Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Slajdowisko o rumuńskich Karpatach  (Przeczytany 1343 razy)

Rita

  • Wiadomości: 6
Slajdowisko o rumuńskich Karpatach
« dnia: Grudnia 08, 2011, 17:00:29 pm »

2-4 grudnia 2011 byłam na slajdowisku o rumuńskich Karpatach, które co 2 lata ma miejsce w chatce gliwickiego AKT na Pietraszonce. Super-impreza: w górach, o górach, z fantastycznymi ludźmi!

Pokaz slajdów i filmów trwał przez dwie noce: w piatek i w sobotę, od popołudnia do świtu. W sobotnie przedpołudnie spacerek i ognisko z pulpą (jak breja, tylko z dużą wkładką żółtego sera pokrojonego w kostkę, mniam).

Zjechała się śmietanka rumunofilów: ludzie z kół przewodnickich, z Towarzystwa Karpackiego, Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego, Rewasza.  Przekrój wiekowy od studenta do emeryta, wszyscy "zakręceni" rumuńskimi górami. W kuluarach trwały rozmowy, wspomnienia, bezcenna wymiana doświadczeń i najświeższych informacji o terenie.
Był konkurs wiedzy o Rumunii oraz chóralne rozpoznawanie szczytów, kwiatków i innych obiektów na slajdach. Była też relacja uczestnika (ba! zwycięzcy!) międzynarodowej imprezy turystyki ekstremalnej - EnduRoManii.
Omawiając historię eksploracji rumuńskich gór Jurek Montusiewicz z Lublina wspomniał o wyprawach SKPT-Gdańsk pod kierownictwem Marcina Mierzejewskiego :)
Warto aby w przyszłości, za 2 lata, pojawił się na slajdowisku kolejny gdański akcent. I w ogóle warto tam pojechać :)

Strona z programem slajdowiska:
http://www.akt.gliwice.pl/cms/component/content/article/8-ogloszenie/131-rumunalia2011glowna
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: Slajdowisko o rumuńskich Karpatach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2011, 22:00:46 pm »

To ja się mogę kiedyś (na wiosnę) zebrać i zrobić pokaz slajdów z wyjazdu do Rumunii z SKPB Warszawa w 2010

MM

  • Wiadomości: 90
Odp: Slajdowisko o rumuńskich Karpatach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2011, 01:04:17 am »

2-4 grudnia 2011 byłam na slajdowisku o rumuńskich Karpatach, które co 2 lata ma miejsce w chatce gliwickiego AKT na Pietraszonce. Super-impreza: w górach, o górach, z fantastycznymi ludźmi!
Hej!
Fajnie, że tam pojachałaś.... Z Jurkiem Monyusiewiczem w '98 byłam w Apuseni i on mnie wciągnął wcześniej w Towarzystwo Karpackie...
A przy okazji - był kiermasz wydawnictw "Karpacko-rumuńskich" a na nim ... Góry Banackie???
Pzdr. MM
Zapisane
Marcin Mierzejewski, Gdańsk/Chwaszczyno, Sympatyk

Rita

  • Wiadomości: 6
Odp: Slajdowisko o rumuńskich Karpatach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2011, 15:51:45 pm »

To ja się mogę kiedyś [...] zrobić pokaz slajdów z wyjazdu do Rumunii z SKPB Warszawa
To pewnie były Karpaty Południowe: Bucegi i Fogarasze? W sieci jest taka fajna fotka :)))
https://picasaweb.google.com/ala.sloma/NieboNadSiedmiogrodemRumunia2010#5516295349034349554

Gorąco zachęcam też Sławka i Szymona, którzy byli w tym roku w Fogaraszach, do przygotowania foto-relacji ze swojej wyprawy. Wszysy wiemy, że obaj oni robią znakomite zdjęcia. A na slajdowisku są ludzie którzy potrafią docenić dobre zdjęcie! Organizator w ogóle preferuje slajdy tradycyjne, podobno mają lepszą jakość, kolor itd. Ale prelegenci na ogół przygotowują pokazy cyfrowe.

w '98 byłem w Apuseni
W tym roku była jedna relacja z wyprawy młodzieży klubowej AKT WATRA w Apuseni. Penetrowali sobie przez 2-3 godziny po jakąś jaskinię (nie pamiętam nazwy) położoną w ciasnym wąwozie. W międzyczasie na zewnątrz była ostra burza. Po wyjściu z jaskinii okazało się że woda w strumieniu mocno przybrała, odcinając im możliwość dalszej trasy: ani w-te, ani we-wte.  Dopiero na drugi dzień woda opadła na tyle, że mogli pójść dalej.

Ja też mam plany: chciałabym pokazać dolinę i otoczenie pewnej rzeki, która wypływa sobie w bardzo pięknym miejscu, później płynie po terenach Bukowiny i Moładawii: to leniwie, to przełomowo, czasem spiętrza się na zaporach, mija wiele ciekawych miejsc, aby w końcu wpaść do Seretu. Mamy 2 lata na zebranie i opracowanie materiałów :)

a był kiermasz wydawnictw "Karpacko-rumuńskich" a na nim ... Góry Banackie???
nieee, to już historia. Ale były "Płaje" i  wydawnictwa REWASZa o terenach Rumunii, Albanii, Bośni i Macedonii, oraz informacja że pisze się Serbia, ma być dostępna w przyszłym roku.
Zapisane