Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)  (Przeczytany 31901 razy)

Mateusz

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 164
XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« dnia: Października 24, 2011, 20:17:03 pm »

XXXVI Nocne Marsze na Orientację "Darżlub" odbędą się w nocy 03/04  grudnia 2011r. Tematem przewodnim imprezy będzie Trylogia Sienkiewicza.             
Wkrótce opublikujemy komunikat startowy.

Wszelkie informacje dostępne będą na specjalnej stronie internetowej: http://www.skpt.gdansk.pl/darzlub/2011
Zapisane
"(...) pod koniec spotykamy kogoś z SKPT, co tylko upewnia nas, że jesteśmy na dobrej drodze" :)

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2011, 23:40:24 pm »

Ja na dobry początek zaznaczam, że nie jestem w ekipie organizacyjnej, ale wrzucę za to parę historycznych przypinek (mam nadzieję, że właściciele nie mają nic przeciwko ):

       

       

Zapisane

pikpol

  • Wiadomości: 54
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2011, 10:55:46 am »

No i w końcu jakaś fajna wiadomość na początek tygodnia:)

P.S. poprawcie linka bo przerzuca na forum manewrów a nie Darżluba:)
Zapisane

Guerill

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2011, 20:47:17 pm »

Yeah! A już się bałem że nie będzie Darżluba. No to 3 grudnia zarezerwowany  ;)
Zapisane

Rey

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2011, 22:47:29 pm »

Kiedy zapisy, bo znając życie, trzeba będzie zarezerwować kawałek wieczoru, żeby iść na trasę, jaką się będzie chciało.
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #5 dnia: Października 29, 2011, 10:33:59 am »

Pierwszy raz poszedłem na Darżluba w 1997 roku, jako licealista. Zabrała mnie na niego nasza drużynowa... aż z Elbląga. Bardzo mi się spodobało i mówiłem sobie, że muszę to powtórzyć... Ale potem przyszła matura, studia, praca... I zawsze gdzieś w głowie siedziała myśl "chciałbym jeszcze to powtórzyć".

Wiosną 2011 roku, moja koleżanka namówiła mnie, moją narzeczoną i wspólnego znajomego, by wybrać się na "Manewry SKPT". Ta marcowa noc była dla mnie jak podróż w czasie. Poczułem się znowu jak na studiach... Nawet nosiłem się z zamiarem napisania długiej relacji... ale dopadła mnie codzienność i zabrakło czasu.

Jedno było pewne - przypomniałem sobie, jakie te marsze są fajne i jak bardzo chciałbym, by stały się dla mnie cykliczne. Dlatego, z niecierpliwością wyczekiwałem informacji o tegorocznym Darżlubie i bardzo ucieszyłem się, gdy kilka dni temu dowiedziałem się, że jednak się odbędzie! :)

Także, teraz czekam na zapisy... a weekend 3/4 grudnia został już zarezerwowany w moim kalendarzu! :)



Skoro już tyle napisałem, to może choć częściowo napiszę to, co chciałem w marcu...

Na kilka dni przed imprezą, przewertowałem stronę SKPT, ściągnąłem taki plik z "podstawowymi informacjami i zasadami", który odświeżył mi dawne wspomnienia z czasów cotygodniowych zbiórek harcerskich... Skompletowałem sprzęt i wraz z wyżej wspomnianym zespołem, zapisaliśmy się na trasę MT ("Nie tędy ośle").

W dniu imprezy, dowiedzieliśmy się, że jedziemy do Rumi. Po dotarciu do szkoły, poczuliśmy tę wspaniałą atmosferę - duża ilość "pozytywnie zakręconych ludzi" - wszędzie uśmiech i chęć pomocy, oraz, wyczuwalna w powietrzu "delikatna nuta rywalizacji" i "wyczekiwania na start".

Sama trasa była w sam raz, jak na tak długą przerwę w marszach... Zebraliśmy prawidłowo wszystkie punkty, poza PK8, który dziwnym trafem znalazł się na skrzyżowaniu dwóch innych, trudniejszych tras, przez co roiło się tam od mylnych lampionów... I tak ostatecznie udało nam się tam zaliczyć "tylko stowarzysza" nie "aż mylnego". ;) Bardzo ciekawy był też PK2, który sprytnie wykorzystał "brak wejścia w rytm trasowy" i wielu osobom przysporzył kłopotów. ;)

Gdzieś w 3/4 trasy, mojej narzeczonej odnowiła się kontuzja nogi, co spowodowało, że przez resztę trasy opierała się na mnie, ledwo idąc... więc musieliśmy mocno zwolnić. Ostatecznie, przyszliśmy 2h po czasie, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Cieszyliśmy się, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy - zebraliśmy wszystkie punkty i nie zeszliśmy z trasy! :)

Tamten weekend wspominam bardzo miło... Pamiętam, ile raz potem wchodziłem na FORUM, analizowałem trasę, czekałem na mapy wzorcowe... i już wiosną czekałem na Darżluba! :) Teraz pozostał miesiąc z małym haczykiem i już nie mogę się doczekać! :)

Na koniec, przepraszam, jeśli ktoś uzna to za off-topic... ewentualnie admin może część wspominkową przekleić do wątku wiosennych "Manewrów SKPT"... ale po prostu chciałem się podzielić tym, co we mnie siedziało od kilku miesięcy. A chyba po to jest forum, nieprawdaż?! :)

Do zobaczenia na trasie! :)

Pozdrawiam!
eMGieBe / Michał Giorew, Gdańsk :)
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #6 dnia: Października 29, 2011, 11:25:37 am »

Zapisy będą nie wcześniej niż w nocy z 13 na 14 listopada

Rafi

  • Wiadomości: 232
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2011, 20:04:31 pm »

Pierwszy raz poszedłem na Darżluba w 1997 roku, jako licealista. Zabrała mnie na niego nasza drużynowa... aż z Elbląga.

Czyżby Dorota?

Pozdr.
Rafi

PS. Chyba WHO powinno zatwierdzić nowe jednostki chorobowe o nazwach manewromania oraz darżlubomania. Objawy to m.in. napięcie międzymarszowe (czy będą następne?), gorączka zapisowa (na szczęście ostatnio krótkotrwała), czasami rozżalenie zapisowo-niezdążeniowe, mobilizacja przedstartowa, narastające stopniowo zmęczenie marszowe oraz rozprężenie poimprezowe (niektórzy badacze łączą te ostatnie z zapachami wydzielanymi przez zdjęte obuwie  ;)). Charakterystyczne, że zapadalność na darżlubomanię zwiększa się w okresie od kwietnia do grudnia, natomiast w przypadku manewromanii szczyt epidemii przypada na styczeń - marzec.
Zapisane
"... życie polega na załatwianu spraw, a postęp na tym, aby załatwiać je sprawnie i ku ogólnemu zadowoleniu"

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #8 dnia: Października 31, 2011, 09:36:56 am »

Czyżby Dorota?

Dokładnie tak!!! :) A co? Tylko ona była na tyle szalona by ciągnąć ludzi na Darżluba aż z Elbląga? Czy "stara znajoma"?! :) Świat jest jednak mały... :)

Pozdrawiam!
eMGieBe
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Koper

  • Wiadomości: 51
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #9 dnia: Października 31, 2011, 10:08:52 am »

Ach, już nie mogę się doczekać - jak zwykle z resztą.

Jeżeli jesteśmy już przy wspominkach to na mnie Manerwy/Darżlub też wywarły piętno :)

Moja drużyna zostawiła mnie przypadkowo samego na przystanku w Leśniewie po Darżlubie w 2003 roku.
Po raz pierwszy jechałem wtedy autostopem(miałem 13 lat!) i podobno wszyscy mnie szukali...(zarówno w bazie Darżluba jak i na dworcu w Wejherowie)

W 2003 roku nie znaleźliśmy ani jednego punktu ale już 2 lata później był pierwszy sukces - 2 miejsce na trasie MT

Jakbyście potrzebowali dodatkowych rąk do pracy podczas imprezy to chętnie pomogę:-)
Zapisane

darzlub

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 31, 2011, 23:22:22 pm »

Jakby coś, to z chęcią też pomogę
Zapisane

Ewelina

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 02, 2011, 22:53:47 pm »

Hubert, czy istnieje możliwość, aby zapisy nie startowały w terminie 10-14.11? Organizujemy wtedy Niepodległościowy, a szkoda by było banować swoich.. ;)
(także swoich kursantów, którzy się wybierają na Rajd)
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2011, 12:23:35 pm »

hmmm, jak nie zdążą się zapisać to zawsze mogą pomóc :D
Takie rzeczy, związane z kołem, kursem to na priv, lub mailem do zarządu

TJ__

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2011, 08:36:06 am »

Jako organizator powinniscie sobie zabezpieczać taką pulę... Wasze prawo. Najlepiej jednak róbcie to poza forum, bo czasem ludzie pianę z zazdrości biją. Niesłusznie.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 06, 2011, 15:14:21 pm »

"Kupą tu, waszmościowie, kupą!" :)
tom I, rozdział 7


Zapisane