Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: Kalendarz SKPT 2008  (Przeczytany 11012 razy)

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kalendarz SKPT 2008
« dnia: Stycznia 08, 2007, 01:43:04 am »

No tak, mamy kolejny 2007 rok i nadszedl czas przemyslec, jak dalej potocza sie losy naszego SKPTowskiego kalendarza. W zasadzie mam tyle do napisania, ze nie wiem od czego zaczac. Moze najpierw sprawy organizacyjne- chyba najwazniejsze.
1. Podzial pracy
-w zasadzie nie wyobrazam sobie pracy nad kalendarzem na 2008r. w takiej formie, jak mialo to miejsce w zeszlym roku. Potrzebne jest(to pisal juz Bodzio rok temu, niestety niewiele z tego wyniklo) aktywniejsze wlaczenie sie czlonkow i sympatykow do prac nad kalendarzem. Moja wizja kalendarza jest taka, ze pracuje na niego caly zespol ludzi, a nie tylko 1 osoba, wspomagana raz na jakis czas przez innych. Wiec podstawowa rzecz, ktora trzeba zrobic, to wybrac ZESPOL odpowiedzialnych ludzi, ktorzy beda mieli konkretne zadania do wykonania. A zadania sa nastepujace:
1. zebranie zdjec
2. opracowanie wersji wstepnej
3.zbieranie zaliczek
4. wybor zdjec(najlepiej 3-5 osobowa komisja), opracowanie wersji ostatecznej
5. projekt graficzny(mysle ze tutaj moglibysmy znow poprosic o pomoc kolezanke Macka Olecha, Karolina zdeklarowala ze chetnie pomoze jesli kiedys jeszcze bedziemy robili kalendarz)
6.kontakt z grafikiem(to jest wyzwanie, prawda Krzysiek?:) )
7. kontakt z drukarnia
8.sprzedaz
Poza tym, znalezienie sponsorow zewnetrznych i opracowanie oferty.
Jak widac, jest to cala masa roboty, bez podzialu obowiazkow kalendarz na rok 2008 nie powstanie. Ja widze siebie przy szukaniu sponsorow zewnetrzych, przy czym tutaj najpierw trzeba przygotowac atrakcyjna oferte, w czym mam nadzieje pomoze mi Maciek S. Oczywiscie, moge tez sluzyc wiedza i pomoca, jesli chodzi o pozostale punkty, mysle ze przy fazie koncowej(kontakt z drukarnia, grafikiem, sprzedaz), tez moglbym w duzym stopniu pomoc.
    2. Harmonogram  
- na niski powinna byc juz dobra wersja wstepna, jest to swietne miejsce, zeby pozbierac zaliczki od przypadkowych ludzi, ognisko i alkohol dobrze wplywaja na sprzedaz:)
- sponsorow trzeba zaczac szukac na poczatku marca. Wtedy jest spora szansa zlapania jakiejs „grubej ryby”, ktora sypnie kasa.
-dobrze jest do konca wakacji opracowac wersje ostateczna, co prawda w tym roku nie ma X-lecia, ale może jakies rady przewodnickie, spotkania itd.
-poczatek listopada- fajnie zeby kalendarz już wtedy byl, zawsze to dwa miesiace zeby go sprzedac.  
     3. Temat
Ja obstawialbym cos egzotycznego, cos na miare "zakazanych gor", albo mongolii, pytanie, czy znajdziemy wystarczajaco duzo dobrych zdjec roznych autorow. Osobiscie proponuje szeroko pojety daleki wschod: Indie, Tybet, cos w ten desen. Slawek, Maciek, Chicken, Michal K., pewnie jeszcze kilka osob by sie znalazlo. Jest to temat ciekawy, intrygujacy, nieporuszany wczesniej, no i mozna by zebrac sporo dobrych zdjec.
     4. Cena:
 Proponuje 15 i 20zł. Z jednej strony ludzie beda chetniej placic zaliczki, to zawsze 5 zl oszczednosci na kalendarzu, po drugie nie trzebyby szukac 2zlotowek do wydawania reszty, po 3cie to wiecej kasy dla klubu, a po 4te, czy 18 czy 20- tak tyle samo osob kupi kalendarz.
     5. Czy warto:
Pytanie ktore powinienem postawic wlasciwie na poczatku:) Finansowo jest w miare ok, w tym roku jestesmy jeszcze okolo 200 zl do tylu, jestem jeszcze przed ostatecznym rozliczeniem kasy, wiec trudno dokladnie powiedziec, ale mysle ze bedziemy oscylowac w granicach 0, +/-100zł. Przy znalezieniu dobrego sponsora, ktory wezmie kilkaset sztuk, mozna zarobic na tym kalendarzu. Pozostaje kwestia, czy znajda sie chetni, zeby wspoluczestniczyc w jego powstawaniu. Osobiscie wszystkich zachecam, bo mimo ze roboty niemalo, stresu tez sporo, to satysfakcja jest:) Pozdrawiam
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2007, 11:52:17 am »

Co do sponsorow, na ten rok juz chyba trudno byloby to zrobic, ale...

Jesli zdecydowalibysmy sie na dosc waski zakres wyboru zdjec, np. tylko Bieszczady, tylko Beskidy, tylko cos tam (w Polsce), mozna sprobowac dostac na to dofinansowanie z urzedow. Za rok bedziemy juz w kwestii dofinansowan chyba wystarczajaco doswiadczeni zeby cos zgarnac, no i na publikacje powinno byc chyba latwiej niz np. na zimowisko.

Pozdrawiam
M.
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
Re: Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2007, 21:01:52 pm »

Cytat: "Tomek"

1. Podzial pracy
-w zasadzie nie wyobrazam sobie pracy nad kalendarzem na 2008r. w takiej formie, jak mialo to miejsce w zeszlym roku. Potrzebne jest(to pisal juz Bodzio rok temu, niestety niewiele z tego wyniklo)

Pozwolę sobie przypomieć, że ja również mówiłem Tobie, że powinieneś zebrać ludzi do pomocy. I nic z tego nie wynikało, bo nie mogło. No chyba nikt nie ma takiego daru pisania, czy mówienia że słowo szepnie, postawi przecinek na forum a już ludzie pędzą robić kalendarz. Ludzi do kaledarza trzeba pozyskać, tak jak sponsorów i klientów.

Cytat: "Tomek"

5. projekt graficzny(mysle ze tutaj moglibysmy znow poprosic o pomoc kolezanke Macka Olecha, Karolina zdeklarowala ze chetnie pomoze jesli kiedys jeszcze bedziemy robili kalendarz)

Projekt Karoliny był super. Ale pamiętasz jak się z nim namordowaliśmy, żeby go jakoś dostosować do naszych potrzeb. Moim zdaniem warto poszukać kogoś na miejscu żeby się tym zajął. Zawsze wtedy można liczyć na poprawki po "ukończeniu" projektu.

Cytat: "Tomek"

6.kontakt z grafikiem(to jest wyzwanie, prawda Krzysiek?:) )

Wywołany do tablicy potwierdzam. Może Michalczewski ma wolny wrzesień - mógłby nam pomóc w tych kontaktach.

Cytat: "Tomek"

3. Temat
Ja obstawialbym cos egzotycznego, cos na miare "zakazanych gor", albo mongolii, pytanie, czy znajdziemy wystarczajaco duzo dobrych zdjec roznych autorow. Osobiscie proponuje szeroko pojety daleki wschod: Indie, Tybet, cos w ten desen. Slawek, Maciek, Chicken, Michal K.,

Moim zdaniem z kalendarzem National Geografic nie możemy się jeszcze mierzyć. Sam bym zaproponował Żuławy i Pmorze Gdańskie ;-). Ale żarty na bok. Jednym z powodów, że w tym kalendarzu są zdjęcia takie jakie są jest to, że nie było innych - pamiętasz zagwozdki z wiosną, zimą...  Nie warto zbytnio ograniczać tematu: niech sobie będzie Nepal, Tybet, Indie ale co ze wschodem słońca w Izerach? Więc może temat "Wschód" - z wszelkimi tego konsekwencjami ;-)

Cytat: "Tomek"

5. Czy warto: Pytanie ktore powinienem postawic wlasciwie na poczatku:)

A niech Cię! Co to wogóle za pytanie  :mad:
Zapisane

Stjepan

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2007, 21:17:07 pm »

Krzychu, "krokusy" o wschodzie....? :mrgreen: służę uprzejmie, jakby co;).pozdr.stjp
Zapisane

naLEsnik

  • Wiadomości: 82
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2007, 17:27:36 pm »

e tam krokusy Szczepuś. klombik o wschodzie! to by bylo cos :mrgreen:
Zapisane
wloczega niespokojny duch..
 //do lasu nie jezdze balwana lepic!

Hania

  • Wiadomości: 223
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 11, 2007, 12:22:58 pm »

Te, Tomek, a co z pomyslem: Twarze SKPT 2008 :)

Pozdrawiam wszystkich juz z daleka :)
H.
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Krzysztof

  • Gość
twarze
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 11, 2007, 18:44:57 pm »

e tam twarze,
[shadow=darkred]CIAŁA ![/shadow][/size]
Zapisane

Hania

  • Wiadomości: 223
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2007, 18:48:02 pm »

Eh, chcialoby sie i cialo,

ale i na twarze sie odwaze  :lol:
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 11, 2007, 18:53:22 pm »

może i ciała i twarze - jakże ekpresyjne, z jakże zmęczone ciężkim wieczorem przy ognisku
Zapisane

Hania

  • Wiadomości: 223
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 12, 2007, 11:27:11 am »

Hej, Krzysiu! I Ty takie foty przez tyle lat ukrywasz?!?!?! A biedny Tomek sie zastanawia co i jak. Oj, nieladnie, nieladnie :)

Pozdrowienstwa z dalekiego M.

PS: A ten lipiec to troche ,,przejsciowo'' wyglada :) Moze wystarczy tylko dopisac imprezy cykliczne, madrosci ludowe (kasiowo-gruszowcowe :) typu: ,,Idzie luty, wloz stuptuty'', jakis horoskopik  i ... klopot z glowy :) Ja biore przynajmniej 5 sztuk  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 12, 2007, 21:53:19 pm »

Cytat: "Krzysztof"
może i ciała i twarze - jakże ekpresyjne, z jakże zmęczone ciężkim wieczorem przy ognisku


Wydaje mi się, że na któryś z wiosenno-letnich miesiecy mamy nieco lepsze zdjecie.
Ech, kawalejros;)

pzdr
M.
Zapisane

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2007, 14:10:08 pm »

Cytat: "Bodzio"
Wydaje mi się, że na któryś z wiosenno-letnich miesiecy mamy nieco lepsze zdjecie.
Ech, kawalejros;)


No niby tak ale kiepskie światło wtedy było, do kalendarza by się nie nadało  ;P
Zapisane

Chicken

  • Wiadomości: 44
    • http://www.chickenblebleble.prv.pl
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2007, 17:08:48 pm »

Hej robaczki, ja z chęcią włącze się w tworzenie kalendarza 2008
Myślę, że 3/4 fotek pomżna komputerowo podciągnąć.

STJEPAN: A co z twoim pomysłem "kobiety skpt", a może lepiej "Oczy skpt" :D Czy moje może być grudniem
Zapisane
quot;Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2007, 21:32:59 pm »

Fajnie byłoby na początek ustalić temat. Na razie padło:
- Daleki Wschód - w sensie geograficznym,
- Wchód - w sensie dowolnym,
- kilka narcystycznych tematów jak oczy SKPT, uszy SKPT, nosy SKPT, torsy SKPT, paznokcie u nóg SKPT (czy jest jakaś nagroda za napisanie największej ilości razy skrótu SKPT w jednym, w miarę sensownym, poście?)
- i czekamy na następne. Może jeszcze coś się da wymóżdżyć.
Zapisane

Chicken

  • Wiadomości: 44
    • http://www.chickenblebleble.prv.pl
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 18, 2007, 00:26:08 am »

pinki łinki i zgraja:P

A tak poważnie to może
- Rosja
Zapisane
quot;Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw
Strony: [1] 2 3 ... 5