Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6  (Przeczytany 2097 razy)

Rafał Bartusch

  • Wiadomości: 10
Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6
« dnia: Grudnia 04, 2007, 09:20:56 am »

Cześć Wszystkim,

kilka uwag do uczestników Motylej Nogi (poza oczywistymi pochwałami Orgów o wspaniale zorganizowanej imprezie i wyrafinowanej pogodzie):

czy zwróciło Waszą uwagę przejście z pkt 4 do 5 i potem do 6 ?

Prawdopodobnie większość z nas próbowała pociągnąć długą, idącą na zachód przesieką, wyciętą w lesie w dziwny sposób; widać ją na dolnym skanie mapy.


Przecinka ta była mglista i zamazana, kończyła się nagle a potem znów się pojawiała. Spotkaliśmy na niej kolegów z 46 minuty próbujących się przebić na zachód.
Także poniżej pkt 6 schodziła ona prosto do Łeby (oznakowana jako ścieżka rowerowa) by nagle się urwać.


Jak widać na starszych mapach jest to była granica między prowincjami Związku (Północno) Niemieckiego a potem II Rzeszy  - Pomorze i Prusy Zachodnie, a także - w późniejszym okresie - między III Rzeszą a II RP.

W załączeniu mapa Schroetter'a (około 1801r.) oraz 1:25000 WIGgu (około 1937r.).

W ten oto sposób otarliśmy się o Tradycję.


Do zobaczenia na Manewrach

Rafał
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2007, 09:49:03 am »

A myślałem że wiem już wszystko o paraszyńskich lasach i wąwozach :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MarekSz

  • Wiadomości: 2
    • http://stkczersk.go.pl
Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2007, 18:04:30 pm »

Spodziewałem się, że p[rzecinka będzie nie za ciekawa dlatego wybrałem inną drogę :D Ciekawe są pomorskie lasy, szczególnie w tych okolicach :D Pozdrawiam
Zapisane
D I love InO :D

Jankes

  • Wiadomości: 136
Re: Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2007, 00:38:34 am »

Cytat: "Rafał Bartusch"


czy zwróciło Waszą uwagę przejście z pkt 4 do 5 i potem do 6 ?



Faktycznie ciekawostkę wyszperałeś, czyżby ta (zakładam, że zarośnięta) przesieka, była czymś w rodzaju pasa granicznego?

Swoją drogą przecinki w górzystym terenie to wyjątkowo zdradliwa sprawa. Z reguły warto je obchodzić nawet nadkładając drogi.

My (na innej co prawda trasie) zdecydowaliśmy się kawałek przejść przecinką ale po 300-400 metrach zmieniliśmy wariant, po pierwsze dlatego, że przecinka znikła a po drugie darmowe wyrabianie dodatkowych przewyższeń to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.

pzdr
Zapisane

Rafał Bartusch

  • Wiadomości: 10
Motyla Noga: przejście z pkt 4 do 5 i do 6
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2007, 21:18:45 pm »

To był pas graniczny.
My też zmieniliśmy wariant trasy jak nam przesieka uleciała.

Początkowo moją uwagę w nocy zwrócił inny typ słupków przesiekowych stojących tamże - były większe (wyższe i grubsze) niż standartowe.

I poza tym - ale to już w domu zauważyłem - kształt i kierunek tej przesieki był przedziwny.  

Świr zawodowy - ocena kształtów słupków  :wink:
Zapisane