Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Klubowe plotki + teksty  (Przeczytany 8579 razy)

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« dnia: Grudnia 20, 2004, 09:34:02 am »

Przez dobrych kilka lub nawet kilkanascie lat w kazdym klubowym komunikacie ukazywaly sie plotki z zycia Kola. Ostatnio (tzn przed ich zniknieciem kilka lat temu) bywaly np. w formie "przegladu prasy". To nie byly plotki w zlym tego slowa znaczeniu ale zlosliwie i tendencyjnie skomentowane fakty z podaniem inicjalow, imion badz ksywek. Ostatnio przegladalem kilka starych komunikatow i dzieki tym "plotkom" przypomnialem sobie kilka ciekawych spraw, ktore bez tego uleglyby kompletnemu zapomnieniu. To po prostu zywa historia SKPT! W styczniu przyniose sobie tu plytke z komunikatami to moze podrzuce jakis stary kawalek dla przykladu. Namawiam tez Zarzad aby powrocil do zarzuconej "tradycji" i umieszczal plotki w komunikatach - to je zdecydowanie ubarwia - niektorzy nawet zaczynali czytac komunikaty od konca!
Takze w tym miejscu proponuje umieszczac rozne smieszne teksty, czyli nasze klubowe "Zlote usta". Np. w formie dialogu lub cytatu. Sporo takich tekstow pada na wyjazdach. Jesli sie tego szybko nie zapisze to przewaznie szybko sie o nich zapomina a szkoda. Sprobuje namowic Macka Olecha zeby udostepnil cos ze swoich zbiorow, bo dzielnie notowal wszystkie wydarzenia na kilku syberyjskich wyjazdach (byc moze z okazji wystaw cos juz jest w postaci innej niz papierowa - musze sie zapytac).
No to do dziela.
Pozdr.
Rafi
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Nela

  • Wiadomości: 9
klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2004, 22:57:29 pm »

O rany, ?mieszne teksty jak najbardziej ale plotki???  I bez tego jeste?my "matrymonialnym klubem plotkarzy"  :P
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2007, 12:42:29 pm »

No dobra, czas odkopać ten temat. Podtrzymuję to co napisałem w pierwszym poście (zwłaszcza uwagę do Zarządu).
A że obiecałem coś wysłać to na zachętę tekścik z komunikatu SKPT 3/2001:

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła jeden z naszych sympatyków zyskał nową ksywkę "Siatkarz". Podobno ma ona związek z dużą ilością wypełnionych "czymkolwiek" siatek, które nasz kolega targał niestrudzenie, oprócz plecaka i nart, do pewnego schroniska na Słowacji. Jak donoszą te same źródła, pomimo ciężkich warunków nie zanotowano żadnej "stłuczki".

Kto wie o kim mowa? Dla ułatwienia - nie o Dętce  :wink:

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MM

  • Wiadomości: 90
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2007, 13:00:42 pm »

Cytat: "Rafi"


Jak donoszą dobrze poinformowane źródła jeden z naszych sympatyków zyskał nową ksywkę "Siatkarz". Podobno ma ona związek z dużą ilością wypełnionych "czymkolwiek" siatek, które nasz kolega targał niestrudzenie, oprócz plecaka i nart, do pewnego schroniska na Słowacji. Jak donoszą te same źródła, pomimo ciężkich warunków nie zanotowano żadnej "stłuczki".


R.


Heja!
Czyzby.. Jizi?

MM
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2007, 13:03:09 pm »

Cytat: "mmierzejewski"
Czyzby.. Jizi?


Yyyyy (odgłos paszczowy). Skucha. Try again.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MM

  • Wiadomości: 90
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 06, 2007, 13:07:23 pm »

Cytat: "Rafi"
Cytat: "mmierzejewski"
Czyzby.. Jizi?


Yyyyy (odgłos paszczowy). Skucha. Try again.

R.


Jak nie to moze .... Taczala? Dalej nie walcze...
M
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 06, 2007, 13:14:02 pm »

Trafiony zatopiony
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2007, 13:23:05 pm »

Jak już tu jesteś, to coś o Tobie Słoniu (z komunikatu 3/98):

Znalezione w Anonsach: "Zbieramy pojemniki ciśnieniowe (np. po dezodorantach) oraz puste pojemniki po bluetach i epigazach. Cel taki jak zawsze... :-).  Stachu Rzyski i Słoń". Wszystko wskazuje na to, że to nasi koledzy - pomóżmy im!!! Oszczędzimy im wałęsania się po śmietnikach!

I co? Pamiętasz, czy reklama pomogła?

W tym samym komunkacie zameszczona została pasjonująca relacja ze wspólnej akcji bieszczadzkiego GOPRu i Straży Granicznej:

W lutowym numerze "Przeglądu Bieszczadzkiego" pojawił się artykuł pt. "Jak to kilka osób jeden gar nosiło". Opisuje on perypetie ... naszego kołowego gara (który, jak wiadomo, niejedno na wyjazdach przeżył). Otóż nasza klubowiczka (pseudonim Agniecha) nocowała w schronisku na Połoninie Wetlińskiej, skąd zapomniała zabrać wyżej wymienione naczynie. Po dwóch dniach rozterki udała się do stacji GOPR-u w Ustrzykach Dln., aby drogą radiową nadać wiadomość o zgubie. Na szczęście miły właściciel schroniska (niejaki Lutek) informację otrzymał, gar odnalazł i zniósł do Wetliny, do strażnicy SG, gdzie z kolei inny miły pan (SG-ista) przekazał go naszej koleżance. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nasz podczerniały już gar może służyć kolejnym pokoleniom klubowiczów.

Swoją drogą gar ten chyba już dokonał swego żywota.
Natomiast ciekawi mnie niezmiernie gdzie jest mój kujegar. Słoniu, Ty go kiedyś trzymałeś, potem podobno był w klubie ale jakoś chyba wsiąkł?

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Duran

  • Wiadomości: 121
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2007, 13:41:36 pm »

garnki........

to szkoda ze nie widzieliście jak gotowaliśmy - z Tomkiem, Szymonem-Robotem, Anią i Tadkiem - kociołka z breją za pomocą pędu powietrza...przez dwie godziny....
mieliśmy skuteczność o pomijalnej wielkości, dodam ;)
Zapisane
Jasne, ze się uda!

MM

  • Wiadomości: 90
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2007, 20:01:17 pm »

Cytat: "Rafi"
Jak już tu jesteś, to coś o Tobie Słoniu (z komunikatu 3/98):

Znalezione w Anonsach: "Zbieramy pojemniki ciśnieniowe (np. po dezodorantach) oraz puste pojemniki po bluetach i epigazach. Cel taki jak zawsze... :-).  Stachu Rzyski i Słoń". Wszystko wskazuje na to, że to nasi koledzy - pomóżmy im!!! Oszczędzimy im wałęsania się po śmietnikach!

I co? Pamiętasz, czy reklama pomogła?


Nie za bardzo ale ostatnio mnie bardzo kusi aby powysadzac sobie takie puste pojemniki gazowe....

Co do gara to pewnie przepadl w wielu przeprowadzkach kolowych. Ja nie przyznaje sie do posiadania takowegoz ale moze gdzie jeszcze jest. Czy kolo ma jakis magazynek przy siedzibie?

Pozdro MM
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 09, 2007, 12:05:28 pm »

Cytat: "mmierzejewski"
Czy kolo ma jakis magazynek przy siedzibie?

Jest trochę sprzętu w szafach a pewnie coś tam rozsiane jest po ludziach.
Kiedyś potrafiłem rozpoznać mojego kujegara po tym że zawieszony teoretycznie prosto natchmiast się przekrzywiał ulewając nadmiar cieczy i niepotrzebnie redukując płomień ogniska (stąd zresztą geneza jego nazwy a właściwie skrótu od .... a nie powiem :wink: ) W międyczasie do klubu trafiło sporo podobnej wielkości i kształtu garów od czuwajstwa, czasami z podobnymi przypadłościami, więc ciężko mi było stwierdzić, że to właśnie ten jeden jedyny, mój ci on jest. Pewnie w końcu jakiś zaanektuję, ale na razie w klubie chyba bardziej się przydaje - jak mi jest gar potrzebny to wypożyczam (na razie bez problemów, mam nadzieję, że to się nie zmieni po tym poście  :wink: ).

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 09, 2007, 12:14:10 pm »

Eureka! "Słóweczko" wcale nie ma patentu na śledztwa (nie mówiąć już nic o ich efektywności  ;P ). Przykład z komunikatu 5/97:

Jak podają wiadomości kryminalne "Wieczoru Wybrzeża" w dniu 15 kwietnia 1997 roku w naszych pomieszczeniach klubowych zaginęła w tajemniczych okolicznościach legitymacja SOP jednej z naszych klubowiczek. Sprawcą zajścia wydawał się być jej nieznany wielbiciel. W wyniku śledztwa ustalono jednak, że wzmiankowana legitymacja tego dnia w ogóle nie przekroczyła progów siedziby Koła.

Uwagi: skrót SOP oznacza Strażnika Ochrony Przyrody, a ta klubowiczka to ... (wiem, ale nie powiem  :wink: )

Starszy odgruzowywacz komunikatowy R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 15, 2007, 11:36:41 am »

Cicho i głucho, więc dorzucę niewinny tekścik z komunikatu 7/95 (lekko go zmodyfikowałem)

Jak podaje "Biuletyn Straży Ochrony Kolei Północnej DOKP" na trasie Gdańsk - Tczew - Starogard Gd. - Skórcz pojawił się nowy kloszard, utrzymujący się ze zbierania butelek. W swoim środowisku nosi pseudonim "Dwulatek", wiek z wyglądu ok. 100 lat, i jak podaje st.inspektor P.Alant jest bardzo uciążliwy dla pasażerów PKP. Ze źródeł dobrze poinformowanych wiemy, iż jest on łudząco podobny do jednego z naszych klubowych kolegów.

Kto chce może zgadywać choć zagadka jest tym razem bardzo prosta.
Pamiętam (wciąż jeszcze :smile: ), że jechaliśmy wtedy na Śpiewinki do Skórcza.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MM

  • Wiadomości: 90
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 16, 2007, 13:57:09 pm »

Cytat: "Rafi"
... W swoim środowisku nosi pseudonim "Dwulatek"...
R.

Heja!
Dwulatek to jak... Carlos M. :-)
Trafilem??
MM
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Rafi

  • Wiadomości: 232
Klubowe plotki + teksty
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 19, 2007, 11:29:33 am »

Cytat: "mmierzejewski"
Trafilem??

Pewnie. To było za proste dla Ciebie Słoniu. Ksywka przecież mówiła "prawie" sama za siebie.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"