Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XL NMnO Dar?lub - 5/6 grudnia 2015  (Przeczytany 19134 razy)

Przemek

  • Wiadomości: 6
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 10, 2015, 09:06:36 am »

PK9 na TD
Punkt znaleźliśmy we właściwym miejscu, ale zamiast przybity do drzewie leżał na ziemi. Zaczepiliśmy go z powrotem na drzewo. Mieliśmy jedną z ostatnich minut startowych.
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 10, 2015, 09:35:08 am »

Retransmisja z trasy BTK

http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-319942&idmult%5B%5D=-319885&idmult%5B%5D=-320147&idmult%5B%5D=-320148

Prędkość x50
Real time ON - jeśli chcesz mieć podgląd według czasów wyjścia z bazy lub OFF jeśli chcesz porównać tempo pokonywania trasy
Time slider ON
Tail - długość śladu.

Żeby dorzucić do powyższej retransmisji swój ślad należy:
- wgrać go na stronę http://3drerun.worldofo.com
competition name: Darżlub 2015 BTK
course: BTK
- z paska adresu skopiować jego numer (np: -319885)
- do powyższego linku dopisać &idmult[]= oraz numer dokładanego śladu (np: -319885)

przykład:
link trasy: http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-319942
nr dokładanego śladu: -319885
link trasy po dołożeniu: http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-319942&idmult[]=-319885

No i nie zapomnijcie pochwalić się tym na forum - in więcej śladów, tym retransmisja ciekawsza :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

wop

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 10, 2015, 12:05:25 pm »

Płynnie przechodząc z jednego wątku do drugiego (lub po prostu rozpoczynając równoległy) chciałbym poruszyć temat PK9 na TD oraz rzekomego BPK w tym miejscu. Byłem tam, namierzałem długo, precyzyjnie, z kilku stron. Wszystko się zgadzało - była to przecinka z równoległą dróżką (owa droga potem przechodziła w wąwóz). Przecinkę, na której był punkt, przecinały poziomice, które zgadzały się w terenie. PK wg mapy był na jednej z nich, tzn. na zboczu.

PK leżał w wąskim obniżeniu poprzecznym do przecinki. Na pierwszy rzut oka na mapę nie było to takie oczywiste i trochę szkoda, że na grzbieciku na S od PK nie pojawił się jakiś lampion - pewnie byłoby sporo PS.

Ja z kolei miałbym pytanie do bardziej obytych i doktoryzujących się z inologii. Na PK5 z TD lampion nie został powieszony na właściwym skrzyżowaniu, zamiast tego wisiały dwa na sąsiednich krzyżówkach. Obydwa zdecydowanie poniżej 2mm/50m, zarówno na mapie, jak i od osi skrzyżowania do lampionów w terenie. Rozumiem, że podbicie któregokolwiek z sąsiednich lampionów byłoby prawidłowe (bo obydwa nie były PS, skoro stały <50m od właściwego skrzyżowania), ale czy wpis BPK w takim przypadku również byłby prawidłowy (obydwa lampiony stały ewidentnie na innych skrzyżowaniach, ale z kolei nie były też PS-ami, bo odległość < 2mm), czy też byłby PM+BPK?

pzodr
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 10, 2015, 12:22:13 pm »

Ja z kolei miałbym pytanie do bardziej obytych i doktoryzujących się z inologii. Na PK5 z TD lampion nie został powieszony na właściwym skrzyżowaniu, zamiast tego wisiały dwa na sąsiednich krzyżówkach. Obydwa zdecydowanie poniżej 2mm/50m, zarówno na mapie, jak i od osi skrzyżowania do lampionów w terenie. Rozumiem, że podbicie któregokolwiek z sąsiednich lampionów byłoby prawidłowe (bo obydwa nie były PS, skoro stały <50m od właściwego skrzyżowania), ale czy wpis BPK w takim przypadku również byłby prawidłowy (obydwa lampiony stały ewidentnie na innych skrzyżowaniach, ale z kolei nie były też PS-ami, bo odległość < 2mm), czy też byłby PM+BPK?

pzodr
A to bardzo ciekawa sytuacja.
To znaczy - sam jestem ciekaw interpretacji Orgów, ale jak na moje (choć nie widziałem mapy), wygląda mi to na klasyczny zestaw PK + PS, ale (ewentualnie) przesunięty o 30-40 m w fazie. Pisząc inaczej - podejrzewam, że punkty były załóżmy 80m od siebie - gdyby były prawidłowo rozmieszczone, PK byłby "w punkcie" a PS 80 metrów od niego (czyli ok 3 mm od punktu). W momencie, w którym następuje przesunięcie, do pozycji, w której oba punkty są równomiernie oddalone od środka okręgu i są po 1,5 cm od niego, to formalnie rzecz biorąc, podczas rozliczania wyników oba powinny być traktowane jako PK. Pytanie, rzeczywiście, czy sensowniej jest wziąć któryś z nich, licząc, że w najgorszym wypadku będzie się miało PSa (za 25 punktów), czy wpisać bezpardonowo BPK, który na 90% zostanie policzony jako błędny i dostanie się 30 punktów za PM i 90 punktów za BPK - razem 120! To dopiero kombos - a wszystko tylko dlatego, że ktoś jest "zbyt precyzyjny".

Pozdrawiam!
eMGieBe

PS: Drugą opcję, jaką zakładam jest fakt, że mógł się przez lata zmienić układ ścieżek w tej okolicy i punkty stały właściwie - czy masz track GPSa, który upewnia Cię, że w miejscu punktu nie było punktu, a w odległości mniejszej niż 50 metrów były dwa?
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 10, 2015, 19:58:41 pm »

(...) lampion nie został powieszony na właściwym skrzyżowaniu, zamiast tego wisiały dwa na sąsiednich krzyżówkach. Obydwa zdecydowanie poniżej 2mm/50m, zarówno na mapie, jak i od osi skrzyżowania do lampionów w terenie. Rozumiem, że podbicie któregokolwiek z sąsiednich lampionów byłoby prawidłowe (bo obydwa nie były PS, skoro stały <50m od właściwego skrzyżowania), ale czy wpis BPK w takim przypadku również byłby prawidłowy (obydwa lampiony stały ewidentnie na innych skrzyżowaniach, ale z kolei nie były też PS-ami, bo odległość < 2mm), czy też byłby PM+BPK?

pzodr

Jeśli oba lampiony byłyby faktycznie poniżej 2 mm od pozycji PK wskazanej na mapie, to podbicie jednego bądź drugiego jest PK. Za wpis BPK sędzia przyznałby wówczas "wazari" czyli 120pkt  ;).
Zapisane

dociek

  • Wiadomości: 11
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 10, 2015, 20:44:43 pm »

Na PK 5 z TD spisałem punkt najbardziej zachodni (ŁO) - okazał się PS. Dobrze byłoby rozstrzygnąć z budowniczym szczegóły podczas wycieczki po lampiony. Z fotela chyba się nie da, bo wg mapy mój PS jest 1,5 mm za przecinką, na której miał być PK.
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 11, 2015, 11:13:32 am »

pk5na td - już pisałem wyżej o moich zmaganiach z tym pk. oba zostały uznane za prawidłowe, środek kółeczka na mapie leżał pomiędzy postawionymi lampionami.
Zapisane

Ja

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 12, 2015, 04:06:24 am »

Oglądam ten sład z btk i Daniel jakoś poognisku bierze 2pk i  cofa sie do ogniska Póżńiej przechodzi przez znaczną cześć  mapy zakrytej i w końcu  dochodzi do nastepnego pk.  Pogubiliscie się >? Czy jak
?


I  tak udało wam się uzyskać 1 miejsce.
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 12, 2015, 08:50:40 am »

Oglądam ten sład z btk i Daniel jakoś poognisku bierze 2pk i  cofa sie do ogniska ....  Pogubiliscie się >?
Z tego co wiem, Danielowi tak bardzo przypadła atmosfera na ognisku, że zapomniał podbić PK tamże  ;D
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

michal

  • Gość
Odp: BTK, czyli opowieść o czarnym kocie :) [XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015]
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 13, 2015, 01:53:30 am »

Gratuluję jedynemu zespołow (brawo Michał!), który przeszedł trasę bezbłędnie nawigacyjnie.

Dzięki Krzysiek :) ale tu gratulacje należą się Jarkowi z naszego zespołu, bo on jako jedyny z zespołu zachował czujność przed samym ogniskiem :) Ja nie analizując mapy chciałem "jako oczywistą oczywistość" spisać lampion przy punkcie oddawania map :)
Zapisane

michal

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 13, 2015, 02:25:55 am »

Podziękowania dla organizatorów za kolejną udaną imprezę :)

Trasa BTk bardzo nam się podobała, może ciut za łatwa ale ogólnie fajna. Duże zagęszczenie punktów eliminowało długie przeloty między nimi, dzięki temu nie było nudno.

Limit czasu, jak na taki dystans i ilość PK, powinien być moim zdaniem trochę większy, chociaż z drugiej strony napięty limit czasu pozwala ładnie rozciągnąć listę wyników i jest ona wtedy jakimś odzwierciedleniem tego kto ile razy pogubił się na trasie :)
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 13, 2015, 23:12:30 pm »

Oglądam ten sład z btk i Daniel jakoś poognisku bierze 2pk i  cofa sie do ogniska ....  Pogubiliscie się >?
Z tego co wiem, Danielowi tak bardzo przypadła atmosfera na ognisku, że zapomniał podbić PK tamże  ;D

Czyli zrobił to, o co tu kiedyś była awantura (niesłusznie moim zdaniem): zostawił wolne miejsce i wbijał w zmienionej kolejności:)

A mój track tutaj, niestety nie wiem, jak go wrzucić na szybko z lepszym podkładem:

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=11677156

Pozdrawiam
Bodzio
Zapisane

kornikb

  • Wiadomości: 1
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 14, 2015, 10:08:49 am »

Witam Forumowiczów, niestety do dnia dzisiejszego nie są znane szczegółowe wyniki trasy rowerowej. Do środy można zgłaszać reklamacje, ale jak to zgłaszać skoro nie ma oficjalnych szczegółowych wyników. Na e-maila nikt nie odpowiada. Chyba coś przerosło organizatorów, bo sama trasa "rowerowa" pozostawiała dużo do życzenia. Może następnym razem warto zaczerpnąć wiedzy od organizatorów Spirosa układając trasę pod rower. Poza dystansem powinna też różnić się od pieszych. Za dużo schodzenia z roweru. Dużo dróg nieprzejezdnych, trasy maratonów MTB często mają łatwiejszy przebieg.
Zapisane

Lukasz

  • Gość
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 14, 2015, 11:52:54 am »

Czy jest w planach opublikowanie map tras obok wzorcówki (podobnie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach)? Dzięki!
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Darżlub - 5/6 grudnia 2015
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 14, 2015, 12:10:06 pm »

Oglądam ten sład z btk i Daniel jakoś poognisku bierze 2pk i  cofa sie do ogniska Póżńiej przechodzi przez znaczną cześć  mapy zakrytej i w końcu  dochodzi do nastepnego pk.  Pogubiliscie się >? Czy jak
?
Tak, jak napisał Jankes. Na PK13 zorientowałem się, że muszę wrócić na ognisko ;) Nie chcąc dwa razy przedzierać się przez okoliczne krzaki, wbiłem jeszcze PK14 i biegiem poleciałem z powrotem. Szczegóły tutaj: www.facebook.com/kawaler.wieczorowa.pora/posts/748304661979839?pnref=story

Czyli zrobił to, o co tu kiedyś była awantura (niesłusznie moim zdaniem): zostawił wolne miejsce i wbijał w zmienionej kolejności:)
Bodzio, nie do końca. Wtedy spieraliśmy się nad uczciwością postępowania polegającego na ODWIEDZANIU w kolejności innej, niż narzucona przez Budowniczego, ale podbijaniu wg niej.
Ja PK odwiedziłem w prawidłowej kolejności, jedynie na PK12 biegłem dwa razy :)


Retransmisja wzbogacona o przejście Bodzia: http://goo.gl/OMnLrc
Zapisane
whatever you do - do it downhill