Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Jezus ?  (Przeczytany 1044 razy)

ukasz

  • Wiadomości: 17
Jezus ?
« dnia: Stycznia 03, 2010, 19:49:53 pm »

Wątek zamieszczam zgodnie z tym co obiecałem niektórym podczas wypadu sylwestrowego, ale myślę, że ogólnie warto przyjrzeć się tej ciekawostce ;)

Podczas zwiedzania kościołów można czasami natrafić na wyjątkowo "oryginalne" przykłady rzeźby sakralnej. Poniżej zamieszczam fotki chyba najdziwniejszego dzieła na jakie udało mi się natrafić na szlaku. Rzeźba pochodzi (oczywiście ?) z Niemiec - konkretnie z kościoła św. Katarzyny w Hamburgu (nieco więcej o tym miejscu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_G%C5%82%C3%B3wny_%C5%9Bw._Katarzyny_w_Hamburgu) . Aby ją zobaczyć należy wykupić wstęp na wieżę (75,5 m wysokości). Wejście na górę zajmuje chwilę czasu, po drodze mijamy rozliczne sale gdzie obecnie składowane są różne rupiecie kościelne. W jednej z tych sal zauważyliśmy na ścianie:

Widok z profilu:

...i z dołu:


Myślę, że całkiem ciekawe wyobrażenie ;) Oczywiście, nie ma co przestawać na laurach, warto wdrapać się po schodach trochę wyżej i ze szczytu wieży popodziwiać chwilkę panoramę Hamburga:


Pzdr.
Zapisane

Samotny Wilk

  • Gość
Odp: Jezus ?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2010, 21:38:41 pm »

Poniżej zamieszczam fotki chyba najdziwniejszego dzieła na jakie udało mi się natrafić na szlaku.



Na początku myślałem że to Jezus w wersji góralskiej albo indiańskiej ze względu na te rysy twarzy. Chociaż indianie mają własne wierzenia, więc nie mógłby być indiański

Trochę zejdę z tematu, ale tego wyjazdu sylwestrowego trafiłem na bardzo dziwną osobliwość. Na czerwonym szlaku na jakimś ściernisku na zboczu góry niedaleko lasu, wystawała z ziemi metalowa rura z której leciała woda w tempie 150-180 l/h, rura miała wysokość ok. 1,5m i była zakończona kolankiem. Niestety nie mam zdjęć bo komórka mi się wyładowała tego dnia.
Zapisane