Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)  (Przeczytany 32290 razy)

boogie1

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #270 dnia: Marca 29, 2014, 07:42:29 am »

A skąd wiesz, czy ktoś z Z zamieniał kolejność??

Od tych co tak robili :) Nie będę pisał szczegółów bo nie zamierzam przypadkiem nikogo "wkopać"  Ogólnie to chodziło o to ze niektóre punkty początkowe i końcowe były blisko siebie (np. 12 koło 2 i 3)

Cześć, startowałem na Z-ce, ale podczas zawodów nie brałem pod uwagę podbijania punktów nie w kolejności. Teraz patrząc na mapę nie jestem przekonany, czy by się aż tak opłacało zebrać 12 przy okazji 2 i 3. Moim zdaniem trasa była dobrze zrobiona, by ją zrobić w kolejności
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 30, 2014, 10:58:37 am »

Jeszcze w kwestii kabla. Skoro udało się pociągnąć kabel z bazy do ognisk i niemal wszystkich lampionów, to może w przyszłości jakaś trasa komercyjna "Kom" obok imprezy głównej. Wysyłasz sms i na  5 sek. światło zapala się na PK albo jednym z jego PS losowo wybranym, w promieniu do np. 150 m od uczestnika.  ;)
Kabel podobno zwinięty dopiero dzisiaj, bo został rozłożony także w celach edukacyjnych na wycieczce kursanckiej oraz aby przy zbiorach wszystkich lampionów poszło szybciej ;)  Swoją drogą, ciekawe, jaką miał całkowitą długość na pokrywanym obszarze?
Zapisane

gość

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 30, 2014, 12:41:19 pm »

A może byłaby opcja na przyszłość
Kolorowe mapy za dod. opłatą ?

Tak jak na tułaczu.

A propo tułacza to już w tym tygodniu.
Kto się wybiera ?
Zapisane

piotr_w

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #273 dnia: Marca 30, 2014, 18:05:46 pm »

Kto się wybiera ?

Trochę ludzi będzie, na listach jest już z 300 osób.

Ciekawe, czy punkty będą się pokrywać, poza tym mam nadzieję, że zostaną wykorzystane meandry Łeby i okoliczne bagna i strumienie, a nie tylko górki i górki. 
Zapisane

bumelant

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 30, 2014, 18:39:02 pm »

Zbyszek, w obu opisanych przez Ciebie przypadkach dostaniesz po 30 punktów karnych za zmianę kolejności. Decydujące jet to, w przypadku ilu PK nastąpiła zmiana kolejności (w obu opisanych sytuacjach dotyczyło to tylko PK 3), a nie o ile kratek nastąpiło przesunięcie. Przynajmniej taka jest moja interpretacja.
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 30, 2014, 19:26:37 pm »

Załóżmy, że podbiłem punkty w kolejności 1-2-4-3-5-... Rozumiem że dostanę -30 pkt. za jedną zmianę kolejności. Ale jeśli podbiję w kolejności: 1-2-4-5-6-7-3-8-... to też dostanę -30 pkt. za jedną zmianę (PK3 nie w kolejności) czy też dostanę -120 pkt. za przesunięcie PK3 o cztery w kolejności (czterokrotna zamiana kolejności na zasadzie sortowania bąbelkowego)?

Jest tak jak napisał bumelant, czyli 30 punktów karnych w obu przypadkach. Z regulaminu:
Cytuj
zmianę kolejności potwierdzeń PK (za każdą zmianę)  30 pkt

W opisywanym przez Ciebie przypadku jest tylko jedna zmiana kolejności (rosnącej) potwierdzania PK.

Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 30, 2014, 19:37:43 pm »

Jeszcze w kwestii kabla. Skoro udało się pociągnąć kabel z bazy do ognisk i niemal wszystkich lampionów, to może w przyszłości jakaś trasa komercyjna "Kom" obok imprezy głównej. Wysyłasz sms i na  5 sek. światło zapala się na PK albo jednym z jego PS losowo wybranym, w promieniu do np. 150 m od uczestnika.  ;)
Kabel podobno zwinięty dopiero dzisiaj, bo został rozłożony także w celach edukacyjnych na wycieczce kursanckiej oraz aby przy zbiorach wszystkich lampionów poszło szybciej ;)  Swoją drogą, ciekawe, jaką miał całkowitą długość na pokrywanym obszarze?

Może usługa pay-per-view? Mapy, podpowiedzi, lampionu lub pozycji?

EDIT: Może tez być telefon do przyjaciela, albo budowniczego trasy ;)
Zapisane

Zbigniew Malinowski

  • Wiadomości: 26
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #277 dnia: Kwietnia 01, 2014, 21:40:26 pm »

Cytuj
Na trasie Z LOP była wykreślona możliwie dokładnie.

No, nie wiem. Spójrzmy na fakty, czyli na mapy:



LOP zarówno na Z jak i na E zamazywało oryginalne granice z mapy (patrz wzorcówka). Ale ta linia z E dość wiernie oddawała kąty proste z mapy. Przez co można się było zorientować, że należy szukać dawnej granicy lasu i jakiegoś uprawnego pola. W każdym razie jakiejś w miarę sztucznej granicy. Natomiast ja patrząc na mapę Z domyślałem się, że szukam dawnej granicy lasu ale jakiejś takiej bardziej naturalnej - coś jak to "wklęśniecie" nieco na północ. W dodatku w środku był symbol krzaków (część symbolu raczej). I faktycznie na tej pół-polanie było zgrupowanie krzaków, taka gęstwinka. I tę gęstwinkę obchodziliśmy w poszukiwaniu punktu.

W rezultacie można by mieć sporo wątpliwości, że punkt PS leżał "mniej" na LOP niż E1...

Cytuj
W grę wchodzi tylko powiększenie mapy, którego chciałem uniknąć. Żadne odcienie szarości nie zdadzą egzaminu.

W grę wchodzi jeszcze kolor (!) albo szrafury... Albo nawet umieszczenie powiększonej mapy z przebiegiem LOP na obu końcach... I pewnie jeszcze tysiąc innych.  :D
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #278 dnia: Kwietnia 02, 2014, 21:24:04 pm »

1. Cały czas nie za bardzo wiem co dałaby widoczność kropek granicy kultu? Szarość lasu była dostatecznie widoczna na wydruku.
2. Startując od południa wchodziło się na granicę wysokiego lasu, bo innej po prostu nie było. Nie było też innego elementu liniowego. Pierwszy PS ustawiony chytrze kawałek za zakrętem granicy wysokiego lasu. Kolejne zagięcie granicy było bardziej podpowiedzią/upewnieniem się czy wybrało się dobrą linię. Kulminacją było odejście od gazociągu, ale na trasie Z było już dostatecznie dużo informacji na temat elementu liniowego z mapy zanim się tam doszło.
3. PSy na północ od rurociągu były rozwieszone blisko lub tuż przy kanałku widocznym na mapie. Choćby z tego powodu można było mieć wątpliwości.
4. Zaznaczając z ortofotomapy oraz mapy 1:10 tys lampion E1 jest dokładnie na LOP na obu trasach.
5. Lampion PS na niedokładnie zaznaczonej LOP na mapie Trasy Ekstremalnej jest gdzieś na granicy linii, bo linia była dość gruba, ale to było jeszcze przed jakąkolwiek wcinającą się granicą kultur. Zakręt w okolicy lampionu "PS" na mapie trasy E jest pod zbyt ostrym kątem.

Poza tematem, to tak oryginalnej granicy kultur już dawno nie widziałem, dlatego się nią z Wami podzieliłem.  Poza tym trzeba było wymusić pętlę na Z.
Zapisane

Ramool

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #279 dnia: Kwietnia 03, 2014, 19:34:28 pm »

Z całkiem innej bajki potrzebuje informacje w jakim rozmiarze jest standardowo karta startowa?
Zapisane

Paweł

  • Wiadomości: 332
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #280 dnia: Kwietnia 03, 2014, 19:37:46 pm »

Z całkiem innej bajki potrzebuje informacje w jakim rozmiarze jest standardowo karta startowa?

U nas na większości tras 21 cm x 10 cm, ale ostatnio na E wprowadziliśmy większe 30 cm x 10,5 cm. Normalna PTTK-owska jest chyba w tym większym rozmiarze.
Zapisane

Kopi

  • Wiadomości: 204
  • I do it my way
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #281 dnia: Kwietnia 07, 2014, 18:15:13 pm »

Na Tułaczu niektóre PK były dokładnie takie same jak PK na Manewrach. Można było przeżywać "Deja vu"! :)
Zapisane

Funt

  • Wiadomości: 157
    • Kawaler WieczorowÄ… PorÄ…
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #282 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:01:06 am »

Na Tułaczu niektóre PK były dokładnie takie same jak PK na Manewrach. Można było przeżywać "Deja vu"! :)
Co w żadnym razie nie przeszkodziło Budowniczemu porządnie nas przeciągnąć po mokradłach, upadlać przez prawie 12h, niejednokrotnie wyprowadzając w pole :) Potwierdzam tezę: nie ważne gdzie i jak często, ważne jakie PK postawione.

Teraz czas na Harpa - trzeba tylko odrobić "pracę domową" z mapami 50k i 100k, by na coś te manewrowo-tułaczowe wyrypy się przydały i człowiek rozeznał, które drogi są przyjazne, a które omijać z daleka. Na H47 nie będzie "Przebacz", każdy gratisowy km da o sobie znać na końcu :)
Zapisane
whatever you do - do it downhill

Zbyszek2

  • Gość
Odp: XL NMnO Manewry SKPT (22/23 marca 2014)
« Odpowiedź #283 dnia: Kwietnia 23, 2014, 11:06:21 am »

Z organizatorów  na trasie 47 Harpagana na 100 km ppłk. Krzysiek N. i generał broni Paweł Ć. osiągnęli super wyniki. Dla mnie już nieosiągalne. Moje gratulacje.
Tu jest coś o 47 Harpaganie
http://www.harpagan.pl/rajd/?page=relacje#
Na TP 50 było widać m. in. generała dywizji Tomasza B.
Zapisane