Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008  (Przeczytany 15043 razy)

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« dnia: Lutego 20, 2008, 15:24:39 pm »

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
zaprasza na:
XXXIV Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT"
15/16 marca 2008


Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT" są turystyczną imprezą na orientację, odbywającą się według zmodyfikowanego regulaminu
InO PTTK. Jest to najstarsza cykliczna impreza turystyczna na Pomorzu.

Kluczowe informacje:
- Do wyboru 6 tras w czterech kategoriach trudności
- Długość tras 16-26 km
- Miejsce: Pagórkowaty obszar leśny, ujawniany w dniu imprezy o godzinie 12:00 na stronie www.manewry.xt.pl.
- Zgłoszenia w zespołach 1,2 lub 3 osobowych
- Nagrody dla 3 najlepszych zespołów każdej tras
- Liczne nagrody pocieszenia losowane wśród pozostałych uczestników
- Wpisowe opłacone do 12 III: 15 zł od osoby
- Wpisowe opłacone w dniu imprezy wzrasta o 5 zł
- Wcześniejsze zapisy do 12 III na stronie internetowej: www.manewry.xt.pl
- Zapisy w dniu imprezy odbędą się w bazie imprezy (NOWOŚĆ)
- Świadczenia w ramach wpisowego: mapa, ciepły posiłek, kiełbaska na ognisku, wafelek, kawa i herbata w bazie

Co nowego w tej edycji "Manewrów"?

- Oferujemy zorganizowany transport z Gdańska do bazy imprezy oraz powrotny z bazy do Gdańska (koszt przejazdu wynosi 15zł od osoby w dwie strony).
- Zapisy w dniu imprezy będą możliwe bezpośrednio w bazie imprezy. Informacje dla osób nie mogących w dniu imprezy sprawdzić lokalizacji bazy w internecie, będą udzielane w miejscu zbiórki (okolice dworca PKS Gdańsk Główny).
- Ujawnianie miejsca imprezy - Miejsce imprezy będzie ujawnione kilka godzin wcześniej - w samo południe, żebyście mogli lepiej zaplanować dojazd na start.
- Trasy i bazy imprezy - Wprowadzamy trasy o kształcie pętli. Oznacza to że start i meta znajdują się w tej samej bazie. Dzięki temu będzie wygodniej dojechać i wrócić z imprezy własnym samochodem.
- Opłata wpisowego w dniu imprezy - Każdy zespół, niezależnie od terminu zgłoszenia się, będzie miał możliwość opłacenia wpisowego tuż przed startem w dniu imprezy. Wpisowe takie będzie jednak wyższe o 1/3 w porównaniu do opłaconych z wyprzedzeniem.
- Trasa dla początkujących - mająca zachęcić do nocnych marszy osoby początkujące. Założeniem tej trasy jest rozlokowanie wszystkich punktów na leśnych drogach, ścieżkach i przecinkach, tak aby nie trzeba było chodzić po rzeźbie terenowej.

Imprezę wspierają:

Sieć sklepów turystycznych Horyzont, firma cateringowa Yellow Catering, producenci sprzętu turystycznego: Cumulus, Fjord Nansen i Jack Wolfskin oraz producent śpiworów i odzieży puchowej Robert's Outdoor Equipment.

Regulamin, komunikat startowy, formularz zapisów, historię imprez oraz inne informacje znajdziecie w internecie na:
www.manewry.xt.pl oraz www.skpt.pg.gda.pl/manewry

Zapraszają w imieniu całego zespołu organizacyjnego:
Piotr Łukaszewicz, Maciek Bogdański i Kasia Ślósarczyk
Zapisane

Jendrek.gd

  • Wiadomości: 32
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2008, 07:41:26 am »

Ja mam pytanko o limity czasowe dla poszczególnych tras
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2008, 11:28:14 am »

Limity czasu będą zapewne podobne jak na ostatnim Darżlubie. Na razie więcej nie da się powiedzieć, bo nie wiemy jeszcze jak dokładnie będą wyglądać trasy.
Zapisane

Mateusz

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 164
Re: XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2008, 23:18:57 pm »

Cytat: "Piotr"

- Do wyboru 6 tras w trzech kategoriach trudności
Cytat: "Piotr"

- Trasa dla początkujących - mająca zachęcić do nocnych marszy osoby początkujące. Założeniem tej trasy jest rozlokowanie wszystkich punktów na leśnych drogach, ścieżkach i przecinkach, tak aby nie trzeba było chodzić po rzeźbie terenowej.

Tu jest chyba błąd. Bo wątpię, że będą trzy kategorie klas wliczając w to trasę mniej-trudną (dla początkujących). Że niby nie będzie ekstremalnej? ;)
Zapisane
"(...) pod koniec spotykamy kogoś z SKPT, co tylko upewnia nas, że jesteśmy na dobrej drodze" :)

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2008, 17:02:03 pm »

Cytat: "Mateusz"
Tu jest chyba błąd.

Faktycznie błąd. A niby kilka razy to już czytałem i zresztą nie tylko ja :-).
Zapisane

raf316

  • Wiadomości: 3
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2008, 18:35:43 pm »

Witam,
Takie pytajnie odnosnie losowania minut startowych. W komunikacje widzę, że osoby zgłaszające się przez internet mają losowane wcześniejsze minuty startowe. To może istnieje możliwość publikowania minut tych osób w momencie ogłoszenia miejsca startu. Zalety tego rozwiązania to skrócone oczekiwanie w tłumie uczestników do momentu startu oraz możliwość lepszego rozplanowania dojazdu przez osoby z własnym transportem.

Pozdrawiam,
Rafał
Zapisane

AWIK

  • Wiadomości: 6
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 25, 2008, 09:22:03 am »

O której najpóźniej można wystartować. W tą sobotę niestety muszę być na spotkaniu w Pruszczu, któe skończy się ok. 18:00. Jest szansa żeby dojechać samochodem i jeszcze wystartować?
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 25, 2008, 10:29:31 am »

Cytat: "MacieK_G"
Skoro już został wywołany temat błędnie wypełnianych kart startowych, to ja proponuję tak na przyszłość zastanowić się nad uproszczeniem zasad punktacji tak, aby zespół był karany tylko za to, co naprawdę istotne, czyli BPK, PS, PM, zmianę potwierdzenia  i przekroczenie limitu czasu. W tym celu proponuję wprowadzić dowolną kolejność zaliczania PK, jeżeli będzie perforator, to nie kazać dodatkowo wpisywać kodu z lampionu, nie czepiać się pustych kratek czy braku wpisanego numeru PK. Ja wiem, że taki regulamin jest od wielu lat, ale powstał on na użytek krótszych imprez, gdzie odległość między PK liczona jest w setkach metrów, a nie w kilometrach. Wtedy faktycznie uczestnik może trafić na punkt przypadkiem i nie wiedzieć, który PK spisuje. Ale w Ino SKPT trafić na PK przypadkiem się nie da. Co wy na to?


Patrząc z mojego doświadczenia, nie jest to dobry pomysł:

a) Dowolna kolejność zaliczania punktów, czyli scorelauf - to by wymusiło zmianę podejścia do budowania trasy! Nasze trasy z założenia mają konstrukcję liniową, dobraną tak żeby przejście było ciekawe. Trasy scorelaufowe buduje się zupełnie inaczej (np. równomierne "rozsypanie" punktów wokół bazy).

b) Kod z lampionu przy perforatorach - zauważ że nas ten kod jest ostatecznym elementem weryfikacji, w razie kradzieży/uszkodzenia/niewyraźnego odbicia perforatora. Jeśli wszystkie PK miałyby perforatory można się zastanowić na rezygnacją z kodów.

c) Puste kratki, braki numerów - ależ to jest niezbędnym elementem Turystycznej InO! W lesie rozstawiamy w sumie około 100 PK dla wszystkich tras, trasy przeplatają się ze sobą i niejednokrotnie ludzie gubią się i spisują pierwszy lampion na jaki trafią. To nie jest Harpagan, gdzie masz 15 PK rozstawionych na kilkudziesięciu km2 :) U nas na jednym km2 potrafi stać wiele lampionów.

Ja też kiedyś straciłem miejsce na podium za niewpisanie numerów potwierdzanych pól w kratki. Odwołanie rozpatrzono odmownie :) Ale dzięki temu wyciągnąłem wnioski i na następnych imprezach już numer wpisywałem. Naprawdę staramy się na każdej imprezie wyraźnie o tym informować, tak samo jak i na kartach.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2008, 10:34:30 am »

Cytat: "raf316"
Witam,
Takie pytajnie odnosnie losowania minut startowych. W komunikacje widzę, że osoby zgłaszające się przez internet mają losowane wcześniejsze minuty startowe. To może istnieje możliwość publikowania minut tych osób w momencie ogłoszenia miejsca startu. Zalety tego rozwiązania to skrócone oczekiwanie w tłumie uczestników do momentu startu oraz możliwość lepszego rozplanowania dojazdu przez osoby z własnym transportem.


Tutaj kierownictwo będzie musiało się wypowiedzieć, przy czym problem tkwi w "powitaniu uczestników". Jest dla nas ważne żeby zebrać wszystkich uczestników w jednym miejscu i czasie i przekazać im ważne informacje dotyczące danej imprezy (jak np. ostatnio o zaczynającym się w niedzielę o świcie polowaniu na wschód od Łeby) oraz o zmianach reguł i zasad. Niestety założenie że wszyscy ludzie przeczytają informatory jest błędne :) Dlatego staramy się takie rzeczy wyjaśnić na powitaniu.

Rozumiem że chodzi o czas.. ale mi, jak kiedyś startowałem i miałem późną minutę startową, upływał on rozmowach ze znajomymi :) Wiem że 120-sta minuta startowa lekko demotywuje, ale nie zdarza się to co imprezę.

Istnieje możliwość że losowanie minut startowych zostanie powiązane z szybkością zgłoszenia się (np. co 15 zespołów zgłoszonych na trasę - losujemy pulę minut), ale w tym roku nie ja o tym decyduję :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2008, 10:38:49 am »

Cytat: "AWIK"
O której najpóźniej można wystartować. W tą sobotę niestety muszę być na spotkaniu w Pruszczu, któe skończy się ok. 18:00. Jest szansa żeby dojechać samochodem i jeszcze wystartować?


Tu też bym poczekał na wypowiedź kierownictwa, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli wybierzesz krótką czasowo trasę i - jeśli nie zdążysz na swoją wylosowaną minutę startową - można się dogadać na bardzo późną minutę startową, byle byście mieli czas na przejście trasy (wraz z limitem spóźnień) przed zamknięciem mety. Na trasie "E" lub "BT" to może być trudne, bo zespoły z ostatnimi minutami startowymi są często wyliczone na styk z zamknięciem mety.

Szczegółowych danych - jako w tym roku startujący - niestety nie mam :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 25, 2008, 11:58:21 am »

Cytat: "MacieK_G"
Skoro już został wywołany temat błędnie wypełnianych kart startowych...

Zauważ też, że w ocenie kart które zostały pokazane jest właśnie oceniane to co naprawdę istotne. Na podstawie regulaminu, który obecnie mamy, za takie błędy jak brak nr PK czy brak kodu przy PK z perforatorem, można dać dużo więcej kary i ja przed rokiem chciałem tak karać, ale reszta wybiła mi to z głowy.
Zresztą ten regulamin trzeba będzie trochę poprawić.
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 25, 2008, 12:32:33 pm »

Cytat: "raf316"
Zalety tego rozwiązania to skrócone oczekiwanie w tłumie uczestników do momentu startu oraz możliwość lepszego rozplanowania dojazdu przez osoby z własnym transportem.

Zalety?? Przy takim podejściu mogło by dojść do sytuacji, że w bazie imprezy właściwie byliby sami organizatorzy, a co minutę pojawiali by się uczestnicy, brali mapy i sobie szli. Mi się taka opcja nie podoba, zarówno z punktu widzenia organizatora jak i uczestnika. Wiem, że SKPT-owskie NMnO to już nie to co kiedyś, ale nie chciałbym dążyć do tego, żeby impreza zupełnie straciła swój klimat.
Do tego dochodzi kwestia powitania uczestników, o czym pisał Maciek.
Cytat: "Maciej eŚ"
Istnieje możliwość że losowanie minut startowych zostanie powiązane z szybkością zgłoszenia się (np. co 15 zespołów zgłoszonych na trasę - losujemy pulę minut), ale w tym roku nie ja o tym decyduję :)

Technicznie można tak zrobić, ale sam wiesz że byłoby to trochę sztuczne, ze względu na to że większość uczestników zapisuje się w ciągu ostatnich trzech dni, czyli właściwie w tym samym czasie.
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 25, 2008, 13:37:19 pm »

Cytat: "AWIK"
O której najpóźniej można wystartować. W tą sobotę niestety muszę być na spotkaniu w Pruszczu, któe skończy się ok. 18:00. Jest szansa żeby dojechać samochodem i jeszcze wystartować?

Jak uda Ci się szybko dojechać i frekwencja na trasach trudnych będzie jak ostatnio to może nawet zdążysz na "normalny" start, a jak byś nie zdążył to wtedy możesz dostać bardzo późną minutę.
Zapisane

AWIK

  • Wiadomości: 6
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 25, 2008, 14:57:22 pm »

Dawno nie chodziłem, dlatego ten marsz chciałbym potraktować jako przypomnienie i poszedłbym na najłatwiejszą trasę, z założeniem że przede wszystkim idę dla siebie i dla swojej przyjemności, bez gonienia. Tylko pytanie, czy jeśli przyjadę późno, powiedzmy po wyjściu wszystkich uczestników to czy mogę jeszcze wystratować (tzn. dostać materiały)?
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 25, 2008, 15:25:26 pm »

Cytat: "AWIK"
Tylko pytanie, czy jeśli przyjadę późno, powiedzmy po wyjściu wszystkich uczestników to czy mogę jeszcze wystratować (tzn. dostać materiały)?


Wg mnie jest to możliwe - tak jak pisaliśmy dostaniesz bardzo późną minutę startową i powinno być OK.

Musisz się liczyć z tym, że jeśli wystartujesz bardzo późno (typu godzina 22:00 ?) to może się okazać że meta będzie zamykana przed upływem regulaminowego czasu spóźnień dla Twojej trasy. Czyli żeby zostać sklasyfikowany będziesz musiał skrócić swoje przejście trasy i szybciej iść do mety.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...