Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Historia Marszy na Orientację SKPT  (Przeczytany 9263 razy)

MM

  • Wiadomości: 90
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 09, 2007, 17:02:48 pm »

Witam!
Jak sie ma informacja:

XVIII Manewry SKPT     Strzebielino-Porzecze                 1992
ze strony http://www.skpt.pg.gda.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=366&Itemid=377

z informacja na stronie: http://www.skpt.pg.gda.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=370&Itemid=378

Mapa z Manewrów z 1992 roku w Lasach Szpęgawskich

Dwa rozne InO (Manewry)?

Pozdrawiam... MM
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Duran

  • Wiadomości: 121
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 09, 2007, 17:27:24 pm »

Informacje które udało mi się wykopać dot. frekwencji:

InO 1991-2 (Darżlub'91 + Manewry'92 +Futro'92 + Wypad po Blachę'92) = 301 uczestników
InO 1992-3 (Darżlub'92 + Manewry'93 +Futro'93 +WpB'93 + AntyZima'93) = 367 uczestników
InO 1993-4 (Darżlub'93 + Manewry'94 + Futro'94) = 250 uczestników

i jeszcze dane zbiorcze (bez podania jakie to były imprezy):
InO 1994-5 = 220 uczestników
InO 1995-6 = 250 uczestników
InO 1996-7 = 220 uczestników - (rozbieżne z danymi na str. chyba te co znalazłem są tylko oszacowane)

InO 1998-9 = 250 uczestników (skoro na XXV Manewrach SKPT'99 było 131 osób [tak mówi tabelka na str] to wychodzi XXIII Darżlub'98 = 119 uczestników)

InO 1999-2000 = 260 uczestników (XXVI Manewry SKPT'00=121 -> XIV Darżlub'99 = 139 uczestników)

Czy możemy podać - z baraku innych danych - takie wydedukowane liczby uczestników

To są info z podsumowań działania kadencji zarządu. A czy może ktoś rozjaśnić nieco imprezy "InO Futro" i "AntyZima"?  Rafi, Knovak'u - wiecie coś?
Zapisane
Jasne, ze się uda!

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 09, 2007, 19:23:24 pm »

Cytat: "Duran"
InO 1998-9 = 250 uczestników (skoro na XXV Manewrach SKPT'99 było 131 osób [tak mówi tabelka na str] to wychodzi XXIII Darżlub'98 = 119 uczestników)

InO 1999-2000 = 260 uczestników (XXVI Manewry SKPT'00=121 -> XIV Darżlub'99 = 139 uczestników)


Dodałem "wydedukowane" wartości, wydają się wiarygodne.

Cytat: "Duran"
InO 1991-2 (Darżlub'91 + Manewry'92 +Futro'92 + Wypad po Blachę'92) = 301 uczestników
InO 1992-3 (Darżlub'92 + Manewry'93 +Futro'93 +WpB'93 + AntyZima'93) = 367 uczestników
InO 1993-4 (Darżlub'93 + Manewry'94 + Futro'94) = 250 uczestników


Tutaj podam "około ...", na zasadzie że 40% DAR, 40% MAN, 20% reszta. Dokładniejszych danych raczej nie będzie.

Cytat: "Duran"
InO 1994-5 = 220 uczestników
InO 1995-6 = 250 uczestników
InO 1996-7 = 220 uczestników - (rozbieżne z danymi na str. chyba te co znalazłem są tylko oszacowane)


Ta rozbieżność jest niepokojąca, bo pomyłka jest bardzo duża (na jednej tylko imprezie było ponad 250 osób, czyli powinno być łącznie 400-450 osób). Jesteś w stanie podać które dane były szacowane?
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 09, 2007, 19:50:45 pm »

Cytat: "mmierzejewski"
Witam!
Jak sie ma informacja:
XVIII Manewry SKPT Strzebielino-Porzecze 1992
[ciach]
Mapa z Manewrów z 1992 roku w Lasach Szpęgawskich
Dwa rozne InO (Manewry)?


Jak pewnie zauważyłeś, jesteśmy w trakcie odtwarzania historycznej listy imprez. Stąd pewne nieścisłości bo lista map powstała wcześniej na bazie informacji od Rafała Bartuscha.

Faktycznie opis mapy się nie zgadza, zmieniłem go więc na
"Mapa z Manewrów lub Darżluba w Lasach Szpęgawskich. Rok nieznany (1984 lub 1990)"
ponieważ były tylko te dwie imprezy w lasach szpęgawskich.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Duran

  • Wiadomości: 121
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 10, 2007, 09:55:28 am »

Cytat: "Maciej eŚ"

Ta rozbieżność jest niepokojąca, bo pomyłka jest bardzo duża (na jednej tylko imprezie było ponad 250 osób, czyli powinno być łącznie 400-450 osób). Jesteś w stanie podać które dane były szacowane?


To są dane ze sprawozdania działalności zarządów odpowiednich kadencji, pod pozycją "Imprezy na Orientacje" (czy jakoś tak). Myślę że są one szacowane, bo podane wielkości są okrągłe i zaniżone ewidentnie. Nie potrafię powiedzieć skąd taki sposób zapisu... może sprawozdania zostały sporządzone na szybko, na zasadzie że i tak informacje dokładne są w dokumentach InO. To pytanie do ówczesnych organizatorów lub Zarządu.

Ciekawsza jest moim zdaniem kwestia "InO Futro" - Impreza odbywała się przez 3 lata, tyle o niej wiadomo. Ale może ktoś wie coś jeszcze?
Zapisane
Jasne, ze się uda!

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 10, 2007, 15:31:54 pm »

Futro - imprezy organizowane m.in. przez Krzysia Kulę, Rafiego (?) ja chyba też przy którejś pomagałem. InO typu scorelauf w Lasach Sopockich i Oliwskich, dla członków, kursantów i sympatyków SKPT, frekwencja jak pomnę 20-40 os.

Mapka ze Szpęgawskiem - to wygląda na 1990, tak mniej więcej sie kręciliśmy. Ale głowy nie dam, na tej wcześniejszej nie byłem.
Zapisane

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 12, 2007, 08:59:38 am »

Futro to były malutkie Szkoleniowe Imprezy na Orientację (SI(a)nO). Pierwszą robiliśmy chyba z knovakiem i chyba jeszcze z Grzanem, drugą ja z Tomkiem Roczniakiem. Obydwie w okolicach sopockiej gwiazdy. Trzeciej nie kojarzę, ale moge sie mylić nawet w tym co napisałem wyżej (ta skleroza). Frekwencja raczej w okolicach 10 sztuk, 20-ki na pewno nie przekroczyła. Obecne WInO jest niejako kontynuacją tej krótkiej futrzarskiej tradycji. Azima (antyzima???) to chyba impreza organizowana przez Krzysia Kulę i chyba przy współpracy z innymi klubami. Trzeba by Go pociągnąć za język.
Co do frekwencji podawanej w sprawozdaniach Zarządu - to starały się one być rzetelne,  ale ponieważ sprawozdania te tworzone są czasami na szybko tuż przed Walnym, to nie zawsze da się wtedy wyciągnąć informację od organizatorów InO i wtedy liczby są mniej lub bardziej celnymi "strzałami" (zaokrąglanymi wtedy do pełnych dziesiątek). Więc do tych statystyk podchodzić trzeba "z pewną taką nieśmiałością".

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 12, 2007, 09:37:16 am »

Cytat: "Rafi"
ale ponieważ sprawozdania te tworzone są czasami na szybko tuż przed Walnym, to nie zawsze da się wtedy wyciągnąć informację od organizatorów InO i wtedy liczby są mniej lub bardziej celnymi "strzałami" (zaokrąglanymi wtedy do pełnych dziesiątek). Więc do tych statystyk podchodzić trzeba "z pewną taką nieśmiałością".


Rafi,

Zaokrąglenia do pełnych dziesiątek są zrozumiałe, ale za rok 96/97 mówimy o pomyłce rzędu niedoszacowania o ponad 50%.
Może jednak na Wysoczyźnie nie było aż tylu uczestników? Dane w okolicznych lat wyraźnie pokazują, że frekwencja wahała się pomiędzy 120-150, skąd taki nagły jednorazowy skok? Ciekawe czy organizatorzy byli na to przygotowani (ilość map i kart startowych) :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 12, 2007, 11:19:56 am »

Szczerze mówiąc wątpię, że w 96 na Darżlubie było te 250 osób. Wtedy były po raz pierwszy kolorowe mapki i pamiętam, że kupa ich została, co wpłynęło też na fakt, że ten Darżlub nie przyniósł chyba żadnych zysków. Byłem wtedy prezesem i wydaje mi się, że sprawozdanie z kadencji 96/97 robiłem w miarę rzetelnie. Na pewno nie zaniżałbym frekwencji - prędzej w drugą stronę  :wink:  Muszę znaleźć swój zeszyt z lat prezesury z różnymi notatkami, to może coś się wyjaśni. Ale już prędzej te 250 osób było na Darżlubie 91.
Co do frekwencji to znalazłem sprawozdanie z Manerów 2002. I w nim uczestników jest trochę więcej niż na stronie, które to dane wynikają zapewne z analizy istniejącego pliku z wynikami. Nie wiem co jest prawdą, ale w sprawozdaniu jest 124 uczestników w 58 grupach.
Jeszcze uwaga: nie dzieliłbym szacunkowej frekwencji po równo na Manerwy i Darżluba - w latach 90-tych z reguły sporo więcej osób przyjeżdżało w grudniu. Te procenty szacowałbym raczej na 50-60% Darżlub, 35-40% Manewry i do 10% reszta.

Trochę uzupełnień i poprawek już wprowadziłem na stronce.

W poszukiwaniu danych wartoby jeszcze było przejrzeć stare numery Słówka i jeszcze starsze Biuletyny SKPT - czasami bywałe relacje z InO.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

knovak

  • Wiadomości: 132
    • http://www.e-wanoga.pl
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 12, 2007, 18:45:43 pm »

A ja się będę upierał przy tej liczbie  :twisted: , zresztą kompletne papiery (teczka) trafiły do klubu - może się uchowały? Co do procentów - zwykle Manewry to było 2/3 frekwencji Darżluba.
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 12, 2007, 20:53:27 pm »

Cytat: "knovak"
zwykle Manewry to było 2/3 frekwencji Darżluba


Czyli, skoro na Manewrach było 308 osób, na Darżluba przyjedzie 462 osób? :) Szkoła chyba pęknie w szwach :P
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 13, 2007, 09:28:39 am »

Cytat: "knovak"
kompletne papiery (teczka) trafiły do klubu - może się uchowały?

Tydzień temu tego akurat nie znalazłem. Może umówimy się na przeszukania na piątek pół godziny przed Walnym? Tylko musiałby nam ktoś otworzyć.
Dla mnie głównym argumentem, że nie było wtedy aż tylu osób jest fakt, że klub dołożył do imprezy kilkaset złotych (a to było szczególnie ciężkie po balu XXV-lecia) - mogę powiedzieć nawet dokładnie ile wyłożył a ile dostał. Przy frekwencji rzędu 250 osób musiałby być jakiś zysk. Normalne imprezy od ok 100 osób wychodziły na zero.

Cytuj
Co do procentów - zwykle Manewry to było 2/3 frekwencji

Dokładnie taki stosunek wynika z podanych przeze mnie wyżej procentów ;P
Ale Maciek nie martw się - to dotyczyło lat 90-tych.

Na stronie z historycznymi mapami trzeba jeszcze zmienić nazwę tej niewiadomozktóregorokupochodzącej mapy i przesunąć ją wyżej - chyba jednak to były Manewry 90.

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 14, 2007, 11:19:30 am »

Cytat: "Rafi"
Jeszcze uwaga: nie dzieliłbym szacunkowej frekwencji po równo na Manerwy i Darżluba - w latach 90-tych z reguły sporo więcej osób przyjeżdżało w grudniu. Te procenty szacowałbym raczej na 50-60% Darżlub, 35-40% Manewry i do 10% reszta.


Rafi,

Naniosłem poprawki frekwencji wg następujących reguł:

W latach 91-94 ustaliłem wagi 55% darżlub, 35% manewry, 10% reszta.

W latach 94-97 ustaliłem wagi 60% darżlub, 40% manewry.

Jest też
Cytat: "Rafi"
Szczerze mówiąc wątpię, że w 96 na Darżlubie było te 250 osób. Wtedy były po raz pierwszy kolorowe mapki i pamiętam, że kupa ich została, co wpłynęło też na fakt, że ten Darżlub nie przyniósł chyba żadnych zysków. Byłem wtedy prezesem i wydaje mi się, że sprawozdanie z kadencji 96/97 robiłem w miarę rzetelnie. Na pewno nie zaniżałbym frekwencji - prędzej w drugą stronę :wink: Muszę znaleźć swój zeszyt z lat prezesury z różnymi notatkami, to może coś się wyjaśni. Ale już prędzej te 250 osób było na Darżlubie 91.


Wiem że Krzychu będzie zły :) ale na razie dla porządku rekordową frekwencję z 1996 na tą, która wychodzi ze sprawozdania. Problem w tym, że w roku 1991 ta frekwencja również się nie zgadza ze sprawozdaniem. Fajnie byłoby dotrzeć do innych orgów lub uczestników żeby to wyjaśnić...
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 14, 2007, 11:25:31 am »

Cytat: "Rafi"
Na stronie z historycznymi mapami trzeba jeszcze zmienić nazwę tej niewiadomozktóregorokupochodzącej mapy i przesunąć ją wyżej - chyba jednak to były Manewry 90.


Mapa przesunięta i tekst zmieniony. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć kto jeszcze - oprócz Rafała Bartuscha - dostarczył skany map? Mam wrażenie że ich ostatnio przybyło, ale nie wiem kto ich dodawał.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Rafi

  • Wiadomości: 232
Historia Marszy na Orientację SKPT
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 14, 2007, 12:22:54 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"
kto jeszcze dostarczył skany map?

To na 99,99% moje zasoby zeskanowane przez Bodzia.

Cytat: "Maciej eŚ"
Fajnie byłoby dotrzeć do innych orgów lub uczestników żeby to wyjaśnić...

To może być ciężkie. Ale może da się jeszcze odkopać jakieś dokumenty w klubie i w OS-ie (to drugie chyba jest ciężko wykonalne z uwagi na częstotliwość pojawiania się Marka we wtorki, a szkoda, bo może znalazłoby się odpowiedzi na kilka pytań)

R.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"