Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)  (Przeczytany 37217 razy)

misiekrog

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 09, 2012, 11:16:51 am »

@misiekrog => wystarczy kogoś ze znajomych (nie idących na D) poprosić o zapisanie. W końcu 5 min nikomu wieczoru nie zaburzy.
To nie takie proste wbić się w te 2-3 min zapisów (trasa T) dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy ;)
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 09, 2012, 11:33:48 am »

Ja tam bym wolał info o składzie organizatorskim a szczególnie kto jaką trasę buduje :)

Tomek (nasz informatyk) uciekł w Sudety ;)

Kto buduje trasy na tegorocznym Darżlubie?

E - ja
BT1 - Paweł Olecki
BT2 - Krzysiek Nowak
Z - Ewelina Domańska
Tur - Karol Sęk
T1 - Irek Myszka
T2 - Dorota Grześkowiak
MT - Tomek Bieliński


Tu są zdjęcia 4 z powyższych osób: http://www.skpt.gdansk.pl/manewry/2012/organizatorzy.php

Skład bardzo ciekawy. Połowa osób jeszcze niczego nie budowała (przynajmniej u nas), ale najważniejsze jest to że większość osób regularnie startuje w różnych InO. Kierownikiem ds. tras, tak jak wspominał Hubert, jestem ja.

Czy ktoś jeszcze ma jakieś pytania dotyczące Darżluba? Dzisiaj mogę odpowiadać na pytania. Wiem, to może być niebezpieczne posunięcie. Proszę nie pytać się o miejsce bazy i specyfikę terenu ;)
Zapisane

Maciek G

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 09, 2012, 11:51:52 am »

Hmm, nie ma jeszcze regulaminu i przez najbliższe parę dni go nie będzie. Raczej nie będzie w nim zmian od Manewrów SKPT, no chyba że zdecydujemy się, zgodnie ze zmianami w regulaminie PTTKowskim, na korektę określenia punktu kontrolnego.

Ja uważam, że ta zmiana w regulaminie PTTK jest bardzo dobra. Uczestnik powinien szukać w terenie konkretnego punktu charakterystycznego, z którego bez trudu można dostrzec lampion. Impreza ta nie powinna polegać na szukaniu ukrytych w krzakach lampionów. Jestem za wprowadzeniem takiej zmiany w regulaminie.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 09, 2012, 11:57:40 am »

Dlatego staram się stosować tę zasadę już od paru imprez, ten zapis w przypadku tego Darżluba i tak niczego nie zmieni. Najmniej charakterystyczne punkty, które dotychczas wykorzystywaliśmy to były wypłaszczenia na grzbiecie (nie odpadający grzbiet), cała reszta to były punkty charakterystyczne (przynajmniej wtedy kiedy ja byłem za to odpowiedzialny).

A lampiony zapewne i tak będą ukryte w krzakach ;)
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 09, 2012, 15:35:36 pm »

BT1 - Paweł Olecki ...

Mam nadzieję, że to jest już pewne kto odpowiada za którą trasę, bo może stac się to powodem wyboru tej a nie innej.... BTW - Do dziś pamiętam miód pitny ze szklaneczkami na ostatnim PK podczas Darżluba rok temu! (podczas siąpiącego deszczu i wiejącego wiatru). Szacun dla PO ;P

Co do wypowiedzi Pawła Ć. "A lampiony zapewne i tak będą ukryte w krzakach" odpowiem, że wcale nie jest to fajne, bo wprowadza element losowości i przypadkowości. Po nierzadko 200-300 metrowym azymucie można się walnąć o 10m, a wtedy w krzakach można sobie właśnie... czesać. Przychodzi w międzyczasie zwabiona światłami "kupa luda" i ktoś w końcu znajdzie...

...Chyba mam awersję do rozciągniętych szczytów zarośniętych buczkami.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2012, 15:49:59 pm »

Mam nadzieję, że to jest już pewne kto odpowiada za którą trasę, bo może stac się to powodem wyboru tej a nie innej....

To jest oficjalna informacja dotycząca budujących trasy.

Dopóki lampion jest rozwieszony precyzyjnie, na co ma wpływ również to czy punkt jest charakterystyczny, jak dla mnie może być nawet w krzakach. Tutaj dotykamy też kwestii trudności punktów, którą ciężko jest utrzymać na najtrudniejszych trasach, dlatego czasami aby nie modyfikować mapy muszą wystąpić większe lub mniejsze krzaki na dojściu lub w okolicy punktu.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 10, 2012, 21:25:07 pm »

A kiedy pojawią się nazwy tras i baner - tradycyjnie kultowy?
Zapisane

TJ-niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 12, 2012, 13:30:08 pm »

Cytuj
Cytuj
4. Termin i miejsce imprezy (...) Z powodu braku miejsc, organizator nie zapewnia miejsc parkingowych w okolicy szkoły.

A tak może się skończyć chaotycznym zastawianiem okolicznych posesji i zablokowaniem komunikacji w okolicy szkoły przez 200-250 aut. Mam nadzieję że chociaż lokalna policja zostanie uprzedzona jak to może wyglądać.
Parkowanie regulują odpowiednie znaki pionowe, prawda? Więc nawet jeżeli organizator nie udostępni specjalnego miejsca, to zaparkujemy legalnie zgodnie ze znakami.
Zapisane

Elwira

  • Wiadomości: 16
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 12, 2012, 13:55:04 pm »

Niestety, w pobliżu bazy nie ma możliwości zorganizowania parkingu dla uczestników. Także, jeżeli ktoś się zdecyduje na dotarcie na miejsce własnym pojazdem, będzie musiał parkować na okolicznych parkingach (bliższych, czy też dalszych).
Zapisane

podporkos

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 12, 2012, 17:45:27 pm »

Mam pytanie, do kiedy po zarejestrowaniu drużyny można wprowadzać zmiany w ilości składzie zespołu?
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 13, 2012, 11:03:37 am »

Cytuj
5. Kategorie startowe
(...)
5.4. Turystyczna (Tur)

Patrząc na dotychczasowe próby wprowadzania tej trasy, dotychczas była to trasa nie ciesząca się największym zainteresowaniem - i ja to rozumiem, mniej świadczeń a cena ta sama. Skoro świadczenia są mocno ograniczone (brak bazy startowej, brak możliwości dojazdu autem), to jasną zachętą dla uczestników takiej trasy powinno być obniżone wpisowe (20 PLN).

Wszystko zależy od punktu widzenia. Ta trasa ma wiele zalet:
- odciążamy bazę,
- zachęcamy do podróży komunikacją publiczną, która nie działa aż tak źle jak niektórym może się wydawać,
- umożliwiamy start w starym stylu,
- lepsza integracja z i miedzy uczestnikami na starcie,
- trasa jest trochę dłuższa od Trudnej,
- część trasy przebiega przez teren zazwyczaj niedostępny dla innych tras (mniej osób w lesie i nierzadko ciekawsze okolice).

Ta trasa jest tworzona pod trochę inną grupę docelową niż reszta tras.

Równie dobrze można by ją nazwać proekologiczną ;)
Zapisane

stary Zbyś

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 13, 2012, 22:03:04 pm »

Do Darżluba jeszcze trochę czasu, a forum już ma coś z Matrixa. Posty znikają, jak w czarnej dziurze, jeden za drugim.  :)
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 13, 2012, 22:05:11 pm »

To pewnie jakiś błąd systemu albo ktoś manipuluje Matrixem ;)
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 13, 2012, 22:06:50 pm »

Poprosiłem administratorów o skasowanie mojego posta, bo szczerze mówiąc nic nie wnosił.

Natomiast co do Matrixa to bardziej zastanawiam się, czy zdążę się zapisać ;)

Początkujacym radzę szybkie wypełnianie pól od razu po pojawieniu się formularza, bo 10 min później można już się w zasadzie przygotowywać do zapisów na Darżluba 2013...
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 13, 2012, 23:13:33 pm »

Tak wprowadzając od początku w klimat Matrixa...to jutro przy zapisach powinna nastąpić jakaś zwiecha systemu ;)
Nomen omen, warto sprawdzić wcześniej wszystkie geigery na serwerze...
Zapisane