Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)  (Przeczytany 35417 razy)

Dorota

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2013, 23:32:26 pm »

Mam pytanie jak jest z nagrodami. Są one z góry przeznaczone na jakieś trasy czy w drodze losowania ;-)
Wiem już, że jak kilka osób będzie miało 1 miejsce to jest losowanie która drużyna dostanie nagrody.
W regulaminie czy tam komunikacie startowym jest ustalona kolejność tras (od najtrudniejszej do najłatwiejszej) według której wyczytywani są zdobywcy czołowych miejsc. Najpierw zwycięzcy kolejnych tras, później kolejno drużyny z 2 i 3 miejsca. Nie ma konkretnych nagród pod konkretne trasy/miejsca. Każdy zespół podchodząc kolejno do stolika z nagrodami wybiera sobie to, co mu akurat odpowiada (w praktyce najbardziej wartościowe przedmioty schodzą najszybciej). Jest ograniczenie do maksymalnie dwóch nagród na zespół (jednoosobowy - jedna nagroda, dwu- i trzyosobowy - dwie nagrody).

Jest tak jak opisał to Mateusz. Za jakieś półtora tygodnia pojawi się komunikat startowy, w którym procedura rozdawania nagród będzie opisana.

Dla zainteresowanych: na stronie pojawił się już baner manewrowy :)
Zapisane

Agrest

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 15, 2013, 10:30:58 am »

Ta. Kiedy zapisy? Żebym znowu nie przegapił...
Zapisane

Dorota

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 15, 2013, 20:26:31 pm »

Początek zapisów zaplanowany jest na 27 lutego. Szczegółowe informacje ukażą się w komunikacie startowym w połowie przyszłego tygodnia.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 16, 2013, 19:50:56 pm »

Ta. Kiedy zapisy? Żebym znowu nie przegapił...
Jeśli jesteś w bazie to dostaniesz maila z odpowiednią informacją i z odpowiednim wyprzedzeniem.

bumelant

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 17, 2013, 13:40:17 pm »

Jeszcze a propos nagród. Z tego co pamiętam z poprzednich edycji Darżlubowo-Manewrowych, w przypadku równej liczby punktów kilku zespołów na podium, stosowane były dwie praktyki: 1) jeśli drużyn ex-aequo było sporo, to było losowanie, które z nich dostaną nagrody 2) jeśli nie było ich za dużo, to nagrody dostawały wszystkie zespoły ex-aequo. Na przykład jeśli były trzy drugie miejsca, to trzy zespoły były wyczytywane, wtedy już nagrody za trzecie miejsce nie przyznawano.

Pozdrawiam
bumelant
Zapisane

Jankes

  • Wiadomości: 136
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 18, 2013, 14:49:11 pm »

Początek zapisów zaplanowany jest na 27 lutego.

Koniec zapisów zaplanowany jest również na 27 lutego ;D
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2013, 19:11:24 pm »

zapisów przez stronę.
potem reprezentanci zorganizowanych grup piszą maile do admina z prośbą o uzupełnienie nazwy członków zespołu, zniżek, numeru buta, itp. zawsze Ci sami. Kolega Tomek admin mógłby sobie napisać skrypt który by automatycznie dopisywał nazwiska reszty drużyny i wysyłał tylko maila z prośba o potwierdzenie  ;)

Potem niektórzy regularnie powtarzają sytuację bo niektórzy nie mogą się zdecydować.
....

ciekawe też jak teraz będzie z liczbą chętnych -  ostatnie 2 imprezy miały mniej niż 730 oficjalnych uczestników.

Jankes

  • Wiadomości: 136
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 18, 2013, 20:04:44 pm »

ciekawe też jak teraz będzie z liczbą chętnych -  ostatnie 2 imprezy miały mniej niż 730 oficjalnych

Dlatego trzeba zrezygnować z limitów - i tak nie będzie dużo więcej uczestników a za to będzie znacznie mniej zamieszania/uzupełniania/zmieniania
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 18, 2013, 21:20:53 pm »


Dlatego trzeba zrezygnować z limitów - i tak nie będzie dużo więcej uczestników a za to będzie znacznie mniej zamieszania/uzupełniania/zmieniania

Dokładnie. Na którejś z imprez SKPT zebrawszy uczniów i przyjaciół nazbierałem chyba 9 drużyn.
Nie sposób zapisać wszystkich w 2 czy nawet 5 minut. Rozumiem, że admin ma więcej roboty z uzupełnianiem danych, tak jak Hubert pogardliwie napisał "zawsze ci sami .... dosyłają nr buta", ale jest to niejako wymuszone przez sposób rejestracji.

Oczywiście mogę razem z innymi nauczycielami nie zabierać młodzieży ze sobą na nocne łażenie po lesie, niech siedzą przed monitorami, tak bezpieczniej. I tak robią się z roku na rok bardziej leniwi.  
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2013, 22:41:11 pm »

Oczywiście mogę razem z innymi nauczycielami nie zabierać młodzieży ze sobą na nocne łażenie po lesie, niech siedzą przed monitorami, tak bezpieczniej. I tak robią się z roku na rok bardziej leniwi.  
Zabieraj ich do lasu. Nawet jak się nie uda na Manewry, to weź ich na wycieczkę pomanewrową (przydadzą się dodatkowe ręce i kompasy przy zbieraniu lampionów), albo kiedykolwiek indziej zrób im leśną wyprawę.

A co do dosyłania nr-u buta, to jak wszystko dobrze pójdzie, to w przyszłości to nie będzie konieczne.
Stay tuned.

Tymczasem przygotowujcie szybkie palce, klawiatury i przeglądarki na najbliższe zapisy.
Zapisane

gad

  • Wiadomości: 21
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 19, 2013, 09:25:54 am »

Tylko po co ?? I w końcu jaki obierze to kierunek.
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 19, 2013, 11:02:19 am »

Tylko po co ?? I w końcu jaki obierze to kierunek.

Ja to widzę tak jak z biletami na EURO - rejestrujemy drużyny, potem generator liczb losowych, plus jakieś współczynnik wagowy dla tych drużyn gdzie pojawiają się nazwiska których nie ma na listach z 2-3 ostatnich imprez - w takim sensie że nowa osoba ma większe prawdopodobieństwo startu niż ja lub Jankes. Do tego jeszcze np. zapis że można wymienić lub dopisać max. jednego członka drużyn, żeby uniknąć pomysłów - zapisujemy się osobno co by mieć większe szanse.
 :)
Choć Jankes to pewnie na E pójdzie i na pewno się załapie.

Wolałbym aby jednak było więcej imprez tego typu żeby każdy mógł spróbować, a nadleśnictwa patrzyły na imprezę dla 800 osób coraz bardziej przychylnym okiem. Szczególnie że punkty w wielu przypadkach nie są przy drogach leśnych.

PS. Pomysł z losowaniem stary jest, nie pamiętam już kto na to wpadł.

klisak

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 19, 2013, 11:46:49 am »

Ja mam taki wniosek - aby na mapach były opisy PK. Przy dużej gęstości małych poziomic niekiedy nie widać, czy PK stoi na mini górce, czy w mini dołku. Dlatego bardzo pomocny byłby opis (chociażby za pomocą piktogramów).

PS. Co do konieczności refleksu przy zapisach - moim zdaniem naturalne jest, że przy ograniczonej pojemności lasu, bazy i tras, będzie istniało ograniczenie ilości startujących, a dyskusja nad lepszością losowania startujących nad metodą "kto pierwszy, ten lepszy" (oraz wszelkimi innymi metodami) jest jak dyskusja nad wyższością jednych świąt nad drugimi.
Organizator ma prawo wybrać jedną z metod wyłonienia zawodników i pozostaje się dostosować. Jako że mi zależy, będę w godzinie rozpoczęcia zapisów czekał przy klawiaturze.
A z pójściem w las nie powinno być generalnie problemu. W każdym regionie Polski właściwie co tydzień odbywa się jakieś InO/BnO.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 19, 2013, 12:19:44 pm »

Ja mam taki wniosek - aby na mapach były opisy PK. Przy dużej gęstości małych poziomic niekiedy nie widać, czy PK stoi na mini górce, czy w mini dołku. Dlatego bardzo pomocny byłby opis (chociażby za pomocą piktogramów).
Zazwyczaj mapy są poprawiane w okolicach niewyraźnych punktów, ale nie zawsze jest to dopilnowane. Rozumiem, że głównie chodzi o górkę/dołek/obniżenie na grzbiecie. Organizatorzy pewnie to rozważą, ale to może być spore ułatwienie w niektórych przypadkach i malutki krok w kierunku BnO.

A zapisy będą takie jakie zafundują nam organizatorzy, ale jakieś usprawnienia są potrzebne już od dłuższego czasu.
Z limitów dotychczas mało kto chciał rezygnować, a zapisy kto pierwszy ten lepszy są dość sprawiedliwe. Nowi uczestnicy NMnO to chyba temat na oddzielną dyskusję.

Jestem bardziej ciekawy tego co czeka nas w tym roku na Manewrach SKPT.
Zapisane

AWIK

  • Wiadomości: 6
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 19, 2013, 14:00:51 pm »

Jak się nie uda zapisać tu, zawsze można wystartować 3 tygodnie później na Tułaczu.
Tak swoją drogą - dlaczego zapisy zawsze są w środę o 20?
Zapisane