Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Historia Marszy na Orientację SKPT  (Przeczytany 9107 razy)

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 05, 2007, 11:59:45 am »

Na razie znalazłem:
1999 XXIV Darżlub, Kaliska - Czarna Woda(?)
na XXV Manerwach w 99 wystartowało 131 osób w 66 zespołach
w XXII Darżlubie w 97 wystartowało 127 osób
coś mi się wydaje że darżlub 91 startował jednak z Tolkmicka a nie Suchacza

A jesteś Krzychu pewien, że Manewry 92 były z Łęga? Bo brakuje mi dwóch imprez i raczej były to Manewry, jedna wcześniejsza (być może w 92?), której głównym organizatorem był Henio Bilor - startowała ze stacji Babi Dół i wiodła dwuetapowo gdzieś na wschód (musze sprawdzić dokąd), pamiętam że druga cześć to była strasznie wąska korytarzówka. A druga impreza była na trasie Swarożyn - Starograd i tam też były widoczne jedynie korytarze wzdłuż trasy. Wśród organizatorów był Tomek Roczniak, Krzysiek Napierała, ja i pewnie ktoś jeszcze.
Na stronie ze skanami map - mapa z Manerwow 92 chyba pochodzi jednak z roku 90.
Postaram się wyjaśnić także pozostałe znaki zapytania.
Tyle na razie
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 05, 2007, 13:45:03 pm »

Cytat: "Rafi"
Na razie znalazłem:
1999 XXIV Darżlub, Kaliska - Czarna Woda(?)
na XXV Manerwach w 99 wystartowało 131 osób w 66 zespołach
w XXII Darżlubie w 97 wystartowało 127 osób
coś mi się wydaje że darżlub 91 startował jednak z Tolkmicka a nie Suchacza

A jesteś Krzychu pewien, że Manewry 92 były z Łęga? Bo brakuje mi dwóch imprez i raczej były to Manewry, jedna wcześniejsza (być może w 92?), której głównym organizatorem był Henio Bilor - startowała ze stacji Babi Dół i wiodła dwuetapowo gdzieś na wschód (musze sprawdzić dokąd), pamiętam że druga cześć to była strasznie wąska korytarzówka. A druga impreza była na trasie Swarożyn - Starograd i tam też były widoczne jedynie korytarze wzdłuż trasy. Wśród organizatorów był Tomek Roczniak, Krzysiek Napierała, ja i pewnie ktoś jeszcze.
Na stronie ze skanami map - mapa z Manerwow 92 chyba pochodzi jednak z roku 90.
Postaram się wyjaśnić także pozostałe znaki zapytania.
Tyle na razie
R.

Suchacz vs. Tolkmicko - mogło mi się pochrzanić z wycieczką kursową która też kiedyś szła z Suchacza do Łęcza, zatem głowy nie dam.
Manewry Henia z Babiego Dołu były do Somonina, wtedy udało mi sie zrzucić (wespół z Roczniakiem i drugim zespołem) z pudła na czwarte miejsce Krzysia Kulę  :mrgreen: . Ale to był raczej '93, kojarzę z trasy Kwaka z elblążanami, a ona przyszła na kurs 92/93.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 05, 2007, 15:31:20 pm »

Cytat: "knovak"
Suchacz vs. Tolkmicko - mogło mi się pochrzanić z wycieczką kursową która też kiedyś szła z Suchacza do Łęcza

Dokładnie, to była trasa piątkowa (!)  trzeciej kursanckiej w roku 1990. W sobotę chyba była traska do Tolkmicka albo Fromborka.

Cytat: "knovak"
Manewry Henia z Babiego Dołu były do Somonina

Taka trasa też była ale to później. Być może to nie Manewry ale Darżlub - trzebaby go przypasować do jakiegoś znaku zapytania. To o czym pisałem szło na wschód (być może do Kolbud) a nie na południowy-zachód. Na pewno! Mam w domku mapkę - dawałem ją zresztą Bodziowi do skanowania.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 05, 2007, 15:44:47 pm »

Hehe, fajny wątek się robi - dwa grzyby walczą ze wspomnieniami ("A pamiętasz jak w czterdziestym czwartym oblegli nas w leśniczówce?")

 :mrgreen:
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 05, 2007, 17:24:41 pm »

Oj panie dzieju, pamiętam, pamiętam, ale o czym to ja mówiłem?  :wink:

A poważniej - w końcu temat jest "historyczny", to kto ma wspominać?
Jak teraz uda się odtworzyć historię naszych InO to potem będzie łatwiej przy zbieraniu materiałów na XL-lecie Koła.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2007, 19:05:27 pm »

Cytat: "Rafi"
1999 XXIV Darżlub, Kaliska - Czarna Woda(?)
na XXV Manerwach w 99 wystartowało 131 osób w 66 zespołach
w XXII Darżlubie w 97 wystartowało 127 osób
coś mi się wydaje że darżlub 91 startował jednak z Tolkmicka a nie Suchacza


Zmiany naniesione. Te o których pisał Krzysiek rozumiem że jeszcze sobie wyjaśniacie?
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2007, 21:12:54 pm »

Znalazłem kilka archiwalnych mapek (D'91, M'95, słynne kolorowe D'96, D'98, M'02), spróbuję je poskanować alb wynajmę do skanu jak mi nie wyjdzie...

No i dalej, już pewniaki:
Darżlub '91 Tolkmicko-Łęcze - gdzieś chyba mam nawet archiwalną pieczątkę z nietoperzem (hand made w gumce myszce)
Darżlub '98 Babi Dół - Bielkówko (qrcze, tam bylim na pudle  :shock:  :mrgreen: )

Przy okazji - errata do skanów mapek: Darżlub Godętowo-Lębork był w 1989 (nie '88).
(poproszę o "uprawnienia" ;) )

"Bo wiecie kamraci, gdy w dwudziestym roku stawalim pod Radzyminem, to..."
No dobra, szukam dalej, następny kartonik...
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 06, 2007, 00:56:32 am »

Cytat: "knovak"
Darżlub '91 Tolkmicko-Łęcze - gdzieś chyba mam nawet archiwalną pieczątkę z nietoperzem (hand made w gumce myszce)
Darżlub '98 Babi Dół - Bielkówko (qrcze, tam bylim na pudle :shock: :mrgreen: )


Naniesione.

Cytat: "knovak"
Przy okazji - errata do skanów mapek: Darżlub Godętowo-Lębork był w 1989 (nie '88).
(poproszę o "uprawnienia" ;) )


Przecież masz już uprawnienia? Jeśli jesteś zalogowany, to na portalu powinieneś widzieć na każdej stronie z prawej strony nazwy danego artykułu ikonkę "kartki z ołówkiem" - to jest edytor.

Tylko proszę o ostrożną edycję - w rozbudowanych artykułach na początku łatwo coś niechcący rozwalić :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 06, 2007, 10:02:06 am »

Na 100%:
XVII Manewry SKPT w 1991 były na trasie Babi Dół - Pręgowo
Nie wiem Krzychu gdzie wciśniesz ten Łąg - Lubocień, ale raczej gdzieś wcześniej
a XIX Manewry SKPT w 1993 były na trasie Babi Dół - Somonino

Zostały mi tylko 3 znaki zapytania w latach 90-tych
XIX Darżlub  1994
XX Manewry 1994 Kartuzy - Mojusz ?             
XVII Darżlub 1992

Jestem prawie pewien, że trasa Swarożyn - Starogard była na Manewrach - pamiętam, że zbierając punkty przechodziliśmy przez zamarznięte jez. Zduńskie. Więc może to były Manerwy w 94? A trasa Kartuzy - Mojusz nie była przypadkiem na Darżlubie 94?
Brakuje mi jeszcze imprezy z Bożego Pola albo Godętowa do Lęborka - tam gdzie domalowaliśmy na kilku trasach dodatkową linię kolejową  :wink:  To nie wtedy też trasa specjalna liczyła ze 20 punktów? Mogło to być w 92? A może jednak Starogard był w 92 a Lębork w 94 i Mojusz tak jak wpisany?

Cytat: "knovak"
Darżlub Godętowo-Lębork był w 1989 (nie '88)

Tego ma pamięć nie sięga, ale to chyba wprowadzi trochę zamieszania do spisu imprez? Podobnie jak nieszczęsny Łąg - Lubocień. Coś gdzieś trzeba będzie poprzesuwać   :roll: :wink:
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 06, 2007, 13:35:39 pm »

Wróc, oczywiście '88, zasugerowałem się mapkami ze strony.  ;P

Przy Łęgu się nie upieram, naprawde nie pamietam kiedy to dokładnie było a książeczkę InO mi wcięło. Pewnikiem któryś z tych znaków zapytania, a zamieszany w organizację był m.in. Przemek Paderewski...
A w ogóle to trzeba pokopać w archiwaliach klubowych, tam powinny być papiery i mapki, o!
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 06, 2007, 14:53:30 pm »

Po namyśle, ze względu na osoby uczestniczące w organizacji, coraz bardziej skłaniam się do wersji:
XIX Darżlub 1994 Boże Pole (Godętowo?) - Lębork
XX Manewry 1994 Kartuzy - Mojusz (kol. MacieK_G  twierdzi, że tak było na podstawie map)
XVII Darżlub 1992 Swarożyn - Starogard (być może był wtedy bardzo mroźny listopad :wink: )

Spróbuję dziś pogrzebać w klubowych archiwach, chociaż boję się trochę, że sporo "niepotrzebnych" mapek zaginęło podczas przeprowadzek.
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 06, 2007, 15:48:58 pm »

Cytat: "Rafi"
XIX Darżlub 1994 Boże Pole (Godętowo?) - Lębork
XX Manewry 1994 Kartuzy - Mojusz (kol. MacieK_G twierdzi, że tak było na podstawie map)
XVII Darżlub 1992 Swarożyn - Starogard


Uaktualniłem.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MacieK_G

  • Wiadomości: 10
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 06, 2007, 20:27:09 pm »

Cytat: "Rafi"
Na 100%:

XX Manewry 1994 Kartuzy - Mojusz ?             
 A trasa Kartuzy - Mojusz nie była przypadkiem na Darżlubie 94?

  :roll: :wink:


No przyznaję się że akurat na tej mapie nie było żadnych danych i podałem tak "z pamięci", ale to chyba rzeczywiście był Darżlub 94
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 09, 2007, 08:27:33 am »

Cytat: "MacieK_G"
to chyba rzeczywiście był Darżlub 94

Czyli jednak pierwsza myśl jest najtrafniejsza  :mrgreen:
Na 100% XVII Darżlub 1992 był z Godętowa do Lęborka (znalazłem relację w Słówku)
więc
XIX Darżlub 1994 Kartuzy - Mojusz
XX Manewry 1994 Swarożyn - Starogard
i wszystko mi pasuje.

Znalazłem w archiwach Kołowych kilka teczek porozrzucanych po różnych szafkach z materiałami z naszych InO. Wydobyłem z nich trochę danych (ilośc uczestników, dokładniesza lokalizacja mety - kiedyś bywało, że start następował z wielu różnych miejsc, ale na szczęście chyba zawsze była jedna meta), ale chyba bez sensu żeby tu o wszystkich drobiazgach pisać (mogę to zrobić sam jeśli dostanę uprawnienia albo mogę komuś dać moje notatki). Z ważniejszych zmian to III Darżlub był nie na Wysoczyźnie E., ale miał swoją metę w Rozłazinie (w historii XV-lecia jest błąd!)

Pozdr.
R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 09, 2007, 13:12:51 pm »

Patrzę na naszą wspaniałą tabelkę i widzę że brakuje już tylko lokalizacji dla:
VI Darżlub, 1981-12-05

Może jednak ktoś pamięta?


Cytat: "Rafi"
Na 100% XVII Darżlub 1992 był z Godętowa do Lęborka (znalazłem relację w Słówku)
więc
XIX Darżlub 1994 Kartuzy - Mojusz
XX Manewry 1994 Swarożyn - Starogard
i wszystko mi pasuje.


Zmiany naniesione.

Cytat: "Rafi"
ważniejszych zmian to III Darżlub był nie na Wysoczyźnie E., ale miał swoją metę w Rozłazinie


Zmiany naniesione. Historii nie ruszałem.

Cytat: "Rafi"
ale chyba bez sensu żeby tu o wszystkich drobiazgach pisać (mogę to zrobić sam jeśli dostanę uprawnienia albo mogę komuś dać moje notatki).


Rafi,

Nadałem Ci uprawnienia "Publikator", tzn. możesz edytować wszystkie artykuły portalu. Powinieneś przy tytule każdego artykułu zauważyć ikonkę edycji, prowadzi ona do edytorka w którym będziesz mógł poprawić tabelkę i ewentualnie również historię.

W razie pytań pisz :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...