Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017  (Przeczytany 7139 razy)

Mateusz

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 164
XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« dnia: Marca 01, 2017, 13:03:52 pm »

Zapraszamy do udziału w XLIII Nocnych Marszach na Orientację "Manewry SKPT". Impreza odbędzie się w nocy z 18 na 19 marca. Tematem tegorocznych Manewrów będzie Czerwony Kapturek, czyli nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Więcej szczegółowych informacji takich jak komunikat startowy na stronie:

http://www.skpt.gdansk.pl/manewry/2017/

Zapisy ruszajÄ… już 1 marca... czyli dzisiaj  :)

Zapraszamy do dyskusji, zadawania pytań, snucia domysłów na temat lokalizacji bazy itp.
Zapisane
"(...) pod koniec spotykamy kogoś z SKPT, co tylko upewnia nas, że jesteśmy na dobrej drodze" :)

Daniel

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2017, 21:02:37 pm »

Uwaga Uwaga Podaje lokalizacje bazy.



Wilkocin -  Tutaj znajduje siÄ™ również Wioska czerwonego kapturka



 ;D

Zapisane

Gonsuh

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2017, 09:56:59 am »

Tym razem baza będzie w Kapturkowie.
Zapisane

Michał

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2017, 14:15:31 pm »

Czy ktoś z Orgów mógłby napisać jaka jest róznica między trasami Z i BTK? Kiedys te trasy występowały zamiennie, obecenie są razem a z opisów wyglądaja bardzo podobnie (poza 1 km różnicy długości)
Zapisane

Paweł (organizator)

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2017, 21:23:54 pm »

BTK z niewiele dłuższym limitem czasu, krótsza o 1km i z nieco łatwiejszymi punktami kontrolnymi niż Z
Zapisane

S&W

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 12, 2017, 22:30:14 pm »

Cytat: Daniel link=topic=1025.msg8876#msg8876 date=
Uwaga Uwaga Podaje lokalizacje bazy.



Wilkocin -  Tutaj znajduje siÄ™ również Wioska czerwonego kapturka



 ;D


Oto podajÄ™ trasÄ™ do bazy: "Highway to Hel"
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2017, 11:56:44 am »

Cześć Orgi! :)

Mam prośbę. W regulaminie nie ma jasno powiedziane, jak wpisywać punkty z LOP do karty. Niby zasada jest prosta - w kratce PK wpisujemy LOP, a w opisie perforujemy / wpisujemy kod z lampionu. Moje pytanie to prośba o uściślenie - czy wystarczy "LOP, LOP, LOP" czy "LOP 1, LOP 2, LOP 3"? Szczególnie, że kolejność jest dowolna, to chyba powinno wystarczyć "LOP, LOP, LOP"? Tylko wtedy pytanie, jak z podmianą LOPu Stowarzyszonego na LOP prawidłowy? :) Czyli liczą się po prostu "trzy ostatnie wpisane LOPy?". :)
Ogólna zasada chyba powinna być taka, że wpis w karcie musi jednoznacznie dawać do zrozumienia, że zawodnik był tam, gdzie mu się wydawało, że był... ale wiadomo, jeśli czegoś nie ma w regulaminie czarno na białym, to można sobie pozwalać na interpretacje (a niektórzy na NADinterpretację). Stąd prośba
Wiem, że było to już kilka razy dyskutowane i na forum, i w bazie, ale fajnie by było ująć to jakoś w regulaminie, by raz na zawsze było wiadomo i nie trzeba było dopytywać. :)

Pozdrawiam!
Michał Giorew, eMGieBe

PS: Już nie mogę się doczekać! :) W tym roku postanowiłem spróbować swoich sił na Z-tce, a że na Z-tce LOP od kilku edycji to tradycja... wolę się upewnić. ;)
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Paweł (organizator)

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2017, 23:16:56 pm »

Ogólnie zasada jest jedna - jak najmniej krzywdzić uczestnika w ocenie karty startowej.

Jeżeli na trasie występuje tylko jedna Linia Obowiązkowego Przejścia (LOP) to można ja potwierdzać dowolnie (LOP i LOP oraz LOP1 i LOP2). Jeżeli nie zostało to tez jasno napisane można ją potwierdzać w dowolnym miejscu na karcie startowej (oczywiście nie zostawiając wolnych kratek).

Jeżeli chodzi o potwierdzenia i poprawki to wygląda to następująco: każde nadmiarowe potwierdzenie punktu kontrolnego liczone jest jako zmiana któregoś potwierdzenia (najmniej krzywdząca uczestnika). Dodatkowo należy wybrać wariant najbardziej korzystny dla uczestnika zakładając że ostatnie potwierdzenie nie może być już zmienione.

Poniżej przykłady dla LOP(3PK) kombinacja - kara (pogrubione potwierdzenia traktowane jako końcowe):
PK-PS-PS-PK-PK - 2 x zmiana
PS-PS-PS-PS - 1 x zmiana + 3 x PS (po 15 punktów karnych)
PK-PK-PK-PS - 1 x zmiana + 1 x PS(15)
PK-PS-PS-PS-PK-PS-PS-PS-PS-PK - 7 x zmiana
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2017, 15:04:38 pm »

Ogólnie zasada jest jedna - jak najmniej krzywdzić uczestnika w ocenie karty startowej.
Fajna zasada. :)

Czyli, na dobrÄ… sprawÄ™, jeÅ›li w danej kategorii jest jeden LOP, to można  punkty potwierdzić jako "1, 2, 3, 4, 5, LOP, LOP, LOP, 6, 7, 8, 9"... ZaÅ› jeÅ›li sÄ… dwa LOPy, np LOP1, posiadajÄ…cy 2PK, a LOP2 posiadajÄ…cy 3PK, to wtedy "1, 2, 3, LOP1, LOP1, 4, 5, 6, LOP2, LOP2, LOP2, 7, 8, 9"... :)

Dzięki i do zobaczenia na Manewrach! : )

Pozdrawiam!
Michał Giorew, eMGieBe
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Daniel

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 16, 2017, 00:39:58 am »

 A tak na serio to typuje na lokalizacje Strzebielino poÅ‚udnie.

Oczywiście to tylko strzał i mogę się mylić. Ilośc danych zamazanych na koszulce wskazuje na długą nazwę miejscowości no ale to może być zmyłka.



Pogoda niestety nie dopisze bo w sobotę ma padać, W czasie rajdu nie powinno ale będzie mokro w lesie. W dodatku bedzie zimno.
Zapisane

Daniel

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 18, 2017, 13:15:06 pm »

Szkoda,że ten pociąg z Gdyni wyjeżdża o 16.30

Mam 3 minuty na przesiadkÄ™  ;)  Raczej nierealne .  NastÄ™pny wyjeżdża 15 minut później ale już opcja bez autobusu. Jeszcze poszukam autobus miejscowy. 


Coś dziwne czasy Kiedyś ludzie sie umawiali na wspólny dojazd . Teraz ni widu nie słuchu.



Miejscówka wydaje siÄ™ ok.   ;)

Pozdrawiam.
Zapisane

misiekrog

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 18, 2017, 14:35:12 pm »

Jeśli ktoś ma późną minutę startową to mogę z Żukowa zabrać, my mamy 177 minutę startową. Ewentualnie jakby ktoś został na lodzie to dzwonić 696128765, za jakiegoś browara podrzucę (tylko nie w trakcie skoków narciarskich) ;D
Zapisane

misiekrog

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 20, 2017, 08:46:24 am »

Witam, taka moja propozycja na przyszłość, żeby przy zapisach, ewentualnie przy starcie wziąć numer kontaktowy do drużyny, aby w przypadku takiej pomyłki jaka miała miejsce na trasie TK wysłać do uczestników sms'a z informacją o pomyłce jak tylko zostanie ona zauważona. Oszczędziło by to wszystkim sporo nerwów i czasu. Pozdrawiam ;)
Zapisane

Daniel

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 20, 2017, 21:49:39 pm »

Nikt do tej pory nie pochwalił się przebiegiem trasy. A szkoda :(

Można prosić o wrzucenie map i zdjęć  na serwer? ChÄ™tnie bym je przejrzaÅ‚.

Wzorcówka oczywiście będzie dopiero po zebraniu lampionów.



Pozdrawiam
Zapisane

Michał

  • Gość
Odp: XLIII NMnO "Manewry SKPT" 18-19 marca 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 21, 2017, 22:39:18 pm »

Tak z ciekawości, bo nie było mnie na zakończeniu imprezy, wie ktoś może, która nazwa zespołu wygrała jako najzabawniejsza nazwa ?
Zapisane