Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Po Dar?lubie  (Przeczytany 7930 razy)

Henryk

  • Wiadomości: 29
Po Darżlubie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 05, 2005, 20:56:54 pm »

Ech dziubki, jakby?cie tak spr?bowali skorzysta? z do?wiadcze? wcze?niejszych, nie trzeba by?oby gdyba? co do ulepsze?.
Zar?wno pomys?y puszczania w dwie strony, r??nych wariant?w jednej trasy, wszystko to ju? by?o przerabiane. By?y jeszcze inne metody usprawnienia imprezy, do kt?rych jak widz?, nikt po moim odej?ciu jeszcze nie doszed? :roll: .  Ode mnie nikt si? nie chcia? uczy?, a teraz widz?, ?e po latach dochodzicie do niekt?rych m?drych wniosk?w, kt?re ja przerabia?em przed wielu laty :lol: . A teraz b?dzie tak, ?e Tomek odejdzie z organizacji i co si? nauczy?, tego nast?pcy nie b?d? umieli. I znowu b?d? s?ysza? to samo, ?e organizatorzy dopiero si? ucz?...
Komputer mia?em w 1999 roku na imprezie i wyniki by?y na bie??co, wi?c to tak?e nic nowego...
Jedyne co nowe m?g?bym zaproponowa?, to gdyby Ko?o by?o sta?, zakup stacji do pomiar?w elektronicznych na punktach. Ale czarno widz?, ?eby kto? podj?? ryzyko, do tego dochodzi?oby wypo?yczanie chip?w zawodnikom i za du?o pieni?dzy i k?opot?w. Chyba wi?c nie warto.
Proponuj? pozosta? przy starych dobrych zasadach, a nielicznym oszustom zostawi? satysfakcj? ze zdobycia nagr?d :wink: .

No i jeszcze wartoby by?o, ?eby by? jeden cz?owiek, kt?ry b?d?c na miejscu, czyli w 3-mie?cie, b?dzie s?u?y? do?wiadczeniem dla kolejnych organizator?w InO. Tylko ?eby kto? chcia? korzysta? z tej wiedzy...
Zapisane

neek

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 05, 2005, 21:31:15 pm »

no to ja sie wytlumacze dlaczego oceniam na 4- (nie to zeby mi sie nie podobalo, jak dla mnie bylo zajeb... ten tego fajnie...)

ale (zawsze jest ale):
- limit czasu (nawet jakbysmy sie nie zgubili to i tak bysmy nie zdazyli :>)
- nie napotkalem zadnego patrol, a tak o tym marzylem :>
- czemu te ognisko bylo tak daleko, ze nie doszlismy tam z braku czasu? (a mialem taka smaczna kielbaske :))))
- minuty startowe (my akurat siedzielismy chwile ponad godzine, ale jak ktos mial wiecej) - moze daloby sie zrobic to tak, ze o minutach startowych ludzie by sie dowiadywali wczesniej i mogli zaplanowac sobie dojazd np...

no ale zeby nie bylo tylko ze narzekam to:
+ super organizacja bazy i mety
+ niesamowite trasa (ja szedlem bardzo trudna) - szczegolnie ta platforma widokowa
+ bardzo mili organizatorzy hehe
+ fantastyczni ludzi
+ no i tak wszystko zorganizowane, ze mozna bylo latwo dojechac i wrocic (o w miare normalnej porze)

a zatem 4- bo bylo d?ezi a i tak na zachete dla organizatorow, aby bylo jeszcze lepiej
Zapisane

STAS

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 06, 2005, 17:01:32 pm »

Fakt, platforma by?a ?wietna. Nie ma to jak wypi? sobie kubek herbaty spogl?daj?c na taki pi?kny widok.
W og?le ?wietne tereny, tyle g?rek. Co? wspania?ego!
Co do limitu czasu, to z jednej strony ma?o ?eby zdoby? wszystkie punkty(my nazbierali?my 6  8) ). Ale szczerze m?wi?c dobrz ?e mia?em to ograniczenie. Bo ?azi? bym dalej po tych lasach, zm?czy? si?. A tak przez te 7-9 godzin mozna si? nachodzi? na tyle, ?eby poczu? klimat i nacieszy? si? nim a jednocze?nie potraktowa? to jak spacer  :D
Dojazd te? dobrze przemyslany. Pieknie si? to zgra?o i nawet poszed?em spa? do?? wcze?nie. Czasem po imprezie chodz? spa? o 7, wi?c wszystko w normie.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Po Darżlubie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 08, 2005, 14:47:47 pm »

A mi sie tak bardzo podobalo, ze ostatniej nocy z kolega Mackiem i kolezanka Marta wybralismy sie jeszcze raz na trase:)
Tym razem zbieralismy jednak wszystkie lampiony, rowniez stowarzysze, ze wszystkich tras. Najwiecej problemow mielismy z trasa trudna;), moze dlatego ze zadne z nas nie bylo na tej trasie.
No i pogoda zgola odmienna niz w sobote - mokro i mgliscie, miejscami widocznosci na 3-4 metry, ale bylo fajnie:)

Jedna uwaga do (czesci) uczestnikow. Nie traktujcie lasu jak smietnik. Jesli chcialo wam sie nosic pelna puszke z browarem, to oprozniona tez mozna bylo ze soba zabrac. A po drodze mijalismy mnostwo puszek...

Pzdr
M.
Zapisane

Jankes.

  • Gość
smiecie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 08, 2005, 16:58:14 pm »

Cytat: "mbogda"

A po drodze mijalismy mnostwo puszek...


No mam nadziej?, ze ich nie mijali?cie tylko je zbierali?cie albo przynajmniej zakopywali?cie ....
Pozdr/Jankes
Zapisane

Henryk

  • Wiadomości: 29
Po Darżlubie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 08, 2005, 19:33:50 pm »

Cytat: "mbogda"
Jesli chcialo wam sie nosic pelna puszke z browarem, to oprozniona tez mozna bylo ze soba zabrac.


Nie wiesz, ?e puszka pe?na wa?y mniej ni? pusta? :roll:

Niestety prymitywy te? czasem przychodz? na Imprezy na Orientacj?, a szkoda... :?
Zapisane

romualdo

  • Gość
stowarzysze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 08, 2005, 22:24:01 pm »

Witam!
Czy te "stowarzysze" b?dzie mo?na pozna? ?
Np. w formie mapy lub karty wzorcowej.
Zapisane

TR

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 09, 2005, 19:57:05 pm »

Witam,
w zasadzie nie. To jeszcze zalezy jaki masz w tym cel.
Bo jak masz watpliwosci co do jakiegos punktu to po prostu napisz mi na mejla to wyjasnie i omowie dokladniej ta okolice.
Jak chcesz sie dowiedziec jak i gdzie sie stawia stowarzysze to tajemnic zawodowych nie zdradzam ;)
A jak jestes ciekawy ogolnie jak wygladala mapa wzorcowa to w sumie istnieje takowa ale w formie nieoficjalnej (nie do publikacji na www). Ewent. bylaby do zobaczenia moze w klubie po wczesniejszym umowieniu sie, ale powtarzam ze nie wiem jaki jest Twoj cel i w zwiazku z tym trudno mi w tej chwili powiedziec cos wiecej.
pozdr.
Tomek R.
Zapisane

romualdo

  • Gość
do "TR"
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 13, 2005, 13:13:37 pm »

Chc? si? uczy? na w?asnych b??dach ( trasa "BT") .
Nie znaj?c przynajmniej kod?w PK nie wiem czy
wpisa?em PKS.
Pozdrawiam
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 15, 2005, 17:32:40 pm »

Napisz na mejla tomaszrogacki@tlen.pl jaka byles minuta i nazwiska to Ci powiem czy miales PS-y.
pozdr.
TR
Zapisane

szopin

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 18, 2005, 16:03:28 pm »

pomys? bazy w jednym miejscu jest bez sensu, bowiem jednym z czynnikow wyrozniajacych darzluba sposrod innych ino jest to ze trasa prowadzi do innego miejsca niz punkt startu, a co za tym idzie trzeba wszystkie niezbedne rzeczy miec ze soba, zas organizatorom ?atwiej jest o logiczny przebieg trasy.  baza w jednym miejscu zmieni charakter ca?ej imprezy, moim zdaniem na gorszy.
jesli problemem jest nadmierna liczba startujacych, mozna wprowadzic wiecej tras, albo np. dwie lub wiecej ?atwe tj. trudne albo trasy o trudno?ciach po?rednich.
tramwaj?w NIE DA SI? UNIKN?? a kontrole uwazam za bezsensowne, bo jak juz wielokrotnie bylo pisane, wyprzedzenie kogos przy podobnym tempie zajmuje duzo czasu a juz jest to kwalifikowane jako tramwaj, a przy takiej ilo?ci startuj?cych nie da si? i?? ca?y czas samemu, zw?aszcza w okolicach punkt?w, gdzie gromadzi sie duzo ludzi. sytuacja ze  kazdy zespol szuka punktu na w?asna reke jest nierealna, ale tez takiej wsp??pracy nie traktowa?bym jako nieuczciwo?? a po prostu element gry. przeciez szukajac jakiegos punktu i widzac ze ktos kto jest przede mna i tez go szuka nie cofne sie i nie bede czekal z zamknietymi oczyma az go znajdzie i dopiero wtedy sam zaczne szukac. po drugie jest to impreza o charakterze zarowno wyczynowym jak i turystycznym , po prostu kazdy wybiera sobie taki wariant jaki mu najbardziej odpowiada. Jak spotkam na trasie znajomych to oczywistym jest co najmniej krotka wymiana zdan i wspolne przejscie kilkuset metrow dopoki ktos nie wybierze innego wariantu trasy albo odpadnie z powodu innego tempa.
jedynym mozliwym sposobem na ograniczenie tramwajow jest zwiekszenie ilosci tras, niech beda nagrody tylko za pierwsze miejsce, albo jakies symboliczne dyplomy, nie w tym rzecz. z kolei takie rozwiazanie zmniejsza konkurencje, co moze mniej odpowiadac osobom nastawionym na wyczyn
pozdr
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Po Darżlubie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 18, 2005, 16:16:07 pm »

a jeszcze wracajac do tematu tramwaj?w, dzieki takim przypadkowym spotkaniom na trasie czy w okolicach punktow poznalem kilka sympatycznych osob, a to wlasnie tworzy dobra atmosfere i klimat
Zapisane

To znowu ja

  • Gość
autobusy i tramwaje
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 18, 2005, 16:18:18 pm »

a minuty startowe mog?yby by?  podane na stronie
Zapisane

pl

  • Wiadomości: 50
Po Darżlubie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 19, 2005, 13:26:51 pm »

Cytat: "szopin"
pomys? bazy w jednym miejscu jest bez sensu, bowiem jednym z czynnikow wyrozniajacych darzluba sposrod innych ino jest to ze trasa prowadzi do innego miejsca niz punkt startu, a co za tym idzie trzeba wszystkie niezbedne rzeczy miec ze soba, zas organizatorom ?atwiej jest o logiczny przebieg trasy.


Z tym ci??ko mi si? zgodzi?. Wi?kszo?? moich rzeczy czeka?a na mnie w aucie na mecie. W praktyce mia?em wi?c ze sob? tylko troch? jedzenia, picie i zapasow? bateri? do czo??wki. Wi?c dla mnie pod tym wzgl?dem charakter imprezy zmieni? si? ju? od Manewr?w w Somoninie. Na plus, rzecz jasna.
Co do trudno?ci wyznaczenia trasy z pkt A do B lub A-A si? nie wypowiadam - niech wypowiedz? si? Ci kt?rzy maj? do?wiadczenie w organizowaniu imprez. Osobi?cie uwa?am, ?e p?tla wzorem z Harpagana to wcale nieg?upi pomys?.
Zapisane