kartki elektroniczne
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2015, 23:21:10 pm »

Ale dlaczego  na trasie N jest limit tylko 20 zespołów.  Trasa Z należała do najbardziej obleganych ?

Mam nadzieję że będzie tu jeszcze jakaś zmiana
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 18, 2015, 00:39:41 am »

Ale dlaczego  na trasie N jest limit tylko 20 zespołów.  Trasa Z należała do najbardziej obleganych ?

Mam nadzieję że będzie tu jeszcze jakaś zmiana

"Z" proszę nie mylić z "N". Z samej nazwy nie wszystko wynika. To zupełnie inna para kaloszy. Sądzę, że w obecnej edycji najbardziej zbliżoną trasą do uprzedniej "Z" będzie "BTk". Poza tym można wątpić, czy w ogóle znajdzie się 20 chętnych zespołów na "N", o ile 1) będzie to świadomy wybór zapisujących się, 2) "N" będzie utrzymana w dotychczasowej formule TZ, a której na Darżlubie nie było.

P.S. Można zaryzykować stwierdzenie, że "N" to trasa nawigacyjna w krzywym zwierciadle...w przenośni i dosłownie  ;)
Zapisane

Artur

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 18, 2015, 16:16:48 pm »

Jak odzyskać hasło dla swojej drużyny ?
Nie widzę nigdzie takiej opcji: jest tylko zaloguj i stwórz nową.

pozdrowienia
Artur
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 18, 2015, 20:54:18 pm »

P.S. Można zaryzykować stwierdzenie, że "N" to trasa nawigacyjna w krzywym zwierciadle...w przenośni i dosłownie  ;)
Trasa N jest zaliczana do Pucharu Województwa Pomorskiego - właśnie w kategorii TZ. Przykładowa mapa TZ wygląda tak :D
http://skroty.eu.org/sites/skroty.eu.org/files/upload/imprezy2011/zimowe/mapa_tz2.png
Zapisane
whatever you do - do it downhill