Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)  (Przeczytany 31895 razy)

Gosia Å».

  • Wiadomości: 20
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 22, 2009, 21:57:27 pm »


Moje pytanie brzmi: co bedzie jesli w drodze losowania cenna nagroda przypadnie zespolowi, ktory zaliczy N x BPK, gdzie N jest liczba punktow kontrolnych? Chyba to bedzie troche nieteges?...


Jeśli chodzi o to pytanie to pozwolę sobie zacytować fragment komunikatu startowego (przytoczony zresztą wcześniej przez Bartka) jak i fragment regulaminu. Skonfrontowanie tych dwóch cytatów daje moim zdaniem jednoznaczną odpowiedź.

"W tej edycji najcenniejsze nagrody będą przeznaczone do rozlosowania wśród sklasyfikowanych uczestników, którzy zadeklarowali po przybyciu na metę swoją obecność na oficjalnym zakończeniu imprezy."

"1. Zespół, aby mógł być sklasyfikowany w Imprezie, musi:

   1. w komplecie przybyć na metę przed jej zamknięciem,
   2. oddać kartę startową, w stanie umożliwiającym sędziemu identyfikację potwierdzeń,
   3. potwierdzić prawidłowo co najmniej jeden punkt kontrolny (PK) lub punkt stowarzyszony (PS). "

Pozdrawiam i zapraszam 14 marca :)
Zapisane
"Dyskusja to doskonały sposób, by przekonać samego siebie o słuszności tego, co się mówi."

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 25, 2009, 09:00:15 am »

i jeszcze jedno pytanie: czy planowany jest jak w grudniu platny transport? czy pozostaje to w zakresie uczestnikow?

Zgodnie z komunikatem startowym:
Lokalizacja Bazy imprezy wraz z mapką dojazdową zostanie podana w dniu imprezy o godzinie 13:00 w Internecie na stronie www.manewry.xt.pl. Starty i mety wszystkich tras marszu będą w bazie imprezy. Dojazd i powrót będą możliwe transportem publicznym lub własnym uczestników.
W dniu imprezy wyznaczone będzie specjalne miejsce spotkania, z którego nasze latające smoki zabiorą Was do Hobbitonu, gdzie rozpocznie się spotkanie z przygodą...

Usunąłem cudzysłowy bo miejsce będzie specjalne a środek transportu można śmiało porównać do smoka.
Jedną z cech smoków jest nieprzewidywalność, a poza tym mówi się przecież np. muszę lecieć na zajęcia, więc lotu nie trzeba traktować dosłownie - zatem, nie - startów z powietrza nie będzie, nie tym razem.

Treść tego 4 punktu komunikatu startowego istotnie odbiega od postanowień "Termin i miejsce imprezy" w poprzednich komunikatach startowych np. Darżlub 2008.
Nie wynika z niego o ktorej muszę być w Gdańsku czy też Trójmieście aby zdążyć na to "specjalne miejsce spotkania". Osoby z Trójmiasta bez problemu po sprawdzeniu o 13 w internecie dotrą na miejsce.
Ale osoby spoza Gdańska mogą mieć już problemy. Ja np. mogę dojechać pociągiem na 15.44 lub 17.26. Możliwy jest też przyjazd na ok.14 ale to wymaga wyjazdu już ok. 10 rano. Tylko dlaczego przyjeżdżać na 14 skoro w czasie jazdy o 13 ogłosicie, że np. zbiórka jest o 17.30. Zresztą gdzie to sprawadzić jak już będę bez dostępu do internetu? Szukać kawiarenki internetowej?
Może mając na względzie przyjezdnych coś dodacie w tym zakresie.
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 25, 2009, 17:53:18 pm »


Moje pytanie brzmi: co bedzie jesli w drodze losowania cenna nagroda przypadnie zespolowi, ktory zaliczy N x BPK, gdzie N jest liczba punktow kontrolnych? Chyba to bedzie troche nieteges?...


Jeśli chodzi o to pytanie to pozwolę sobie zacytować fragment komunikatu startowego (przytoczony zresztą wcześniej przez Bartka) jak i fragment regulaminu. Skonfrontowanie tych dwóch cytatów daje moim zdaniem jednoznaczną odpowiedź.

"W tej edycji najcenniejsze nagrody będą przeznaczone do rozlosowania wśród sklasyfikowanych uczestników, którzy zadeklarowali po przybyciu na metę swoją obecność na oficjalnym zakończeniu imprezy."

"1. Zespół, aby mógł być sklasyfikowany w Imprezie, musi:

   1. w komplecie przybyć na metę przed jej zamknięciem,
   2. oddać kartę startową, w stanie umożliwiającym sędziemu identyfikację potwierdzeń,
   3. potwierdzić prawidłowo co najmniej jeden punkt kontrolny (PK) lub punkt stowarzyszony (PS). "

Pozdrawiam i zapraszam 14 marca :)

hmm no dobra, to teraz zawodowcy nie będą zapisywać się na prostsze trasy, tylko cała rzesza zawodników zapisze się by zdobyć jeden PK wrócić na metę, iść do domu się wyspać i wrócić mając nadzieję że wylosują cenną nagrodę :-)



Zapisane

Wojtek

  • Wiadomości: 11
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 25, 2009, 22:38:26 pm »

hmm no dobra, to teraz zawodowcy nie będą zapisywać się na prostsze trasy, tylko cała rzesza zawodników zapisze się by zdobyć jeden PK wrócić na metę, iść do domu się wyspać i wrócić mając nadzieję że wylosują cenną nagrodę :-)


Liczba uczestników jest na tyle duża a nagród cennych na tyle mało, że prawdopodobieństwo wylosowania ich w ten sposób jest wystarczająco małe...

Jednak organizatorzy liczą na brak tego typu wypadków (opisanych w cytacie), a mając na względzie możliwość zdyskwalifikowania nieuczciwych drużyn oraz ostatecznej interpretacji regulaminu należącej do organizatorów, można być względnie spokojnym o losy nagród...

W sumie ktoś kto zapisze się na marsz to weźmie w nim udział nawet bez nagród... chodzi przecież o doskonałą zabawę i przygodę, a nie o wyłudzanie nagród...
Zapisane

Wojtek

  • Wiadomości: 11
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 25, 2009, 22:53:25 pm »

Ja np. mogę dojechać pociągiem na 15.44 lub 17.26. Możliwy jest też przyjazd na ok.14 ale to wymaga wyjazdu już ok. 10 rano. Tylko dlaczego przyjeżdżać na 14 skoro w czasie jazdy o 13 ogłosicie, że np. zbiórka jest o 17.30. Zresztą gdzie to sprawadzić jak już będę bez dostępu do internetu? Szukać kawiarenki internetowej?
Może mając na względzie przyjezdnych coś dodacie w tym zakresie.

Pomyślimy o uchyleniu rąbka tajemnicy w dniach poprzedzających imprezę... póki co mogę odpowiedzieć że najlepszy w Pana przypadku będzie pociąg na 15.44 tak aby spokojnie dotrzeć w umówione miejsce... nie ma potrzeby wstawania przed 10 rano...
Zapisane

sariel

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 03, 2009, 22:27:29 pm »

witam serdecznie
nie moge znalezc nigdzie w jkaich godzinach sie odbywaja manewry:( ktos moze wie? bazo to wazne dla mnie bo niedzieli nie mam wolnej niestety..pracuje od 15;/a  jestem spoza 3m.pozdrawiam
Zapisane

TJ-tymczasowy

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 03, 2009, 23:02:23 pm »

w jkaich godzinach sie odbywaja manewry:( ktos moze wie? bazo to wazne dla mnie bo niedzieli nie mam wolnej niestety..pracuje od 15;/a  jestem spoza 3m.pozdrawiam
W jakich godzinach... Zalezne jest to od godziny startu (którą wylosujesz) oraz długości trasy. Jeżeli np. wybierzesz najdłuższą możliwą - ekstremalną, która łącznie z dodatkowym limitem bedzie pewnie wynosiła 12 godzin, a wystartujesz o 18, bez stopczasu na ognisku, da to przyjście o 6 rano (jeżeli wszystko pójdzie dobrze ;) Zakończenie - niech się wypowiedzą Orgi - o której. (pewnie 9... w niedzielę).

Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 04, 2009, 08:16:52 am »

Czy w związku z niewątpliwym zagęszczeniem uczestników na bazie (mogą być niezłe tłumy) planujecie uruchomienie chociażby namiastki przechowalni bagażu?

I czy na trasie mniej trudnej będą PS, bo PM to myślę, że nie będzie?
Zapisane

Hania

  • Wiadomości: 223
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 05, 2009, 10:31:57 am »

Rozpoczęcie zakończenia planowane jest na godzinę ósmą rano w niedzielę. Myślę, że potrwa około godziny.

Jeśli chodzi natomiast o ,,przechowalnię bagażu" - start i meta jest w tym samym miejscu, tak więc jeśli ktoś chce zostawić bagaż może zrobić to na własną odpowiedzialność.
Zapisane
Słowa, słówka i ,,Słóweczko" :)

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 05, 2009, 13:12:31 pm »

Rozpoczęcie zakończenia planowane jest na godzinę ósmą rano w niedzielę. Myślę, że potrwa około godziny.

Jeśli chodzi natomiast o ,,przechowalnię bagażu" - start i meta jest w tym samym miejscu, tak więc jeśli ktoś chce zostawić bagaż może zrobić to na własną odpowiedzialność.


Myślałem raczej o takiej przechowalni bagażu jaka jest np. na Harpaganie, który też ma start i metę w tym samym miejscu.
Zapisane

TJ-niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 05, 2009, 13:51:02 pm »

Myślałem raczej o takiej przechowalni bagażu jaka jest np. na Harpaganie, który też ma start i metę w tym samym miejscu.
oj. Ja bym nie przeginał z wymaganiami, bo organizatorzy wrócą do pierwotnej idei rozgrywania marszów i będą inne miejsce startu i inne mety (=wszystko na swoim grzbiecie).
Zapisane

Andrzej

  • Gość
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 05, 2009, 15:22:16 pm »

Nadruk będzie na pewno z przodu wielkości 28x20 cm. Logo jest jeszcze w trakcie przygotowań więc nieznany mi jest jeszcze ostateczny wygląd. W miarę napływu nowych informacji na pewno będą one zamieszczane. Na razie proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :) Myślę jednak, że nikt nie będzie zawiedziony efektem końcowym :)


Czy na koszulkach będzie logo identyczne do tego umieszczonego na stronie? Czy może inne dostosowane do koszulek?
Na podjęcie decyzji o zakupie i dokonanie wpłaty pozostało niewiele czasu !!!  Nie można już dłużej być cierpliwym.
Pozdrawiam turystycznie.
Zapisane

karolina

  • Wiadomości: 25
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 05, 2009, 19:18:13 pm »

Logo będzie to samo które widnieje na stronie internetowej jednakże ze względu na to, że występują w nim półtony musimy je zmienić na cztery jednolite kolory. Muszą być tak dobrane żeby dobrze wyglądały na wszystkich kolorach koszulek co ostatecznie okaże się w trakcie ich drukowania. Nie możemy podać jak to logo będzie dokładnie wyglądało gdyż jeśli z przyczyn technicznych okaże się że trzeba je będzie kolorystycznie (lub w jakiś inny sposób) zmienić mogą być potem do nas pretensje pod tytułem "nie za to przecież płaciłem".
Są to nasze pierwsze koszulki więc będziemy się wszystkiego z edycji na edycję uczyć i poprawiać ewentualne błędy :)
Zapisane

Zbyszek

  • Wiadomości: 70
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 05, 2009, 22:46:14 pm »

Myślałem raczej o takiej przechowalni bagażu jaka jest np. na Harpaganie, który też ma start i metę w tym samym miejscu.
oj. Ja bym nie przeginał z wymaganiami, bo organizatorzy wrócą do pierwotnej idei rozgrywania marszów i będą inne miejsce startu i inne mety (=wszystko na swoim grzbiecie).
To nie było żądanie tylko pytanie, a jak kiedyś trzeba będzie wszystko nieść to się poniesie jak onegdaj za młodu bywało na różnych INO.

A co z tymi PS na Mniej Trudnej? Będą czy nie?
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXV NMnO Manewry SKPT (14/15 marca 2009)
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 05, 2009, 23:48:45 pm »

A w lesie dzisiaj było pięknie ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill