Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...  (Przeczytany 2124 razy)

Jankes

  • Wiadomości: 136
Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« dnia: Listopada 28, 2006, 14:33:41 pm »

Tak sobie zacząłem przeglądac listę startową i widze, że na trasie ekstremalnej pojawia sie coraz wiecej osób z zacięciem bardziej sportowym niz turystycznym, a rywalizacja pomiędzy tymi grupami to raczej fikcja - inne możliwości, inne cele.

W związku z tym może jednak (wcześniej krytykowany przeze mnie)  pomysł z tegorocznego Spirosa z trasą sportową/turystyczną (czy też jak to malo szczęśliwie zostało nazwane przez Organizatorów biegową/marszową) jest dobry.

Czyli proponuję, żeby pomysł z dwiema trasami w "niższych" kategoriach przenieść na równiez na trasę ekstremalną i podzelić uczestników właśnie wg tego kryterium.
 
Pozdr/Jankes
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Re: Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2006, 15:05:28 pm »

Cytat: "Jankes"
Czyli proponuję, żeby pomysł z dwiema trasami w "niższych" kategoriach przenieść na równiez na trasę ekstremalną i podzelić uczestników właśnie wg tego kryterium.
Pozdr/Jankes


Sam doceniłem pomysł Andrzeja Choraba jeśli chodzi o trasy Spirosa, ale na razie nie widzę możliwości takiego podziału. Po prostu nie mam pomysłu w jaki sposób można by wiarygodnie zweryfikować czy ktoś nie podbiegał. Na ostatnim Spirosie było na tyle kameralnie że nie stanowiło to problemu - bez podbiegania na trasie marszowej udało mi się stanąć na podium :-) ale przy 3-4 krotnie większej frekwencji zawsze ktoś się skusi żeby złamać regulamin, tym bardziej że nagrody często są bardzo atrakcyjne (na Manewrach 2006 były to 2 śpiwory puchowe Robert's za I miejsce trasy ekstremalnej).

Niestety na naszych imprezach prawie za każdym razem dochodziło do łamania regulaminu (nie mówię o tramwajach tylko o poważniejszych sprawach: rozdzielanie się drużyn, podcinanie kredek z lampionów na PK, podrabianie potwierdzeń), stąd koncepcja Partoli Sędziowskich, ale nie możemy ich ustawić przy wszystkich drużynach.

Kiedyś pojawił się radykalny pomysł - wszystkie nagrody losować wśród tych którzy dojdą na metę, podium gwarantuje tylko dyplom. Wtedy można wprowadzić wersję biegową trasy i wersję marszową, bo ciśnienie na naginanie regulaminu będzie mniejsze.

Ale to jest temat na szerszą dyskusję (w sumie możemy ją tutaj prowadzić).
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Re: Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2006, 16:18:07 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"

Po prostu nie mam pomysłu w jaki sposób można by wiarygodnie zweryfikować czy ktoś nie podbiegał.


W tym przypadku trzeba chyba uwierzyć uczestnikom, że będą zapisywali sie na trasy odpowiednie do swoich celów i możliwości.  
Uważam, że nie należy również zakazywac podbiegania "turystom"  - chodzi o to, że osoba nie trenująca nie jest w stanie przebiec całości. A, że ktos podbiegnie jak mu sie limit kończy albo zbiegnie z górki to znowu jakoś specjalnie rywalizacji nie szkodzi.
Pamiętaj, że to czy koś biega czy nie biega to widac od razu (sami uczestnicy to widza) i poźniej taka osoba/zespół zostanie w tzw. środowisku napiętnowana - chyba nikomu nie byłoby przyjemnie...

Cytat: "Maciej eŚ"

(na Manewrach 2006 były to 2 śpiwory puchowe Robert's za I miejsce trasy ekstremalnej).


Mniam ....

Cytat: "Maciej eŚ"

Niestety na naszych imprezach prawie za każdym razem dochodziło do łamania regulaminu (nie mówię o tramwajach tylko o poważniejszych sprawach: rozdzielanie się drużyn, podcinanie kredek z lampionów na PK, podrabianie potwierdzeń), stąd koncepcja Partoli Sędziowskich, ale nie możemy ich ustawić przy wszystkich drużynach.


Łamanie kredek i podrabianie potwierdzeń to nie żadne "łamanie regulaminu" tylko normalne oszustwo.
A co do rozdzielania sie zespołów to uważam, że ten zakaz jest bezsensowny. Po pierwsze niczemu nie służy - ja prznajmniej nie widze w nim sensu. Poza tym trzeba bardzo dokładnie zdefiniowac co to jest rozdzielanie a nie ma tego za bardzo jak weryfikować. Ten przepis jako zupełnie sztuczny i bym go wywalił - zespół powinien byc doceniany za prace zespołową a nie karany (mapa nadal jest jedna na zespół?).  Można wprowadzić zapis, że zespół powinien sie w komplecie pojawić na PK (taki chyba zresztą już jest w regulaminie PTTK - i jezeli go nie zmienialiście to obowiązuje). To łatwiej zweryfikowac - punktów, na których "nie opłaca" się pojawiać razem nie jest znowu tak wiele, można je łatwo wytypować i można na nich postawić sędziów.

Cytat: "Maciej eŚ"

Kiedyś pojawił się radykalny pomysł - wszystkie nagrody losować wśród tych którzy dojdą na metę, podium gwarantuje tylko dyplom. Wtedy można wprowadzić wersję biegową trasy i wersję marszową, bo ciśnienie na naginanie regulaminu będzie mniejsze.


Ciśnienie bedzie mniejsze, ale tez zawody na tym chyba raczej straca niż zyskają.

Cytat: "Maciej eŚ"

Ale to jest temat na szerszą dyskusję (w sumie możemy ją tutaj prowadzić).


Słuszna uwaga :D

Pozdr
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Re: Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2006, 17:01:22 pm »

Cytat: "jankes"

A co do rozdzielania się zespołów to uważam, że ten zakaz jest bezsensowny. Po pierwsze niczemu nie służy - ja przynajmniej nie widze w nim sensu. Poza tym trzeba bardzo dokładnie zdefiniować co to jest rozdzielanie a nie ma tego za bardzo jak weryfikować. Ten przepis jako zupełnie sztuczny i bym go wywalił - zespół powinien być doceniany za prace zespołową a nie karany (mapa nadal jest jedna na zespół?).  Można wprowadzić zapis, że zespół powinien się w komplecie pojawić na PK (taki chyba zresztą już jest w regulaminie PTTK - i jeżeli go nie zmienialiście to obowiązuje). To łatwiej zweryfikować - punktów, na których "nie opłaca" się pojawiać razem nie jest znowu tak wiele, można je łatwo wytypować i można na nich postawić sędziów.


Metod pracy sędziów ujawniać nie będę :-) W każdym razie jeśli chodzi o rozdzielanie się - to chodziło mi o przypadek że część zespołu się już "zmęczyła" i drepcze drogą, a osoba o największych siłach biega na ostatnie punkty i potwierdza kartę. Z tym będziemy walczyć i nasz sposób w sumie sam podałeś :-)

Mało tego, mój kolega na innej imprezie - przemilczę jakiej (gdzie kartę miał każdy zawodnik i można się było łączyć w dowolne grupy) były sytuacje że jedna osoba brała kilka kart i wbiegała je podbić na trudny punkt, a reszta odpoczywała na dole...

Cytat: "jankes"

Ciśnienie bedzie mniejsze, ale tez zawody na tym chyba raczej straca niż zyskają.


To nie są zawody - to jest impreza turystyczna (między innymi dlatego nie ma obowiązku zapewniania opieki medycznej).
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Re: Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 29, 2006, 14:23:00 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"

To nie są zawody - to jest impreza turystyczna (między innymi dlatego nie ma obowiązku zapewniania opieki medycznej).


Są nagrody, jest rywalizacja - no to są  zawody. A jak to nazwiesz to juz inna sprawa...
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 29, 2006, 14:31:00 pm »

To może "zawody turystyczne" ;)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 29, 2006, 15:51:36 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"
To może "zawody turystyczne" ;)

Nie o nazwie miała być dyskusja tylko o trasie/klasyfikacji "sportowej" :P

No ale w dwie osoby wiele nie udyskutujemy. Zresztą nie podjałeś dyskusji z moimi argumentami więc zakładam, że się z nimi zgadzasz :D
No a skoro sie zgadzasz to nie ma już dyskusji
Pozdrawiam/J.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 29, 2006, 16:46:56 pm »

Podyskutujemy po zakończeniu Darżluba, ok? Teraz jestem lekko przeciążony organizacją i ciężko mi zebrać myśli...
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Hania

  • Wiadomości: 223
Trasy Darżlub/Manewry propozycja ...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 29, 2006, 17:01:14 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"
Teraz jestem lekko przeciążony organizacją i ciężko mi zebrać myśli...

 
A to stad te okulary na zdjeciu :):):)!

A tak na troche berdziej serio: w organizacji niestety pomoc nijak nie moge ze wzgledu na odleglosc miedzy M. a Trojmiastem, ale trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok!
I MILEGO NADCHODZACEGO WEEKENDU ZYCZE!!!
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)