Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)  (Przeczytany 34411 razy)

gad

  • Wiadomości: 21
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 02, 2012, 02:34:07 am »

Sądzę że po prostu ludzie, lubią najbardziej ten charakter imprezy. Dostaję pełną mapę i idę w las na poszukiwania. Nie jakieś tam wyliczanki, układanki i takie tam [Neptun]. Np. wystarczy spojrzeć na GOSK, jak świeci pustkami, dopiero po zapisach na Manewry, coś bardziej drgnęło, a w końcu to PP. Po ostatnim Tułaczu, ja mam nie smak np. co do zbiorowego flash mob-a [T-30], jak i poświęcenie wielu osób, co skutkowało że nie było się w ogóle sklasyfikowanym. Dalej ciągnie to za sobą fakt, że trasy nie pokonuje się z marszu, tylko zaczyna się bieg. Harpagan ogólnie wiadomo z czym tam się trzeba mierzyć, głównie dla długo dystansowców. Czyli reasumując najbardziej przystępny regulamin i przyjemność bycia w lesie jest tu - czyt. SKPT [głównie na ognisku z kiełbachą w ręku - he he].

P.S.-1. Może przystępność ceny, za dwie osoby 60zł, gdzie np. GOSK 110zł.
     -2. Przed masowością imprezy prędzej czy później będzie trzeba uciec, np. dzielić ją na dwie [ co było już poruszane w kręgach], inaczej orgowie [jak i brak rąk do pomocy] w końcu nie dadzą rady.
Zapisane

Tomasz

  • Wiadomości: 4
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 02, 2012, 07:49:47 am »

W kwestii imprezy masowej - potwierdzam stanowisko Szymona.

Pozostałe trudności faktycznie stanowią pewnego rodzaju problem, choć pewnie znalazłyby się rozwiązania - jednak fakt - proste to nie jest...

Zastanawiam się - gdyby nie było limitów - ile osób faktycznie zapisałoby się w tym roku?
Dysponowanie takimi danymi dałoby myślę pewną odpowiedź na pytanie - czy i co da się jeszcze zrobić...
Zapisane
Drogę wyznacza się idąc...

Mxer

  • Wiadomości: 3
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 02, 2012, 09:30:41 am »

To ja Wam powiem tak :)

Impreza nie 2x do roku... a co najmniej 6 :) to rozładuje korek :)

W snach mi się marzy tak co dwa miesiące błądzić z Wami :)


Co do miejsca  bazy jak zawsze przecieki wyciekają ale sztukę trzymania języka za zębami mam opanowana  do perfekcji :) na torturach nie przyznam się że wiem, bo przecież nie wiem :) :) :)
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 02, 2012, 09:40:16 am »

Cytując Szymona, odpowiem pewnie kilku osobom na pytania. To nie jest stanowisko SKPT, a moje.

-długość nocy ogranicza liczbę zespołów na trasie, ale nie liczbę tras (myślę, że np. dwie można by dołożyć, tylko takie "turystyczne")
Impreza nie 2x do roku... a co najmniej 6 :) to rozładuje korek :)
A kto je zrobi? Bawić się chcą wszyscy, a robić.....Osoby zaangażowane w tworzenie imprezy też kiedyś by chciały wystartować. Chociażby w celach szkoleniowych. Kiedyś to była zabawa-test dla członków koła, a teraz prawie wszyscy SKPTole muszą być zaangażowani w organizację. W ostatnich 4-5 latach, to osoby które trafiły do koła ze względu na nasze InO to może hmmm 4?, choć raczej mniej, wg mojej wiedzy oczywiście.

-niech się gnieżdżą skoro chcą, nie można nikogo na siłę uszczęśliwiać.
No to możemy dyrekcji szkoły kłamać, albo mówić prawdę o liczbie osób i starać się przekonać, że nie będzie żadnych zniszczeń :)

-bez przesady, dołożenie jeszcze jednego ogniska załatwiłoby sprawę, pod warunkiem, że baza ma dobre położenie. Mogłoby to nastręczać problemów, ale lepiej na przykład co drugie Manewry robić większe, niż cały czas mniejsze.
W lasach Darżlubskich byłby problem z trzecią miejscówką.....

-w świetle prawa polskiego, InO nie ma szans stać się imprezą masową, nie zależnie od liczby uczestników
-przemyśleń w tej sprawie nie będę wypisywał publicznie ;)
Nie wiem, więc się nie wypowiem

I w mojej opinii cena powinna być ciut niższa.
;)

Swoją drogą jestem ciekaw jaka liczba miejsc zaspokoiłaby rynek, bo może być tak, że wcale nie większa ilość osób chce startować niż jest miejsc. Jakie jest Wasze zdanie?
Pomiędzy 1000 a 1200, choć mogło by mieć tendencję rosnącą.

waliant

  • Wiadomości: 45
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 02, 2012, 14:59:12 pm »

To ja się powtórzę. Jest banalny sposób na drastyczne ograniczenie liczby chętnych. Wystarczy tylko, żeby start i meta nie były w tym samym miejscu. A to oznacza, że nie można dojechać samochodem, a to od razu redukuje chętnych. Przykładem może być zapełnianie się trasy turystycznej w grudniu.
Zapisane

Polin

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 02, 2012, 15:36:35 pm »

To ja się powtórzę. Jest banalny sposób na drastyczne ograniczenie liczby chętnych. Wystarczy tylko, żeby start i meta nie były w tym samym miejscu. A to oznacza, że nie można dojechać samochodem, a to od razu redukuje chętnych. Przykładem może być zapełnianie się trasy turystycznej w grudniu.
Takich "banalnych" sposobów jest więcej.
1. Najkrótsza trasa -- 50 km
2. Wpisowe -- 400pln
3. Obowiązek startowania bez butów.

Ale czy o takie obniżanie atrakcyjności imprezy chodzi?
Zapisane

stasio

  • Wiadomości: 43
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 02, 2012, 15:45:36 pm »

Po ostatnim Tułaczu, ja mam nie smak np. co do zbiorowego flash mob-a [T-30], jak i poświęcenie wielu osób, co skutkowało że nie było się w ogóle sklasyfikowanym.

A możesz napisać, co to był ten flash mob? Zbiorowe szukanie punktu, którego nie było, czy coś innego? I o co chodzi z tym poświęceniem?  ???

A pytam, bo wybieram się również na Tułacza w dwa tygodnie po Manewrach...

PS: Udało mi się zapisać na 5 sekund przed skończeniem się dostępnych miejsc, yeah!  ;D
Zapisane

Saiph

  • Wiadomości: 15
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 02, 2012, 18:08:02 pm »

A ja obstawiam, że miejscem tegorocznych Manewrów będzie Łubiana. Jest wszystko co potrzeba: szkoła, duży kompleks leśny, odległość niecałe 2h od 3miasta, możliwy dojazd PKS i pociągiem.

Do Łubiany pociągiem w niecałe 2 godziny da się dojechać z Gdyni, ale z Gdańska to już nie bardzo. Jeśli już niedaleko Kościerzyny, to ja bardziej obstawiam Skorzewo. Lasów może nie jest tam aż tak wiele, ale w końcu kto widział las na dzikim zachodzie ;)
Zapisane

gad

  • Wiadomości: 21
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 02, 2012, 18:59:00 pm »

Po ostatnim Tułaczu, ja mam nie smak np. co do zbiorowego flash mob-a [T-30], jak i poświęcenie wielu osób, co skutkowało że nie było się w ogóle sklasyfikowanym.

A możesz napisać, co to był ten flash mob? Zbiorowe szukanie punktu, którego nie było, czy coś innego? I o co chodzi z tym poświęceniem?  ???

A pytam, bo wybieram się również na Tułacza w dwa tygodnie po Manew
Po ostatnim Tułaczu, ja mam nie smak np. co do zbiorowego flash mob-a [T-30], jak i poświęcenie wielu osób, co skutkowało że nie było się w ogóle sklasyfikowanym.

A możesz napisać, co to był ten flash mob? Zbiorowe szukanie punktu, którego nie było, czy coś innego? I o co chodzi z tym poświęceniem?  ???

A pytam, bo wybieram się również na Tułacza w dwa tygodnie po Manewrach...

Podejrzewam że po wynikach zrozumiesz o co chodzi. PK 1 i 3 z góry do dołu wszyscy jeden i ten sam błąd. Decyzję o błędnych PK. podejmuje jedna, czy dwie osoby. Namiary brane z powietrza i reszta osób, nie ma co tego podważać. Poświęcenie dlatego bo nie ma tam tzw. grubych minut. Będziesz starał się na całej trasie, ale w pewnym momencie coś nie pójdzie. Wówczas po przekroczeniu limitu, nie jesteś nawet sklasyfikowany, a jakiekolwiek dłuższe zastanowienie się nad punktem, wymusza  bieg.
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 02, 2012, 19:30:53 pm »

No taki tułaczowy urok - dzięki Tułaczom nauczyłem się szybkich decyzji. Wiem, że jestem na PK, a go nie ma? Bach! BPK i wio dalej :) Przeważnie na mecie okazuje się, że to jedynie słuszna decyzja :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

gad

  • Wiadomości: 21
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 02, 2012, 19:45:38 pm »

No nie do końca, PK. były tam gdzie miały być.  A trasy jak nie można normalnie przejść w określonym czasie, to jest trasą biegową.
Zapisane

Mxer

  • Wiadomości: 3
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 02, 2012, 21:25:15 pm »

Co do "kto to bedzie robil" moze by tak skozystac z "wolnych wolontariuszy".

Ja np z checia bym pomogl raz na jakis czas. Takich osob jak ja jest pewnie wiecej.
Niektorzy potraktowali by to jako przygode, pytanie  na ile  Wy jestescie elastyczni w tych kwestiach.
Nie mowie tutaj o budowaniu tras, ale o sprawach bardziej porzadkowych, do ktorych nie trzeba miec  kwalifikacji. Zazwyczaj sa to najnudniejsze zadania, ale  ktos musi je robic.
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 03, 2012, 00:27:24 am »

PK były tam gdzie miały być.  A trasy jak nie można normalnie przejść w określonym czasie, to jest trasą biegową.
To zastrzeżenie bardziej niż do tras Tułaczy można wysunąć do każdej trasy Ekstremalnej imprez skpt od kilku lat wstecz . I co? I nic. ;) Warunki jednakowe dla wszystkich. Trudność też. Masz siłę - napierasz.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Anonim

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 03, 2012, 07:42:07 am »

PS: Wklejając posta na FORUM zaobserwowałem "naocznie" przesunięcie czasu. Godzina wklejenia mojego posta u mnie to 22:39:50. Godzina z posta 22:41:44. Czyli różnica... ~1:55 -> prawie 2 minuty!

Żeby się zapisać na następną imprezę SKPT, trzeba będzie zakończyć wypełnianie formularza, przed rozpoczęciem zapisów  ;D
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVIII NMnO Manewry SKPT (17/18 marca 2012)
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 03, 2012, 08:32:46 am »

Co do "kto to bedzie robil" moze by tak skozystac z "wolnych wolontariuszy".

Ja np z checia bym pomogl raz na jakis czas. Takich osob jak ja jest pewnie wiecej.
Niektorzy potraktowali by to jako przygode, pytanie  na ile  Wy jestescie elastyczni w tych kwestiach.
Nie mowie tutaj o budowaniu tras, ale o sprawach bardziej porzadkowych, do ktorych nie trzeba miec  kwalifikacji. Zazwyczaj sa to najnudniejsze zadania, ale  ktos musi je robic.

Też wielokrotnie o tym myślałem... "Oni robią coś fajnego dla mnie... może mógłbym jakoś pomóc?"
Paradoksalnie, można by się przydać ot choćby przy pomocy w parkowaniu czy coś... a potem i tak wystartować w biegu? Chociaż, z drugiej strony, pewnie trochę znikłby ten "mistycyzm" z nieznajomością miejsca startu itd...

Sam mam podobnie od kilku lat jeśli chodzi o kino. Kiedyś było to "magiczne miejsce, do którego chodzi się, by przeżyć coś niesamowitego". Teraz, gdy pracuję w kinie i znam je "od podszewki", magia znikła... i jedynie wyjątkowym filmom udaje się mnie zaczarować. Nie chciałbym, by gdzieś znikła magia NMnO... :) Dlatego niejako współczuję Orgom, bo oni pewnie też by chcieli wystartować w jakiejś InO. :)

A może to jest pomysł - żeby uczestnicy zorganizowali Orgom jakiś "Marsz wdzięczności"? :)

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")