Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)  (Przeczytany 40766 razy)

DrzoDrzo

  • Wiadomości: 36
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 13, 2013, 23:05:39 pm »

Przydałaby się funkcja zmiany hasła drużyny.

Przy okazji by już móc zacząć wczuwać się w klimat kolejnego Darżluba polecam perełkę rosyjskiej animacji pt. Jeżyk we mgle - oby każdy zespół z mgły na PK z ogniskiem (z gałązek, tych, jak ich tam - jałowcowych) trafił, gdzie misiu samowar na herbatkę z malinową konfiturą i stołki plecione do wygodnego liczenia gwiazd już przygotował.  :)
Zapisane

Elz

  • Wiadomości: 14
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 14, 2013, 00:22:10 am »

Film jest wspaniały, widziałam go kiedyś na pokazie krótkometrażowych filmów rosyjskich i od razu mnie oczarował ;)
Każdemu zespołowi życzę latającej za nim wielkiej sowy ;)

Co do zmiany hasła, to wiadomość od admina była, że niestety nie zdążył jeszcze takiej funkcjonalności wprowadzić, może uda mu się na Manewry.
Zapisane

Ewelina

  • Wiadomości: 25
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 14, 2013, 11:46:00 am »

Witam.
Mam kilka pomyslow co do w.w.Ino
1.Czy miejsce lampionow mogloby byc dodatkowo oznaczone np.spreyem Aby jak ktos zerwie lampion nie szukac go a dana osoba pisalaby BPK i kod z drzewa.Pomysl zaczerpniety z innej Ino.
2.Czy osoby ustawiajce punkty uzywaja gps do precyzyjnego ustawienia punktow w terenie.Co jak co ale abecnie gps jest bardzo dokladny [korzysta z systemu Gps i GLONNAS co daje dokladnosc  okolo 5m.] Mogloby to zapobiec ewentualnym pomylkom i ulatwic prace osob ustawiajacym lampiony.

1. Wiem, że niektóre InO odbywające się w ramach Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację stosują takie praktyki - tak jak przytoczona Nocna Masakra. My nie zamierzamy. Nie sądzę, aby drzewom takie ozdoby były potrzebne (szczególnie setkom drzew - a tyle lampionów wieszamy), natomiast ludzie spokojnie sobie bez nich poradzą. Kiedyś na jednej z imprez PMnO na wielkim starym drzewie ktoś namalował sprayem ogromną cyfrę, a lampion okręcił taśmą dookoła pnia dziesiątki razy. Wyglądało to makabrycznie.

2. Nie posiadamy gpsów. Niewątpliwie ułatwiłyby nam pracę, ale póki co używamy tylko naszych własnych ludzkich zasobów. Dla uspokojenia uczestników dodam, że każdy punkt jest przynajmniej raz weryfikowany przez inną osobę oraz omawiany i analizowany. Jeśli nie mamy pewności, wysyłamy kolejną osobę. Nam również zależy, aby wszystko grało. :)

(A tak na marginesie, to Nocna Masakra odbywa się tydzień po Darżlubie, w okolicy Szczecina i budowana jest przez jednego z najlepszych rowerowych orientalistów w Polsce. Szczerze polecam!:))
Zapisane

Hubert

  • Wiadomości: 390
  • http://os.gdansk.pttk.pl/
    • Czy mia�am poj�cie jak to b�dzie?
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 14, 2013, 11:54:32 am »

Nie mam danych z ostatnich 3 imprez, ale pomijając problemy z powieszeniem lampionów, co chyba miało miejsce w marcu, to ostatnie zerwanie lampionów było w marcu 2009. Było to w Rumii, a lampion był stosunkowo blisko zabudowań. Uczestniczy szybko nas poinformowali, lampion leżał nie daleko więc ktoś z orgów - chyba Paweł - szybko poleciał powiesić go na miejscu.

Scenic

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 14, 2013, 12:40:38 pm »

Co do gps to teraz każdy telefon go posiada  :)
Co prawda system rosyjski Glonas posiadaja nowsze modele telefonów od 2010r. bodajże Ale sam gps amerykański też jest dokładny.
Mapy można dobrać jakie się chce ale nie chcę zdradzać szczegółów bo ktoś mógłby je wykorzystać do łamania regulaminu. t.j. oszustw na InO
Rad mogę udzielić na pw. ewentualnie.

Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 14, 2013, 12:59:10 pm »

Nie mam danych z ostatnich 3 imprez, ale pomijając problemy z powieszeniem lampionów, co chyba miało miejsce w marcu, to ostatnie zerwanie lampionów było w marcu 2009. Było to w Rumii, a lampion był stosunkowo blisko zabudowań. Uczestniczy szybko nas poinformowali, lampion leżał nie daleko więc ktoś z orgów - chyba Paweł - szybko poleciał powiesić go na miejscu.
Potwierdzam. Pierwszy lampion na mojej Trudnej. Kilkanaście zespołów musiało wpisać BPK.

Tak w ogóle to lampiony są wieszane w dniu imprezy, dlatego od kiedy pamiętam (2007-2008) był to jedyny przypadek zerwania lampionu przed imprezą, przy jednoczesnym rozwieszeniu około 2000 lampiono-punktów ;) Poza tym około 6 nierozwieszonych lampionów (pomyłki i ostatnie Manewry) i koło 10-12 braków kredek.

A na BnO nie ma w regulaminie czegoś takiego jak Brak Punktu Kontrolnego i jego potwierdzenie, dlatego zapewne na wszelki wypadek malują sprayem po drzewach, czego nie pochwalam.

Co do gps to teraz każdy telefon go posiada  :)

Te z telefonów niestety są dość kiepskie, niedokładność rzędu 5-20 metrów to zbyt wiele. Takie odległości decydują o tym czy coś jest PK czy PS. GPS do ewentualnej pomocy jest ok, ale do wyznaczania punktów już nie do końca.
Zapisane

Scenic

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 14, 2013, 13:27:59 pm »

Te z telefonów niestety są dość kiepskie, niedokładność rzędu 5-20 metrów to zbyt wiele. Takie odległości decydują o tym czy coś jest PK czy PS. GPS do ewentualnej pomocy jest ok, ale do wyznaczania punktów już nie do końca.
Niestety nie mogę się zgodzić.
Używam obecnie xperi l a przedtem se w995 i dokladnosc w terenie jest bardzo duza. 5-10m odchyleń max.
Gps bardzo dobrze sprawuje się w terenie i łatwo można. się na nim uczyć nawigacji.
Pozatym nigdy się nie myli  :)

Wszystko zależy od skali mapy. z jakiej korzystamy.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 14, 2013, 16:11:34 pm »

Nie wiem czy testowałeś w bardziej pagórkowatym terenie.

Co sądzicie o nowościach, w tym trasie zadaniowej?
Zapisane

Scenic

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 14, 2013, 16:26:54 pm »

Nie wiem czy testowałeś w bardziej pagórkowatym terenie.

Co sądzicie o nowościach, w tym trasie zadaniowej?
Zapisane

Scenic

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 14, 2013, 16:45:00 pm »

Nie wiem czy testowałeś w bardziej pagórkowatym terenie.

Co sądzicie o nowościach, w tym trasie zadaniowej?
Tak testowałem.Przy odpowiedniej skali mapy da się dokładnie określić swoje położenie nawet z błędem gps.
Wszystko opiera się o skali mapy z jakiej korzystamy. Przy 1/50000 nie dało by się precyzyjnie oszacować pozycji ale już przy 1:10000 nie ma z tym problemu.

Trasa zadaniowa jest bardzo ciekawa :)Jaj będzie wyglądała punktacja na niej?  
Zapisane

Michal

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 14, 2013, 18:16:05 pm »

Co sądzicie o nowościach, w tym trasie zadaniowej?

Fajny pomysł. Idea rodem z Sukkuba :) Tam bardzo fajnie to uatrakcyjniało trasę, szczególne w tym roku, gdzie zadań było więcej niż w zeszłym roku.
Zapisane

Wickerman

  • Wiadomości: 24
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 14, 2013, 19:21:40 pm »

Nie mam danych z ostatnich 3 imprez, ale pomijając problemy z powieszeniem lampionów, co chyba miało miejsce w marcu, to ostatnie zerwanie lampionów było w marcu 2009. Było to w Rumii, a lampion był stosunkowo blisko zabudowań. Uczestniczy szybko nas poinformowali, lampion leżał nie daleko więc ktoś z orgów - chyba Paweł - szybko poleciał powiesić go na miejscu.

W 2012 w Rytlu na MT nie było lampionu na PK1, bo dostał nóg ;)
Zapisane

Wickerman

  • Wiadomości: 24
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 14, 2013, 19:28:13 pm »

Fajny pomysł. Idea rodem z Sukkuba :) Tam bardzo fajnie to uatrakcyjniało trasę, szczególne w tym roku, gdzie zadań było więcej niż w zeszłym roku.

Tak, zadania to fajna rzecz, ale nie wszystkie. Podobały mi się na Sukkubie zagadki, chociaż mogłyby być trochę trudniejsze (albo bez podpowiedzi). Za to kompletnie nie podobały mi się zadania gdzie trzeba było coś odkopać. Na ostatnim PK na BT trzeba najpierw było odnaleźć szpadelek, a potem nim wykopać puszkę z "zagadką". No i wyglądało to tak, że jeden zespół szedł po szpadel i kopał. W tym czasie przychodził drugi i "pomagał" szukać. Gdy "skarb" został znaleziony na gotowe przychodziły 3 kolejne zespoły. A ten pierwszy.. zakopywał i odnosił szpadel. Tak więc zadania gdzie coś trzeba odkopywać, co powoduje konieczność pozostania na dłużej w jednym punkcie, uważam za kiepski pomysł.
Zapisane

kaviter

  • Gość
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 14, 2013, 19:38:24 pm »

dzisiaj utworzyłem konto i mam pytanie techniczne minęły już jakieś 2h i nie dostałem żadnego maila do jego aktywacji, czy to jest normalne i powinienem uzbroić się w cierpliwość czy coś poszło nie tak ???? jeżeli to drugie to co teraz ????
Zapisane

plebi

  • Wiadomości: 37
Odp: XXXVIII NMnO DARŻLUB 2013 (7/8 grudnia 2013)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 14, 2013, 21:09:15 pm »

Poszukaj w spamie - moze filtr spamowi Ci tam umieścił maila.
Zapisane