Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)  (Przeczytany 31446 razy)

Elz

  • Wiadomości: 14
XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« dnia: Lutego 23, 2014, 22:37:22 pm »

XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
Na stronie http://www.skpt.gdansk.pl/manewry/2014/index.php opublikowaliśmy już komunikat startowy, zapraszamy do wnikliwej lektury!
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2014, 01:55:56 am »

Raz, dwa, raz, raz... próba mikrofonu :) Zanućmy rzewną pieśń:

http://www.youtube.com/watch?v=gbQiCzvvnhA

Ubyła 1 trasa BT ( co prawda większy limit startujących ), przybyła trasa Przygodowa - kontrowersja, czy spełnienie marzeń uczestników? :)

Dla pragnących odświeżyć historię Szarika i Spółki:
http://tvnplayer.pl/seriale-online/czterej-pancerni-i-pies-odcinki,1233/
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Paweł

  • Wiadomości: 332
XL NMnO "Manewry SKPT" (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2014, 08:07:39 am »

Kilka osób już zauważyło, ale powtórzę:

W tym roku wprowadzone zostały dwie zmiany w regulaminie. Pierwsza z nich dotyczy punktowania zadań. Niewykonanie lub błędne wykonanie każdego z nich będzie karane 10 punktami karnymi. Nie wyklucza to jednak punktów kontrolnych nielampionowych opisanych m.in. w pkt. II.3, czyli słupków leśnych, paśników itd. Druga zmiana dotyczy korzystania z pomocy nawigacyjnych takich jak krokomierze, urządzenia nawigacji satelitarnej itp. Można z nich korzystać wyłącznie jako rejestratorów pokonywanej trasy do analizy po imprezie.

Względem regulaminu z zeszłego roku, ale już nie ostatniego Darżluba, wprowadzone zostały zmiany dotyczące punktów kontrolnych nieoznaczonych na mapie, w tym linii obowiązkowego przejścia (LOP).

W przypadku tras w tym roku będzie budowana tylko jedna Trasa Bardzo Trudna z nieznacznie zwiększonym limitem liczby zespołów. Dodatkowo szykowana jest Trasa Historyczna, tradycyjnie już na mapach z I poł. XX wieku. Limit na Trasie Zaawansowanej będzie wynosić 65 zespołów. Kontynuacją Trasy Zadaniowej z Darzluba będzie Trasa Przygodowa, która oprócz przeróżnych zadań będzie zawierać elementy fabuły. Szczegółowe opisy tras można oczywiście znaleźć w komunikacie startowym.
Zapisane

Zbigniew Malinowski

  • Wiadomości: 26
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2014, 14:24:20 pm »

Czy kilka osób zauważyło też, że mamy 2014 rok?

Spędziłem kilka minut na zastanawianiu się czy tu jest mowa o tegorocznych czy o ubiegłorocznych Manewrach...
Zapisane

Zbigniew Malinowski

  • Wiadomości: 26
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2014, 14:26:39 pm »

Czy tym razem zgłoszenia przez internet będą dwuetapowe (najpierw rejestracja a potem "pojedynek") czy wszystko na raz, tak jak kiedyś?
Zapisane

Pawel.

  • Gość
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2014, 14:33:24 pm »

Tutaj sa dobre mapy hiatoryczne jakby cos.  

mapy.amzp.pl/tk25.cgi?11,36,50,103

Chociaz zapewne  org. maja juz wyszukane.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 24, 2014, 15:38:45 pm »

Od kiedy będzie można zakładać nowe konta?
Zapisane

Tomasz Bieliński

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 104
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 24, 2014, 23:43:56 pm »

Od kiedy będzie można zakładać nowe konta?

Od teraz ;).
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO \
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2014, 00:19:41 am »

Od kiedy będzie można zakładać nowe konta?

Od teraz ;).



Znakomita wróżba ;) Pierwszy Pancerny melduje się!


P.S. Przydałby się odnośnik "Skomentuj na forum" na stronie manewrowej ;)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2014, 01:43:51 am »

Nr "3" dołącza do drużyny "Pancernych" ;)
Klimat już jest !
Zapisane

Em_es

  • Wiadomości: 5
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 25, 2014, 09:56:42 am »

poprawcie link z pierwszego posta, bo do Darzluba odsyła

czołgiem
Zapisane

waliant

  • Wiadomości: 45
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 26, 2014, 13:19:41 pm »

Nie chcę się za bardzo czepiać, ale zegarek jest też raczej elektroniczny a jak najbardziej służyć może do pomiaru przebytej oddłegłości. Wolno czy nie?
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 26, 2014, 13:43:11 pm »

Nie chcę się za bardzo czepiać, ale zegarek jest też raczej elektroniczny a jak najbardziej służyć może do pomiaru przebytej oddłegłości. Wolno czy nie?

Wolno, oczywiście. W Regulaminie chodzi o odległość "metryczną" podawaną przez urządzenie w zwyczajowych jednostkach: metr, km, łokieć, palec, stopa, mila morska, (...) ;), a nie "czasowych".  
Gdyby była podawana w latach świetlnych i temu podobnych, to wg Regulaminu także byłoby to niedopuszczalne, bo w zasadzie byłaby to odległość w (nie)zwyczajowych jednostkach.

Dopuszczalnymi wyjątkami jest chyba podawanie odległości "czasowych" tego typu jak na przykład na Darżlubie 2009, gdzie np. 1 szmat (drogi)= 10 ścier. Ale tu trzeba zapytać Organizatora w oparciu o Regulamin w pkt. VII.7, tj. "Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora" :)
Zapisane

Zbyszek2

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 26, 2014, 18:07:37 pm »

Nie zgadzam się.
Według mnie nie jest to takie jednoznaczne.
Z regulaminu Pkt VI.5 w żaden sposób nie wynika aby "czas" jako jednostkę odległości traktować inaczej.
Na górskich szlakach to właśnie "czas" jest zwyczajową jednostką do pomiaru odległości.
Sednem sprawy jest według mnie definicja "urządzenia elektronicznego".
Czy krokomierz mechaniczny z wyświetlaczem jest już "urządzeniem elektronicznym"?
Czy jak na wyświetlaczu nie zapodam metrów a jedynie kroki to już nie będzie "zwyczajowa jednostka"?
Mam zegarek elektroniczny  czyli urządzenie elektroniczne.
Jak wezmę zwykły zegarek nakręcany (tradycyjny - mam taki jeszcze też) to mogę uzywać do pomiaru, bo przecież nie jest to urządzenie elektroniczne.
Nie są to złośliwości, ale wątpliwości.
Zapisane

Tomek..

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 26, 2014, 18:36:31 pm »

Nawet jak byłby zakazany to i tak ciężko by było komuś udowodnić ze z niego korzystał.

Widziałem juz kilka razy osoby które korzystały w własnej mapy  np. na darzlub 2012 co tez przecież jest zakazane.
Nie były to jakieś mapy specjalnie robione pod dany teren ale jak wiadomo przy trudniejszych trasach niektóre drogi sa zamazywane i wtedy takie osoby mają łatwiej.

Wiec jak ktoś będzie chciał oszukać i tak to zrobi.

Jestem przeciwny głownie GPS i korzystania z innych map.

Reszta urządzeń typu. krokomierz i zegarek  jest moim zdaniem ok ponieważ pomagają tylko pośrednio.
Krokomierz np. ma duża granice błędów.

Ale skoro jest zakazany to się dostosuje.  :)
Zapisane