Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Armijska baza na Połoninie Równej <Ukraina>  (Przeczytany 1262 razy)

Agnieszka

  • Wiadomości: 57
Armijska baza na Połoninie Równej <Ukraina>
« dnia: Października 10, 2006, 18:31:08 pm »

Czy ktoś z Was posiada jakieś szersze informacje na temat nieczynnej i opuszczonej już bazy wojskowej znajdującej się na Połoninie Równej w Bieszczadach Wschodnich? Pytam, bo byłam tam w tym roku <w Bieszczadach Wschodnich :cool: >, takiej "atrakcji" nikt z nas się nie spodziewał. Gdy ją zobaczyliśmy, akurat było dość mgliście, dlatego wyłaniające się gruzowiska i baza rakietowa <podobno niedokończona> zrobiły na nas naprawdę DUŻE wrażenie. Niestety,  nikt z mieszkańców okolicznych wiosek nie chciał nam nic na temat bazy powiedzieć :???:  Władze ukrywały jej istnienie, nie ma jej więc na mapach, planach i innych takich :idea:  
   Szukałam troszkę w internecie, ale na polskich stronach nie znalazłam zbyt wielu informacji na ten temat, a rosyjski <ukraiński> nie jest moją mocną stroną :neutral:  Tak więc, będę wdzięczna, jeśli ktoś podzieli się ze mną swoją wiedzą w tej kwestii.
   Pozdrawiam Wszystkich :wink:
Zapisane

Tomek

  • Wiadomości: 136
Armijska baza na Połoninie Równej <Ukraina>
« Odpowiedź #1 dnia: Października 11, 2006, 19:19:13 pm »

Hmm, nie wiem czy za nia kryja sie jakies tajemnice(moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie?) Ja slyszalem ze ja budowali, budowali, a jak sie ZSRR rozpadlo, to nie mieli za bardzo po co i przestali. p.s. na nas w tym roku wywarla raczej wrazenie negatywne- kupa smieci i betonu jakos nie komponowala sie z reszta krajobrazu:) Pozdrawiam, Tomek
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Agnieszka

  • Wiadomości: 57
Armijska baza na Połoninie Równej <Ukraina>
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2006, 11:36:08 am »

Może i się nie komponowala, ale my widzieliśmy to wszystko o zmierzchu i nastepnego dnia z samego rana <jak była mgła>, więc było nastrojowo, tajemniczo i w ogóle... :wink:   No i Ci milczący na ten temat miejscowi :cool:
Wyrzutnia rakietowa jest naprawde niezła.
Jeżeli byliście w okolicy, to tam podobno jest niedaleko <jakieś 12-18 km>  duży wodospad. Byliście tam? My już niestety nie mieliśmy czasu i nie wiedzielismy czy żałować czy nie... :?:
Pozdrowionka
Zapisane