Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)  (Przeczytany 35740 razy)

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #345 dnia: Marca 22, 2013, 21:55:43 pm »

Przy okazji mam takie pytanie - ile czasu uważacie należy szukać punktu, o którym  uważamy, że powinien być tu gdzie stoimy i go nie ma. Szukamy na kilka sposobów i w pewnym momencie jest decyzja - BPK i idziemy dalej. Teoretycznie powinno to być 3 minuty, ale to nie takie proste. Napiszcie svp jaka jest Wasza praktyka w tym zakresie. Myślę, że połowa czasu potrzebnego średnio na wzięcie punktu (10 minut na trasie Z) ma sens. A może nie?

Jesteś dobrze namierzony i mapa się zgadza, to wystarczy obejść okolicę, czyli poniżej 10 min (w tych warunkach może trochę dłużej). Jeżeli kiepsko to inna historia. Zawsze warto się zastanowić, czy nie zabraknie potem czasu na inne PK. Często bezpieczniej jest spisać punkt stowarzyszony, jeżeli taki jest w okolicy.
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #346 dnia: Marca 25, 2013, 08:23:37 am »

Chyba już po zbieraniu lampionów, ciekaw bardzo jestem jak wyglądało otoczenie PK 9 na Z,
i co tak naprawdę tam zgarnąłem ;-)
Zapisane

Zbigniew Malinowski

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #347 dnia: Marca 26, 2013, 14:12:00 pm »

Co do PK 9 na trasie Z - byłem tam tylko w czasie zawodów ale zabił mi ten punkt ćwieka. Według mnie był tam strumień który biegł zupełnie inaczej. W części wschodniej pokrywał się raczej z tym z mapy ale bardziej na północny zachód całkowicie odpływał. Ale wydaje mi się, że tam gdzie punkt powinien stać to byłem, ale go nie znalazłem. Albo stał gdzie indziej albo przeszliśmy koło niego o włos.

Na mapie 1:10000 nieco więcej widać, ale i tak nie oddaje to sytuacji. Drogi wschód-zachód chyba w ogóle nie było.

Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #348 dnia: Marca 26, 2013, 19:12:53 pm »

Na mapie 1:10000 nieco więcej widać, ale i tak nie oddaje to sytuacji. Drogi wschód-zachód chyba w ogóle nie było.

Jak dla mnie była, tyle, że w okolicy punktu było wykopane szerokie koryto, do którego dochodził AFAIR rów, jakieś 20-30m dalej była mała grobla z czymś w rodzaju przepustu, zdjąłem punkt z tej grobli. Dostałem mylny, choć był na cieku wodnym i w dobrej okolicy. Czekamy na wyniki wizji lokalnej ;-)
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #349 dnia: Marca 26, 2013, 23:10:24 pm »

Z wzorcówki ( choć posiadającej sporo błędów w kodach lampionów ), wynika, że na PK9 nie było żadnego PSa - czyli zdejmując cokolwiek innego niż B>, brało się PM ( wg "cennika" PM 30pkt + BPK 90pkt ).



W tych warunkach okolica była wybitnie niecharakterystyczna. Wpadając po udo do wody znalazłem odnogę wschodnią. Od niej namierzyłem się na zachód i wpadłem w drugą odnogę. Z tego miejsca już atakowałem lampion. Potem weryfikacja na północ...ale tam totalnie nic nie było, więc zdjąłem B>. Jak się okazało,był w porządku. Po spisaniu pognałem na południe i południowy-zachód.

Zółtą kropeczką oznaczyłem miejsce, w którym go odnalazłem.

Dzięki Paweł za naniesienie tracka na mapę! :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Paweł R

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #350 dnia: Marca 27, 2013, 09:46:37 am »

Cześć.
Mam pytanie, co do wzorcówki i mapy, którą dostałem na manewrach. Chodzi o trasę "Trudna 1" - PK2. Nie widzę PK2 na wzorcówce, w miejscu w którym jest on na mapie T1. Na T1, PK2 jest koło "poziomicy 220" przy oczku wodnym. Spisaliśmy "NA", czyli to, co wisiało. Z koleji "NA" na wzorcówce jest zupełnie gdzie indziej, w miejscu w którym nie ma go na mapie T1. Ktos może wytłumaczyć? Aż tak mocno nas zniosło? Mam Loga, jak coś.
Zapisane

Tomek..

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #351 dnia: Marca 27, 2013, 17:35:44 pm »

Jak widac niektóre punkty zostały troszeczkę przesunięte na mapie.
Trasa z np. pk 1 ok.30metrow i pk.5 30m.
Punkt 9 inaczej jest na mapie głównej,inaczej na wzorcowce a jeszcze inaczej skreślił go kolega wyżej  ;)

Jak widać czasami ciężko ustawić idealnie punkt.

Wiec  trakcie rajdu trzeba brać ten który najbardziej pasuje.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #352 dnia: Marca 27, 2013, 19:14:42 pm »

Przede wszystkim mapa trasy, wzorcówka nie zawsze jest dostatecznie dokładna i nie zawsze modyfikowana. To mapy tras są najlepiej dopracowane i według nich powinno się sprawdzać umiejscowienie punktów w terenie, rozwieszenie lampionów. Zresztą to one są "wiążące".
Zapisane

Michał_B

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #353 dnia: Marca 27, 2013, 21:50:48 pm »

Paweł, niestety masz rację.
W tym roku wzorcówka wyjątkowo nie współgra z mapami z tras. Wspomniane punkty z trasy Z są zdecydowanie gdzie indziej na wzorcówce i na mapie trasy. Różnica jest niestety dość spora i istotna (zwłaszcza pkt 1 i 5). pkt 12 też jest zupełnie gdzie indziej na obu mapach.

Muszę niestety przyznać (pomimo uzyskania bardzo dobrego wyniku na trasie Z), że była to impreza z największą ilością niedociągnięć i błędów w rozmieszczeniu lampionów (i oznaczeniu tego na mapie) jaką pamiętam (a w rajdach SKPT uczestniczę od 6-7 lat).
Osobiście uważam, że punkt 11 na Z był umieszczony przynajmniej 2 poziomice niżej niż jest to zaznaczone na mapie. Na szczęście był to jedyny punkt w okolicy, ale stok zryliśmy konkretnie sprawdzając każde drzewko... :P

Dzięki powyższemu i warunkom, poziom trudności był bardzo wysoki, co mi pasuje. Wolę trudne imprezy, a nie takie gdzie większość przychodzi na 0. Nie mniej utrudnianie poprzez błędy organizatorów potrafi mocno denerwować (zwłaszcza w takich warunkach pogodowych).

Wracając na chwilę do wzorcówki - proponuję wrócić do schematu z imprez poprzednich - kółka o odpowiedniej średnicy. Przecież ich rozmiar ma istotne znaczenie. Pamiętam wzorcówki, gdzie na obwodzie jednego kółka było nawet 5 innych punktów.

Pozdrowienia dla ogrów i uczestników ;)
Zapisane

Wickerman

  • Wiadomości: 24
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #354 dnia: Marca 27, 2013, 22:31:57 pm »

"Trudna 1" - PK2. Nie widzę PK2 na wzorcówce, w miejscu w którym jest on na mapie T1. Na T1, PK2 jest koło "poziomicy 220" przy oczku wodnym. Spisaliśmy "NA", czyli to, co wisiało. Z koleji "NA" na wzorcówce jest zupełnie gdzie indziej, w miejscu w którym nie ma go na mapie T1. Ktos może wytłumaczyć? Aż tak mocno nas zniosło? Mam Loga, jak coś.

Moim zdaniem tu jest ewidentny błąd na wzorcówce. My też wzięliśmy PK2 w zupełnie innym miejscu (czyli tam gdzie był zaznaczony na mapie T1). Najpierw wzięliśmy "NA", ale potem zmieniliśmy na "14!", bo jednak bardziej nam pasował (chociaż na wzorcówce nie widzę takiego kodu). Pewności jednak nie mam jak to zostało ocenione. Lista prawidłowych lampionów byłaby pomocna.
Co do wzorcówki widzę jeszcze jedną ciekawą rzecz. W okolicy PK11 z T1 są dwa różne lampiony z kodem "9=" ?
Trzeba przyznać, że takiego bajzlu dawno nie było - dobrze, że orgi mają świadomość popełnionych błędów i oby wyciągnęli z tego wnioski.. ku zadowoleniu wszystkich ;)
Zapisane

TomekG_

  • Gość
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #355 dnia: Marca 28, 2013, 09:18:24 am »

No właśnie..gdzie się podział punkt 2 z TK1?:-) Pamietam że wiele drużyn w pobliżu nas go szukało, a na wzorcówce w ogóle go nie ma.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #356 dnia: Marca 28, 2013, 09:50:43 am »

Z tym PK2 na T1 to pewnie jakiś głupi błąd. Został oznaczony nie na tej górce. Najważniejsze, że te lampiony wisiały w okolicach właściwych górek, ale błąd to błąd. Może jeszcze ktoś to poprawi...
Zapisane

Elwira

  • Wiadomości: 16
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #357 dnia: Marca 28, 2013, 11:08:50 am »

Potwierdzam wasze podejrzenia. Na wzorcówce jest błąd.
PK2 z trasy T1 znajduje się w sektorze nr 159, a nie w sektorze 160. Zarówno PK2 jak i stowarzysz wisiały na dwóch niewielkich górkach.
PK2 miał kod bodajże 14! i fioletową kredkę świecową. Stowarzysz do tego punktu miał kod NA

Poniżej mapka z ich rozmieszczeniem.


Mam nadzieję, że zostanie to na wzorcówce poprawione.
Zapisane

Wickerman

  • Wiadomości: 24
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #358 dnia: Marca 28, 2013, 17:51:53 pm »

PK2 miał kod bodajże 14! i fioletową kredkę świecową. Stowarzysz do tego punktu miał kod NA

It's good for me :D
Dzięki za potwierdzenie :)
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XXXIX NMnO Manewry SKPT (16/17 marca 2013)
« Odpowiedź #359 dnia: Marca 28, 2013, 22:18:11 pm »

Potwierdzam, PK 2 na T1 - fioletowa kredka i kod 14! Podejście od wschodu, atak od bagienka, nieco czesania i był na malutkim wzniesieniu.  
Zapisane