Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)  (Przeczytany 31914 razy)

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #285 dnia: Grudnia 20, 2011, 14:53:01 pm »

A dałoby radę wrzucić mapę z BT1 przed świętami?

Dało rade i mapa jest już do pobrania

Kuba M

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #286 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:30:38 pm »

Mam pytanie do punktu nr 1 na trasie BT2 - lambdaJ. Gdzie konkretnie był lampion, ktoś pamięta? Znalazłem punkt :S, który ewidentnie był PS, co widać było po kierunkach odchodzących rowów, kilka razy szedłem rowem odchodzącym na wschód, który po kilkudziesięciu metrach zanikał, a lampionu na tej drodze nijak nie mogłem dojrzeć!

Punkt był na skrzyzowaniu rowów, tak jak na mapie... z N dojscie do niego graniczylo z cudem, kanał, tak jak na początku był dokładnie gdzie trzeba, tak z czasem znikał gdzies i nie pasowal do mapy, prostym sposobem bylo wyznaczyc azymut ze skrzyzowanie/przepustu na S,SW jakies 150m. Podazanie przecinka tez bylo dosc zdradliwe ze wzgledu na znaczna podmokłość
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #287 dnia: Grudnia 20, 2011, 21:42:23 pm »

Podazanie przecinka tez bylo dosc zdradliwe ze wzgledu na znaczna podmokłość

Dobra szkoła SKPTowska w wybieraniu trudnych punktów :)
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #288 dnia: Grudnia 21, 2011, 07:44:53 am »


A wzorcówka rzeczywiście w niektórych momentach dość zagmatwana... Na przykład w północno zachodniej części jest taki PK, w którym powstaje wrażenie, jak by wszystkie punkty były w obrębie 2mm w skali mapy, czyli wszystkie były PK a nie PS...

Tak czy inaczej - organizacja jest świetna, ale ma jeszcze miejsca na "dopieszczanie detali"... ;)

Pozdrawiam!
eMGieBe


Tak, wzorcówka jest trochę myląca pod tym względem. W praktyce wygląda to tak, że stawiający lampion dostaje wzorcówkę, stawia PK np na skrzyżowaniu jaru z przecinką, po czym odmierza 50m (z zapasem) i stawia PS na skrzyżowaniu kolejnego jaru z przecinką. Jeśli ten kolejny jar jest zbyt blisko, to odległość "robi" stawiając PS np nie w samym jarze, a na jego brzegu, albo idzie parę metrów wzdłuż jaru.
Oczywiście to wszystko odmierzane jest krokami, więc w przypadku utrudnionej przebieżności trudno o dokładność, staramy się jednak dać taki "zapas", aby w terenie nie było wątpliwości który punkt jest PS a który PK.


Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

hipul

  • Wiadomości: 17
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #289 dnia: Stycznia 08, 2012, 19:14:33 pm »

A wyniki końcowe to kiedy się pojawią? :-)
Cały czas wstępne są.
Zapisane

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #290 dnia: Stycznia 12, 2012, 20:42:32 pm »

Cześć

Te wstępne to właśnie końcowe są, powinien się pojawić niedługo stosowny wpis.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

Gonsuh

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #291 dnia: Lutego 13, 2012, 11:32:05 am »

Cześć,

Kiedy należy się spodziewać informacji na temat Manewrów 2012? Zostało niewiele czasu na zaplanowanie wszystkiego, a tu brak informacji nawet o planowanym terminie... proszę ORGów o jakąś zajawkę...

Pozdrowienia serdeczne,

Gonsuh

P.S. Och gdyby były teraz, jaka piękna jest pogoda, dawno już nie było tak śniegowo-zimowo!
Zapisane

Pawel

  • Gość
Odp: XXXVI NMnO Darżlub (03/04 grudnia 2011)
« Odpowiedź #292 dnia: Lutego 13, 2012, 11:36:32 am »

Na stronie głównej koła w kalendarzu jest wpisane że 17 marca gdzieś jeszcze widziałem info o tym że 17, więc najprawdopodobniej w tym terminie
Zapisane