Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Kalendarz SKPT 2008  (Przeczytany 11020 razy)

Hania

  • Wiadomości: 223
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 18, 2007, 12:15:45 pm »

Cytat: "Krzysztof"
czy jest jakaś nagroda za napisanie największej ilości razy skrótu SKPT w jednym, w miarę sensownym, poście?)


... chyba nie ma, ale zawsze w ,,S'' jakis konkursik moznaby teges, wieciie :)


A tak na troche bardziej serio: Chicken, nie wiem, czy jest sens ograniczac sie az tak bardzo nazwa do jednego kraju (choc wielki i pikny...).  W tym wypadku Luk Karpat byl
strzalem w dziesiatke - na tyle konkretny, ze mozna bylo wstep jakis napisac, na tyle rozlegly, ze i zdjecia byly. Jezeli myslimy (jesli o tym myslimy:) o jakiejs wiekszej ,,produkcji'', tak zeby koszty nie tylko sie zwrocily, to mysle, ze co do Rosji to czesc ludkow (niekoniecznie zwaizanych z Eskapetem) moze miec niestety jakies uprzedzenia...
 

Pozdrawiam wietrznie i serdecznie
H.
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Chicken

  • Wiadomości: 44
    • http://www.chickenblebleble.prv.pl
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 18, 2007, 13:19:33 pm »

CHwila chwiala...

Zasadnicze pytanie jak jest głóny cel kalendzrza skpt?!
Czy jest to kalendarz dla nas przez nas? Czy dla innych przez nas? Bo to zasadnicza różnica, a że nigdy się w to nie bawiłam, to i nie wiem.
Bo jeżeli ma być to czysty marketing, to żeczywiście warto się dobrze zastanowić prze wybraniem tematyki, jeżeli ma to być dla nas no to chyba wybierzemy to co lubimy i preferujemy.

pozdrawiam
Chicken
Zapisane
quot;Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw

naLEsnik

  • Wiadomości: 82
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 18, 2007, 16:40:18 pm »

Ech, kawalejros;)


  niby zima w pełni ale niebawem majem zapachnie powietrze i wiecie Krzysiu&Bodzio  co to oznacza? 1 rocznica pewnego leśnego hulaństwa :grin:   hmm?
Zapisane
wloczega niespokojny duch..
 //do lasu nie jezdze balwana lepic!

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 19, 2007, 00:27:45 am »

Cytat: "Chicken"
Zasadnicze pytanie jak jest głóny cel kalendzrza skpt?!
Czy jest to kalendarz dla nas przez nas? Czy dla innych przez nas?


Z takich przyimków to się niezła schizma może zrobić ;-)
A tak poważnie to:
1. Sponsor by się przydał, więc lepiej z tą Rosją nie kłuć w oczy. Zwłaszcza, że był już taki kalendarz: "Zakazane góry" w znaczeniu drugim*, jako góry byłego ZSRR.
2. 'Wschód' to prawie Rosja.  Dla wielu osób na wschód od Bugu to uże za wsiem, wsze ruskie

Odpowiadając na Twoje pytanie dla kogo ten kalendarz:
z obecnego nakładu 100 sztuk poszło do sponsora, 330 do ludzi związanych z Klubem.
Wydawać by się mogło, że "dla nas przez nas",
Ale:
1. Mój egzemplarz wisi w pracy i ogląda go dodatkowe 10-15 osób,
2. Moi rodzice też mają taki kalendarz
3. Jeśli Twój egzemplarz wisi u Ciebie w domu to też oglądają go osoby nie związane i myślą sobie...
4. Kalendarz może stać się wydarzeniem stałym i cyklicznym jak Darżlub. Takie Offowe wydażenie w dziedzinie turystyki.

Dlatego myślę, że warto pomyśleć o w miarę szerokim odbiorcy.


*zakazany[1] - budzący odrazę i strach
zakazany[2] - zabroniony
Zapisane

Hania

  • Wiadomości: 223
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 19, 2007, 11:59:01 am »

Cytat: "Chicken"
CHwila chwila...

Zasadnicze pytanie jak jest główny cel kalendzrza skpt?!
Czy jest to kalendarz dla nas przez nas? Czy dla innych przez nas? Bo to zasadnicza różnica, a że nigdy się w to nie bawiłam, to i nie wiem.
Bo jeżeli ma być to czysty marketing, to rzeczywiście warto się dobrze zastanowić prze wybraniem tematyki, jeżeli ma to być dla nas no to chyba wybierzemy to co lubimy i preferujemy.



Chicken, nie denerwuj sie tak szybko! Przeczytaj dokladnie pierwszy post Tomka. Mysle, ze jezeli jest szansa, zeby i nam sie podobalo i sie zwrocilo (moze nawet z mala gorka), to warto sprobowac... I nie mowie o robieniu haly pod publiczke. Jezeli tak mialoby byc, to tematyka jest prosta: ,,12 najbardziej kiczowatych zachodow slonca'' i nie ma o czym dyskutowac. Klopot z glowy  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Dzieki Krzysiu za wyjasnienie, bo wlasnie to mialam na mysli :) Przepraszam, jezeli zabrzmialo to czysto finansowo...

Pozdrawiam wietrznie
H.[/center]
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 19, 2007, 19:49:01 pm »

Cytat: "Hania"
Jezeli tak mialoby byc, to tematyka jest prosta: ,,12 najbardziej kiczowatych zachodow slonca'' i nie ma o czym dyskutowac.


Muszę się niezgodzić. 12 pluszowych misiów sprzedawałoby się lepiej niż zachody słońca. [/i]
Zapisane

Chicken

  • Wiadomości: 44
    • http://www.chickenblebleble.prv.pl
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 19, 2007, 23:14:14 pm »

Cytat: "Hania"

Chicken, nie denerwuj sie tak szybko! H.[/center]


Hehehe... Haniu mnie BARDZO CIĘŻKO jest zdenerwować, wrecz nawert chyba jest to niemożliwe. (jeżeli tak to odebrałaś to sorki). Tak się tylko pytam, bo nigdy nie pomagałam przy kalendarzu, a chyba warto wiedzieć jaki cel ma owe przedsięwzięcie

Cytat: "Krzysztof"

Odpowiadając na Twoje pytanie dla kogo ten kalendarz:
z obecnego nakładu 100 sztuk poszło do sponsora, 330 do ludzi związanych z Klubem.
Wydawać by się mogło, że "dla nas przez nas",
Ale:
1. Mój egzemplarz wisi w pracy i ogląda go dodatkowe 10-15 osób,
2. Moi rodzice też mają taki kalendarz
3. Jeśli Twój egzemplarz wisi u Ciebie w domu to też oglądają go osoby nie związane i myślą sobie...
4. Kalendarz może stać się wydarzeniem stałym i cyklicznym jak Darżlub. Takie Offowe wydażenie w dziedzinie turystyki.

Dlatego myślę, że warto pomyśleć o w miarę szerokim odbiorcy.

[/size]


Krzysiek: właśnie o taką odpowiedź mi chodziło:)

Myślę, że w kalendarzu warto umieścić "nie codzienne zdjęcie" tj. nietypowych ujęć. Tak naprawdę, każde najzwyklejsze miejsce można ukazać w sposób magiczny, a tym bardziej jeżeli chodzi o góry.
Zapisane
quot;Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 01, 2007, 14:54:37 pm »

Może by tak zebrać do kupy jak najwięcej informacji na temat wszystkich edycji kalendarza. Proponuję coś w rodzaju tabelki:
- rok i temat (to łatwe)
- ilość wydrukowanych egzemplarzy
- ilość sprzedanych egzemplarzy
w tym

      - ilość sprzedanych w przedsprzedaży + ich cena
      - ilość sprzedanych "normalnie" + ich cena
      - ilość sprzedanych wysyłkowo + ich cena (po odjęciu kosztów wysyłki)

- ilość egz. rozdanych (np. sponsorom, autorskie, na Darżluba)
- ilość egz. wydana za robociznę (np. grafikowi + ew. info jaką kwotę to miało załatwić)
- ile pozostało niesprzedanych i nierozdanych
- koszt druku + miejsce
- koszt grafika
- inne koszty (jakie?)
- kasa wyłożona przez sponsora
- kasa wyłożona przez Koło
- data druku
- ile dni upłynęło od pierwszego oficjalnego spotkania do wydruku
- ???
- współczynnik narastania "wkurwienia" tzn. chciałem napisać zdenerwowania kierownika przedsięwzięcia (np. w %/h) :wink:

To wg mnie pozwoli wyciągnąć wnioski, np. dlaczego dwie ostatnie edycje przyniosły (niewielko ale jednak) straty. Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch raczej tego nie było. Mnożąc i dzieląc odpowiednie dane będzie wtedy też można łatwo policzyć np. rzeczywistą cenę za jaką powinien być sprzedawany kalendarz i ile warto drukować. Normalnie raj dla statystyków i wielbicieli Excela. Te dane proponuję dostarczać do Zarządu - a jeśli na forum to w "sprawach wewnętrznych" - w końcu po co ułatwiać późniejsze negocjacje cenowe z drukarnią czy grafikiem, którzy mieliby wtedy jak na tacy ile jesteśmy w stanie zapłacić.
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 01, 2007, 15:08:39 pm »

A jeśli chodzi o tematykę to hmmmm, może rzeczywiście tym razem jakaś górska lub półgórska egzotyka: Indie, Chiny, Afryka, Patagonia, ... Np. górka + postać/twarz/kwiat/zwierzę na mnieszym zdjęciu. Nawet z Australii pewnie by się dało coś znależć bo jacyś SKPT-owcy tam sobie siedzą.
Mi sie osobiście marzy kalendarz z różnymi karpacki cerkwiami (taki przekrój przez wszystkie typy razem z odpowiadającymi im krajobrazami oczywiście), ale tematowi karpackiemu chyba należy się odpoczynek.

I jeszcze zapomniałem napisać, że chociaż zmiana formatu albo raczej miejsca położenia zawieszenia mi sie podobała to np. moja siostra wyraziła z tego powodu niezadowolenie, bo miała tradycyjnie przygotowane miejsce na kalendarz pionowy, a tu taka niespodzianka  :wink:
Tyle
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 02, 2007, 09:42:26 am »

Cytat: "Rafi"


To wg mnie pozwoli wyciągnąć wnioski, np. dlaczego dwie ostatnie edycje przyniosły (niewielko ale jednak) straty. Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch raczej tego nie było.


Przez pomylke zamiast zacytowac Rafiego, wyedytowalem jego post, ale juz chyba jest OK.

Akurat ostatni (aktualny) kalendarz chyba strat nie przyniosl. Natomiast drugi z kolei byl chyba najbardziej deficytowy. Ale to trzebaby zerknac w sprawozdania.

Pzdr
M.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 02, 2007, 09:50:26 am »

Cytat: "Bodzio"
zamiast zacytowac Rafiego, wyedytowalem jego post

Te administrator, ładnie to tak? Trochę zmieniłeś formatowanie, ale raczej treść jest taka jak była. Nawet "wkur..." nie wykasowałeś :wink:

Cytuj
ostatni (aktualny) kalendarz chyba strat nie przyniosl

Tydzień temu bylo 90 zl na minusie, ale Tomek twierdzi, że ostatecznie powinno być lekko na plusie.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Krzysztof

  • Gość
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 05, 2007, 20:09:28 pm »

Cytat: "Rafi"
Może by tak zebrać do kupy jak najwięcej informacji na temat wszystkich edycji kalendarza. Proponuję coś w rodzaju tabelki:
- rok i temat (to łatwe)
- ilość wydrukowanych egzemplarzy
- ilość sprzedanych egzemplarzy
[...]
To wg mnie pozwoli wyciągnąć wnioski, np. dlaczego dwie ostatnie edycje przyniosły (niewielko ale jednak) straty. Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch raczej tego nie było.


Z tego zestawienia wynikałoby dodatkowo, że wcześciej było 5! edycji kalendarza a nie 4 (2 + 2).
A poważnie mówiąc to Tomek jak kania dżdżu wyczekuje jakiejkolwiek pomocy przy przygotowywaniu kalendarza na 2008.  Wakat menadżera w dziale studiów marketingowych i analiz jest chyba jeszcze wolny. A więc, do dzieła.
Zapisane

Tomek

  • Wiadomości: 136
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 05, 2007, 23:53:47 pm »

Na razie to Tomek wyczekuje konca sesji. A on tak dziwnie ucieka, ze nawet z horyzontu juz zniknal! A wiecie co, dzis dostalem list, pierwsze co mysle- Hania mnie zaszczycila swoja korespondencja. A tu klops- biblioteka i 5,5zł w plecy. Niech to bedzie dla Was przestroga, jakie zycie moze splatac figle.
Zapisane
quot;Bardzo lubie Cie"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 06, 2007, 09:02:07 am »

Cytat: "Krzysztof"
Z tego zestawienia wynikałoby dodatkowo, że wcześciej było 5! edycji kalendarza a nie 4 (2 + 2).

A czy ja gdzieś napisałem ile ich było??? Napisałem o pierwszych dwóch i o ostatnich dwóch (bo o nich co nieco wiedzialem). Wniosek? Ilość wydań była nie mniejsza niż 4 (słownie cztery), a liczba 5 zdecydowanie należy do tak zdefiniowanego przedziału  ;P  (zakładam dla uproszczenia, że liczba wydań jest liczbą całkowitą)

R.

PS. Maciek O. obiecał mi podesłać dane o 2 lub 3 pierwszych wydaniach
PS2. Krzysiek, zmień fotografię bo wydaje mi się strasznie nieaktualna jak na deklarowane 97 lat  :wink:
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Kalendarz SKPT 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 06, 2007, 10:21:36 am »

Ja powinienen miec w domu zestawienie kosztow i przychodow przedostatniego, sprzedanych itp rowniez. Co do poziomu #$*%@*%#@(* to bym musial przejrzec korespondencje mailowa:)

Pzdr
M.
Zapisane