Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Ankieta

Jaki motyw przewodni powinien mie? kalendarz na rok 2007?

G?ry Rumunii
- 1 (20%)
G?ry Po?udniowe
- 1 (20%)
Inne g?ry
- 3 (60%)
Po co g?ry, lepiej doliny.
- 0 (0%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: Stycznia 14, 2006, 12:46:51 pm


Autor Wątek: Kalendarz SKPT na 2007 rok  (Przeczytany 9896 razy)

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2006, 12:59:20 pm »

Pewnie ze potrzebuje, co do szczegolow dogadamy sie droga mejlowa. W piatek wzialem slajdy od Michala Kochanczyka, mysle ze jak dostarcze do fotolabu wieksza ilosc sztuk to wyjdzie troche taniej. A moze zna ktos jakis tani zaklad ktory dysponuje przystawka do slajdow(zaramkowanych)? Jak ja sie orientowalem to wychodzilo 12zl + 1,2zł za kazdy slajd. Pozdrawiam, Tomek
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 24, 2006, 07:59:54 am »

A standardowe miejsce skanowania u Pawla Zelaznego juz nie dziala? Nie dosc ze skanowal w wielkiej rozdzielczosci to jeszcze skany z wyczuciem obrabial. Cen niestety nie znam. Najlepsze z nim uklady mial zawsze Maciek O.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 24, 2006, 15:02:17 pm »

Jesli skanowanie na teraz, do pokazywania, to skanuj gdziekolwiek, nawet w domu na domowym skanerze.  Jesli do kalendarza - tylko u Pawla Zelaznego. Jest drogo, ale profesonalnie, z obrobka itp.

M.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 24, 2006, 20:41:30 pm »

Dopiero dzis zerknalem sobie na kalendarz. Podobaja mi sie bardziej lub mniej: marzec, maj, wrzesien, listopad, grudzien. A reszta mi sie nie podoba...
Pocieszam sie, ze w zeszlym roku to, co bylo pokazywane w maju znacznie roznilo sie od tego co bylo w wersji finalnej.

Pzdr
M.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 26, 2006, 03:03:29 am »

No na razie czuję że jeszcze dużo przed nami.. ale po to tutaj jesteśmy żeby dyskutować, i po z pewnością powstała pierwsza propozycja kalendarza żeby było nad czym dyskutować.

Uwagi Rafiego co do koncepcji tworzenia kalendarza (co na górę, co na dół, jakie proporcje gór) są bardzo cenne - to jest chyba kierunek którego powinniśmy się trzymać przy dalszych propozycjach zmian.

Moje uwagi:

STYCZEŃ - dół proponowałbym do wymiany - drzewko fajne, ale powinno być centralnie (mam takie zdjęcie)

LUTY - góra do zmiany bo jest niedoświetlona, dół OK

MARZEC - góra też niedoświetlona, dół super tylko że to jest sierpnień ;)

KWIECIEŃ - dół może jakiś inne zdjęcie kwiatka?

MAJ - góra super, na dół dałbym inne z Rumunii (bardziej poszarpane stoki)

CZERWIEC - góra niezbyt mi pasuje, na dół dałbym inny kwiatek (pełniejszy kadr)

LIPIEC - góra jak dla mnie za mało detali, dół mi nie pasuje - jedyna postać w całym kalendarzu zaburza jego porządek.

SIERPIEŃ - góra ma za smutne kolorki jak na środek wakacji, dół może wykadrować i zostawić sam stóg siana?

WRZESIEŃ - góra ok ale może znaleźć np. fotkę czerwonych połonin w biesach jesiennią (lub na październik) / dół OK

PAŹDZIERNIK - góra - chata mi pasuje tematycznie do 2005 / dół OK

LISTOPAD - góra OK / dół OK

GRUDZIEŃ - góra OK / dół OK
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Anonymous

  • Gość
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 26, 2006, 23:17:55 pm »

Pojawilo sie kilka alternatyw dla najbardziej "kontrowersyjnych" miesiecy. Prosze szczegolnie o rady w sprawie umiejscowienia kwiatkow w poszczegolnych miesiacach. Wiem, ze kalendarz kupia specjalisci, ktorzy suchej nitki na mnie nie zostawia jesli popelnie blad:) To nie koniec zmian, najezdzam Rafiego w niedziele, wiec szykujcie sie na mocne uderzenie:) Pozdrawiam, Tomek
Zapisane

Stjepan

  • Gość
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 28, 2006, 23:15:46 pm »

Hej, to może ja swoje zdanie dodam też:
>styczeń:
Góra powinna być ostrzejsza zdecydowanie.może to kwestia skanowania i da radę poprawić trochę.Dół bym wymienił, nie ma zbytnio wyrazu,co nie znaczy,że może się innym podobać
>luty:
góra- nieostro,ciemno,brak jakiegoś przewodniego motywu,chyba najsłabsze zdjęcie w kalendarzu...dół- mi sie osobiście podoba, asymetria ;) intrygująca,więc przyciąga oko
>marzec:
góra troche ciemna, moze by coś pogrzebać w tym zdjęciu jakimś prof. programikiem?i rozjaśnić trochę?dół zupełnie nie pasuje - po pierwsze marzec w wysokich górach tak nie wygląda, po drugie zdjęcie to nie gra kolorystycznie z górą, jakoś szukam w takiej stronie jednego miesiąca zgodności/jednolitości, super, jeśli oba zdjęcia pasują do siebie i tworzą wspólnie całość, tu jest jakaś niezodność, a przynajmniej ja mam takie wr.
>kwiecień:
góra: cosik tu dodać, dół: kwiat brzydki, inny może?A czy musi być tu kwiat?może inna opcja?
>maj:
góra jak dla mnie średnia, taka sobie, ale się nie czepiam, niech będzie dół: z tych trzech zdjęć maj 3 jest wg mnie świetny, zdjęcie graniowe, ale ma w sobie mega dynamikę, ta grań z tyłu mam wrażenie zaraz odpali w kosmos, te dymy ze zbocza to z rozgrzewanych silników odrzutowych...a tak bez ekspresji to podoba mi się
>czerwiec
czerwiec1 - góra mi sie osobiście podoba, ciemno trochę,ale ma jakiś łagodny charakter,księżyc, jakieś namioty, odbicie w stawie, czuję się jakbym tam był zmeczony po całym dniu butowania,dla mnie ok, dól zupełnie nie pasuje własnie kolorami i kwiat średni, zamieniłbym go na wierzbówkę z czerwca 4, góry czerwców 2 i 3 nijakie, nie podobaja mi się
>lipiec:
góra mimo,że mi się podoba za mało górska, reszta lipców góry tez zbyt mało charakterystyczne,nie mają nic w sobie, może lipiec 3;)na dole rozumiem jesteśmy skazani na Rumuńca w kaloszach, no jeśli będzie, tym ten kalendarz się zapisze w historii:)
>sierpień:
1- góra: nie podoba mi się, za smutna i szara jakaś na sierpień, jak zobaczyłem s.2 to pomyślałem,- to jest to, ale...zdjęcie strasznie mi się podoba- bo jest proste samo w sobie, widać wędrowców,takich skptowców,wdrapali się na zbocze, jeden daje do przodu,reszta jeszcze dyszy;),po prostu świetny obrazek,lecz druga myśl - tu CZEGOŚ brakuje!no właśnie brakuje mi tu akcentu w tle,chmuey super, ale brakuje mi tam wypasionej skalistej/ośnieżonej turni wystającej z tych chmur...no i zdjęcie przestało mi się podobac tak bardzo :sad: ...zamieniłbym je nawet na sierpień3, troche wiecej gór...dół, z całym szacunkiem do chochoła jakoś do mnie nie przemawia, moze dlatego,że lektur mi się w liceum nie chciało czytać:P
>wrzesień
góra taka rozmyta jakaś, ale sam widok nawet ciekawy, dół nie pasuje mi kolorami,  ale może jakby tło w jakąś czerwień pociągnąć to zadziała
>pażdziernik:
osobiście zgodziłbym się na te amgloną chate, bo ile można grani wscisnąć, agóry/Karpaty to też las i zakryte polany i pasterskie chaty we mgle, kto z nas tego nie spotkał, do tego jakiś sugestywny osobisty komentarz i dla mnie działa, dół ok, komponuje się z wrześniową górą
>listopad:
obydwa zdjęcia niezłe
>grudzień----

No i kilka luznych uwag:
-wyrzućmy ten tytuł "Łuk Karpat", sugeruje,ze jest to reportaż z jakiegoś jego przejścia, w ten sposób sugeruje też,że sa tu foty z grani Karpat i to w jakimś określonym stosunku, wybiezmy najlepsze zdjęcia, a nie tak,żeby tu jakieś matematyczne stosunki 6:4:1.33:0,777 pasowały, dla mnie to nie ma sensu: :evil: , temat powinien bardziej iść w kierunku " Oblicze Karpat", "Karpackie ścieżki", czy jakoś inaczej...
-strona tytułowa!!!!Tu też trzeba wybrać zdjęcie i to nie byle jakie, bo to ono pierwsze przyciąga uwagę potencjalnego kupującego
-duże jak dla mnie znaczenie ma gra kolorów na każdej stronie, w obecnym kalendarzu tło jest inne na każdy miesiąc, dopasowanie kolorów ze zdjęć z tłem też daje jakieś wrażenia estetyczne...
-Tomek, nie ustawaj w walce, :twisted:  :twisted:  :twisted: , ten kalendarz będzie świetny, czuję to :cool:  :cool:  :cool:
pozdro dla wszystkich.sz
Zapisane

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 29, 2006, 23:29:40 pm »

pojawily sie dwie wersje lutego. do konca tygodnia planuje zakonczyc skanowanie, za tydzien, moze dwa powinna ukazac sie wersja mniej wiecej finalna, w weekend spotykam sie z Mackiem Olechem, mam nadzieje ze to zaowocuje dobrze dobranymi fotkami. dzieki za cenne uwagi, czytam je wszystkie i staram sie w miare mozliwosci uwzgledniac. Szczepan, dzieki ze zwrociles uwage na tlo, ja szczerze powiedziawszy nie zauwazylem tego, przejrzalem kalendarz 2006 i faktycznie. Tlo duzo daje. Naprawimy to:) Nie ustawajcie w pisaniu i przesylaniu fotek. Tez czuje ze kalendarz bedzie swietny. Namawiajcie rodzicow, znajomych i kogo jeszcze sie da na kupno, no i nie zapominajcie o zaplaceniu zaliczki:) Pozdrawiam, Tomek
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Kasia

  • Wiadomości: 8
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 30, 2006, 10:01:54 am »

Hej,
dodam moze jeszcze moje skromne zdanie
jestem za tym zeby zdjęcie z wierzbówką zostało, bo jest bardzo ładne, moze niekoniecznie w czerwcu, bo czas na wierzbówkę to lipiec i sierpień, no ale na upartego ujdzie :wink:
zima jest ok, marzec trochę smutny, a na kwiecień naprawde nic się nie znalazło?
z maja najardziej podoba mi się maj2, z czerwcem-moze cos  się jeszcze znajdzie?
lipec 3 - góra super, a jesli chodzi o pasterza to Asia ma ukraińskiego, wyglada trochę wdzieczniej, moze byc alternatywą dla tego( w razie czego Przemek ma to zdjecie zeskanowane)
sierpień - tez 3 najlepsza( takie ciepły i przyjazny teń sieprień, az na sam widok w góry chce się jechać:), ale zdjecia górne z 2 i 4 tez są niezłe, i mogby pojawić się w innych miesiacach
reszta ok
bardzo się ciesze ze pojawiły się inne mozliwosci i jest o czym dyskutować
tak trzymac Tomek:)
Kasia
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 04, 2006, 11:33:20 am »

Mnie sie kalendarz juz bardzo podoba i jako ze caly rok bedzie u mnei wisial (i pewnie u czesci znajomych/rodziny:) to sie tez wypowiem.
Po pierwsze to co chcialabym juz zostawic to lipiec- gora w sloncu i takie szalone chmury...super:) sierpien szczegolnie gora-wszystkie b fajne a juz sierpien 3 najlepsze. Listopad tez mi sie b podoba. . Co do pazdziernika-oba zdjecia b ladne, tylko czy oba pasuja do siebie? Moze by np dol przerzucic do wrzesnia a pazdziernik zostawic taki"melancholijny":) Mam takie zdjecie na dol na ktorym jest podparty drewniany swiatek z cerkwi, tylko od kogos je odbijalam autorka jest chyba Gosia G. . Co do kwietnia kwiatek ach i och taki ladny a gory...brak:). Marzec troche tak jak pazdziernik, ladne zdjecia ale czy razem? Luty to ta gora troszke "brudna". Czerwiec bym zmienila.
Mimo ze obecny kalendarz jest super, z niecierpliwoscia czekam na nastepny:)
Zapisane

Asia

  • Wiadomości: 4
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 04, 2006, 11:36:03 am »

przepraszam za brak podpisu wyzej:)
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 08, 2006, 23:34:56 pm »

Ostateczna (na dzień dzisiejszy) nazwa naszego kalendarza na rok 2007 to "Karpackie Ścieżki". Poprzednią nazwę ominiemy wielkim łukiem ;)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 22, 2006, 20:27:59 pm »

Licznie zgromadzonym i aktywnie udzielającym się forumowiczom ;) uprzejmie donoszę że na stronie jest dostępna kolejna wersja kalendarza SKPT na rok 2007. Zmiany są, co tu nie mówić, dość rewolucyjne. Proszę w imieniu Tomka i Maćka Olecha o uwagi i komentarze.

Moje własne uwagi to:

1) Niezbyt podoba mi się marzec - główne zdjęcie jest smutniaste, zresztą zostało przesunięte tutaj z listopada

2) Kwiecień nie pasuje mi o tyle, że motyw tabliczek jest już wykorzystany w styczniu

3) Proponowałbym zmienić czcionkę oraz odstępy między dniami - w poprzednich kalendarzach zawsze miałem wrażenie że kolejne dni zlewały się ze sobą

4) Poza tym jest całkiem nieźle :) good work
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 22, 2006, 23:24:08 pm »

Tak, musze podkreslic, ze nad obecnym wygladem napracowal sie Maciek z Loretta:) Jednoczesnie prosze wszystkich, ktorych zdjecia zostaly wykorzystane w aktualnej wersji o dostarczanie do mnie negatywow, slajdow, tudziez zdjec w postaci cyfrowej w oryginalnej rozdzielczosci(nie skompresowane). Prawdopodobnie niewiele sie juz zmieni, a zaczyna sie okres wakacyjnych wyjazdow.. Zdjecia mozna tez zostawiac w klubie z dopiskiem "Dla Tomka".:) Pozdrawiam
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Kalendarz SKPT na 2007 rok
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 23, 2006, 08:43:22 am »

Cytat: "Tomek"
Prawdopodobnie niewiele sie juz zmieni, a zaczyna sie okres wakacyjnych wyjazdow..


Rozumiem że fotki ze znakami zapytania mogą się jednak zmienić?
Zapisane
Gór i lasów mi mało...