Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)  (Przeczytany 34340 razy)

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 01, 2012, 20:20:58 pm »

Kurcze, tak się nastawiałem na ten marsz i jak przyszło co do czego to jak idiota odświeżałem główną stronę czekając na linka do zapisu, a on był po lewej :(
O 20:05 było już po ptakach. I tak oto nie dostałem się z żoną nawet na listę rezerwową do turystycznej...

Fajnie, że impreza jest tak popularna,a le co z tego jak nie mozna wziąśc w niej udziału?  :(

Turystycznej w tym roku nie ma ;)
Zapraszamy turystycznie na ekstremalną, jeszcze można zdążyć...
P.S. Może Orgi niebawem uruchomiliby już listy na Darżluba 2012? ;)
Zapisane

iktorn

  • Wiadomości: 4
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 01, 2012, 20:24:12 pm »

Tfu, Trudna miało być...

Ekstremalna nie dla nas. Zostawiam ją komuś, kto lepiej skorzysta z takiej trasy.
Zdaję sobie sprawę, że nawaliłem nie orientując się w 3 minuty, że szukam żółtego linka po lewej, a nie jakiegoś infa na głównej, ale szczerze to jestem rozczarowany i zawiedziony :(
Zapisane

Zanik

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 01, 2012, 20:32:59 pm »

Sprawdziłem skrzynkę i mam maila. Odpiszę jutro. Idziesz na Tułacza?
Zapisane

Fiko21

  • Wiadomości: 14
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2012, 20:33:33 pm »

Ogólnie z zapisami był falstart :P Odświeżyłem jak na liczniku było 01:00 i poszło
Zapisane

plebi

  • Wiadomości: 37
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 01, 2012, 20:34:50 pm »

Fajnie, że impreza jest tak popularna,a le co z tego jak nie mozna wziąśc w niej udziału?  :(
Jak to nie mozna wziazc udzialu - przeciez 700 osob co najmniej bierze w niej udzial  ;D A bedzie pewnie okolo 1k na koniec.  ;D
Zapisane

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 01, 2012, 20:35:39 pm »

Zapisz się na dowolną trasę gdzie jeszcze jest wolne, i podaj że preferowana trasa to np. trudna (miała być taka opcja). Żeby być na liście. Na pewno się zwolnią jakieś miejsca przez 2 tygodnie - ludzie się zawsze wykruszają.
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

lemońjadowy dżoe

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 01, 2012, 20:36:01 pm »

Ciekawe dlaczego Orgi nie wystawią miejsc na trasach na Allegro. Ciekawym wielce jakie ceny to to by osiągnęło.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 01, 2012, 20:37:29 pm »

Ogólnie z zapisami był falstart :P Odświeżyłem jak na liczniku było 01:00 i poszło
Tak, formularz ruszyl przed 20:00, byl falstarcik.
Zapisane

Bera

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 01, 2012, 20:45:37 pm »

No? Kto bierze ostatnie na ekstremalnej?
Zapisane

Mateusz

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 01, 2012, 20:47:41 pm »

Mały disclaimer wyjaśniający trochę sprawę zegara:
- to kiedy się zaczynają zapisy zależy od zegara na serwerze, który obsługuje naszą stronę i na który nie mamy wpływu; widocznie śpieszy się o minutkę
- czas widoczny na liczniku na stronie zależy od ustawienia zegara na Waszych komputerach
Zapisane
"(...) pod koniec spotykamy kogoś z SKPT, co tylko upewnia nas, że jesteśmy na dobrej drodze" :)

freszo

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 01, 2012, 20:58:27 pm »

Jeżeli taki myk z czasem (serwer i komputer) to nie powinniście go podawać bo to była niezła zmyłka.
Ja akurat mam czas synchronizowany z centralnym serwerem. Przypuszczam, ze  serwer  też i gdzie tu logika z różnicą czasu?
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 01, 2012, 22:41:44 pm »

Tak jak pisałem kilka dni temu - nie mogłem być w domu w dniu zapisów... Wiedziałem, że będę zdany na "internet w moim telefonie komórkowym" i o "kopiuj - wklej" nie było mowy... ;) Wszystko musiałem wklepać na dotykowym ekranie. :)

Gdy na chwilę wyszedłem z "miejsca w którym byłem", by spokojnie zapisać nasz zespół, była godzina 19:59 i kilka sekund (wiem, bo mam dokładnie ustawiony zegarek z czasem uniwersalnym). :) Wszedłem na stronę "Manewrów SKPT" i zaskoczyło mnie to, że w górnym prawym rogu nie ma odliczania.
Pomyślałem, że może mój telefon nie jest w stanie wyświetlić jakiegoś skryptu. Na szczęście, zauważyłem żółty link "zapisz się" i zacząłem żmudne wprowadzanie nazwisk zespołu... Gdy skończyłem i nacisnąłem "wyślij zgłoszenie" była godzina 20:02 (i kilka sekund). Gdy odświeżyłem stronę zapisów zobaczyłem, że na trasie MT jest już 58/60 zespołów... Pomyślałem: "Szok! W 2 minuty?!" :)

Gdy teraz, już na spokojnie, w domu, wszedłem na stronę, zobaczyłem, że godzina zapisu w moim przypadku to 20:04:08... Po chwili na FORUM przeczytałem, że kilka osób wspominało o niedokładności zegara... Z moich obliczeń wynika, że było przesunięcie w okolicach półtorej minuty! Muszę przyznać, że jak na serwer, to jest to spore przesunięcie, szczególnie, że mieć synchronizację z jakimś "czasem uniwersalnym" to chyba nie aż tak duży problem...

W każdym razie... Ja nie narzekam - zdążyłem się zapisać... Ale nie dziwię się tym, którzy czują się trochę zirytowani i zawiedzeni. Szczególnie, że gdy spojrzałem na godzinę zapisu ostatniego zespołu (20:04:32) i uświadomiłem sobie, że byłem 24 sekundy od "bycia za burtą", to daje sporo do myślenia...

Tak czy inaczej, kolejny rekord chyba został pobity!

Pytanie do ORGów brzmi, co zrobić z taką popularnością tej imprezy?! Poza tym, że należy się cieszyć! :)))

Pozdrawiam!
MG

PS: Wklejając posta na FORUM zaobserwowałem "naocznie" przesunięcie czasu. Godzina wklejenia mojego posta u mnie to 22:39:50. Godzina z posta 22:41:44. Czyli różnica... ~1:55 -> prawie 2 minuty!
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Lucyna P.

  • Wiadomości: 58
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 01, 2012, 23:30:55 pm »

Jestem zaciekawiona co ogranicza orgów do powiększenia ilości uczestników, nawet przy podwójnym wpisowym nie zabrakło by chętnych.

Co nas ogranicza? Czynników jest sporo:

- długość nocy
- "pojemność" szkoły
-"pojemność" lasu
- kwestia różnych utrudnień w przypadku organizacji imprez masowych
- ilość ludzi z SKPT do obsługi większych imprez

Także na powiększenie limitów na naszych marszach raczej nie ma szans...

Pozdrawiam
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 02, 2012, 01:18:09 am »

P.S. kto się założy, że będzie Czarna Woda i okolice?  
Chyba tylko raz lokalizacja imprezy Skpt pokryła się z najbliższym Harpaganem, a było to w Bożympolu. IMO mała szansa na CzW ;P
Osobiście nie sądzę, by na wybór bazy miały wpływ jakiekolwiek konsultacje SKPT z Harpaganem :)

P.S. Ludzie płaczą, że nie zdąrzyli się zapisać, a na Tułaczu listy świecą pustkami... COME ON! Też noc, też w lesie, też 3 dychy, klimat również spoko i drożdżówki są :) www.tulacz.almanak.pl
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Samotny Wilk

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 02, 2012, 02:15:42 am »

- długość nocy
- "pojemność" szkoły
-"pojemność" lasu
- kwestia różnych utrudnień w przypadku organizacji imprez masowych
- ilość ludzi z SKPT do obsługi większych imprez

Także na powiększenie limitów na naszych marszach raczej nie ma szans...

Pozdrawiam

-długość nocy ogranicza liczbę zespołów na trasie, ale nie liczbę tras (myślę, że np. dwie można by dołożyć, tylko takie "turystyczne")
-niech się gnieżdżą skoro chcą, nie można nikogo na siłę uszczęśliwiać.
-bez przesady, dołożenie jeszcze jednego ogniska załatwiłoby sprawę, pod warunkiem, że baza ma dobre położenie. Mogłoby to nastręczać problemów, ale lepiej na przykład co drugie Manewry robić większe, niż cały czas mniejsze.
-w świetle prawa polskiego, InO nie ma szans stać się imprezą masową, nie zależnie od liczby uczestników
-przemyśleń w tej sprawie nie będę wypisywał publicznie ;)

I w mojej opinii cena powinna być ciut niższa.

Swoją drogą jestem ciekaw jaka liczba miejsc zaspokoiłaby rynek, bo może być tak, że wcale nie większa ilość osób chce startować niż jest miejsc. Jakie jest Wasze zdanie?
Zapisane