Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów  (Przeczytany 6359 razy)

Tomek

  • Wiadomości: 136
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 21, 2006, 21:14:30 pm »

Nowotki.. chyba za Twoich czasow sloniu, teraz ta ulica sie nazywa Wilka Krzyzanowskiego. A i patrona szkoly mieli ostatnio zmieniac, no ale tak, chodzi o ta szkole. A co, tez jestes reprezentantem?:)
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Kasik

  • Wiadomości: 5
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 22, 2006, 19:30:20 pm »

hehe no to mozemy zalozyc jakis klubik absolwentow  :razz:   o ile mi wiadomo to szkola patrona nadal nie ma... ile lat temu ta ulica nazywala sie "nowotki"?? :cool:
Zapisane

Tomek

  • Wiadomości: 136
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 22, 2006, 20:01:04 pm »

Cytat: "Kasik"
ile lat temu ta ulica nazywala sie "nowotki"?? :cool:

jak jeszcze wszyscy chodzilismy na czterech lapach i mielismy ogony.. mam nadzieje ze Maciek G. sie tu nie pojawia, bo wyjde na nieuka..
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Kasik

  • Wiadomości: 5
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 23, 2006, 16:59:28 pm »

kim jest Maciek G. ? :) w takim razie ja tez jestem nieukiem  :razz:  spoooooko...
Zapisane

dipol

  • Wiadomości: 5
    • wawer-gory.pl
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 18, 2007, 20:36:45 pm »

Hehe ja też jestem z IXLO. Odnośnie patrona to nawet było referendum czy jak by to tam nazwać ale żadnego skutku w ubiegłym sem byłem i nie zmienili.
Cytuj
IX LO powstało we wrześniu 1951 roku jako szkoła ćwiczeń dla studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej mieszczącej się przy ul. Sobieskiego we Wrzeszczu. Pierwsza matura miała miejsce w 1954 r. Zdało ją wtedy 24 abiturientów. W 1955 jako "jedenastolatkę" przeniesiono szkołę do nowo wybudowanego budynku przy ul. Nowotki 6, a w 1962 do nowoczesnego i przeznaczonego na potrzeby liceum gmachu przy ul. Bażyńskiego. W tym też roku IX LO otrzymało imię 'Giuseppe di Vittorio', ponieważ budynek szkolny został zbudowany ze składek związkowych marynarzy i portowców. Od 1970 r. znajduje się w tym miejscu rektorat Uniwersytetu Gdańskiego, a szkoła, po czterokrotnej zmianie siedziby, ostatecznie zajęła jedno skrzydło dwupiętrowego budynku przy ul. Wilka Krzyżanowskiego 8 w Gdańsku-Wrzeszczu. W drugim skrzydle mieści się obecnie Gimnazjum nr 1 (była Szkoła Podstawowa nr 66).
http://www.limerick.webd.pl/WWW/historia.php
Zapisane
Kiedy biegam, to jestem biegaczem,
kiedy fruwam, to jestem fruwaczem,
kiedy się boję, to jestem baczem,
a tak w ogóle to jestem Gżdaczem.
Więc podziwiaj mnie i patrz:
Jestem fruwający Gżdacz!

Tomek

  • Wiadomości: 136
Sesji ciąg dalszy-pytanie do egzaminatorów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 18, 2007, 21:53:06 pm »

Siema Wawrzyniec, fajnie ze wpadles na kurs i troche ozywiles nasze forum. Dla niewtajemniczonych: razem z Wawrzyncem w IX LO rozkrecalismy SKG- Szkolny Klub Górski, rozkrecilismy go do magicznej liczby 4 czlonkow, kilka razy odbyly sie pokazy slajdow no i chodzilismy na coniedzielne wspinaczki na murki bretowskie, a czasami tez jak sie nie chcialo isc na lekcje to tez tam szlismy. To byly czasy, az sie lezka w oku kreci, co?
PS. Maciek G- mialem na mysli Macka Giertycha- obalal jakis czas temu teorie ewolucji, mohery jak zwykle uwierzyly.
PS2. Wawer- bajerancka stronka.., fajne fotki- juz wiem kto bedzie Asi pomagal w kalendarzu na 2009 rok:>
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"