Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Pomocne dla Organizatorów  (Przeczytany 1759 razy)

Jankes

  • Wiadomości: 136
Pomocne dla Organizatorów
« dnia: Listopada 20, 2006, 16:14:55 pm »

Polecam programik wspomagający pracę przy obliczniu oraz publikowaniu wyników. Jego zaleta jest między innymi to, że jakakolwiek zmiana w defincji trasy (np. uznanie jakiegoś PK za prawidłowy zamiast stowarzyszony, albo na odwrót) nie powoduje konieczności przeliczania wszystkich kart.
Wszystko przelicza sie automatem a wyniki sa gotowe to wydrukowania.
Programi jest darmowy a do pobrania tu:
Pobierz InO v. 3.07
Gdybyście chcieli go używać - to proponuję najpierw przetrenować. Nie wszystko jest tak intuicyjne jakby się chciało....
Pozdr/Jankes
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Pomocne dla Organizatorów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2006, 16:41:59 pm »

Przyglądałem się mu w marcu tego roku. Jednak pozostanę przy moim autorskim arkuszu w excelu - umożliwia wygodną obsługę całego procesu z eskapetowskiego punktu widzenia: Mam w nim drukowanie formularzy na zapisy na trasy, losowanie minut startowych, wydruk list startowych, autosortowanie wg minut lub wg wyników, automatyczne rozliczanie ogniskowego stopczasu i wyliczenie finalnych punktów na bazie wpisanych kilku danych: (1) punktów karnych (2) czasów startu, początku i końca stopczasu, mety - wyliczanie punktów odbywa się ręcznie na podstawie kart - tak jest szybciej może to robić więcej osób naraz, komputer jest tylko jeden - jeśli w ogóle jest - w wyliczanie PK poprzez program INO za dużo czasu by zajęło.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Pomocne dla Organizatorów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2006, 12:40:06 pm »

No fakt - stopczasu nie odliczy ale pozostałe sprawy załatwia.
Brak komputera uniemożliwi Ci też użycie arkusza excelowego wieć to zaden argument. Wprowadzanie wyników z kart jest stosunkowo proste jeden dyktuje drugi wklepuje nr PK i kod (nawet jesli są opisy, kóre trzeba sprawdzać wzrokowo to da sie to zorganizowac). Automatem zostanie policzone ile brakowało zespołowi punktów ile zrobili przebitek, czy ile razy zmienili kolejność.
Przy rosnącej liczbie uczestników imprezy panowanie nad kartami wcale nie jest łatwe. Jeśli na skutek jakiejs decyzji sędziego (podjetej np na podstawie uwag czy protestów uczestników) trzeba przjrzeć/przeliczyć wszystkie karty to zajmuje to chwile -  przy użyciu programu to moment i nie ma groźby że o którejś karcie zapomnisz ...

Jakoś specjalnie nie namawiam ale moim zdaniem warto sie zastanowić. Pogadanie z Ryskiem Sikorą (autorerm programu) i wprowadzenie możliwości automatycznego odliczenia stopczasów czy kontroli nie powinno byc problemem (mogę zapośredniczyć).

Pozdr
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Pomocne dla Organizatorów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2006, 14:32:44 pm »

Cytat: "Jankes"
No fakt - stopczasu nie odliczy ale pozostałe sprawy załatwia.
Brak komputera uniemożliwi Ci też użycie arkusza excelowego wieć to zaden argument. Wprowadzanie wyników z kart jest stosunkowo proste jeden dyktuje drugi wklepuje nr PK i kod (nawet jesli są opisy, kóre trzeba sprawdzać wzrokowo to da sie to zorganizowac). Automatem zostanie policzone ile brakowało zespołowi punktów ile zrobili przebitek, czy ile razy zmienili kolejność.


Może się źle wypowiedziałem - komputer będzie, ale tylko jeden. Kiedyś nie było komputera w ogóle i do tego nawiązałem. W sytuacji z jednym kompem, jeśli mamy naraz czterech weryfikatorów, to chyba szybciej opiszą karty (nie muszą nic liczyć - tylko sprawdzają z kartami wzorcowymi) niż 1 duet dyktujący-wklepujący. Tym bardziej że oprócz przedyktowania trzeba też ocenić kolor użytej kredki, więc dyktujący i tak musi sprawdzać karty wzorcowe. No i co zrobić z dłuższymi opisami punktów lub słupków leśnych?

Cytat: "Jankes"
Przy rosnącej liczbie uczestników imprezy panowanie nad kartami wcale nie jest łatwe. Jeśli na skutek jakiejś decyzji sędziego (podjętej np na podstawie uwag czy protestów uczestników) trzeba przejrzeć/przeliczyć wszystkie karty to zajmuje to chwile -  przy użyciu programu to moment i nie ma groźby że o którejś karcie zapomnisz ...


Tu się zgodzę :) Na razie nie spotkałem się osobiście z takim problemem, ale faktycznie jest to pewne ryzyko skoro w excelu nie mam składowych sumy punktów.

Jeśli program InO jest dalej rozwijany i masz kontakt z autorem to bardzo fajnie i można pomyśleć o modyfikacjach i wdrożeniu go do obsługi imprez SKPT. Ale nie teraz, bo na 10 dni przed imprezą jest na to za późno. Warto będzie pogadać o tym z zespołem marcowych Manewrów 2007.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Pomocne dla Organizatorów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2006, 15:04:39 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"

 No i co zrobić z dłuższymi opisami punktów lub słupków leśnych?


do programu wpisujesz np kod OK - i taki podajesz po pozytywnej "organoleptycznej" ocenie wpisu

Cytat: "Maciej eŚ"

Tu się zgodzę :) Na razie nie spotkałem się osobiście z takim problemem, ale faktycznie jest to pewne ryzyko skoro w excelu nie mam składowych sumy punktów.


Nietrudno sobie taką sytuacje wyobrazić - wystarczy jakiś źle ustwiony PK. Nie wiem jak w Waszym przypadku wyglada ustawianie lampionów, czy robi to jedna osoba czy wiele - ale pomyłka zawsze może sie zdarzyc. Poza tym może byc taka sytuacja ze pojawiają sie nieprzewidziane stowarzysze (np z innej trasy czy wręcz innej imprezy) - tu też wystacza dopisanie takiego PK do definicji trasy

Cytat: "Maciej eŚ"

Jeśli program InO jest dalej rozwijany i masz kontakt z autorem to bardzo fajnie i można pomyśleć o modyfikacjach i wdrożeniu go do obsługi imprez SKPT. Ale nie teraz, bo na 10 dni przed imprezą jest na to za późno. Warto będzie pogadać o tym z zespołem marcowych Manewrów 2007.


Myslę, ze nie powinno byc problemu i do tematu mozna bedzie wrócić w bardziej odpowiednim momencie.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Pomocne dla Organizatorów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 21, 2006, 15:28:09 pm »

Cytat: "Jankes"
Cytat: "Maciej eŚ"

 No i co zrobić z dłuższymi opisami punktów lub słupków leśnych?

do programu wpisujesz np kod OK - i taki podajesz po pozytywnej "organoleptycznej" ocenie wpisu


Tylko wydajność... dyktujący musi i tak porównywać z wzorcówką - tak jak kolor kredek.

Cytat: "Jankes"
Cytat: "Maciej eŚ"

Tu się zgodzę :) Na razie nie spotkałem się osobiście z takim problemem, ale faktycznie jest to pewne ryzyko skoro w excelu nie mam składowych sumy punktów.


Nietrudno sobie taką sytuacje wyobrazić - wystarczy jakiś źle ustwiony PK. Nie wiem jak w Waszym przypadku wyglada ustawianie lampionów, czy robi to jedna osoba czy wiele - ale pomyłka zawsze może sie zdarzyc. Poza tym może byc taka sytuacja ze pojawiają sie nieprzewidziane stowarzysze (np z innej trasy czy wręcz innej imprezy) - tu też wystacza dopisanie takiego PK do definicji trasy


Weryfikujemy dwu- a nawet trójstopniowo. Na ostatniej imprezie nie było żadnych zastrzeżeń do ustawienia punktów.

Ustawianie polega najczęściej na tym że dwie osoby namierzają punkt, oznaczają w terenie, opisują w zeszycie i nadają status "do weryfikacji". Następnie, np. tydzień później idzie weryfikator i szuka punktu wg opisu, jeśli wszystko ok to punkt dostaje status "zweryfikowany". Jeśli coś nie tak, poprawia opis i oznaczenie, i wysyłany jest kolejny weryfikator żeby potwierdzić zastrzeżenia poprzednika. Ostatni etap weryfikacji to samo wieszanie lampionów na punktach.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...