Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)  (Przeczytany 34300 razy)

Mateusz

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 164
XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« dnia: Lutego 24, 2012, 00:12:22 am »

XXXVIII Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT" odbędą się w nocy 17/18 marca 2012r., tym razem w lasach Dzikiego Zachodu! :)             
Zapisy ruszą 1 marca o godz. 20.00
Wkrótce więcej szczegółów. Zachęcamy do częstego zaglądania na stronę internetową Manewrów SKPT
Zapisane
"(...) pod koniec spotykamy kogoś z SKPT, co tylko upewnia nas, że jesteśmy na dobrej drodze" :)

Fiko21

  • Wiadomości: 14
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2012, 03:18:31 am »

Bez transportu organizatora, ale mam nadzieje, ze nie w "wypiździewie dolnym", co by dało się dojechać na czas.

P.S. Link nie działa, więc może po prostu : http://www.skpt.gdansk.pl/manewry/2012/
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2012, 07:36:18 am »

Oł jea! :)

Co prawda, znowu w czwartek jestem poza domem i mogę mieć kłopot z dostępem do internetu, ale najwyżej stanę na głowie! :)

Pozdrawiam!
Michał Giorew
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2012, 09:49:22 am »

Dziki Zachód...? :) OK!

Pozdro i udanych przygotowań!



Lemoniadowy Joe też się zjawi na Manewrach!!



wraz z kolegami...:


P.S. Trasa historyczna ok, ale trasa turustyczna także była ok i się sprawdziła. Powinna się jeszcze pojawiać w przyszłości!
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 26, 2012, 11:13:37 am »

Ja jeszcze w kwestii terminu @Bodzio ja nie kwestionuję faktu, że noc jest krótsza. Mateusz Hubert napisał że 23/24 to beznadziejny termin bo ... jest zmiana czasu i to wydało mi się dziwne.

PS Do głowy mi nie przyszło że by nakłaniać Was do zmiany terminu bo mnie ten nie pasuje. Zresztą przyzwyczaiłem się, że Manewrach rzadko bywam bo zwykle kolidują mi z nartami.
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 26, 2012, 11:36:22 am »

UWAGA DLA WSZYSTKICH BIORĄCYCH UDZIAŁ PO RAZ PIERWSZY!
Gwarancją zapisu na wybraną przez siebie trasę jest zapisanie się w PIERWSZYM KWADRANSIE! Takiej informacji nie było na stronie poprzednim razem, a uważam, że żółtodziobom się przyda.  ;D
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Bodzio

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 420
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 26, 2012, 14:02:24 pm »

Ja jeszcze w kwestii terminu @Bodzio ja nie kwestionuję faktu, że noc jest krótsza. Mateusz napisał że 23/24 to beznadziejny termin bo ... jest zmiana czasu i to wydało mi się dziwne.

PS Do głowy mi nie przyszło że by nakłaniać Was do zmiany terminu bo mnie ten nie pasuje. Zresztą przyzwyczaiłem się, że Manewrach rzadko bywam bo zwykle kolidują mi z nartami.

To Hubert napisał, nie Mateusz:) Zmiana czasu nie jest jakimś wielkim utrudnieniem (ciemno jest wszak tak samo długo), choć mogą wyniknąć jakieś nieporozumienia (choćby samoczynnie przestawiająca się godzina w komórkach). Wbrew pozorom o zmianie czasu nie wszyscy pamiętają.

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 27, 2012, 12:33:53 pm »

Jeśli listy zapełnią się jeszcze szybciej niż rok temu, to proponuję aby za rok zrobić zapisy o 3 w nocy. Podejrzewam, że to pomoże :-)

Zapisane

Guerill

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 27, 2012, 15:37:09 pm »

Może pomoże ale chyba tylko trochę. Przy tym popycie (i chyba rosnącym) na imprezę chętni będą czatować i w nocy  ;)
W tym roku nie startuję więc spocone palce przy zapisach mnie ominą ale chętnie wejdę na stornę zobaczę to widowisko  ;D
Zapisane

Michal

  • Gość
Strzał w Dziki Zachód :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 27, 2012, 17:14:08 pm »

Taki mały strzał co do lokalizacji dzikiego zachodu :)

Zakładając, ze transport publicznym to skm-ka i zajmuje to 2 h od Gdanska Głównego oraz ze potrzebna jest jakas duza szkola to wychodzi że baza imprezy moze byc w Łęczycach :)

Inna opcja to Luzino, ale Luzino jest znacznie blizej (jakies 1,5 h od Gdańska), wiec bardziej bym obstawiał Łęczyce, szczególnie że koło Łęczyc są całkiem fajne tereny na InO.

Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2012, 19:20:11 pm »

Jak sama nazwa wskazuje, impreza odbędzie się tym razem na zachodzie (województwa), a że "dziki" no to o to tutaj chodzi. Zatem "Dziki Zachód" oznaczac może w języku SKPT równiez wschód  ;D Czyli już wiemy dokąd jedziemy... :D :D
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2012, 22:39:10 pm »

Przybyłem na prerie
STOP
znalazłem złoto
STOP
przybywajcie szybko
STOP
do osady Luzino
STOP
dzielnica zwana "Dziki Zachód"
STOP
spotkamy się w samo południe
STOP
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 28, 2012, 11:07:29 am »

Bardzo ładny (animowany) banner! :)

Zaś co do lokalizacji "Dzikiego Zachodu", to z komunikatu startowego wynika, że powinno się tam dać dojechać zarówno samochodem, PKSem jak i pociągiem... Jadąc palcem po mapie "pociągiem w stronę Kaszub"... stawiam, na Wieżycę! :)

Pozdrawiam!
Michał "eMGieBe" Giorew
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Michal

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 28, 2012, 11:59:26 am »

z komunikatu startowego wynika, że powinno się tam dać dojechać zarówno samochodem, PKSem jak i pociągiem...

Gdzieś to wyczytał w komunikacie startowym, ze da sie dojechac PKS-em? :)

Swoja drogą to nieźle zapchany musiał by być ten PKS
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 28, 2012, 12:11:17 pm »

Gdzieś to wyczytał w komunikacie startowym, ze da sie dojechac PKS-em? :)
Swoja drogą to nieźle zapchany musiał by być ten PKS

Ogólnie, w NMnO organizowanych przez SKPT jest taka zasada, że miejsce jest albo "dobrze skomunikowane różnymi środkami transportu publicznego" albo "organizatorzy zapewniają transport". Gdy w grudniu do Darzlubia nie dało się dojechać "komunikacją publiczną", zorganizowano transport.

Tym razem, z komunikatu startowego wynika, że nie ma "transportu organizatora", czyli "musi dać się dojechać komunikacją publiczną". Zazwyczaj, gdy była to "północ Trójmiasta" (Rumia, Reda, Wejherowo) tym środkiem komunikacji publicznej była SKM. Teraz, skoro mamy jechać na (Dziki) Zachód, może być to albo PKP, albo PKS, gdyż samochodu nie uznaję za "komunikację publiczną". Stąd, w wyniku takiego rozumowania, skrótowo napisałem "PKS"...

Zaś co do jego zapełnienia, to pewnie różne osoby będą jechać z różnych miejscowości, co spowoduje na tyle dużą dywersyfikację środków transportu, że tłoku raczej nie powinno być... Choć i tak pewnie wsiadając do danego środka komunikacji zorientujemy się, że dana osoba jedzie na "Manewry SKPT". Miałem tak w grudniu - w SKMce z daleka było widać, kto jedzie na Darżluba! ;)

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")