Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"  (Przeczytany 10878 razy)

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 21, 2005, 08:59:35 am »

Somonino - Przywidz. Mapy i karty startowe uczestnikow beda dostepne w sieci mysle najpozniej dzis wieczorem.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Anonymous

  • Gość
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 21, 2005, 11:07:30 am »

Cytat: "Romualdo"
Punkty w wynikach ma?o m?wi?. Ile czasu zaj??o pokonanie trasy najlepszym? Pozdrawiam. Romuald


moge powiedziec o ekstremalnej. Start 19:08, meta ok. 6:30 minus nieca?a godzina stopczasu.  Czyli czas ok. 10.5 godz. Dystans, kt?ry przeszli?my - pomi?dzy 35 a 36 km - liczone linijk? po mapie wiec moze byc troche nie?cis?y, ale ?rednia 3,3-3,4 km/h wydaje sie byc realna.
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 21, 2005, 11:09:45 am »

Cytat: "Anonymous"
moge powiedziec o ekstremalnej. Start 19:08, meta ok. 6:30 minus nieca?a godzina stopczasu.  Czyli czas ok. 10.5 godz. Dystans, kt?ry przeszli?my - pomi?dzy 35 a 36 km - liczone linijk? po mapie wiec moze byc troche nie?cis?y, ale ?rednia 3,3-3,4 km/h wydaje sie byc realna.

F-psiakosc-K! To ja napisa?em, ale forum ma chyba tendencje do automatycznego wylogowywania . Sorki.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Jankes

  • Gość
Laurka dla Organizator?w
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 21, 2005, 17:54:10 pm »

Po pierwsze dziekuje organizatorom za naprawd? udan? (cho? mecz?c?) imprez?.
Chyba pierwszy raz na imprezach INO organizowanych przez SKPT wszystkie PK (na kt?rych by?em) by?y tam gdzie by? powinny. By?y ciekawie umiejscowione i znajdowa?y si? w miejscach charakterystycznych i na dodatek sta?y tam lamiony!  Budowniczy(owie) wykona? kawa? dobrej roboty i wykorzysta? rze?b? terenu.
Mapy by?y bardzo dobrze zeskanowane/wydrukowane/skserowane, zadnych bia?ych plam zamiast poziomic i innych "mapowych" niespodzianek, kt?re w przesz?o?ci niejednokrotnie si? zdarza?y.
Generalnie same ochy i achy. Trzymajcie tak dalej!
Mo?e jedna rzecz do kt?rej mo?naby si? przyczepi? to fakt, ?e w warunkach jakie by?y nale?a?o "administracyjnie" skr?ci? tras?. Wida? po wynikach

Pozdrawiam/Jankes
Zapisane

Jankes

  • Gość
laurka CD
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 21, 2005, 17:58:06 pm »

No i wyniki, mapy,karty a wszystko dzie? po zako?czeniu imprezy :-)
Zapisane

Tomasz Rogacki

  • Gość
w?tpliwo?ci
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 21, 2005, 19:36:54 pm »

Zgadzam sie z poprzednikiem. Zreszta ja juz chwalilem organizatorow w prywatnej korespondencji  :)
Teraz pora na krople goryczy. Otoz skladam oficjalny protest (mam nadzieje, ze mozna w formie elektronicznej) dotyczacy oceny kart startowych nastepujacych ekip z trasy "Wulkanicznej": miejsce-1(m.in. p.Augustyniak),8(m.in. p.Bia?ow?s),9(m.in. p. Rzyski).
Moje watpliwosci dotycza interpretacji zapisow oraz podliczania pkt. karnych. Na razie nie bede pisal swoich przemyslen, ale prosze o ponowne zweryfikowanie w/w kart zgodnie z kartami wzorcowymi, regulaminem oraz stanem faktycznym w terenie (watpliwosci budzi takze wyglad kart wzorcowych).
Z gory dziekuje za rozpatrzenie sprawy.
Pozdrawiam,
Tomasz Rogacki
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 21, 2005, 20:13:18 pm »

No to sie nam zaczelo:)
Tak naprawde to wiele wyjasni dopiero zbieranie lampionow i "wizja lokalna". Dla niezorientowanych: chodzi o punkt 3 (gdzie jak "zeznalo" kilka ekip nie bylo kredki), oraz punkt 8 - ambonka (podane rozne ilosci szczebli).
Karta wzorcowa sluzyla tylko i wylacznie organizatorom przy szybkiej weryfikacji kart startowych, ale wyrocznia nie jest.
Zamieszczona zostala aby rozwiac watpliwosci uczestnikow co do ich punktacji, po prostu zanim zapytaja "dlaczego mam tyle a tyle punktow" mog? zobaczyc co mieli zle. Choc jak widac nie wszystkie watpliwosci rozwiala, a jeszcze potworzyla nowe.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

DrzoDrzo

  • Wiadomości: 36
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 21, 2005, 22:22:31 pm »

To mo?e jeszcze ja co? dorzuc?, bo chwalenia nigdy do?? ;).

Mapy by?y chyba najlepsze jakie dot?d widzia?em (baardzo dobrze kontrastowe).
Punkty nie by?y z?o?liwie poukrywane (tak jak kiedy? "pod choink?" ;))
ale nadal trzeba by?o pog??wkowa? - np. teraz widz?, jak fatalnie wybrali?my drog? z 6. na 7.

Na wszystkich trasach poza ekstremaln? wyniki by?y wr?cz idealne, tzn.
nikomu nie uda?o si? zdoby? zera punkt?w (jak by?o np. na Spartanie) ale zwyci?zcy
byli bliziutko zera. Co do ekstremalnej, c?? na tej trasie chyba z definicji nale?y
oczekiwa? najgorszego ;>. Organizatorzy i tak poszli na r?k?, tzn. zamiast skraca? drog?, wyd?u?yli dopuszczalne czasy.
Ja tam lubi? rajdy SKPT w?a?nie dlatego, ?e "twardo jest nie mi?tko" ;).

Co do pogody - ca?? tras? przeszed?em w polarze (pomimo k?pieli w przer?blu),
na otwartych przestrzeniach nie by?o typowego wiatru, ksi??yc ?adnie ?wieci?...
Zwa?ywszy, ?e grozi?a nam albo odwil?, albo ?nie?yca pogoda by?a wr?cz idealna.

Mieli?my 11. minut? startow? wi?c prawie od pocz?tku szli?my na przedzie, z pomiaru "nitk? po mapie" wysz?o mi 31km,
w czasie oko?o 7:50, czyli ?rednia oko?o 3.95km/h - odcinki ?nie?ne da?o si? nadrobi? na szosie (ale nie biegali?my).

Bardzo fajny by? catering ;) na mecie - prawie wszystko co mia?em zjad?em w marszu i czekaj?c 5 godzin na wyniki
fajnie by?o co? przegry??. Uk?ony dla sponsor?w ;D.

Skanowanie kart te? jest dobrym (i co tu gada? odwa?nym) pomys?em.

?eby nie by?o za s?odko:
Spodziewa?em si? mocniejszych patroli - my mieli?my kontrol? tylko na 12. punkcie, zreszt? ich ?wiat?a tylko nam pomog?y.
BTW Chyba lepiej ustawia? patrole w strategicznych miejscach na trasie.
Na szcz??cie wygl?da na to, ?e patrole nie by?y potrzebne.
Nawali?o tylko PKP - bo z powodu tego obsuwu osoby startuj?ce p??niej mia?y ko?c?wk? "dzienn?".



Gratulacje dla organizator?w, oby tak dalej
DrzoDrzo.

PS. Mimo tego, ?e teoretycznie powinno nam zale?e? (2. miejsce), ja nie widz? problem?w z punktacj? 1. dru?yny - p??na minuta startowa - mogli nie zasta? kredki na 3. punkcie. Ambonka na 8. punkcie te? podobno by?a mizerna. Podziwiam odwiedzenie 8. i 11. bo znacznie wyd?u?a?y tras
Zapisane

Przemek

  • Wiadomości: 6
Po Manewrach
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 22, 2005, 13:56:27 pm »

Ju? dwa dni  po Manewrach
Przyszed? wi?c czas na podsumowanie, podzi?kowania  i wyja?nianie w?tpliwo?ci.

Po pierwsze w imprezie wzi??o udzia? 120 os?b  z czego do mety dosz?y  105. Ciesz? nas wszystkie pozytywne wypowiedzi na temat imprezy, ale i negatywnych wys?uchamy, a w?tpliwo?ci postaramy si? wyja?ni?. Jak zawsze bez drobnych wpadek si? nie oby?o, ale wydaje nam si?, ?e og?lnego wizerunku nie popsu?y.

Wa?niejsze od tego jednak jest podzi?kowanie zar?wno startuj?cym jak i wszystkim osobom, kt?re przyczyni?y si? tego, ?e Manewry 2005 mo?na uzna? za udane (jest to moje skromne zdanie, ale ju? poparte przez par? os?b; ciekawe czy jeszcze kto? si? zechce wypowiedzie??).
W imieniu trio kierowniczego: Przemek, Maciek, Karol sk?adam podzi?kowanie dla: Andrzeja, ?ukasza, Magdy, S?awka, Radka, Marka, dw?ch  A?, Kasi, Gosi, Korneli, Ma?ka, Kaji,  Oli, Ali, Sebastiana. Bez tych os?b nie mo?na by by?o mi?o tych Marsz?w wspomina?.
Dzi?kuje r?wnie? wszystkim startuj?cym. Bez Was nawet najlepiej zorganizowana  Impreza nie mia?a by SENSU.
Serdeczne podzi?kowania kierujemy r?wnie? w stron? sponsor?w, firm Cumulus, E-Horyzont oraz sklep?w Sieci 34.

A teraz pora na wyja?nienie w?tpliwo?ci. Dotycz? one punkt?w 3,4, 8, 10  z trasy Bardzo Trudnej „Wulkanicznej” i punkty 1, 10 z trasy Ekstremalnej.

Ad PK 3. Decyzj? Komisji  S?dziowskiej  dwie ekipy maj? zaliczone potwierdzenie punktu pomimo nieprawid?owego opisu na karcie startowej (brak opisu kredk?). Przeprowadzili?my d?ug? rozmow?  z jedn? z tych ekip, a drugiej uwierzyli?my na s?owo (t? ekip? darzymy du?ym zaufaniem i za takie „ludzkie” zachowanie nie nale?? si? chyba s?owa nagany) i nie znale?li?my  podstaw do ukarania tych ekip.

Ad PK 4. Opisem s?upka m?g? by? wpis typu „brak opisu” b?d? te? m?g? to by? lampion zawieszony na drzewie obok.  

Ad PK 8. I tu nale?y przyzna? si? do b??du. Dok?adne wyja?nienie tego punktu pojawi? si? w najbli?szych dniach. Jeszcze raz pojedziemy to sprawdzi?.  Brak pewno?ci wynika z niezgodno?ci mapy z terenem i w takim miejscu nie powinno  by? Punktu Kontrolnego. Zorientowali?my si? o tym dopiero w dniu startu, ja osobi?cie jeszcze raz by?em tam o godzinie 24 w sobot? 19. marca. Wcze?niej punkt wydawa? nam si? do?? oczywisty. Podj?li?my decyzje o nie karaniu zespo??w,  kt?re nie skr?ci?y sobie drogi i postanowi?y znale?? najbardziej oddalony punkt, dlatego 2 ambonki kt?re znalaz?y si? w pobli?u miejsca zaznaczonego na mapie uznali?my za prawid?owe, a jedn? uznali?my za stowarzyszon?. Nie jest to w  pe?ni profesjonalna decyzja z tym si? zgadzamy, nie jest zapewne sprawiedliwa, ale na pewno uczciwa. Jeste?my tylko lud?mi i b??dy si? nam czasem zdarzaj?, a nie chcieli?my aby zap?acili za to uczestnicy. Po dok?adnym sprawdzenie tego punktu jak si? oka?e, ?e jedna z ambonek jest na w?a?ciwym miejscu to druga ekipa dostanie -25p za znalezienie PS i nie zmieni to zupe?ni nic w ko?cowej klasyfikacji.

Ad PK 10. Trzy ekipy wpisa?y BPK, wszystkie trzy by?y tam w jednym czasie. Wcze?niejsze i p??niejsze ekipy znalaz?y tam jednak postawiony przez nas lampion. Ponadto jedna z 3 wymienionych ekip przyzna?a si?,  ?e nie szuka?a go dok?adnie w miejscu zaznaczonym na mapie,  wiec te? uwa?amy, ?e nasza decyzja o ukaranie wszystkich trzech ekip by?a s?uszna.

Ad PK 1  Punkt zosta? postawiony w innym miejscu ni? zaznaczone na mapie, ale odleg?ym o nie wi?cej ni? 30 metr?w (ok. 1mm w skali mapy) od punktu charakterystycznego zaznaczonego na mapie i w zwi?zku z tym nie uznawali?my potwierdzenia go wpisem BPK.

Ad PK 10 Ekstremalna. Podobna sytuacja jak w przypadku PK 8 BT.

To chyba wszystkie w?tpliwo?ci jakie mog?a budzi? ta Impreza. Mam nadziej?,  ?e cho? troch? wyja?ni?em genez? powsta?ych b??d?w i cho? troch? uzasadni?em dlaczego podj?li?my takie, a nie inne decyzje. Je?eli kto? si? czuje naprawd?, naprawd?, naprawd? skrzywdzony naszymi decyzjami to prosimy o kontakt osobisty i wybranie si? z nami na wszystkie w?tpliwe punkty (jednak w wyznaczonym przez nas terminie) . Dyskusji na ten temat nie chc? prowadzi? na Forum poniewa? nic to nie wyja?ni,  a pozostawi tylko „niesmak” po tej Imprezie. I prosz? uwierzcie, ?e Organizatorzy po?wiecili na to bardzo du?o si?,  czasu i serca i nie chc?, aby to zosta?o zniweczone wyolbrzymieniem drobnych wpadek. Oczywi?cie nie jest tak,  ?e nie b?dziemy przyjmowa? s??w krytyki  ale wybaczcie - nie na ka?de b?dziemy odpowiada?. Ja to jednak traktowa?em ca?y czas jako zabaw? i nich tak pozostanie.

Zapraszam na nast?pn? Imprez? na Orientacj? organizowan? przez SKPT  czyli na grudniowego DAR?LUBA 2005.

Przemek K?udkowski
Zapisane

Jankes

  • Gość
Re: w?tpliwo?ci
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 22, 2005, 14:44:01 pm »

Cytat: "Tomasz Rogacki"
... prosze o ponowne zweryfikowanie w/w kart zgodnie z kartami wzorcowymi, regulaminem oraz stanem faktycznym w terenie (watpliwosci budzi takze wyglad kart wzorcowych)....


Nie znam sprawy ale z tego co s?ysza?em chodzi o spos?b potwierdzenia jednego z PK w terenie - jedni potwierdzali kredk? inni d?ugopisem (BK) a p??niej zn?w kredk?. Taka sytuacja jest mo?liwa, wystarczy ,?e komus uda?o si? znale?? kredk?, kt?ra wcze?niej spad?a w ?nieg lub by?a gdzie? "upchni?ta". W takim przypadku s?dzia mo?e si? oprze? na relacji ustnej zespo?u opisuj?cego po?o?enie punktu, otoczenie itp.

Je?li nie o to chodzi to sorki za wypisywaie bzdet?w.
Zapisane

Tomasz Rogacki

  • Gość
protest
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 22, 2005, 16:14:02 pm »

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz kierownika imprezy na temat moich (i widze, ze nie tylko) watplwosci.
Zgodnie z zamieszczona prosba powstrzymam sie od publicznych komentarzy.
Swoje zdanie wyrazilem w prywatnej korespondencji.
pozdrawiam,
TR
Zapisane

Henryk

  • Wiadomości: 29
Re: Po Manewrach
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 23, 2005, 09:38:45 am »

Cytat: "Przemek"
Ad PK 8. I tu nale?y przyzna? si? do b??du. Dok?adne wyja?nienie tego punktu pojawi? si? w najbli?szych dniach. Jeszcze raz pojedziemy to sprawdzi?.  Brak pewno?ci wynika z niezgodno?ci mapy z terenem i w takim miejscu nie powinno  by? Punktu Kontrolnego. Zorientowali?my si? o tym dopiero w dniu startu, ja osobi?cie jeszcze raz by?em tam o godzinie 24 w sobot? 19. marca. Wcze?niej punkt wydawa? nam si? do?? oczywisty. Podj?li?my decyzje o nie karaniu zespo??w,  kt?re nie skr?ci?y sobie drogi i postanowi?y znale?? najbardziej oddalony punkt, dlatego 2 ambonki kt?re znalaz?y si? w pobli?u miejsca zaznaczonego na mapie uznali?my za prawid?owe, a jedn? uznali?my za stowarzyszon?. Nie jest to w  pe?ni profesjonalna decyzja z tym si? zgadzamy, nie jest zapewne sprawiedliwa, ale na pewno uczciwa.

Ad PK 1  Punkt zosta? postawiony w innym miejscu ni? zaznaczone na mapie, ale odleg?ym o nie wi?cej ni? 30 metr?w (ok. 1mm w skali mapy) od punktu charakterystycznego zaznaczonego na mapie i w zwi?zku z tym nie uznawali?my potwierdzenia go wpisem BPK.



Mam nadziej?, ?e nie pogniewacie si? za m?j komentarz mimo nieobecno?ci na Imprezie. Niestety w czwartek mia?em operacj? i nie by?em w stanie ruszy? si? z domu.
Wnioskuj? z przebiegu rozmowy i ca?ej oprawy, ?e Manewry by?y na wysokim poziomie, za? b??dy zdarzaj? si? wszystkim, nawet mi :wink: .

Co do zacytowanych fragment?w
-odno?nie ambon, oczywi?cie nie powinno by? rozbie?no?ci, ale je?eli przypadkiem do nich dosz?o, to decyzja o uznaniu obu jest jak najbardziej s?uszna (idealna nigdy nie b?dzie)
-je?li chodzi o umieszczanie punkt?w o 30 m od miejsca zaznaczonego na mapie, to jest pewien problem. W ko?cu sam pisa?em regulamin InO, ale nale?a?oby zmieni? punkt m?wi?cy o tych nie wi?cej ni? 2 mm w skali mapy. To mo?e mie? sens w przypadku map w skali 1:5000, ale absolutnie nie ma w przypadku 1:25000. Praktycznie wystarczy umie?ci? punkt 49 m od miejsca zaznaczonego i to b?dzie prawid?owy, a 50 m, czyli o metr dalej b?dzie stowarzyszony. Jak si? zastanowi?, to nie ma sensu, chyba ?e si? robi imprez? na terenie o wielkiej przebie?no?ci (p?askie pola, pustynia), czy w przypadku bardzo d?ugich form terenowych (grzbiety, muldy),  gdzie o precyzj? mo?e by? trudno.
W przypadku naszych imprez proponuj? przyj?c odleg?o?? do kilku metr?w, a na pewno nie wi?cej ni? milimetr w sklai mapy. Nie precyzuj? do ilu metr?w, bo zale?y to od przebie?no?ci terenu.

Gratuluj? organizotorom Imprezy i mam nadziej? na start w Dar?lubie.
Zapisane

DrzoDrzo

  • Wiadomości: 36
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 23, 2005, 14:48:11 pm »

Korzystaj?c z udost?pnionych skan?w map wyrysowa?em tras? przej?cia mojej dru?yny:
cz??? pierwsza
cz??? druga
(pliki po pewnym czasie zostan? usuni?te)

Ch?tnie zobacz? przej?cia innych dru?yn.

DrzoDrzo.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 23, 2005, 15:07:40 pm »

Noo, widze ze w drodze z 6 na 7 zaszliscie po sam (e-)horyzont ;).
Ja rowniez z checia zobaczylbym jak szly inne ekipy.
Mialem dzis jechac sciagac lampiony i obejrzec kontrowersyjne punkty, ale ostatecznie jade dopiero jutro. Tak wiec mysle jutro wieczorem mozna sie spodziewac jakiegos podsumowania z mojej strony.

M.
Zapisane

Adam Augustyniak

  • Gość
XXXI Nocne Marsze na Orientacje "Manewry SKPT"
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 24, 2005, 10:30:54 am »

Witam!
Mam naniesion? tras? naszej ekipy (trasa Wulkaniczna, 1 miejsce) - jesli kto? reflektuje mog? przes?a? (nie mam mozliwo?ci jakiej? sensownej publikacji).

AA
Zapisane