Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXI Darżlub - pytania  (Przeczytany 15795 razy)

Bjarni

  • Wiadomości: 1
    • http://www.midgard.glt.pl
XXXI Darżlub - pytania
« dnia: Października 30, 2006, 18:39:04 pm »

Witam:)
Na 32 Harpaganie dowiedziałem się o rajdzie Darżlub... - ściślej mówiąc ktoś mi podał adres strony. Wspólnie z moją dziewczyną i kumplem chcielibyśmy wystartować w XXXI Darżlubiu.
Mamy jednak kilka pytań...

Po pierwsze - jaki to właściwie będzie dystans? Nigdzie nie mogę się doczytać:)

Po drugie - jeśli dobrze rozumiem regulamin - wszystkiego tak naprawdę dowiem się na dworcu. Czy na dworcu jest start tego rajdu? Bo teraz to trochę rozumiem tak, że będę musiał w określonym czasie z dworca dotrzeć w jakieś miejsce (do bazy). Nie uśmiechałoby mi się to z uwagi na fakt, iż będziemy obładowani - jedziemy z dość daleka:)

To na razie tyle:) Z kolejnymi problemami odezwę się zapewne w późniejszym czasie:)

Pozdrawiam
Paweł
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Re: XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2006, 19:07:06 pm »

Cytat: "Bjarni"

Po pierwsze - jaki to właściwie będzie dystans? Nigdzie nie mogę się doczytać:)


Bedą trzy poziomy trudnosci, a wiec trzy różne długości trasy. Zwykle od ok 16km najkrotsza do ok 24km najdluzsza.

Cytuj

Po drugie - jeśli dobrze rozumiem regulamin - wszystkiego tak naprawdę dowiem się na dworcu. Czy na dworcu jest start tego rajdu? Bo teraz to trochę rozumiem tak, że będę musiał w określonym czasie z dworca dotrzeć w jakieś miejsce (do bazy). Nie uśmiechałoby mi się to z uwagi na fakt, iż będziemy obładowani - jedziemy z dość daleka:)


Z dworca na miejsce startu jest zapewniony dogody transport (srodkami komunikacji publicznej). Jesli zapiszesz sie przez internet, mozesz po rozpoczeciu zbiorki zadzwonic do organizatorow i zapytac o miejsce startu, i jechac bezposrednio tam. Punktualnie z rozpoczeciem zbiorki na stronie internetowej imprezy rowniez pojawi sie miejsce startu. choc jesli jedziesz z daleka, to raczej ta opcja strony ww Cie nie dotyczy.

Cytuj

To na razie tyle:) Z kolejnymi problemami odezwę się zapewne w późniejszym czasie:)

Pozdrawiam
Paweł


Wszystkie postaramy sie rozwiazac:)

Pzdr
M.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Re: XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2006, 18:26:42 pm »

Cytat: "Bjarni"

(...)
Mamy jednak kilka pytań...

Po pierwsze - jaki to właściwie będzie dystans? Nigdzie nie mogę się doczytać:)

Po drugie - jeśli dobrze rozumiem regulamin - wszystkiego tak naprawdę dowiem się na dworcu. Czy na dworcu jest start tego rajdu? Bo teraz to trochę rozumiem tak, że będę musiał w określonym czasie z dworca dotrzeć w jakieś miejsce (do bazy). Nie uśmiechałoby mi się to z uwagi na fakt, iż będziemy obładowani - jedziemy z dość daleka:)


Spojrzałem na stronę informacyjną Darżluba z punktu widzienia zwykłego śmiertelnika i stwierdziłem że faktycznie warto ją conieco uzupełnić :)
A zatem dopisałem informacje o planowanych długościach tras, bazie imprezy oraz dodałem informator jak dokładnie wyglądają zapisy.

Gwoli uzupełnienia powyższej odpowiedzi MaćkaB, ogólną zasadą naszych imprez - dość nietypową :) - jest odrębna lokalizacja startu i mety. Startuje się zwykle z jakiegoś dworca kolejowego położonego blisko lasu, a meta jest w oddalonej bazie o X km. Bazą zwykle jest wynajęta szkoła. Wszyscy uczestnicy niosą cały ekwipunek ze sobą. Normalną rzeczą jest że niektórzy biorą ze sobą większy plecak z wałówką, karimatą i śpiworkiem. Inne osoby startują z minimalnym ekwipunkiem (np. osoby zamierzające pokonać trasę techniką biegową) i po dojściu na metę nie kładą się spać (chyba że na ławce klasowej :razz: ), tylko czekają w szkole na pierwszy autobus powrotny do Trójmiasta.

Jeśli faktycznie jedziecie z daleka (i nie jedziecie samochodem który moglibyście zostawić z rzeczami np. w Gdyni) i będziecie mieć jakieś dodatkowe rzeczy potrzebne z racji dłuższego powrotu do domu to możecie je zostawić np. skrytce na dworcu PKP w Gdyni.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2006, 21:59:30 pm »

Jeśli chodzi o transport dodatkowego ekwipunku, jest jeszcze jedna opcja dla miłośników 4 kółek, kiedyś już przytaczana: wykorzystanie dwóch samochodów, oba jadą najpierw na metę, tam jeden jest zostawiany z całym ekwipunkiem "metowym", kierowca  zostawionego auta przesiada się do drugiego i jadą nim na start. Na koniec, po imprezie podjeżdzają z mety na start odebrać auto :-) Nieźle zakręcone, ale chyba Jankes to stosował.

Niemniej w tej edycji komunikacja nie będzie najgorsza - bez auta można będzie przeżyć!
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

pl

  • Wiadomości: 50
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2006, 18:34:45 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"
Niemniej w tej edycji komunikacja nie będzie najgorsza - bez auta można będzie przeżyć!


Ja też to stosowałem. Z największym powodzeniem Przywidz-Somonino. Bo jeśli chodzi o Bożepole-Strzebielino to szkoda było nafty i motogodzin  :wink:
Czyli wyciągam dwa wnioski:
1. O 16 00 2 XII podacie także gdzie jest meta
2. Komunikacja nienajgorsza - czy to dotyczy relacji meta-start, czy np meta-"jakiś tam przystanek PKP" lub Gdynia albo inna większa wiocha?
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2006, 18:58:29 pm »

Cytat: "pl"

2. Komunikacja nienajgorsza - czy to dotyczy relacji meta-start, czy np meta-"jakiś tam przystanek PKP" lub Gdynia albo inna większa wiocha?


Polecam stawienie się na imprezie komunikacją zbiorową. Będzie ok :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

pl

  • Wiadomości: 50
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2006, 13:41:01 pm »

Mmmm... "Jesień Średniowiecza"... Będzie milutko   :shock:
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 17, 2006, 17:03:57 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"
Nieźle zakręcone, ale chyba Jankes to stosował.


Ja sie nie przyznaję ... zawsze jeżdzę pociągami/albo czym tam organizator proponuje
Pozdrawiam
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2006, 18:47:57 pm »

Cytat: "Jankes"
Ja sie nie przyznaję ... zawsze jeżdzę pociągami/albo czym tam organizator proponuje
Pozdrawiam


A to przepraszam, widać zawiodła mnie pamięć. Na pewno ktoś o tym się rozpisywał na forum w zeszłym roku. Przy czym chyba część tej dyskusji mogła przepaść przy ataku "tureckich hakerów" który rozłożył nam forum.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Stjepan

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2006, 12:36:01 pm »

Na razie prognozy pogody optymistyczne:)
Śniegu nie będzie:))Szykuje się udana impreza.
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2006, 15:48:00 pm »

Cytat: "Stjepan"
Śniegu nie będzie:))Szykuje się udana impreza.


a czy śnieg determinuje "udanie" bądź nie - imprezy? Śnieg daje extra bonus - zmyłkę w postaci śladów. A czy są dobre czy nie.. hehe. I to jest fajne, jak jest śnieg!
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Stjepan

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2006, 15:55:48 pm »

Cytat: "TJ"
Cytat: "Stjepan"
Śniegu nie będzie:))Szykuje się udana impreza.


a czy śnieg determinuje "udanie" bądź nie - imprezy? Śnieg daje extra bonus - zmyłkę w postaci śladów. A czy są dobre czy nie.. hehe. I to jest fajne, jak jest śnieg!

Niepotrzebnie wyciągasz wniosek o związku przyczynowo-skutkowym w moim poście.
Nie łączyłem tego ze sobą, gdyby tak było, napisałbym "dlatego"
"Udaność" imprezy odnosiła się do całokształtu. Może trochę niejasno to napisałem.
A w śniegu pozapadać się trochę zawsze jest miło:)))
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2006, 17:05:21 pm »

Cytat: "TJ"
Cytat: "Stjepan"
Śniegu nie będzie:))Szykuje się udana impreza.


a czy śnieg determinuje "udanie" bądź nie - imprezy? Śnieg daje extra bonus - zmyłkę w postaci śladów. A czy są dobre czy nie.. hehe. I to jest fajne, jak jest śnieg!


Świeży płytki śnieg to przekleństwo dla tego typu imprez! Nie spowalnia zespołów, jednocześnie umożliwiając im wędrówkę jak po sznurku między punktami (skoro jedyne ślady w lesie należą do uczestników). Doświadczyłem tego na ostatnim Spirosie - śnieg przestał padać w momencie startu zespołów, i do tego była tylko jedna trasa - domyślacie się że nawigacja nie była priorytetem, liczyło się głównie ostre napieranie. Tylko czołowi biegacze z trasy biegowej musieli nawigować (a że robili to dobrze, nie było wielu dodatkowych ścieżek)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes.

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2006, 19:43:00 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"


Świeży płytki śnieg to przekleństwo dla tego typu imprez! Nie spowalnia zespołów, jednocześnie umożliwiając im wędrówkę jak po sznurku między punktami (skoro jedyne ślady w lesie należą do uczestników). Doświadczyłem tego na ostatnim Spirosie



Tak - bardzo przyjemnie jechało sie po waszych sladach rowerem następnego dnia rano (a w zasadzie rower prowadziło)
Zapisane

Maciek_G

  • Gość
XXXI Darżlub - pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 29, 2006, 12:33:55 pm »

Mam pytanie logistyczno - kolejowe.
Najbardziej pasuje mi pociąg, który przyjeżdża do Gdyni Gł. o 17:28. Kolega, z którym idę jest z Trójmiasta i będzie wcześniej i nas zapisze. Czy przyjeżdżając o tej godzinie do Gdyni mam szansę dojechać na start (tym pociągiem, którym pojadą wszyscy lub następnym)?. Jeżeli nie, lub uznacie, że takiej informacji nie możecie podać, to jakoś dojadę wcześniej. Do zobaczenia na Darżlubie.
Zapisane