Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVI NMnO Manewry SKPT (20/21 marca 2010)  (Przeczytany 31558 razy)

Zbyś

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Manewry SKPT (20/21 marca 2010)
« Odpowiedź #255 dnia: Kwietnia 08, 2010, 19:45:55 pm »

Szkoda, że budowniczy trasy historycznej nie wypowiedział się czy jest możliwa trasa historyczna na mapach WIG-u.
Widać wszyscy rozeszli się już do domów.
Ale nic to. Grudzień 2010 też nadejdzie i będzie pewnie ok.
Zapisane

Guerill

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Manewry SKPT (20/21 marca 2010)
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 09, 2010, 10:46:09 am »

Mam pytanie co do kolejności tras podczas wręczania dyplomów i nagród. Dlaczego trasa Z jest przed trasami BT ? Czy uważana jest za trudniejszą pod wzg. nawigacji ? Mi wydaje się że trudniejsza pod tym względem niż BT nie była, patrząc na mapy tras. Jeśli są więc mniej więcej równe to dlaczego Z jest pierwsza skoro na BT pokonujemy grubo ponad 20 km. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o nagrody bo nie po to od kilku lat regularnie przyjeżdżam na InO SKPT  ;)
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVI NMnO Manewry SKPT (20/21 marca 2010)
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 09, 2010, 15:55:36 pm »

Niektórzy jeszcze tu zaglądają...

Możliwe, że będą użyte mapy WIG, ale o to wyjaśni się dopiero przed następną imprezą (teren ma duże znaczenie) i o tym zadecyduje budowniczy trasy historycznej.

Trasa Zaawansowana z założenia jest trudniejsza orientacyjnie od Bardzo Trudnych, ale ciężko jest zachować odpowiednią gradację przy aż takiej zmianie terenu. Mam na myśli Bory Tucholskie w porównaniu z terenami bardziej pagórkowatymi. Wiadomo, że w przypadku trasy Bardzo Trudnej w grę wchodzi też zmęczenie. Kwestia kolejności zapewne będzie jeszcze przedyskutowana przed Darżlubem.
Zapisane

Zbyś

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Manewry SKPT (20/21 marca 2010)
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 09, 2010, 16:58:39 pm »

Niektórzy jeszcze tu zaglądają...
......................

To fajnie. I dzięki za odzew.
Zapisane