Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop  (Przeczytany 11600 razy)

Jankes

  • Wiadomości: 136
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 06, 2006, 14:28:21 pm »

Cytat: "Krzysztof"

Jeśli owym instrumentem jest GPS to również doradzam ostrożność. Dokładność tych zabawek, zwłaszcza w lesie, jest właśnie rzędu kilkunastu metrów. Jeśli dołożyć do tego błędy w odwzorowaniu geoidy na płaszczynę... ech szkoda gadać


GPS-y geodezyjne - osiągają decymetrową dokładność juz po kilku minutach pomiaru ... a po dobie nawet centymetrową. Niestety żeby osiągnąć taką dokładność dane musza byc chyba poprawiane radiowo ze stacji bazowej.
Dodatkowo sa tez urządzenia korzystające poza satelitami systemu GPS z rosyjskich satelitów systemu GLONAS. No i dokładność znow rośnie. A co do lasu ... nowszym odbiornikom montowanym w popularnych GPS-ach ze sredniej półki las juz nie starszny jest.
Natomiast co do odwzorowania geoidy ... to przy pomiarach wysokośći względnych i to na dodatek lokalnie nie ma to żadnego znaczenia.

Ciekawe co chłopaki do lasu zabiorą ..... :D
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 06, 2006, 15:44:48 pm »

Zgodnie z prośbą admin wydzielił część postów do nowego wątku o intuicyjnej nazwie.

Proszę w bieżącym wątku trzymać się tematu punktów 1 i 8 z trasy Masaż Stóp.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafał Bartusch

  • Gość
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 08, 2006, 13:16:48 pm »

Szanowni Panowie,

Zgodnie z umową odbyliśmy z Grzegorzem we czwartek Wizję Lokalną na punktach 1 i 8.  
Poświęciliśmy dosyć czasu namierzając punkty 1 i 8 z trzech stron. Było jasno iświeciło słoneczko.

Powiem tylko tyle, że podtrzymujemy deklarację spotkania z Organizatorami w tych miejscach.
O ile wiem spotkanie jest już umówione i odbędzie się w sobotę przedpołudniem.

Zdjęcia i mam nadzieję wspólne wnioski opublikujemy po spotkaniu.

Należne Wyrazy,

Rafał Bartusch
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 08, 2006, 13:29:29 pm »

Potwierdzam, wizja z moim udziałem odbędzie się w sobote, i jeszcze wieczorem zapewne relacja tutaj.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 09, 2006, 12:36:18 pm »

Cytat: "Jankes"
Cytat: "Anonymous"

To GROŹBA KARALNA jest

Użyto trybu przypuszczającego, więc nie jest.
.....
A gdzie tu tryb przypuszczający-tak zupełnie na marginesie tematu-troche off topic ;-), przepraszam, nie mogłam sie powstrzymac
mOlka
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 09, 2006, 17:43:04 pm »

Uff.
Na szybko napisze, ze koledzy RB, KZ i GC mieli racje.
Wiecej poznym wieczorem lub jutro rano.

Pzdr
m.
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 09, 2006, 20:22:40 pm »

Cytat: "Anonymous"
Cytat: "Jankes"
Cytat: "Anonymous"

To GROŹBA KARALNA jest

Użyto trybu przypuszczającego, więc nie jest.
.....
A gdzie tu tryb przypuszczający-tak zupełnie na marginesie tematu-troche off topic ;-), przepraszam, nie mogłam sie powstrzymac
mOlka


Droga kolezanko (jak sadze)
W pierwszym poscie w tym temacie bylo:
"Nie jestem zdenerwowany, gdybym się zdenerwował to [Kierownik Imprezy] już by nie żył".
Czy to jest tryb wystarczajaco przypuszczajacy?
Pozdr/J.
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 09, 2006, 23:51:55 pm »

Cytat: "mbogda"
koledzy RB, KZ i GC

Who's GC?
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 10, 2006, 08:34:27 am »

Tak jak planowalismy, pojechalem wczoraj z Grzegorzem Cichowskim na punkty.

P.8 - idac wg rzezby rzeczywiscie bagienko wydawalo sie wlasciwe, jednak odmierzajac odleglosci jasne stalo sie, ze punkt zaznaczony na mapie nie powinien znajdowac sie na brzegu bagienka, tylko w jakims nieokreslonym "czyms". Ciezko to poziomice wylapac w terenie. Lampion byl ustawiony na brzegu bagienka znajdujacego sie na polnoc od zaznaczonego PK.

P. 1
Rysunek Jankesa niezle oddaje ksztal tej gorki (choc wywalilbym ta poziomice tej gorki, na ktorej slat lampion) , mapy uczestnikow i 1:5k niestety nie. Odleglosc lampionu od zaznaczenia - mi wyszlo 53-54 metry, koledzy mierzyli chyba tasma i wyszlo 62 - nie wypada sie spierac...

Ze swojej strony moge przeprosic za bledy w ustawieniu punktow, i obiecac, ze bedziemy dokladniejsi na kolejnych imprezach. Klasyfikacji zmieniac nie bedziemy - potraktujcie to jak nieuznana bramke w pilce noznej, badz nieslusznie przyznanego karnego - takie bledy sa niestety wpisane w tego typu imprezy.
Natomiast ponawiam prosbe, aby tego typu watpliwosci zglaszac na mecie w nieco spokojniejszy sposob...

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Anonymous

  • Gość
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 10, 2006, 09:59:39 am »

W temacie gróźb karalnych- i tak w gruncie rzeczy sadzę(sic!), że to taki żart był, nikt nie zginął, więc  EOT (jeszcze tylko pozdrowienia dla J)
Tak na prawdę, to przysiadłam tu u Was na chwilkę(ale tu u Was miło-serio, serio), czekając na ostateczny werdykt-
i tak:

1.brawo Obywatel GC & dwaj inni Panowie
2.brawo Organizatorzy za dobrą wolę zbliżenia się do prawdy i ujawnienie jej.


Zatrzymałabym się tu u Was dłużej, bo klimat wielkiej pasji z jaką coś tam się robi zawsze mi odpowiadał, ale niestety lampion kojarzy mi się jedynie z Balem Sylwestrowym, warstwica z jakąś chorobą , a azymut no cóż pod tym kątem nigdy nie myślałam…

Z przyjemnością – pozdrawiam….

Odchodzi nucąc :

Po cichu po wielkiemu cichu
idu sobie ku miastu na zwiadu
idu i patrzu


mOlka
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 10, 2006, 18:35:11 pm »

Cytat: "mbogda"

P. 1
Rysunek Jankesa niezle oddaje ksztal tej gorki (choc wywalilbym ta poziomice tej gorki, na ktorej slat lampion) ,

Na moim rysunku poziomiczka o której piszesz jest przerywana - co w zasadzie oznacza, ze jest tam lekkie podwyższenie oznaczające górkę - nie oznacza, że górki mają podobną wysokość.
Na początku wątku zadałem pytanie z czego wynikały punkty karne, które otrzymał zespół z 4-tego miejsca ... Wiem, że wpisali BPK na 1-ce, a jaki wpis na 8-ce jeśli moge wiedzieć? Chyba nie BPK, bo wtedy wg obowiązującej na zawodach interpretacji  dostaliby w sumie 240 karnych a nie 210.
Jeśli było tak jak mówię to klasyfikacja nie uległaby zmianie ...
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 10, 2006, 19:56:14 pm »

Za 8 punkt nie mieli punktow karnych. Z tego co pamietam - nie poszli na ostatni PK.

Pzdr
M.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 10, 2006, 19:59:38 pm »

Cytat: "Jankes"

Na moim rysunku poziomiczka o której piszesz jest przerywana - co w zasadzie oznacza, ze jest tam lekkie podwyższenie oznaczające górkę - nie oznacza, że górki mają podobną wysokość.


Sorry, ale ja tam nie widze przerwania:)

M.
Zapisane

Stach

  • Wiadomości: 26
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 10, 2006, 23:44:57 pm »

Hej!
Pozdro dla wszystkisch "gorocych glow".
Po imprezie zdejmowalem punkt 8 i potwierdzam jego prawidlowe postawienie. Na skraju zaglębiebia w jego N-E skraju.
No i slowa uznania dla organizatorow.
Zapisane
raz się żyje!

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Wyjasnienie - p. 1 i p.8 trasa Masaz Stop
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 11, 2006, 00:04:08 am »

Cytat: "Stach"
Hej!
Pozdro dla wszystkisch "gorocych glow".
Po imprezie zdejmowalem punkt 8 i potwierdzam jego prawidlowe postawienie. Na skraju zaglębiebia w jego N-E skraju.
No i slowa uznania dla organizatorow.


I jestem pewien, ze wiekszosc osob z SKPT by tak stwierdzilo w tym miejscu:) Podobnie jak osoby ktore nie licza krokow. Bo odruchowo wszyscy szlismy do tej niecki, jako ze byla jedyna na ktora trafilismy. Nikt z nas nie liczyl metrow, i nie zwrocil uwagi ze jest za daleko.
Niestety, cala trojka ktora byla w sobote (Grzegorz Cichowski, Marta Kaszałowicz i ja) stwierdzila ze jednak bylo zle. Moze beda jakies fotki, choc nie wiem, czy one wiele wyjasnia.

Pzdr
M.

P.S. Ale juz myslimy, jak sie "odegrac" na Manewrach, zeby nikt nie mogl sie do zadnego punktu przyczepic:)
Zapisane