Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Przerabianie naszych czo??wek na "diodowe"  (Przeczytany 1656 razy)

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Przerabianie naszych czo??wek na "diodowe"
« dnia: Grudnia 06, 2004, 13:57:53 pm »

Znalaz?em ostatnio na Allegro ofert? go?cia kt?ry produkuje ?ar?wki diodowe o mocy znacznie wi?kszej ni? to co oferuje PETLZ. Dok?adnie opisuje on r??nice mi?dzy tanimi i dro?szymi diodami, jest te? test jasno?ci - og?lnie ciekawy artyku? o diodach.

Wygl?da to podobnie jak przer?bka wykonana przez Bodzia w jego Petzlu, kt?ra nie wymaga pi?owania zwierciad?a :)

Mo?e to kogo? zainteresuje, ja sam chyba w przysz?ym tygodniu tak? diod? zam?wi? na pr?b?. Je?li si? uda to m?j Petzl (chwilowo zastapiony Topexem) wr?ci do ?ask.

Niew?tpliwie nie jest to rozwi?zanie tak ekonomiczne jak czo??wka Topex, bo dioda kosztuje 25z? a ca?a czo?owka topexa 30z?, ale je?li kto? ju? kupi? sobie PETLZA ZOOM albo podobnego i chce tanio przej?? na diody to mo?e by? to niez?a oferta.

Link do "producenta" ?ar?wek diodowych:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=447456
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Przerabianie naszych czo??wek na "diodowe"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 16, 2004, 18:46:38 pm »

Dzisiaj odebra?em ?ar?weczk? 3LED, jest faktycznie bardzo mocna i ?wieci bia?ym ?wiat?em. Test w zaciemnionej ?azience wykaza? ?e:
- na kr?tki dystans (?azienka w bloku) ?ar?weczka 3LED tak samo jasna jak 8LED w czo??wce TOPEX
- o?wietla wi?kszy obszar na boki ni? TOPEX (wynika to z lepszego zwierciad?a).
- zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy bateria alkaliczna ma wystarczy? na 200h (prawie 3x tyle co topex w trybie 8LED na 4 paluszkach) - to mo?e zweryfikuj? za rok

Napisz? co? wi?cej jak j? przetestuj? w terenie (na d?u?szy dystans). Tutaj mo?e przewag? mie? TOPEX. Mo?e si? uda w weekend.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...