Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)  (Przeczytany 37449 razy)

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 19, 2012, 14:30:05 pm »

Witam,

Z tego wynika że podczas rejestracji, kiedy jest mało czasu, należy rejestrować jedną osobę (żeby zdążyć) a potem dopisać resztę zespołu.
Czy tak ?

Pozdrawiam

Łukasz

Niektórzy (niestety) tak robią... Ja, choć w tym roku mam zespół 5 osobowy, wpisałem grzecznie wszystkie osoby, oraz nazwę zespołu (albo raczej fakt, że jeszcze trwają debaty nad jedną z dwóch zaproponowanych ;) ), zapisując się w równo 02:00 minucie. Po prostu chciałem być fair... Ale nie każdy tak robi.

Może rozwiązaniem było by po prostu, że "kapitanowie" zapisują drużynę, wpisując po prostu swoje dane. A skład byłby uzupełniany później - nawet używając kolejnego formularza, żeby nie zawracać głowy Orgom niekończącymi się listami z kolejnymi uczestnikami. Dzięki temu, wszyscy zapisujący się, niezależnie od ilości osób w zespole, musieliby podać tylko jedno imię, nazwisko, nazwę zespołu i adres mailowy... A potem po prostu uzupełnialiby skład?

MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 19, 2012, 14:41:46 pm »

Jeszcze prosze o odpowiedzi na pytania:

Jak mozna dopisac kogos do zespolu ?
Jak dokonac platnosci za te osobe dodatkowa (poszla juz platnosc za aktualny sklad) ? Czy mozna na konto czy juz w bazie ?
Pisz na adres marsze@skpt.gdansk.pl . Załatwienie może trochę potrwać, gdyż wiele osób piszę do mnie w tego typu sprawach :). Wyślij też przelew, to nawet jak z pozoru będzie za dużo to i tak zostanie do
ładnie odnotowane w systemie :).

Mam pytanie do uczestników co ze sobą bierzecie?? Termos z ciepłą herbatą, coś wzmacniającego (energy drink), może jeszcze coś innego co się może przydać???

Ja polecam na trasy łatwiejsze zabranie herbaty w termosie i herbatników. A następnie zrobić na jakimś skrzyżowaniu przecinek w środku nocy drużynowe "Tea Time" :)
Zapisane

Nina

  • Wiadomości: 2
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 19, 2012, 23:36:12 pm »

Ruszyły zamówienia na koszulki-będą trwały do 23-go listopada,do godziny 21:00.
Cena: 25zł.
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 20, 2012, 07:47:15 am »

Cytuj
Z tego wynika że podczas rejestracji, kiedy jest mało czasu, należy rejestrować jedną osobę (żeby zdążyć) a potem dopisać resztę zespołu.

Niektórzy (niestety) tak robią... Ja, choć w tym roku mam zespół 5 osobowy, wpisałem grzecznie wszystkie osoby[...] Po prostu chciałem być fair... Ale nie każdy tak robi.
Ja od paru edycji wpisuję tylko siebie podczas zapisów i teraz nie wiem wobec kogo powinienem czuć, że jestem nie fair?  ???
Zapisane

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 20, 2012, 08:38:22 am »

Niektórzy (niestety) tak robią... Ja, choć w tym roku mam zespół 5 osobowy, wpisałem grzecznie wszystkie osoby[...] Po prostu chciałem być fair... Ale nie każdy tak robi.
Ja od paru edycji wpisuję tylko siebie podczas zapisów i teraz nie wiem wobec kogo powinienem czuć, że jestem nie fair?  ???
Każdy chce wziąć udział w imprezie, więc nie winiłbym tych, którzy tak bardzo chcą, że wpisują tylko jedną osobę, a resztę uzupełniają potem. Po prostu uczestnicy rozwiązują problem krótkich zapisów właśnie w ten sposób. Może przy następnych zapisach to organizatorzy wpadną na jakieś inne rozwiązanie?
BTW - fajnie, że będzie właściwy kolor koszulek! Niby jak u Henry Forda, ale ładnie odetnie się logo imprezy.
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

MaciejS

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • OInO 13/99/2008
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 20, 2012, 12:09:09 pm »

Nie bylo odpowiedzi na pytanie wiec zapytam jeszcze raz:
Koszulki bawelniane czy termo ?
Bedzie gdzies pokazany wzor ?

Koszulki, z tego co mi wiadomo, będą bawełniane. Wzór powinien się niedługo pojawić w zakładce Koszulki.

A wiadomo kto jest dostawcą tych koszulek? Czy to będzie sprawdzony Stedman czy jakaś nowa firma?

Wcześniej był Stedman:
http://www.skpt.gdansk.pl/darzlub/2009/koszulki.php
http://www.skpt.gdansk.pl/darzlub/2010/koszulki.php
http://www.skpt.gdansk.pl/darzlub/2011/koszulki.php
Zapisane
Gór i lasów mi mało...

Radek

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 20, 2012, 12:17:44 pm »

Odnośnie zapisów. Mianowicie chodzi o to, że zapisałem się na trasę BT2 dnia 14.11 i jestem na 2 miejscu na liście rezerwowej więc jakim cudem cudem osoba, która zapisała się 5 dni później tj. 19.11 jest przede mną??
Zapisane

vermax

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 20, 2012, 12:33:02 pm »

najprawdopodobniej ta osoba była przed Tobą już na liscie rezerwowej i na listę podstawową "wskoczyła" dopiero 19 Listopada (stą ta data). Jeżeli dzis Ty wejdziesz na listę podstawową to będziesz mieć datę zapisu 20 Listopada. Tak przypuszczam.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 20, 2012, 13:11:27 pm »

Odnośnie zapisów. Mianowicie chodzi o to, że zapisałem się na trasę BT2 dnia 14.11 i jestem na 2 miejscu na liście rezerwowej więc jakim cudem cudem osoba, która zapisała się 5 dni później tj. 19.11 jest przede mną??

Temat był już poruszany przy poprzednich edycjach i kolega vermax ma rację.


Z dyskusji przy Darżlubie 2011
Być może nazewnictwo jest trochę mylące. Powinno być: w przypadku zespołów z rezerwy "czas zgłoszenia", a w przypadku zespołów z listy głównej "czas zapisu". Albo może jeszcze inaczej.
Chodzi o to, że zespół wskakując na listę główną z rezerwowej miał ustawiany czas zapisu na moment tego przejścia. Jest to potrzebne po to, żeby móc ustalić, kiedy mijają te magiczne 3 dni robocze od momentu zapisu (właśnie "zapisu" czyli "znalezienia się na liście głównej", a nie "rejestracji" czy "zgłoszenia").

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 20, 2012, 13:43:04 pm »

Odnośnie zapisów. Mianowicie chodzi o to, że zapisałem się na trasę BT2 dnia 14.11 i jestem na 2 miejscu na liście rezerwowej więc jakim cudem cudem osoba, która zapisała się 5 dni później tj. 19.11 jest przede mną??

Temat był już poruszany przy poprzednich edycjach i kolega vermax ma rację.

Właśnie miałem pisać, że rok temu zadałem to samo pytanie, ale Hubert, który wtedy odpowiedział, zrobił to też teraz... Tyle, że w tym roku widać ewidentnie różnicę między 14.11 a 19.11 i można zrozumieć, że "wskoczył" ktoś z listy rezerwowej... Wtedy, dość szybko wyrzucono "dublowane wpisy", więc na listę główną weszły osoby z tego samego dnia, ale np. z godziny 20:25. I wtedy wyglądało to dziwnie, że ktoś z godziny 20:07 jest na liście rezerwowej, a ktoś z 20:25 już na głównej... No ale wtedy wszystko się wyjaśniło - chodzi o godzinę wpisania na listę główną. :)

Cytuj
Z tego wynika że podczas rejestracji, kiedy jest mało czasu, należy rejestrować jedną osobę (żeby zdążyć) a potem dopisać resztę zespołu.

Niektórzy (niestety) tak robią... Ja, choć w tym roku mam zespół 5 osobowy, wpisałem grzecznie wszystkie osoby[...] Po prostu chciałem być fair... Ale nie każdy tak robi.
Ja od paru edycji wpisuję tylko siebie podczas zapisów i teraz nie wiem wobec kogo powinienem czuć, że jestem nie fair?  ???

Nie do końca chciałem piętnować tych, którzy tak robią. Gdybym chciał się zapisać na trasę Zaawansowaną, pewnie też bym tak zrobił, bo zważywszy na czas, wpisując 3 osoby mógłbym się nie wyrobić - to była jedna z tras, na którą miejsca rozeszły się najszybciej. ;)

Uważam po prostu, że nie zmieniło by to zbytnio dotychczasowego schematu zapisów, gdyby Orgowie następnym razem po prostu ustalili, że na zapisach, kapitan ma zapisać zespół, a potem po prostu uzupełnić jego skład. Szczególnie, że można wtedy dodać dodatkowy formularz do tego celu (tak jak teraz zrobiono z koszulkami - w poprzednich latach jeszcze koszulki "spowalniały" zapisujących - teraz można na spokojnie wybrać rozmiar, krój itd... ;) ).
Zauważcie jeszcze, że osoby, mające "zwykłe" zespoły mają łatwiej - po prostu klickają w pole, uzupełniają nazwiska i tyle. A na przykład, rodzice, zapisujący się z dziećmi, muszą poodznaczać opcje "pełnoletności lub nie" kolejnych uczestników, i być może wybrać jeszcze jakieś inne opcje, o których nie mam pojęcia. Chcąc to zrobić rzetelnie, pewnie czytają wszystkie pola (też ktoś wyżej o tym wspominał), po czym okazuje się, że uzupełniali formularz przez 5 minut i było to już stanowczo za długo.
W każdym razie - wydaje mi się, że opcja "zapisania zespołu" w postaci jednej osoby - "kapitana", a późniejsze uzupełnienie było by optymalnym rozwiązaniem... i nie trzeba by było myśleć, kto jest fair, kto nie itd...

To trochę tak jak z "jazdą na suwak" - gdy jeżdżę lewym pasem do zwężenia, mam świadomość, że wpływa to na płynność ruchu i zmniejszanie korków, ale część nieświadomych kierowców uważa to za "cwaniactwo" i nie chce wpuścić... A są tacy co prawym pasem wjeżdżają tuż za skrzyżowaniem, blokują ruch... ale uważają się za "fair", bo nie pchają się lewym pasem...
No ale to dygresja... nie na to forum. ;)

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 21, 2012, 22:33:06 pm »

A teraz sorry za offtop i pytanie dotyczące Darżluba:
kiedy jest planowane podanie minut startowych?

Gdzieś w okolicach następnej środy.
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 21, 2012, 23:06:50 pm »

A teraz sorry za offtop i pytanie dotyczące Darżluba:
kiedy jest planowane podanie minut startowych?

Gdzieś w okolicach następnej środy.
Poprawka -> minuty będą opublikowane w czwartek w przyszłym tygodniu.
Zapisane

TJ-niezalogowany

  • Gość
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 22, 2012, 15:50:31 pm »

Mam natomiast pomysł na lokalizację, skoro tak mało osób wraz ze mną się bawi w to. Oprócz wymienionych wcześniej sugeruję coś z okolicy Somonino-Wieżyca. Co Wy na to?
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 22, 2012, 18:50:03 pm »

Podzieliłem wątek. O suwakach możecie rozmawiać tutaj.
Zapisane

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: XXXVII NMnO Darżlub (01/02 grudnia 2012)
« Odpowiedź #134 dnia: Listopada 22, 2012, 21:10:55 pm »

Podzieliłem wątek. O suwakach możecie rozmawiać tutaj.
Dzięki, Adminie! Nie miałem pojęcia, że w czasie mojej nieobecności wątek tak bardzo się rozrósł! :)

A żeby nie było, że to też offtop - strzelam, że tegoroczny Darżlub będzie gdzieś po "północnej stronie Trójmiasta", czyli w rejonach Rumia, Reda, Wejherowo... :)

Pozdrawiam!
eMGieBe
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")