Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy  (Przeczytany 2337 razy)

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« dnia: Grudnia 05, 2006, 00:10:51 am »

Hej wszystkim,

Na tegorocznej imprezie odbyło się pierwsze badanie marketingowe, mające na celu ustalić skąd uczestnicy dowiedzieli się o naszej imprezie. Niestety nie mamy kompletnych danych bo przy zapisach w Gdyni nie wszystkie zespoły podawały skąd się dowiedzieli o imprezie - było to aż 22% zespołów (61 osób). Dla przejrzystości wyników te dane odrzuciłem. Głos każdego zespołu liczyłem tyle razy, ilu miał uczestników.

Oto wyniki zagregowane w 3 grupy:
64% Marketing szeptany (kursanci, klubowicze, stali uczestnicy, znajomi)
26% Internet (nasza strona darzlub.prv.pl, fora internetowe, inne strony)
  9% Plakaty (uczelnie, akademiki, EMnO Harpagan, NMnO Spiros)

Wyniki szczegółowe (220 z 281 osób):
26% Internet - 58 osób
26% Polecona przez znajomych - 56 osób
16% Kurs przewodnika górskiego SKPT - 36 osób
16% Stali uczestnicy naszych marszy - 34 osoby
  7% Klubowicze SKPT - 16 osób
  4% Plakat na uczelni - 9 osób
  3% Plakat na harpaganie - 6 osób
  2% Plakat na spirosie - 5 osób

Wnioski nasuwają się same - na frekwencję trzeba latami ciężko zapracować, aby zadowoleni uczestnicy polecali imprezę swoim znajomym :) No i do tego mocna promocja w internecie. Jako "kropka nad i" plakaty, ale przed ich rozwieszeniem musi być już dopięta na ostatni guzik strona internetowa.

Pzdr,
Maciej eŚ
Kierownik Imprezy
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Jankes

  • Wiadomości: 136
Re: XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2006, 10:14:09 am »

Cytat: "Maciej eŚ"

  4% Plakat na uczelni - 9 osób
  3% Plakat na harpaganie - 6 osób
  2% Plakat na spirosie - 5 osób


Pomimo słabych wyników plakatów sądzę, że ich rola jest istotna - pełnią funkcję przypominacza dla tych którzy doskonale imprezę znają ale są zabiegani/zapracowani/zajęci i pozatym ze względu na wiek mają już daleko posunietą sklerozę.
Natomiast dla tych co imprezy nie znają plakat może stanowić impuls do poczytania/popytania.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2006, 10:42:19 am »

No tak zapomniałem dopisać - poprawiłem pierwszy wpis.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Stach

  • Wiadomości: 26
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2006, 00:17:27 am »

Hej!
Swego czasu informacje o imprezach podawalismy takze do radia i do gazet. Sadze, ze mozna do tego wrocic. Ja, na przyklad, o kusie PTG dowiedzialem sie z radia.

Fajnie, ze zrobiliscie taka ankiete.
Zapisane
raz się żyje!

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2006, 01:05:40 am »

Cytat: "Stach"
do radia i do gazet


Teoretycznie można. Ostatnio w marcu tak zrobiliśmy. Teraz nie było obu tych mediów. Gazety nie były zainteresowane albo chciałby kasę (wyborcza). Mimo to ilość osób na imprezie w porównaniu wzrosła o 40%.

Odnoszę więc wrażenie że poprzez jedną audycję radiową lub artykuł w jakiejś gazecie nie trafiamy do naszej grupy docelowej. Nie wiem tego na pewno - niestety nikt nie robił takich badań wcześniej, gdy korzystaliśmy z gazety i radia.

Informacja musi być propagowana w mediach studenckich, oraz silnie poprzez internet (który wypiera gazety i radio właśnie). Ponadto - tak jak pisałem - impreza staje się znana dzięki pozytywnym opiniom uczestników.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafi

  • Wiadomości: 232
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 13, 2006, 09:53:00 am »

hej
Wydaje mi sie, ze jakis tam target mozna bardziej tradycyjnymi mediami jednak ustrzelic. Moze mniej liczylbym na lokalne gazety, w ktorych brak jest chyba specjalnych rubryk poswieconych turystyce - chyba zeby cos ukazlo sie w NPM (o ile pusciliby za darmo). Ale w Radiu Gdansk po pierwsze mamy dobre uklady, po drugie w soboty jest audycja turystyczna, ktora chyba czasami czesc naszego targetu slucha. Mysle, ze Darek i Wlodek chetnie by jakas rozmowe nagrali a jak nie to chociaz puscili komunikat np. tydzien przed impreza i w dzien imprezy. Pewnie daloby sie tez wspomniec o imprezie podczas pierwszopiatkowych koncertow (przewaznie na zywo).
Tak a propos radia - mam gdzies w domku kasete z relacja z wspominanego tutaj ubieglowiecznego Darzluba na Wysoczyznie, ktora mozna bylo uslyszec w Radiu Gdansk a nawet w Trojce (tu to nawet podobne moje okrzyki puszczali co chwila jako tzw. dzingle).  Pamietam ze siedzilismy wtedy z radiowcem na Walach Tolkmita i lapalismy tramwaje. Relacja wyszla naprawde sympatyczna - moze by z tego zrobic mp3-ke? A radiowcow znowu zaprosic na impreze.
Pozdr.
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 13, 2006, 10:13:08 am »

Cytat: "Rafi"

Tak a propos radia - mam gdzies w domku kasete z relacja z wspominanego tutaj ubieglowiecznego Darzluba na Wysoczyznie, ktora mozna bylo uslyszec w Radiu Gdansk a nawet w Trojce (tu to nawet podobne moje okrzyki puszczali co chwila jako tzw. dzingle).  Pamietam ze siedzilismy wtedy z radiowcem na Walach Tolkmita i lapalismy tramwaje. Relacja wyszla naprawde sympatyczna - moze by z tego zrobic mp3-ke? A radiowcow znowu zaprosic na impreze.
Pozdr.
R.


Mam niesmialy pomysl zeby zrobic na stronie imprezy (ale to juz chyba po "przesilnikowaniu" calej strony, czyli chyba na przelomie stycznia i lutego) podstrone z malym archiwum. Od Rafala Bartusha dostane najprawdopodobniej (o ile uda sie rozwiazac problemy techniczne z ftp) troche archiwalnych map, postaram sie rowniez pogrzebac w klubowym archiwum. Takie audycje rowniez by sie tam dobrze wpasowaly. Zrobisz z tego mp3 albo dostarczysz komus kasete?

Pzdr
M.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
XXXI Darżlub - wyniki badania o uczestnikach imprezy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 13, 2006, 11:25:33 am »

W klubie archiwalnych map powinno troche byc, choc nie recze za porzadkujacych ostatnio nasza siedzibe. Ja tam tez kilka starych map mam, Krzysiek N. na pewno tez pomoze.
Co do przerobienia nagrania na mp3 to chyba szybciej bedzie jak to komus dam, bo ja juz sie do tego zabieram od dobrych kilku lat  :oops:  
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"