Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008  (Przeczytany 15045 razy)

AWIK

  • Wiadomości: 6
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 26, 2008, 08:02:10 am »

Tzn. że w bazie non stop będą osoby, które będą mogły mi wydać dokumenty startowe?
Zapisane

Jarek

  • Wiadomości: 53
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 26, 2008, 08:21:13 am »

Cytat: "AWIK"
Tzn. że w bazie non stop będą osoby, które będą mogły mi wydać dokumenty startowe?

Tak, jeżeli będziesz zapisany wcześniej to karta startowa, mapa i pozostałe dodatki będą czekać. Jeżeli chcesz zapisywać sie na starcie to jest możliwość ze zabraknie np map w przypadku bardzo obleganej trasy.
Zapisane

raf316

  • Wiadomości: 3
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 26, 2008, 15:51:03 pm »

Cytat: "Piotr"
Cytat: "raf316"
Zalety tego rozwiązania to skrócone oczekiwanie w tłumie uczestników do momentu startu oraz możliwość lepszego rozplanowania dojazdu przez osoby z własnym transportem.

Zalety?? Przy takim podejściu mogło by dojść do sytuacji, że w bazie imprezy właściwie byliby sami organizatorzy, a co minutę pojawiali by się uczestnicy, brali mapy i sobie szli. Mi się taka opcja nie podoba, zarówno z punktu widzenia organizatora jak i uczestnika. Wiem, że SKPT-owskie NMnO to już nie to co kiedyś, ale nie chciałbym dążyć do tego, żeby impreza zupełnie straciła swój klimat.
Do tego dochodzi kwestia powitania uczestników, o czym pisał Maciek.
Cytat: "Maciej eŚ"
Istnieje możliwość że losowanie minut startowych zostanie powiązane z szybkością zgłoszenia się (np. co 15 zespołów zgłoszonych na trasę - losujemy pulę minut), ale w tym roku nie ja o tym decyduję :)

Technicznie można tak zrobić, ale sam wiesz że byłoby to trochę sztuczne, ze względu na to że większość uczestników zapisuje się w ciągu ostatnich trzech dni, czyli właściwie w tym samym czasie.


Sytuacja przy której co minuta pojawia sie nowy zespol jest oczywiscie czysto teoretyczna. Moje pytanie bylo spowodowane faktem, ze juz od kilku imprez zapisuje sie ze znacznym wyprzedzeniem a jakos pech chcial, ze dostaje odlegle minuty startowe. Ten fakt znacznie demotywuje mnie przed wcześniejszym zapisem. Oczywiscie po czesci zostalo to rozwiazane porze losowanie wczesniejszych minut dla uczestnikow zapisanych wczesniej, jednak przy bardziej obleganych trasach ma to male znaczenie. Nie mam tu na mysli startu uczestnikow w kolejnosci zapisow, jednak popieram propozycje losowania minut w grupach np. 15 zespolow. Piszesz, ze wszyscy zapisuja sie na sam koniec, moze wlasnie ten fakt spowodowalby rozlozenie zapisow w dluzszym czasie, co mogloby ulatwic wam organizacje i ocene zainteresowania (niewatpliwie rosnacego z roku na rok).
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 26, 2008, 21:03:22 pm »

Jestem z Koszalina i zamierzam pierwszy raz uczestniczyć w Nocnych Marszach SKPT. Ponieważ będę korzystał z PKP (wyruszam ok. 10.30) to planowo mam być w Gdańsku ok. 14.20.
Zakładam, że miejsce zbiórki jest blisko dworca kolejowego i wobec tego bez problemów zdążę na 15.30.
 Jeżeli jednak PKP (czyli Przyjedziesz Koleją Później) będzie miało spóźnienie w Słupsku (tam mam pierwszą przesiadkę) to SKM do Wejherowa mi ucieknie i wtedy będę w Gdańsku o 15.50.
Czy mogę liczyc na to, że jeden z podstawionych przez Was autobusów będzie oczekiwał na ewentualnych spóźnialskich (nie z własnej woli) do 16.00 - tak na wszelki wypadek.
PKS w żaden sposób nie pasuje.
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 26, 2008, 23:54:50 pm »

Cytat: "Zbyszek"
Jestem z Koszalina i zamierzam pierwszy raz uczestniczyć w Nocnych Marszach SKPT. Ponieważ będę korzystał z PKP (wyruszam ok. 10.30) to planowo mam być w Gdańsku ok. 14.20.
Zakładam, że miejsce zbiórki jest blisko dworca kolejowego i wobec tego bez problemów zdążę na 15.30.
Jeżeli jednak PKP (czyli Przyjedziesz Koleją Później) będzie miało spóźnienie w Słupsku (tam mam pierwszą przesiadkę) to SKM do Wejherowa mi ucieknie i wtedy będę w Gdańsku o 15.50.
Czy mogę liczyc na to, że jeden z podstawionych przez Was autobusów będzie oczekiwał na ewentualnych spóźnialskich (nie z własnej woli) do 16.00 - tak na wszelki wypadek.
PKS w żaden sposób nie pasuje.

No cóż aż tak dobrze to nie będzie. Po prostu nie jesteśmy w stanie zorganizować jakiegoś alternatywnego transportu dla spóźnialskich, założenie jest takie że nasz transport ma dowieść wszystkich uczestników na czas.
Ps. a skąd 15:30? , no i pomysł że transport organizatora będzie autobusowy? ;-)
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 27, 2008, 10:05:08 am »

Według Komunikatu startowego:  
"Osoby zapisujące się w dniu imprezy oraz osoby zapisane wcześniej, nie mające w tym czasie dostępu do Internetu, informacje i mapkę mogą uzyskać w miejscu zbiórki między 15:00 a 15:20.

Szczegóły dotyczące transportu organizatora oraz miejsca zbiórki tutaj ."

A tam jest godzina 15.15.

Rzeczywiście ja pomyliłem godziny.

Co do transportu taki wniosek że będą autobusy czy też autokary wyciągnąłem z zapisu w Komunikacie startowym cytuję:

"Transport do bazy imprezy będzie wyglądał podobnie jak rok temu na Manewrach. Tzn. wszyscy, którzy chcą skorzystać z transportu organizatora, przychodzą o odpowiedniej godzinie na miejsce zbiórki i razem jadą na start.

Transport powrotny będzie wyglądał podobnie jak to ma miejsce w przypadku powrotu komunikacją publiczną. Czyli będzie kilka kursów naszych autobusów o różnych godzinach, po przyjściu na metę będzie można zarezerwować sobie miejsce na wybrany kurs powrotny. "

Co prawda nie ma mowy w nim o autokarach dowożących do bazy ale wydawało mi się, że skoro wracamy autobusami to tak też dojeżdżamy.

Ale czyżby organizatorzy zapewnili inny  rodzaj transportu? Trochę to mnie zaciekawiło, bo wyobrażnia podsuwa mi chyba tylko furmanki i bryczki prywatne, a może tramwaj wodny też niepubliczny. Ciekawe?
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 27, 2008, 19:40:23 pm »

Cytat: "raf316"
Nie mam tu na mysli startu uczestnikow w kolejnosci zapisow, jednak popieram propozycje losowania minut w grupach np. 15 zespolow. Piszesz, ze wszyscy zapisuja sie na sam koniec, moze wlasnie ten fakt spowodowalby rozlozenie zapisow w dluzszym czasie, co mogloby ulatwic wam organizacje i ocene zainteresowania (niewatpliwie rosnacego z roku na rok).


Pula 15 zespołów jest za duża. Ja uważam że przy wydajności wypuszczania na poziomie 20 zespołów / h (co 3 minuty), takie losowanie byłoby ok przy losowaniu pulami po 10 zespołów. Czyli zespoły od 1 do 10 z trasy zaczynającej się o 1 minucie startowej, miałyby gwarantowany start między 1 a 31 minutą startową. Następne 10 zespołów - gwarantowany start 32-60 minuta, itd.

Oczywiście losowanie na miejscu, wcześniej nie ma to sensu bo ludzie się wypisują w ostatniej chwili, przepisują na inne trasy, łączą lub dzielą zespoły itp. Porobiłyby się nam dziury gdybyśmy minuty publikowali wcześniej.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

raf316

  • Wiadomości: 3
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 27, 2008, 21:03:49 pm »

Cytat: "Maciej eŚ"


Pula 15 zespołów jest za duża. Ja uważam że przy wydajności wypuszczania na poziomie 20 zespołów / h (co 3 minuty), takie losowanie byłoby ok przy losowaniu pulami po 10 zespołów. Czyli zespoły od 1 do 10 z trasy zaczynającej się o 1 minucie startowej, miałyby gwarantowany start między 1 a 31 minutą startową. Następne 10 zespołów - gwarantowany start 32-60 minuta, itd.

Oczywiście losowanie na miejscu, wcześniej nie ma to sensu bo ludzie się wypisują w ostatniej chwili, przepisują na inne trasy, łączą lub dzielą zespoły itp. Porobiłyby się nam dziury gdybyśmy minuty publikowali wcześniej.


Takie rozwiazanie jest wrecz idealne  :wink: motywuje do wczesniejszych zapisow. W tym wypadku faktycznie nie ma sensu publikowania minut wczesniej, w zupelnosci wystarczy w momencie powitania (lub chwile wczesniej).

Czy mam przez to rozumiec, ze wprowadzicie ta zasade juz od najblizszego marszu?
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 28, 2008, 23:41:24 pm »

Nie, ponieważ w tej edycji przeszedłem do grupy "uczestnicy" :)
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 01, 2008, 10:23:14 am »

Zakładka karty startowe to strzał w dziesiątkę.  Powinien być to stały element strony SKPT. Tak trzymać.
Zapisane

Jendrek.gd

  • Wiadomości: 32
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 03, 2008, 12:55:17 pm »

Czy możliwe jest dopisanie osoby do zespołu w dniu imprezy?
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 03, 2008, 15:33:26 pm »

Cytuj
Czy możliwe jest dopisanie osoby do zespołu w dniu imprezy?

Tak. Oczywiście trzeba zgłosić wcześniej (najlepiej jeszcze przed powitaniem), żeby na karcie był odpowiedni skład zespołu i nie było problemów przy wydawaniu map.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 06, 2008, 23:24:08 pm »

a czy na przypadek zmiany zdania co do transportu po zapisaniu się tzn. zapisze się dziś i mam  własny transport, a dajmy na to we wtorek okaże się że jednak nie mam transportu, moge dopisać się na liste chętnych na transport organizatora?

czyli w skrócie. Czy zapisując się trzeba określić środek transportu i nie można już tego zmienić, czy też można się ewentualnie później na transport dopisać?

Jarek

  • Wiadomości: 53
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 07, 2008, 10:37:03 am »

Tak, w momencie zapisywania się wskazane jest określić sposób transportu. Jeżeli sie nie zapiszesz na nasz transport, a mimo wszystko będziesz chciał z niego skorzystać to musisz liczyć na odrobinę szczęścia ze zastana jakieś miejsca wolne.
cytat z komunikatu:
"Dla osób zapisujących się w dniu imprezy, które będą chciały skorzystać z naszego transportu, będziemy mieli pewną liczbę wolnych miejsc (podaną po zakończeniu zapisów internetowych). Miejsca te będą rozdysponowane wśród chętnych, którzy przyjdą na miejsce zbiórki w dniu imprezy."
Zapisane

Piotr

  • Gość
XXXIV Nocne Marsze na Orientację Manewry SKPT - 15 III 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 07, 2008, 11:16:06 am »

Cytat: "Hubert"
czyli w skrócie. Czy zapisując się trzeba określić środek transportu i nie można już tego zmienić, czy też można się ewentualnie później na transport dopisać?

Uzupełniając wypowiedź Jarka. Jeżeli zgłosisz nam wcześniej (tzn. przed końcem zapisów przez internet, a najlepiej tak z dzień wcześniej), że chcesz jednak skorzystać z naszego transportu (i oczywiście za niego zapłacisz :-)), to nie powinno być problemu z rezerwacją miejsca. Oczywiście czym później coś takiego zgłosisz tym większa szansa, że ktoś przeoczy/zapomni nanieść poprawkę.
Zapisane