Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: trasy darżluba  (Przeczytany 2734 razy)

piter

  • Gość
trasy darżluba
« dnia: Listopada 27, 2006, 17:25:26 pm »

Mam pytanie odnośnie tras. Są po dwie trudne i bardzo trudne, czym się od siebie różnią?
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
trasy darżluba
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2006, 17:53:16 pm »

Wewnatrz kategorii - w zasadzie niczym.
Natomiast bardzo trudne od trudnych roznia sie dlugoscia i sposobem ustawienia punktow. Na trasach bardzo trudnych wiecej punktow jest ustawionych w oparciu o rzezbe terenu, nie tylko o siec drog. Jesli juz startowales w imprezach na orientacje, wybierz trase bardzo trudna, trasy trudne sa raczej dla poczatkujacych.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
trasy darżluba
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2006, 09:11:33 am »

Może nie tyle początkujących, co mniej zaawansowanych. Początkujący mają szanse "polec"  :wink:
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
trasy darżluba
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2006, 09:27:15 am »

Nie wiem, co to znaczy "polec". Wydaje mi sie że trasy trudne sa do przejscia dla osoby, ktora potrafi wyznaczyc polnoc za pomoca kompasu i ma latarke. Moze nie w limicie czasu i nie ze wszystkimi PK, ale zdecydowanie do przejscia. Rzecz jasna nie mozna sie bac tego, ze sie czlowiek ubloci nieco i pochaszczuje gdzieniegdzie, ale te umiejetnosci o ktorych pisalem i odrobina silnej woli powinny wystarczyc.

Tak wiec serdecznie zapraszam na ta trase poczatkujacych bo jest to dobry pomysl aby zaczac przygode z nocnymi marszami na orientacje - sam tak kiedys zaczalem:)

Pozdrawiam
M.
Zapisane

Stjepan

  • Gość
trasy darżluba
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2006, 12:33:25 pm »

Też bym nie demonizował zbytnio tras darżlubowskich.Ostatnimi czasy punkty stały się  mniej ekstremalne(typu lampion 5 metrów nad ziemią albo zakryty stosem zwalonych drzew).Są umieszczane w miejscach charakterystycznych i dzięki za to organizatorom.
Chociaż na manewrach ostatnich miałem jedno zastrzeżenie do pewnego stowarzysza, ale chyba nie ja tylko, bo został on równo potraktowany u wszystkich.
knovak, kiedy ostatnio startowałeś? Jest okazja tym razem, może uda ci się wrócić do INO imprez skptowskich:)wiem, że rodzinne obowiązki i pewnie inne też, ale czemu nie? To nie impreza zarezerwowana dla '"harcerzy" w końcu;)
Maciek:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2503775
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Re: trasy darżluba
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2006, 13:36:11 pm »

Cytat: "piter"
Mam pytanie odnośnie tras. Są po dwie trudne i bardzo trudne, czym się od siebie różnią?


Wydaje mi się że różnice klarownie przedstawiłem w komunikacie startowym
www.darzlub.prv.pl/komunikat_startowy.php3

Maciej
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

piter

  • Gość
trasy darżluba
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2006, 16:22:08 pm »

dziękuję za wyjaśnienia, chodziło mi generalnie o to, czym różnią się po 2 trasy trudne i bardzo trudne między sobą.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
trasy darżluba
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2006, 16:49:39 pm »

Cytat: "piter"
dziękuję za wyjaśnienia, chodziło mi generalnie o to, czym różnią się po 2 trasy trudne i bardzo trudne między sobą.


Ach o to chodzi :) Różnią się przebiegiem trasy, dystans i poziom trudności są porównywalne. Zostały wprowadzone z powodu dużego zainteresowania uczestników - żeby nie musieli długo czekać na swój start (zespoły na każdej z tras startują co trzy-cztery minuty).

Jako że trasy są porównywalne trudnością - ale nie identyczne - na każdej z nich klasyfikacja jest osobna i osobno są przyznawane nagrody i dyplomy.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
trasy darżluba
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2006, 19:37:46 pm »

Noo, dla mnie określenie "początkujący" oznacza kogoś, kto "wyznaczyć północ za pomocą kompasu" dopiero się uczy. Ktoś kto to potrafi, już ma po prostu pewne umiejetności i w lesie nie "polegnie", czyli się nie zgubi na pierwszej lepszej krzyżówce...  :wink:
(stąd cudzysłów przy słówku "polec")
Maćku S. - o mnie się nie martw, jak będę mógł to się pojawię  :mrgreen:
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
trasy darżluba
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2006, 23:02:00 pm »

Cytat: "knovak"
Maćku S. - o mnie się nie martw, jak będę mógł to się pojawię


To chyba Stjepan się martwił ;)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Stjepan

  • Gość
trasy darżluba
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2006, 23:28:50 pm »

Tak, to byłem ja :cool:  :cool:  :cool:
Z tym, że nie martwiłem się za bardzo, tylko pomyślałem, że fajnie by przypomnieć się z DARŻLUBOMANEWRAMI starszyźnie klubowej.Zawsze mogliby ocenić zmiany, jakie nastąpiły, porównali z tym, jak drzewiej bywało. no zawsze to fajnie byłoby, więcej znajomych twarzy na starcie i trasie, bardziej urozmaicone tramwaje... ;P
a tak na serio, knovak, wpadaj, będzie świetna zabawa, ja juz odliczam godziny:D
Zapisane

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
trasy darżluba
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 30, 2006, 19:48:48 pm »

A widzicie, takem zakręcony że nawet gubi się przy odpisywaniu...  :mrgreen:
Będę.
Albo nie będę
 :?:  :?:  :?:
 :wink:
Zapisane