Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub  (Przeczytany 8230 razy)

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 29, 2012, 15:09:27 pm »

Czuję się zobligowany do przedstawienia swojego projektu:
programiści suwaka
który również pozostanie w fazie prototypów.

Gdyby to trochę "naciągnąć", to nasza nazwa:
MT 254: Lewo... To drugie lewo!
Poza MATRIXem i gubieniem się w lesie, nawiązuje też do jazdy na suwak... i tego, którym pasem należy się poruszać... ;P

MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

TJ

  • Wiadomości: 152
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 29, 2012, 17:06:10 pm »

Podbijam stawkę, zespół 51 będzie miał zindywidualizowane koszulki na darżluba z nazwą i fajnym projektem ;) (szukajcie suwaka na koszulce ;)

TJ
Zapisane
pozdrawiam
Tomasz 'TJ'

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 30, 2012, 08:14:00 am »

Podbijam stawkę, zespół 51 będzie miał zindywidualizowane koszulki na darżluba z nazwą i fajnym projektem ;) (szukajcie suwaka na koszulce ;)

TJ

WOW! :) Jaki zasięg akcji - suwak przechodzi z wirtuala do reala! :)

Na marginesie dodam, że wylosowaliśmy 111 minutę startową, więc chwilę w Bazie posiedzimy...

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

eMGieBe

  • Wiadomości: 140
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 30, 2012, 08:39:57 am »

Podbijam stawkę, zespół 51 będzie miał zindywidualizowane koszulki na darżluba z nazwą i fajnym projektem ;)
TJ

TJ, podejrzewam, że to już trochę "musztarda po obiedzie", bo pewnie koszulki już macie gotowe... no ale wklejam projekt "naklejki", którą zrobiłem sobie rok temu i przykleiłem na tylnej szybie (wspominałem o tym kilka postów temu):



Może, jak nie na koszulkę, to przyda się na jakąś inną okazję. :)

Pozdrawiam!
MG
Zapisane

"All You Have To Decide Is What To Do With The Time, That Is Given To You"
(Gandalf / J.R.R. Tolkien's "The Lord Of The Rings")

TJ-problemzlogowaniem

  • Gość
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 30, 2012, 09:35:58 am »

  ... wklejam projekt "naklejki", którą zrobiłem sobie rok temu i przykleiłem na tylnej szybie (wspominałem o tym kilka postów temu): Może, jak nie na koszulkę, to przyda się na jakąś inną okazję. :)

Dzięki - skorzystam! A co do naszych koszulek - jakoś dziś "się zrobią" (mam nadzieję). Kto wie, może uda się je zaprezentować na zakończeniu ;))))))) (ale do tego długa i najeżona stowarzyszami droga).

Na marginesie dodam, że wylosowaliśmy 111 minutę startową, więc chwilę w Bazie posiedzimy... 
mamy 78-mą. Pewnie ze współnapieraczem będziemy się nawadniali przed wyjściem, więc odpowiednio przed możemy i my się spiknąć. Namiar telefoniczny znajdziesz na szot.info . Będzie miło!
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 30, 2012, 13:07:53 pm »

Ale akcja nabrała rozmachu  :o

Mi przypadła 15 minuta startowa.
Zapisane

Tomek.

  • Wiadomości: 67
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 30, 2012, 20:31:22 pm »

dziś znalazłem fajny news na jednym z portali informacyjnych, który uważam fajnie podsumowuje temat
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34864,12216559,Zalecana_jazda_na_suwak__Tylko_kto_z_tego_korzysta_.html
generalnie kwintesencja zagadnienia

Poza tym, podobnie jak u nas, na innych forach znalazłem też podobne zażarte dyskusje, które w istocie rzeczy nie powinny mieć miejsca, gdyż rację mają obydwie strony, tylko tego nie potrafią przyznać.

Dlatego apeluję jeszcze raz do wszystkich kierowców oraz forumowych Kolegów, także tych zaczadzonych słowem "suwak":
Nauczajmy prawidłowego wykorzystywania suwaka! Czyli płynnego, równomiernego poruszania się oboma pasami i płynnego włączania się (najlepiej w ruchu) kierowców z np. lewego pasa (oczywiście ślepego na końcu) na ostatnim odcinku przed zwężeniem w stosunku 1:1, jednocześnie tępiąc postawę cwaniaków wyskakujących z zakorkowanego pasa i dojeżdżających do samego końca aby przeskoczyć o kilkanaście pozycji do przodu- czyli, tak jak cytuje to autor artykułu, główną przyczynę oporu przed przyjęciem się "suwaka" w Polsce!

(oczywiście analogiczna zasada ma miejsce w przypadku zakorkowanego skrzyżowania z drogą podporządkowaną, gdzie również powinien obowiązywać stosunek 1:1, a nie jak to dzisiaj wielokrotnie bywa, wpuszczane są 4 auta z boku, a drogą z pierwszeństwem przejeżdża w tym czasie 1 auto).

Dla porządku przypomnę też, szczególnie tym którzy powoływali się na kodeks drogowy, że u nas w Polsce cały czas obowiązuje art.22 pkt4 Kodeksu Drogowego oraz że znak "sugerowana jazda na suwak" (który do złudzenia przypomina zaprojektowaną przez MG nalepkę ;)) jest cały czas znakiem nieformalnym, a nie prawnie obowiązującym. Oraz, że nie bez kozery (dla ochotników- proszę sprawdzić!!!) jest on ustawiany nie 2km przed zwężeniem, nie 10m przed zwężeniem, ale około 100-200m przed zwężeniem, aby właśnie wtedy rozpocząć płynne, równomierne "zbieganie się" ruchu z obydwu pasów.

pozdrawiam i życzę powodzenia na jutrzejszych zawodach!
Zapisane

TJ-problemzlogowaniem

  • Gość
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 01, 2012, 15:03:28 pm »

Cieszę się Tomaszu, że w końcu zrozumiałeś, że zabawa w "szeryfa" to nie to, do czego powinniśmy dążyć. Pozdrawiam i powodzenia!
Zapisane

Tomek.

  • Wiadomości: 67
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 02, 2012, 17:59:58 pm »

Przykro mi Tomku, że muszę Ci tak niemiło odpowiedzieć na koniec, ale mimo że mam "przedszkole" z wyboru w domu, to nie znaczy że będę się zniżał w dyskusji do poziomu przedszkolnego. Szkoda że nie odczytałeś wcześniejszych sygnałów, że odstajesz jeśli chodzi o poziom od pozostałych uczestników tej dyskusji.

Swoją drogą nie lubię osób dwulicowych (nawiązuję do Twoich prób zagadnięcia mnie na imprezie). Jeśli masz jakiś problem, to albo porozmawiaj o tym ze mną jak facet, albo zaprowadź prywatną korespondencję mailową (masz mój adres), a nie zaśmiecasz forum osobistymi wycieczkami, a w realu stosujesz żenujące umizgi.

Ponieważ widzę że udzielasz się bardzo aktywnie w różnych miejscach w internecie i obawiam się, że mogłeś nieco stracić dystans z tego powodu, parafrazując nazwę Twojego zespołu napiszę Ci takie memento na koniec (wróć do niego za jakiś czas, jak emocje już opadną):
Życie to nie matrix!

Jeżeli chcesz żeby Twój post był ostatnim po moim, to możesz napisać coś w stylu "dupa", a ja już na to nie odpowiem, żebyś był spokojny. Jednym słowem informuję Cię, że kolejne Twoje posty pod moim adresem będę ignorował.

A pozostałych, chętnych do ewent. dalszej merytorycznej polemiki zapraszam do dyskusji.
Zapisane

TJ-problemzlogowaniem

  • Gość
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 02, 2012, 21:17:32 pm »

Tomaszu, sądzę, że każdy wyrobił sobie swoje zdanie w trakcie tej dyskusji. Miło, że masz własne. Pozdrawiam. T.S.
Zapisane

sachmiel

  • Wiadomości: 94
    • http://team.infest.pl
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 03, 2012, 08:57:47 am »

Niestety nie udało mi się spotkać, z żadnym z Was. Chciałem zostać na zakończeniu, ale kolega z zespołu wyciągnął mnie na skm (nasz transport niczym w matrix'e zniknął przed naszym powrotem do bazy  :P)
Koszulkę widziałem na Jankesie - profeska :-)

Nie jestem pewien czy którykolwiek z nas choć o jotę zmienił swoje poglądy  :D
Generalnie wszyscy zgadzamy się w trzech głównych kwestiach (przynajmniej taką mam nadzieję):
1. Jazda na suwak jest dobrym rozwiązaniem.
2. Przydałaby się akcja "promocyjno-informująca".
3. Prawdziwy problem stwarzają ludzie którzy za wcześnie zmieniają pas ruchu.
Z punktu 3 wynikają wszystkie dalsze nieporozumienia.

Ponieważ życie nie jest czarno-białe, dalsza dyskusja musiałaby się opierać na doprecyzowanych przykładach konkretnych sytuacji.
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 03, 2012, 12:38:39 pm »

Trudno nazwać merytorycznymi tego typu uwagi i sformułowania:

moją osobą buzię [..] wycierasz
zaczadzeni jazdą na suwak
odstajesz jeśli chodzi o poziom od pozostałych uczestników tej dyskusji
nie lubię osób dwulicowych
stosujesz żenujące umizgi


Myślę więc, że dyskusji to już raczej nie będzie, a dyskusji merytorycznej to już  na pewno, warto chyba poprosić moderatora o zamknięcie wątku.
Zapisane

Tomek.

  • Wiadomości: 67
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 03, 2012, 13:28:44 pm »

Jankes, zgadzam się z Tobą we wszystkim w 100%.

1. Nie są to merytoryczne uwagi na temat "suwaka" i dlatego jak pewnie zauważyłeś w związku z powtarzającymi się, uporczywymi komentarzami Twojego dobrego kolegi pod moim adresem zaproponowałem mu załatwienie sprawy poza forum.

2. Jak dla mnie wątek również jest do zamknięcia, choć jak widać są osoby, które się jeszcze wypowiadają na temat (vide Sachmiel), a ostatnia wypowiedź Twojego kolegi pozostawia nadzieję na przyszłość. Decyzję oczywiście pozostawiamy moderatorowi.
Zapisane

TJ-problemzlogowaniem

  • Gość
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 03, 2012, 15:53:43 pm »

Mając chwilę wolnego czasu przeczytałem raz jeszcze cały wątek od początku, na spokojnie, ze szczególnym uwzględnieniem tych miejsc, w którym mogłem obrazić kolegę Tomka.

Nie znalazłem w moim mniemaniu nic takiego.

Natomiast zostałem przez Tomka. kilkakrotnie znieważony we wpisie z: Grudzień 02, 2012, 17:59:58.

Pozostawiam to bez komentarza i proszę Moderatora o zamknięcie wątku.

Tomasz 'TJ' Szot

PS. na kilku różnych komputerach i systemach mam problem z logowaniem na forum. Spróbuję opisać/udokumentować sytuację zawieszeń forum i napiszę @.
Zapisane

Tomek.

  • Wiadomości: 67
Odp: Jazda na suwak, a XXXVII NMnO Darżlub
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 04, 2012, 00:23:33 am »

Mając chwilę wolnego czasu przeczytałem raz jeszcze cały wątek od początku, na spokojnie, ze szczególnym uwzględnieniem tych miejsc, w którym mogłem obrazić kolegę Tomka.

Nie znalazłem w moim mniemaniu nic takiego.

Natomiast zostałem przez Tomka. kilkakrotnie znieważony we wpisie z: Grudzień 02, 2012, 17:59:58.

Doceniam wysiłek przejrzenia wątku- uczyniłem podobnie. Uważam, że nie ma co histeryzować (nie było moją intencją znieważenie kolegi Tomka ani podsycanie konfliktu, tylko ocena jego prowokacyjnego zachowania) ani prać osobistych brudów na forum turystycznym. Moje "mniemanie" co do całej sytuacji jest zupełnie inne i dlatego napisałem już prywatnego maila w tej sprawie.

Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni co do prośby do Moderatora o zamknięcie wątku.
Wierzę, że Moderatorzy bezpośrednio po imprezie mają wiele innych spraw na głowie, ale w końcu nasze wołanie zauważą :)
Zapisane